האם לשדרג מחשב נייד קיים לצורך עריכת וידאו בפרמייר או לקנות מחשב נייד חדש מסוג מקבוק או אחר? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לשדרג מחשב נייד קיים לצורך עריכת וידאו בפרמייר או לקנות מחשב נייד חדש מסוג מקבוק או אחר?

simpleone
 Share

Recommended Posts

שלום. יש לי מחשב נייד כבר כמה שנים שמשמש בעיקר לעריכת סרטוני בפרמייר.

המחשב הוא סביר אך לא אופטימלי שנקנה במסגרת מגבלות תקציב וכו' ולכן קצת מקרטע בעריכה גם של חומרים שאינם והם רק 1080P וכמו כן שטח האחסון יחסית מוגבל, בעיקר כונן C הראשי שהוא קטן.

בזמן האחרון המחשב כבר די מקרטע בעריכה וחשבתי אולי כדאי לי לשדרג רכיבים מסויימים במחשב או אולי לקנות מחשב חדש מסוג מקבוק פרו או משהו אחר.

האם לדעתכם כדאי לשדרג? כמה יעלה שדרוג רכיבים שיגרום לי עריכת בצורה רציפה ולא מקרטעת ואיזה רכיבים יש לשדרג והיכן כדאי לבצע את החלפת הרכיבים? 

האם כדאי לשדרג או אולי פשוט לקנות מחשב חדש? הבנתי שיש גם תוכנת עריכה הרבה יותר טובה ומהירה במק - פיינל קאט - שזה גם אולי שיקול לקנות מק. מצד שני יש כאלה שטוענים שיש מחשבי שלא נופלים מהמק.

התקציב מוגבל לכמה אלפי שקלים, אבל אם צריך נשקיע גם עד כ-8000 ש"ח לקבלת מוצר איכותי שיחזיק שנים.

המחשב שיש לי כרגע:

ASUS STRIX GL502VY-DS71 15.6" FHD

INTEL 2.6 GHz i7 6700HQ

NVIDIA GTX980M 4GB VRAM

16 GB -SDRAM

1 TB HDD 7200RPM plus, 128 GB M.2 SSD

תודה.

נערך על-ידי simpleone
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

זו תקופה גרועה לרכוש , בטח למטרות כמו שלך.

למה אתה מתעקש על ?

אם זה סרטונים קצרים, ללא יותר מידי אפקטים, יש גם

תוכנות חינמיות שיכולות להתאים לנייד הקיים יותר מהפרמייר

מבחינת דרישות החומרה.

אני לא חושב שבאפל הדשא ירוק יותר.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי רץ לאפל. בכל אופן מחשב נייד שאפשר להמליץ עליו במסגרת התקציב  (6495 שקל באתר כרגע בpc365 שניידר) זה https://www.pc365.co.il/product-26497-Asus_Zephyrus_G14_GA401IV_HA404T_Moonlight_White_AniMe_Matrix_version__במלאי

(Asus Zephyrus G14 GA401IV-HA404T למקרה שhwzone חוסמת את הלינק).

יחסית המחשב הזה יהיה יותר חזק ממקים ומחשבי אינטל דומים ולפי בדיקות פלוס מינוס ניתן לעבוד עליו מבחינת מסך. מה שכן יש גם גרסה של דגם חדש יותר שעולה איזה 2000 או יותר עם מעבד מסדרת ה5000 לניידים של amd  ו גם כרטיס מסך מסדרת 3XXX של .

יצרן: Asus, סוג מוצר: מחשב נייד, דגם מעבד: Ryzen™ 9-4900HS Processor 3.0GHz (8M Cache, up to 4.3GHz), נפח זכרון פנימי: 32GB, נפח אחסון: 1TB, סוג דיסק: PCIe NVMe M.2 SSD, גודל מסך: 14.0, רזולוציה: 2560x1440 , דגם כרטיס מסך: NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 6GB Max-Q Design, מערכת הפעלה: 10 Home, תקופת האחריות: שנה, סוג האחריות: איסוף והחזרה מבית הלקוח, נותן השירות: Asus

@simpleone

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדיוק @A-10 . הכל תלוי איך מסתכלים על זה ותלוי איזה כרטיס מסך יש בנוסף בגלל תמיכה חדשה (משנה שעברה) של adobe בהאצת חומרה לכרטיסי מסך של וnvidia בפרימייר).

במבחני ביצועים של הרבה יוטוברים זה אולי נראה ככה כי הם משתמשים בהגדרות מסוימות והרוב זה מידע ישן ולא אקטואלי.

מבחינת מעבדים אז היתרון של בפרימייר היה ה Quicksync בכרטיס מסך המובנה. בלי זה אז הוא לא יותר מהיר.

