מערכת הפעלה חדשה של חלונות ממש מעבר לפינה. - עמוד 4 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת הפעלה חדשה של חלונות ממש מעבר לפינה.

A-10
 Share

Recommended Posts

ציטוט של ag43

מעניין מה הסיבה לTPM. יכול להיות שמיקרוסופט רוצה לדחוף בעתיד להצפנה של הכוננים כברירת מחדל?

לדעתי כן, אבל הסיבה המיידית יותר היא ככל הנראה חשש מ-Rootkits ושאר מתקפות שמשנות את המערכת לפני עליית המערכת. הם נועלים ככה את המערכת, זה כמובן גם נותן להם יותר שליטה ולא מזיק גם בהיבט שזה עלול להקשות יותר על משתמש ממוצע להתקין אחרת.

לדעתי במערכת ביתית/משרד קטן זה לא באמת מוסיף לאבטחה אבל כן עלול להגדיל את ההסתברות  שמשתמשים יתקלו בבעיות.

יצא לי לא מעט להיתקל במשתמשים ביתיים/משרד ביתי אומקטן שהצפינו כונן (כולל כונני גיבוי) כי כולם אומרים שצריך, אבל לא דאגו לגבות את מפתח ההצפנה וכשהיה צורך לגשת לגיבוי...

אבטחה, בטח מבוססת קיפטוגרפיה, זה לא רק הרמת מתג במערכת. צריך להערך לזה.

לא יודע כמה TPM אמין מהבחינה הזאת ומה הסבירות שמשתמשים ימצאו עצמם יום אחד נעולים מחוץ למערכת בלי יכולת להעלות אותה בשל עדכון או כשל.תקלה אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כבר עכשיו אני מתחיל להתגעגע לחלונות  7 ? .....

מי   שרוצה / חושש / חייב / נאלץ  להשתמש בכל החארטה של

הצפנות ושאר שושו, שיבושם לו ולמייקרוסופט.

אבל מי שרוצה בה"כ ללמוד באוניברסיטה או ליצור תוכן להנאתו 

בשביל מה הוא צריך את כל הכאב ראש הזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

אבל מי שרוצה בה"כ ללמוד באוניברסיטה או ליצור תוכן להנאתו 

בשביל מה הוא צריך את כל הכאב ראש הזה ?

יש סיבות מדוע תיאורטית זה נחוץ. ואם מחליטים שזה נחוץ צריך מתישהו להחליט איפה עובר הקו. אבל מעשית? זה מוסיף עוד נקודת כשל ולא באמת משפר את האבטחה עבור המשתמש הממוצע. עוד יותר תמוהה היא ההחלטה לשרטט את הקו שנתיים אחורה במה שנראה על פניו כמו החלטה שרירותית לגמרי לנוכח העובדה ש-TPM נתמך בכל המעבדים מ-5 השנים האחרונות (ולדעתי דור אחד או שניים קודם אבל אני לא סגור על זה), על רקע הדשדוש בעשור האחרון שממש לא הוביל לייתור מערכות בנות חמש או שש (ומחסור השבבים העולמי בעת הזאת). אבל עוד נראה מה המשמעויות בפועל.  צריך להמתין קרוב יותר להשקה.

עם זאת, כפי שאמרת נדמה שמיקרוסופט קצת נסחפו עם ההשראה שלהם מאפל.

ציטוט של ag43

אם אכן הצפנת כוננים תהפוך לברירת מחדל זו תהיה דרך למיקרוסופט לדחוף בכח את "חשבון מיקרוסופט" כי זו תהיה הדרך היחידה לשחרר מחשב שננעל.

בדיוק!

נערך על-ידי About:blank
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה אתכם ( כלל הגולשים )  אבל ...

אני מעריך את החופש ( גם אם יחסי ) במצב הנוכחי

של מערות הפעלה עד עכשיו.

גם לא יהיה מוגזם לומר שלו מייקרוסופט באמת רצתה

למנוע את כל ה"חגיגות" של שימוש    פירטי / מתפתח בשקל תשעים,

יכלה לעשות כן די מזמן גם בלי ה - TPM.

וההכרח התיאורתטי לא צריך לדפוק כ"כ משתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים.

חומרה מריצה תוכנה; לא התוכנה היא זאת שתפקידה לתמוך בחומרה. ברגע שמחילים הגבלות מלאכותיות או מלאכותיות למחצה, זה סימן לשיבוש סדר העדיפויות ו/או שלילת חירות מהמשתמשים.

למרבה הצער, לשם הולך העולם אבל זה נושא לדיון נפרד בפני עצמו.

עם זאת, כדאי להמתין קרוב למועד ההשקה הרשמי. אז יהיה יותר מידע על העניין, כולל המגבלות בפועל שלפחות במבט ראשון נראות שרירותיות למדי. אולי הן יישארו כמו שהן ואולי יהיו שינויים/החרגות. צריך להמתין עד שיתפזר העשן.

נערך על-ידי About:blank
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי

נכון לעכשיו ( ונכון לעכשיו משנה עמדות כל שעתיים ) אלה המעבדים שנתמכים ע"י 11 -

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

כמובן שכמו שנאמר, כדאי להמתין לתאריך ההשקה בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהלך הזה של מרתיח. כל המעבדים מהעשור האחרון מצויינים לשימוש ביתי ו/או משרדי. מאוד מקווה שמיקרוסופט יתעשתו ובקרוב. אומנם מתכנן להחליף את ה4770 שיש לי השנה אבל אני לא רואה שום סיבה שהוא לא ישרת את הבן שלי לשנים רבות קדימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבשבת הרוחות של מייקרוסופט נמשכת.

הנה סרטון שמבהיר את המצב נכון לעכשיו

https://www.youtube.com/watch?v=cwsYGGiUVVM

כרגיל, זה ישתנה תוך לא הרבה זמן,

נקווה שלטובתנו .....

עריכה:

העליתי את זה ^^^ בדיון אחר, אבל לדעתי חיוני גם לדיון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...