עזרה עם מערכת סטריאו - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם מערכת סטריאו

Amit Bloomberg
 Share

Recommended Posts

אז אחרי שהמערכת הקודמת התחילה לעשות בעיות, החלטתי לחפש אחת חדשה.
אחרי שיטוט לא קצר ברשת גיליתי קודם כל שקשה למצוא היום מערכת סטריאו עוצמתית ובנוסף הצלחתי למצוא כמה אופציות יחסית טובות.
אהבתי את ה panasonic sc akx710, אבל באמזון בריטניה כתוב שהיא לא במלאי זמנית, ושניתן להזמין והם יעדכנו תאריך הגעה צפוי. מישהו יודע משהו על המצב הזה?
מצאתי גם את ה ck57 שנראית אחלה, אבל אני לא כל כך מכיר את המערכות של . האם הן איכותיות? האם הן אמינות?
והמערכת שהכי התחברתי אליה היא ה Sony shake x10d, אבל היה קטע מוזר איתה. סוני לא פרסמו באופן רשמי מה ההספק שלה, אך בתשובות לשאלות באמזון הם כתבו שההספק שלה הוא 80w RMS לערוץ (סך הכל 160w) עם התנגדות 4 אוהם. זה מאד מוזר שלמערכת כל כך יקרה יש הספק כזה נמוך. ל שעולה 100$ פחות יש הספק של 1100w RMS.
וכמו כן, יש מערכת נוספת של ה shake x1d, שמשווקת בעיקר במזרח ובאירופה, שנראית בדיוק אותו הדבר כמו ה x10d רק שלה יש הספק של 1200w RMS. למישהו יש הסבר לתופעה הזאת?
תודה מראש לכל המסייעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שיש סטנדרט אבל בחרו לא להשתמש בו.

סתם שתבין, בנתוני צריכת חשמל יש תקן ברור ואין ליצרן ברירה אלא להשתמש בו. אז בדקתי וראיתי לדוגמה שעל המערכת של פנסוניק כתוב מאחורה שהיא צורכת מקסימום 225w מהשקע וה- צורכת רק חצי מזה אז מאיפה בדיוק מגיעים 1000w?

אם תבדוק מערכות סטריאו שלא נראות כמו צעצוע עם אורות דיסקוטק תראה ששם בדרך כלל מפרסמים מספרי הספק סטנדרטים יותר. כנראה שמי שקונה את הדגמים האלה קצת יותר מבין על מה להסתכל ופחות מתרשם מהמספרים המנופחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

כמובן שיש סטנדרט אבל בחרו לא להשתמש בו.

סתם שתבין, בנתוני צריכת חשמל יש תקן ברור ואין ליצרן ברירה אלא להשתמש בו. אז בדקתי וראיתי לדוגמה שעל המערכת של פנסוניק כתוב מאחורה שהיא צורכת מקסימום 225w מהשקע וה-LG צורכת רק חצי מזה אז מאיפה בדיוק מגיעים 1000w?

אם תבדוק מערכות סטריאו שלא נראות כמו צעצוע עם אורות דיסקוטק תראה ששם בדרך כלל מפרסמים מספרי הספק סטנדרטים יותר. כנראה שמי שקונה את הדגמים האלה קצת יותר מבין על מה להסתכל ופחות מתרשם מהמספרים המנופחים.

,תודה רבה על העזרה.

מה אתה אומר לגבי הרמקולים: Peavey PVi 10 2-Way ואמפליפייר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא גם במה אתה מעוניין וכמה אתה מוכן להשקיע. אישית, אם הייתי הולך על מערכת סטריאו בלבד, הייתי לוקח מגבר דיגיטלי (שכיום אפשר להשיג דיי בזול) עם חיבור , וקונה זוג רמקולים איכותיים יד שניה. זה יעלה לך פחות ממערכת מיקרו סטריאו כמו אלה שאתה בודק, או בערך אותו דבר - אבל באיכות טובה יותר. אמנם לא תוכל לחבר מקל USB, אבל גם עם זה אפשר להסתדר תוך שימוש בנגן זול למשל. ול-BT תוכל תמיד לשדר מהטלפון או מהטלוויזיה.

מגבר לדוגמא: https://amzn.to/3tr4Rwx

דוגמא לרמקולים חדשים איכותיים: https://amzn.to/2OUdCQO

סך הכול כ-225 דולר. לא כולל משלוח ומיסים (וגם לא כבלים).

נערך על-ידי ClassMulder
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתונים לא מדוברים בRMS כמובן אלא בפיק. 

ברמקולים הללו מדובר בדרך כלל על 15W-20W לרמקול לכל היותר. 

אגב גם 50וואט RMS זה לא מעט ומספיק למלא גדול בווליום גבוה. 

ברור שקשה למצוא, כנראה שאפשר יהיה לספור על יד אחד את מספר האנשים שקנו מערכת מהסוג הזה משנת 1990 והלאה. 

הפתרון הכי טוב ויעיל מבחינתך יהיה לקנות שני רמקולים\מוניטורים מוגברים איכותיים שתוכל לחבר ישירות לטלוויזיה, מחשב, או למודול בלוטות. 

יש לא מעט חברות לשוק הביתי כמו microlab, audioengine, edifier, swan שנותנות תמורה מלאה למחיר, או כאלו שמתמחות לשוק המקצועי כמו tannoy, , presonus, pioneer, m-audio, adam, ועוד. 

כולן אופציות מוגברות ללא צורך במגבר חיצוני. 

נערך על-ידי Roy.T
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכל העוזרים!

אחרי שקראתי את התגובות ואחרי שקראתי קצת, הבנתי שיש לי עוד הרבה מה לקרוא. אני באמת נוטה לכיוון של ומגבר וכעת אני מנסה לחפש איכותיים. למישהו יש המלצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...