מצד שני הרבה יוצרי תוכן דווקא לא משתמשים בהאצת חומרה של Quicksync מכמה סיבות. דבר ראשון זה הדרישות שלהם לקודקים מסוימים או רמות שונות של  Encoding שלא קיימות בQuick  sync וזה הרבה, או רמת גימור מסוימת שיותר נמוכה בQuicksync.

עכשיו חשוב לציין שהגרסאות החדשות של פרימייר תומכות סוף סוף בהאצת חומרה גם של Amd וNvidia לכרטיסי מסך. כך שמה שפעם היה בלעדי לאינטל כבר נעשה פתוח לכרטיסי מסך אחרים והוא יותר רציני ממה שיש ל Quicksync להציע. התמיכה של האצת החומרה בפרימייר רק משתפרת גם לכרטיסי מסך של NVIDIA ושל AMD.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדויק ? דווקא כן.

לא דיברתי בכלל על כרטיס מסך, אלא על מעבד שבנייד שנתת לעומת מעבד מקביל של ..

AMD בנייד המדובר מכה שוק על ירך את מקבילו מאינטל כמעט בכל יישום / תוכנה.

רק משום מה, בפרמייר המצב הפוך. קורה.

רק לציין שיש עוד לא מעט , וגם .... לא מעט תוכנות עריכה.  :)

כל עניין הקוויק סינק  ומה כן ומה לא - בפעם אחרת, בדיון אחר ....

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול היתרון שהיה לאינטל שהיתה היחידה שתמכה איכשהו בהאצת חומרה בפרימייר, די ירד מהכותרות לפני כמה חודשים. הכל קרה אחרי העדכון המאסיבי לפני כמה חודשים כמעט שנה של פרימייר. עכשיו אפשר להשתמש בכרטיסי מסך חזקים יותר שנותנים ביצועים בהרבה יותר טובים מאשר הכרטיס מסך המובנה של אינטל בהאצת חומרה. בכל אופן אם מישהו היה רוצה מחשב 13 אינץ לא יקר, אז אולי כן עדיף לו לקחת משהו עם אינטל לעומת משהו עם כרטיס מסך חיצוני חלש. בכל אופן תלוי בתקציב והצרכים, אבל לכרטיסי מסך יותר חדשים ומתקדמים אז כמובן יש יותר השפעה. העזרה שמקבל מעבד עם Quicksync ביחד עם עוד כרטיס מסך היא לא בשמיים.

זה לדוגמא מהעדכון הראשוני שמאז כבר יצאו כבר כמה גרסאות חדשות ומשופרות יותר.

spacer.png

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח התרד @simpleone, אתה מוזמן בלי קשר לבדוק מבחן ביצועים של premiere (ועוד תוכנות של אדובי) דרך המבחן של puget. גם שיהיה לך אינדיקאציה לגבי מה אתה יכול לקבל בשדרוג וגם בהתבוננות בין מחשבים שונים עם רכיבים שונים. לינק להשוואות מבחנים -

https://www.pugetsystems.com/benchmarks/?age=30&benchmark=&application=premiere&specs=#results-table

אופציה להתקנה של המבחן על מנת לבדוק בעצמך את המחשב שלך.

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/PugetBench-for-Premiere-Pro-1519/

בנוסף זאת דוגמא של מבחן למחשב שהצעתי לך (אמנם אני הצעתי עם 32 גיגה ראם).

https://www.pugetsystems.com/benchmarks/view.php?id=10360

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
ציטוט של A-10

היי

זו תקופה גרועה לרכוש נייד, בטח למטרות כמו שלך.

למה אתה מתעקש על נייד ?

אם זה סרטונים קצרים, ללא יותר מידי אפקטים, יש גם

תוכנות חינמיות שיכולות להתאים לנייד הקיים יותר מהפרמייר

מבחינת דרישות החומרה.

אני לא חושב שבאפל הדשא ירוק יותר.

תודה. אני טס הרבה ועורך ולכן צריך . אני לא אקנה עכשיו אלא בעוד כמה חודשים. אין טעם לשדרג רכיב מסוים בנייד במקום לקנות חדש?

אני מכיר מישהו שעורך באפל עם פיינל קאט (שזמינה רק לאפל) עם ביצועים הרבה יותר טובים ומהירים.

איזו תוכנת עריכה עדיפה לדעתך במקום פרמייר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ניר רויטמן

לא הייתי רץ לאפל. בכל אופן שאפשר להמליץ עליו במסגרת התקציב  (6495 שקל באתר כרגע בpc365 שניידר) זה

** קישור לחנות שאינה מאושרת לפרסום **
** בעל חנות, רוצה לפרסם בפורום? יש לנו חבילת פרסום לחנויות מחשבים במיועד בשבילך! פרטים נוספים **

(Asus Zephyrus G14 GA401IV-HA404T למקרה שhwzone חוסמת את הלינק).

