החלפת כבל בזק מהבית לארון - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת כבל בזק מהבית לארון

Nasty
 Share

Recommended Posts

אחרי שטכנאי היה אצלי בעקבות מהירות נמוכה, הוא הציע לי להחליף את הכבל בין הארון מחוץ לבית שמגיע לנתב. מרחק של 10 מטר בערך. (זה לא המרכזייה זה ארון קטן שמרכז 8 דירות בערך).

בגלל שהכבל ישן אז אני מקבל 40 מגה, ושהוא בדק ישירות משם הוא הצליח לקבל 80, לכן הוא הציע להחליף.

ניסיתי להכניס סטלבנד מתוך התעלה בבית לכיוון הארון, והוא נתקע לי בדרך.

חשבתי על לחתוך את הכבל הישן, לקשור אותו לכבל החדש, ללכת לארון ומשם למשוך את הכבל הישן עד שאגיע לכבל החדש. 

אני מפחד שהכבל התנתק לי באמצע ואז אכלתי חרא כי גם כבל ישן אין לי וגם כבל חדש אין לי.

מחפש לשמוע עצות שלכם על השחלה של כבלים, הגיוני שההסטלבנד נתקע לי שניסתי להשחיל אותו בתעלה שיש בה כבר כבל או שזה צריך להדליק נורה אדומה שאולי התעלה שם צברה ג'יפה ואולי חסומה.

מה כדאי לעשות והאם הרעיון לקשור את הכבל הישן לחדש ולמשוך הוא רעיון טוב?

*הטכנאי של אמר שהם לא מתעסקים בזה, הוא יבוא רק לחבר את הכבל לא להחליף אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אעדכן שהגיע חבר שמבין קצת בחשמל לעזור לי, ניסינו לשחרר קצת את הכבל הקיים למשוך קצת משני הצדדים ובלתי אפשרי.

ניסינו להכניס את הסטלבנד אבל הוא נתקע אחרי 6-7 מטר. מה שמוזר שהצינור בארון יותר גדול מהצינור שיוצא מתוך הבית, ולא מוצאים בחוץ איזה קופסת ביקורת או את הצינור (בית ישן שעבר הרבה שיפוצים עם השנים.)

שמתי שואב אבק מתוך הארון הבזק והרגשתי שאיבה מתוך הבית אבל שאיבה קצת חלשה, יצא הרבה גיפה לתוך השואב, בוץ עכור ומים.

בנתיים כנראה שאחפש חשמאלי שתותח בדברים האלה ויוכל לעשות את זה, אבל אני מאמין שהתשתית והתעלה ישנה ויש מצב שנסתמה או שהקופסת ביקורת שהייתה בעברה נחסמה.

אני מאמין שבמשיכה אגרסיבית ואולי ניקיון של התעלה עם לחץ חזק של מים זה יעיף הכל ואוכל להשחיל אבל זה פיתרון שאם הוא לא יעבוד אני אשאר בידים ריקות.

אם יש מישהו עם ניסיון בנושא אשמח לשמוע דעתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מישהו שאני מכיר עם ניסיון, אבל אולי תרשום את האזור שאתה נמצא בו.

בכל מקרה יכול להיות שנפלה אבן בתוך הצינור ועכשיו אתה חסום.

אם אתה יכול לנחש את התוואי של הצינור, אתה יכול למדוד 7-6 מטר ולפתוח את הקיר בנקודה הזו.

בכל מקרה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ModChiP

אין לי מישהו שאני מכיר עם ניסיון, אבל אולי תרשום את האזור שאתה נמצא בו.

בכל מקרה יכול להיות שנפלה אבן בתוך הצינור ועכשיו אתה חסום.

אם אתה יכול לנחש את התוואי של הצינור, אתה יכול למדוד 7-6 מטר ולפתוח את הקיר בנקודה הזו.

בכל מקרה בהצלחה.

תודה רבה על הניסון להגיב ולעזור, אני מהצפון.

בכל מקרה הסתדרתי, הערתי לבסוף דרך התעלה של שהייתה הרבה יותר משוחררת והסטלבנד נכנס בקלות יחד עם הכבל של בפנים, בתוספת סבון כלים החליק בקלות . 

לפני זה, החיבור  הישן היה מפוצל לכמה קווים בבית הייתי מקבל מהירות של 37 מגה, אחרי שפירקתי את החיבורים והקו היה מחובר לשקע שבו מחובר הראוטר בלבד המהירות קפצה בערך ל50+ .

ועכשיו אחרי שהחלפתי את הכבל הישן בכבל החדש המהירות מדגדגת את ה60.

מסקנה: יותר חשוב מלהחליף את הכבל זה לדאוג שהכבל שבא מהארון ישר יתחבר לשקע שבו מחבור הראוטר ובלי לפצל את הכבל הזה (יש בתים שעושים כמה שקעי לכמה טלפונים ואז עושים בכבל הראשי פיצולים)

מסקנה קטנה: החלפה של הכבל נחושת הישן יכולה לתרום אבל לא המון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...