סיבים של בזק - מישהו כבר התנסה ויכול לחוות דיעה? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיבים של בזק - מישהו כבר התנסה ויכול לחוות דיעה?

techmeout
 Share

Recommended Posts

היי

האם מישהו כבר התחבר לסיבים של בזק?

אשמח לדעת מה דעתכם על המוצר, על השירות, האם מקבלים כתובת איי פי חוקית או כתובת NAT?

לגבי המחיר - אני מבין שהם יקרים יותר מהמתחרים שלהם ובגלל זה חשוב לי לדעת אם הם מספקים מוצר יותר טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני מחובר כבר 3 שבועות.

לא יודע אם זה קשור לבזק .. אבל בינתיים יש לי בעיות עם ה-VOD של יס.. מקבל תקלה 751 כאילו אין תקשורת לאחר זמן מה..

הייתי בבזק בינלאומי , לא היו טובים , ואז בסוף החלפתי לפרטנר , יותר יציבים אבל עדיין יס משגע אותי .. לא מצאתי פתרון לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של techmeout

אני מבין שהם יקרים יותר מהמתחרים שלהם ובגלל זה חשוב לי לדעת אם הם מספקים מוצר יותר טוב

אני לא יודע אם הם טובים יותר מהמתחרים או לא (ההימור שלי: לא) אבל תהיה בטוח שלא בגלל זה הם יקרים יותר.

יחד עם זאת, סיבים הם תמיד יהיו טובים יותר מאינטרנט "ישן". אז אם הם היחידים שיש להם תשתית סיבים אליך - זה עדיף על כלום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אני לא יודע אם הם טובים יותר מהמתחרים או לא (ההימור שלי: לא) אבל תהיה בטוח שלא בגלל זה הם יקרים יותר.

אני מניח שאתה צודק.

בזק תמיד יקרים יותר.

לי באופן כללי אין בעיה לשלם יותר על מוצר מידי פעם אבל רק בידיעה שהומצר עצמו טוב יותר או איכותי יותר.

נערך על-ידי techmeout
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סביר שהוא "טוב יותר" מהמתחרים, בסופו של דבר זה אותו מוצר..

הנקודה היא שהסיבה שהם יקרים יותר היא לא בגלל שהמוצר טוב יותר, אלא פשוט כי ככה. כי הם החליטו שהם רוצים להיות יקרים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחברתי לאחרונה גם לסיבים האופטים של עם ספק של בינלאומי (לפני זה הייתי בבזק בינלאומי בתוכנית 100MB). רק עם חיבור חוטי אני מקבל מעל 950 מגה ביט בבדיקות ו100 העלאה (אני גם יודע שאני ככל הנראה ליד מרכזיה של לפי מה שהבנתי בזמנו). כרגע יש לי אפס ניתוקים, אבל עם אותו מודם\ראוטר היה לי גם אפס ניתוקים כשהייתי עם vdsl2 (לעומת מודמים קודמים שקניתי שלא היו מוצלחים).

קניתי ממיר מסיב אופטי מאמזון גרמניה ב150 שקל שזה כולל המשלוח הכי מהיר כדי שאני אוכל להתחבר לראוטר שלי דרך הwan שאני סומך עליו בהרבה יותר מהראוטרBE  שהוא בדיחה מבחינת אופציות להגדרה. לפי דעתי כרגע דמי ההתקנה הם לא תחרותיים (כ450 לעומת המתחרים שלא גובים בחלקם בכלל) אמנם באו אלי לבית 2 טכנאים שמתחו כבלים והכל דרך אזור אחר בקומה וזה אולי הגיוני. בכל אופן בחברות אחרות אין מחיר התקנה.

