מסך לגיימינג במקום מסך PG27AQ - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך לגיימינג במקום מסך PG27AQ

ravnadal
 Share

Recommended Posts

רכשתי לפני שנים את המסך והאמת שממש לא נהנתי ממנו, החומרה בזמנו ממש לא תמכה ב gaming לפחות לא בפריימים נורמלים.

גם היום צריך מחשב ממש רציני בשביל ביצועים כאלה מרגיש ששילמתי סתם על פ'יצרים כמו וגם ככה הוא היה בתדר 60hz

הדבר היחיד שהיה טוב בו זה איכות התמונה יחסית למסכים האחרים בזמנו והעובדה שאפשר לסובב אותו למצב אנכי (כמו ענק)

היום אני בונה מערכת ולא רוצה לעשות שוב את אותה הטעות, לכן חשבתי מראש ללכת על מסך 2k עם תדר רענון גבוה 144hz אולי אפילו יותר

ופאנל או . אני פחות מתחבר למסכים קעורים והייתי רוצה אפילו לעלות לכיוון 30-32-34 אינץ. אשמח להכוונה\המלצה

ושאלה נוספת האם רכישה של מסכים מNEWEGG מלבד עניין האחריות היא כנ"ל כמו רכיבי מחשב שרק מוספים מעמ ללא קשר לסכום העסקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה נראה מצוין. הם מדברים של על קליברציה מלאה. זה משהו שאפשר לעשות עם העין

או שצריך calibration tools כמו שהוא אמר בוידיאו? לא הכי מבין במסכים וכל מה שנאמר שם בביקורת

srgb , adobe , dci p3 , hdr400 . נראה שיש לי שיעורי בית 😅

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן,

ולא הייתי מנסח זאת " דמי רצינות",  שכן לא מדובר בעסקה או מקדמה בגין עסקה.

מדובר זוטה, " בהשתתפות החבר ברכישה קבוצתית של הציוד", קבוצה שהקמתי.

לאחר כיול המסך המוזכר מעלה, יראה פיקס. אפילו הייתי מעז לומר, מפיל לסתות. מדובר באחד הפאנלים הכי מתקדמים

שיש כיום בתעשיה, שמתאים למסכי צמרת, לעורכי וגראפיקה. שבמקרה יודע גם לעשות fast gaming בזכות

מהירות תגובה מאד מהירה של הפאנל.  זהו מסך בונבון עם המון יכולת טכנית, שרק צריך כיול טוב,  על מנת להוציא

ממנו את המקסימום המרשים שהוא יודע לתת, ובדיוק כפי שעשה הסוקר של hardware unboxed שהוא מאד

מנוסה בתחום , והסוקרים של rtings, שהגיעו אמנם לתוצאה טיפה פחות טובה = רק לאזור 6400 מעלות קלווין, וזו לא

מגבלה של המסך כמובן, אלא יותר טעות של המכייל, שכנראה לא כל כך מתמצא לעומק בתהליך ועשה עבודה קלה

לעצמו.

לשם השוואה, אחד המסכים החדשים שרכשתי (לפני כשבועיים), מסך צנוע, רק 600-700 ש"ח סדר גודל מסוג ,

יצא 6507 מעלות קלווין, עם הציוד שאצלי והידע שצברתי בתחום. זה לא קשה להגיע לרמה כזו של דיוק, רק צריך להבין

איך לבצע ומה הפרמטרים שמאפשרים להגיע לשם. אין סיבה שמסך כזה יקר כמו בקישור מעלה = 2000 ש"ח, לא

יגיע לרמת דיוק כזו גבוהה,  או לכל הפחות קרוב מאד אליה. חבל ש- rtings פיספסו.

אני יכול להבין רמה של 6450 או 6550 קלווין שזו סטיה של 50 מעלות, אבל על מסך זבל לרוב משומש כן, ישן שכבר

קשה לדייק איתו. 6400 שהם הגיעו על מסך פרימיום מודרני חדש זה איך לומר בעדינות, מכייל מחוסר נסיון. הרמז

לטעותו מודגש ומובן מהפרמטרים שהוא נתן:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/msi/optix-mag274qrf-qd

image.png.0282eafebaf1138003d5035e95f23004.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אכן,

ולא הייתי מנסח זאת " דמי רצינות",  שכן לא מדובר בעסקה או מקדמה בגין עסקה.

