מפרט לנייח חזק מאוד (אבל שקט) ואמין להרצת סימולציות. אשמח לחוות דעת - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לנייח חזק מאוד (אבל שקט) ואמין להרצת סימולציות. אשמח לחוות דעת

noam
 Share

Recommended Posts

שלום,

אני מחפש מחשב נייח חזק מאוד- עם הרבה ליבות  ומספיק , אבל שיהיה שקט- כי הוא יישב אצלי במשרד. הוא בנוסף צריך להיות אמין- הוא אמור להתמודד עם הרצת סימוליצות- ז"א תוכנות שיעסיקו את המעבדים שלו ברציפות (24/7) במשך כמה חודשים.

צריך שיהיה גם כרטיס מסך של NVIDIA, כי אני רוצה להשתמש ב- להרצת Deep Learning. התקציב הוא עד 20,000 ש"ח (על חשבון העבודה...)

הנה מפרט שהציעו לי. הוא מכיל רכיבים יקרים כדי להתמודד עם העבודה הרציפה:

CPU: R9 5950X 16- 32-Threads 3.4GHz up to 4.9GHz 64MB

Motherboard: Gigabyte X570 XTREME (16 phases)

CPU cooler: be quiet! Dark Rock 4 Pro CPU Cooler

GPU: RTX 3070 Gigabyte Master 8GB Retail

Memory: 2 X 16GB XPG SPECTRIX D50 RGB 3200MHz Grey

Disk: Samsung 1TB MZ-V8P1T0BW (980 Pro) M.2

PSU: 1000W HX1000i PS 80+ Platinum Modular

Case: Define 7 Black

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי לדעת כמה אתה משלם על הדבר הזה קשה לחוות דעה על רוב הדברים.
גם השימושים שלך לא מאד ברורים, כמה הסימולציות שלך צורכות? כמה חשוב לך השימוש בCUDA(כי אם מאד חשוב הייתי לוקח 3080)? 

בגדול המפרט נראה מאד מבוזבז, כאילו מישהו ניסה להעלות את המחיר למקסימום(וגם שלמי שבנה אותו אין 3080 במלאי), למה צריך לוח,מארז וספק כל כך יקרים(יקר לאו דווקא אומר יציב או טוב יותר, הרבה פעמים זה אומר שיהיו כל מיני פיצ'רים שלא בטוח שאתה בכלל צריך)? מעט מאד יחסית לתקציב ושוב איחסון אולטרה יקר שאתה לאו דווקא תצטרך.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר הוא 17,000.

הסימולציות לא דורשות הרבה . חשבתי גם להסתפק ב- 16, אבל הבנתי שכבר עדיף 32. מה שכן, אני לא בטוח לגבי איכות הזיכרון הזה.

לגבי שאר הרכיבים- רציתי ספק מאוד אמין, לוח עם 16 פאזות (שוב, אמינות), והמארז נבחר מכיון שראיתי עליו ביקורות שהוא שקט במיוחד.

דווקא על הכרטיס הגרפי אני יכול להתפשר, כי כרגע לא מתוכנן עליו עבודה רצינית- אימון מודלים לא גדולים מידי, פעם ב-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

טוב

כאמור, רב הנסתר על הגלוי.

אולי אשוב אחרי שני עמודים בדיון,

כשהתמונה תהיה ברורה יותר.

בינתיים, בהצלחה.

הסימולציות הן תוכניות שאנחנו כותבים ב- C++ או Java. הן מנסות לפתור בעיות קשות (חישובית) ע"י חיפוש אינטנסיבי במרחב האפשרויות. לא מדובר באיזשהיא תוכנה קנויה.

התלבטתי לגבי , אבל בסוף החלטתי שלא מכיוון שחלק מהמשימות יהיו single threded, וחלק יהיו multi-threded, לכן היה נראה לי ש- 5950 יהיה מתאים יותר.

לגבי הכרטיס הגרפי, כמו שכתבתי, השימוש ב- deep-learing יהיה באחוזים נמוכים מאוד, לכן לא נראה לי שכדאי להשקיע ב- 3080. היכולת של המחשב לעבוד על 100% CPU (נניח) למשך כמה שבועות חשובה לי הרבה יותר, וזה משהו שמחשב גיימינג רגיל לא נדרש אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...