עכשיו בתיאוריה לפי דעתי בארץ כרגע אין מתחרים רצינים לבזק בינלאומי לפחות כספק לצרכים שלי ואני מדגיש שזה ספציפית לי ולצרכים שלי (אני לא מוריד מp2p ולא משחק, בעיקר גולש ולפעמים מגבה עד עשרות גיגה בייטים בכל נאגלה). לגבי גלישה באתרים אז רוב הcdn שיש להם נקודה בארץ מתחברים ברובם בעיקר לבזק בינלאומי וחלקם באופן בלעדי (ואולי מאוחסנים בחוות של בזק?). אז זמני גישה למלא אתרים ברשת מרגישים תמיד יותר מהר. זה הבדל בין אם אני מתחבר לשרת שבארץ של אחד חברות הcdn שזה בין 7 ל14 ms זמן גישה, לבין עם ספקי תקשורת אחרים שאני בודק אצל מישהו אחר ואני מתחבר דרך שרתים בבריטניה או פרנקפורט או הולנד וכדומה של אותו  cdn וזה יכול לקפוץ לעד 100 ms. בגדול גם כשאני עם מחשב נייד ומתחבר בבית של חברים (כולל כאלה עם סיבים אופטים של חברות אחרות, אז מורגשת האיטיות ולפעמים גם הרבה ואולי אני סתם פדאנט. לרוב מה שאני עושה כשאני מחובר למישהו עם ספק תקשורת אחר, אז אני מתחבר דרך vpn לשרתים שבדקתי דרך tracert שהם של , ואז זה מרגיש הרבה יותר מהר.

בגדול חלק יגידו שכן בזק בינלאומי משקיעה בכל האופציות ניתוב הללו ויש לה הסכמים שהיא משלמת עליהם. אבל לפי דעתי ודעתם של רבים אחרים, יש פה אולי סוג של התערבות בגדר של מונופול שלא מאפשר לחברות אחרות גם להנות מכך. אני יודע שבקבוצות מסוימות של מפתחי אתרים וכדומה, אז תמיד מתלוננים למשרד התקשורת על כך שיש פה התנהגות מונופולית שלא נותנת הזדמנות שווה לרוב הלקוחות של הספקים השונים וזה מאט את הסטטיסטיקה של האתרים לכולם (כולל לאתר שלי) , אבל אף פעם אין תשובה רצינית ממשרד התקשורת ובזק לעומת זאת מתגאה בכך שהיא משקיעה בכך יותר משאר החברות.

אסכם – לפי דעתי גם הסיבים אופטים של בזק מעולים (לפחות אצלי) וממליץ לפחות לפי הניסיון שלי להתחבר רק לספק של בזק בינלאומי (אני לא אשקר, לא יודע איך הם בתשתית של לדוגמא, אבל אולי גם בסדר). עכשיו בתיאוריה עשיתי דרך בזק את כל הסיפור ולא פיצלתי ל2 חשבוניות שונות של ספק ותשתית. אז אפשר לסכם הכל מול בזק עצמם.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך שהייתי מחובר שבועיים עם סיבים של כתשתית + בינלאומי כספק ..

לאחרונה התחלתי להרגיש חוסר יציבות (גם ב VOD) בבדיקות מהירות שהגיעו כתוצאה מהספק ולא מהתשתית.

לא יכולתי לסבול את זה יותר , והחלפתי ספק לפרטנר , כרגע המהירות יציבה אבל הפינג במשחקים גבוה יותר.. (גם עם חבילת שלהם)

נראה מה יהיה , עדיין לא מצאתי את הספק האולטימטיבי שיתן לי גם יציבות וגם פינג נמוך..

אגב תופעה ששמתי לב אליה ואצל עוד אנשים עם הסיבים האופטיים זה חוסר יכולת לצפות בצורה חלקה בהקלטות ..

אני לא מתכוון ל VOD אלא בהקלטות בלבד / כלומר מולטירום של יס / או חלופין נתקלתי גם בהקלטות זום של מתנגנות חלק.

מישהו חווה את זה ?

נערך על-ידי KF
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ציינתם לגבי אם הבעיות עם הvod   וההבדלי מהירויות היו עם אותו ראוטר שלכם או מה שהחברה נתנה.

בכל אופן ממה שיצא לי לשים לב, אז לבזק יש את המודם\ראוטר Be שהוא הכי מוגבל בהגדרות שלו ואני נפטרתי ממנו תוך שבוע, ותוך כדי שברתי את הראש למצוא באג אצלהם שיבטל לי את הוויפי שלהם. יכול להיות שהוא לא תומך במשהו או מגביל איך שהוא.

אותי הראוטר BE הכריח אותי להשתמש בcombine bands שמחליט בשבילי אם משתמשים בתדר 2.4 או 5 בלי היגיון. כלומר AC  או תקן N שמגביל עד איזה 150 מגהביט או משהו בסגנון עם אנטנה אחת.