יחסית המחשב הזה יהיה יותר חזק ממקים ומחשבי אינטל דומים ולפי בדיקות פלוס מינוס ניתן לעבוד עליו מבחינת מסך. מה שכן יש גם גרסה של דגם חדש יותר שעולה איזה 2000 או יותר עם מעבד מסדרת ה5000 לניידים של amd  ו גם כרטיס מסך מסדרת 3XXX של NVIDIA.

יצרן: Asus, סוג מוצר: מחשב נייד, דגם מעבד: AMD Ryzen™ 9-4900HS Processor 3.0GHz (8M Cache, up to 4.3GHz), נפח זכרון פנימי: 32GB, נפח אחסון: 1TB, סוג דיסק: PCIe NVMe M.2 SSD, גודל מסך: 14.0, רזולוציה: 2560x1440 , דגם כרטיס מסך: NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 6GB GDDR6 Max-Q Design, מערכת הפעלה: Windows 10 Home, תקופת האחריות: שנה, סוג האחריות: איסוף והחזרה מבית הלקוח, נותן השירות: Asus

@simpleone

תודה, ב PC365 אין אותו כבר במלאי.

בכל מקרה, הייתי מעדיף גם צג גדול של לפחות 15.6", לכן גם תהיתי אם אי אפשר פשוט לשדרג איזה רכיב בנייד הקיים שיש לי כרגע.

יש עוד דגם מומלץ עם צג גדול?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ניר רויטמן

לפותח התרד @simpleone, אתה מוזמן בלי קשר לבדוק מבחן ביצועים של premiere (ועוד תוכנות של אדובי) דרך המבחן של puget. גם שיהיה לך אינדיקאציה לגבי מה אתה יכול לקבל בשדרוג וגם בהתבוננות בין מחשבים שונים עם רכיבים שונים. לינק להשוואות מבחנים -

https://www.pugetsystems.com/benchmarks/?age=30&benchmark=&application=premiere&specs=#results-table

אופציה להתקנה של המבחן על מנת לבדוק בעצמך את המחשב שלך.

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/PugetBench-for-Premiere-Pro-1519/

בנוסף זאת דוגמא של מבחן למחשב שהצעתי לך (אמנם אני הצעתי עם 32 גיגה ראם).

https://www.pugetsystems.com/benchmarks/view.php?id=10360

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד מחשבים בערך בטווח הזה עם מעבדים דומים של או מהדור החדש.  אם אתה אומר שאתה הולך לקנות רק עוד כמה חודשים אז יש זמן.

אם אתה יותר מחפש שדרוג של רכיבים או שינוי תוכנות - אז דבר ראשון אם יש לך גישה לגרסאות מעודכנות של פרימייר אז הם בהרבה יותר מנצלות משאבי מערכת מאשר בעבר. אז שווה לעדכן.

יש עוד תוכנות שתלוי באיך אתה עורך אם הם יהיו מהירות יותר או שכל העבודה עליהם תהיה מהירה יותר או מוצלחת יותר.

לדוגמא תמיד תוכל להוריד את הגרסה החינמית של Davinci resolve ולבדוק אותה. בכל אופן היא הפכה להיות סטנדרט בשוק לcolor grading. כך שלפעמים מישהו עורך בתוכנה אחרת ואת הcolor grading עושה עליה. בגרסה החינמית אין אפשרות לערוך ב4k וגם אין אופציה של לעבוד עם צוות שלם, אבל לא נראה לי שזה קשור לכאן.

לגבי רכיבים זה תלוי במחשב ואם אפשר לשדרג בתוכו את הראם ואת הssd.  ייתן קצת מרווח נשימה אבל לא הרבה.

יש כאלה שבשביל עריכת וידאו חצי ניידת משתמשים במחשב נייד וקופסא עם כרטיס מסך שולחני שמתחברת דרך . אבל זה לא משהו שאני כרגע ממליץ אפילו אם יש לך חיבור כזה. אם יש לך חיבור כזה וכרטיס מסך שולחני חזק שאתה יכול להוציא מדי פעם מהמחשב הנייח, אז אולי. אבל לקנות הכל מחדש פחות ממליץ.

ובלי קשר, אנטי וירוס אמין, מעודכנת,  דריוורים ותוכנות מעודכנות, בדיקה שהכל עובד תקין כמו שאמור ואין בעיות יציבות כללית במערכת.

@simpleone

נערך על-ידי ניר רויטמן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...