בכל אופן יצא לי להיתקל בראוטר לדוגמא שסלקום מביא לסיבים אופטים שלהם, והוא אמנם גם לפי דעתי יחסית בסיסי אבל סביר מבחינת הממשק, עם יותר אופציות קינפוג ולפי דעתי יותר נורמלי. במקרה שלו גם הייתה אופציה לשים 2 נפרדות ל2.4 ול5 ולהפריד ביניהם.

לא סובל את האופציה הזאת של האיחוד שמות של הרשת ולא מבין למה הם מגדירים את זה כברירת מחדל.

בכללי לא אוהב ראוטרים מודמים מסורסים של חברות התקשורת. רק בעיות איתם.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי ראוטר asus rt-ax82u .  (כל מה שסיפרתי למעלה , מתייחס לראוטר הזה כמובן). 

הוא מוגדר אצלי כ - PPPoE עם השם משתמש והסיסמא שקיבלתי מפרטנר.

לא נכנסתי להגדרות העומק שלו .. יש משהו שאתה ממליץ להגדיר בנוסף ?

ה-VOD עובד תקין , הבעיה הוא בתוכניות מוקלטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שזה משהו שקשור לDRM וכדומה. אני אנסה למצוא איזה פתרון. בינתיים לפי דעתי זה הגבלה כלשהי שקשורה לDRM.

עדכון: אני רואה כל מיני מדריכים לנטפליקס כשזה קורה עם מכשירים מסוימים. אני אציע כמה דברים לפי מה שכותבים.

1. בחלק מהמקרים הבעיה מסתדרת לדוגמא עם שינוי DNS. לרוב הם מציעים לאפס אותם, אבל יכול להיות שאיכשהו יש איזשהם בעיות עם הdns של חלק מספקי התקשורת. תנסה להחליף לdns של cloudflare בהגדרות של הראוטר.

אם אתה בIPV4 אז הברירת מחדל זה 1.1.1.1     -     1.0.0.1

יש להם עוד כמה וואריאציות למשפחה או נגד אתרים בעייתים.

2. להדליק UPNP וגם MULTICAST, לוודא שWMM מודלק (האמת אמור עם AC להיות מודלק)

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב Dns תנסה את הראשון להגדיר cloudflare 1.1.1.1. בשני להגדיר cloudflare 1.0.0.1

עכשיו לגבי ההגדרה enable + dhcp connection שהוא יקבל מהספק - זה נשמע לי קצת מוזר והייתי מנסה לעשות אותו כNO. אולי זה מה שעושה בעיות. בדרך כלל הגדרות הdhcp אמורות להיות במקום אחר ולא מנוהלות על ידי הספק.

@KF

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי , אני אנסה ואעדכן ..

בינתיים הכל על דיפולט כי אני מריץ בדיקה נוספת של המולטירום , במידה ותחזור התקלה אני אנסה לשנות את אחת האופציות שרשמת לי למעלה וכמובן שאעדכן ..

אגב יש איזו הגדרה שמשפיעה על הפינג ? לצערי דרך פרטנר אני מקבל בין 80 ל-100 עם חבילת , ממש מאכזב..

גם כשאני מגדיר OPEN NAT בנתב אין ממש שיפור ..

עריכה : אגב לא יודע אם זה קשור ..  אבל שמתי לב שלפעמים יש מכשירים שהופכים להיות IP סטטי ולעיתים משתנים לDHCP .. רסיביר , ממירים , מוקות ..

נערך על-ידי KF
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצה שלי זה דרך הראוטר לייחס למכשירים מסוימים IP משלהם. לדוגמא מדפסות וכדומה. לגבי פינגים אז השאלה לאן. פינג לשרת מהיר במערב אירופה זה לרוב כ60MS. אם אתה מקבל לאתר ספציפי פינג נמוך בהרבה והאתר לפי דעתך אירופאי או אמריקאי, אז זה בגלל שאתה התחברת לנקודה קרובה יותר או בארץ של CDN כלשהו. לגבי הגדרות הdns אז זה יכול לזרז קצת את הפינגים לאתרים, לא למשחקים וכדומה.

עדכון: בעתיד שcloudflare warp יאפשר גישה לשרת שבארץ (היום הוא אפילו לא נותן לבזק בינלאומי שזה הספק היחיד שבדרך כלל מחובר אליו) אז זה יאפשר routing יותר מהיר וצמצום פינגים לכולם. כרגע בארץ מתחברים דרך לונדון או הולנד וזה לא רלוונטי.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...