מדובר זוטה, " בהשתתפות החבר ברכישה קבוצתית של הציוד", קבוצה שהקמתי.

לדעתי זאת לא השתתפות ברכישה, כי בסוף הציוד נשאר אצלך (ובצדק), הבעלות על הציוד נשארת שלך.

ואני אומר את זה כמישהו שאין לו בעיה עם זה שאתה דורש כסף ואפילו מפרגן על היוזמה וזה בסדר גמור לדרוש כסף עבור שירות, אבל צריך לקרוא לזה בשם הנכון.

נערך על-ידי k534d
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהראיה הטכנית של הקמת קבוצות רכישה, בעקרון ישנן שתי גישות פרקטיות/עקרוניות לבצע זאת:

הראשונה היא להקים קבוצת רכישה מראש, קרי לאגד את כל החברים, שכל אחד ישים בקופה כסף מראש, ואז לצאת

לרכישת הציוד. אך זהו תהליך ארוך ומתיש, שכן לאסוף מעל 10 חברס מראש,  לוקח לא מעט זמן ומעקר את הפרקטיות

שיצליח לנו בזמן סביר. למדתי כי רוב האנשים (מנסיוני) פשוט אומרים:

"קודם תשיגו ציוד שיהיה זמין לרשותי מיידית, ואחרי זה אני יביא לקופה את הכסף לרכישה הקבוצתית".

כלומר הם די מעקרים את התהליך מראש בגישתם זו והקבוצה פשוט אינה מוקמת. זו המציאות מהשטח.

האפשרות השניה היא להקים את הקבוצה מראש, עם אפס חברים מתאגדים זולת היושב ראש כחבר מס' 1 להקמת

הקבוצה, שמשמעותה היא תכלס, קודם להשקיע את העלות הנדרשת מצד המארגן של הקבוצה,

ואחרי זה לכשהציוד מגיע לישראל, ונעשה זמין לנו כמו שאומרים, רק אז לשאול מי רוצה להצטרף לקבוצה,

כאשר המצטרף כבר יודע שאין צורך מצידו להמתין = הוא בא וישר מקבל את התמורה של הכיול, ממש באותה שניה 

שהוא שם את הכסף לקופה כדמי הצטרפות. שכן הציוד כבר הושג, הוא בידי הקבוצה פה בארץ, והידע להפעילו קיים.

אין למעשה עוד מכשולים בדרך שמניעים אותו מלהצטרף.

היות וממילא הסכום קטן הרי, ואינו מביא לפשיטת רגל לאדם רגיל (להלן היושב ראש המקים), והיות וזו בפרקטיקה

כנראה האפשרות היחידה שהבנו שהיא המעשית = שתאפשר בידנו לארגן קבוצה במימוש מהיר ואפקטיבי, אז בחרתי באפשרות זו. 

קרי קודם הקבוצה הוקמה, הציוד, הלימוד, וההתמחות הושגו מבעוד מועד, ורק משהושלמו כל אלו, החברים מצטרפים אחד אחרי השני.

כל אחד בקצב שלו.

שמתי לב שבמבחן הנסיון מהשטח, נאותותם של החברים להצטרף, כשכבר יש תהליך חי קיים עובד ונגיש להם, היא

חזקה פי כמה מאשר האפשרות הקודמת - של קודם לשים כסף ולהמתין עד שהקבוצה תתגבש משך שבועות רבים,

אפשרות שאנשים נרתעו ממנה. קרי לא רצו להצטרף בתשלום מראש,  מתוך ציפיה שעד שכולם מצטרפים והציוד מגיע,

אין להם בעצם מה לעשות זולת להמתין. דרך זו הדירה למעשה את החברים מלהצטרף מהקבוצה, ולכן האפשרות הזו

נפסלה. אין לה התכנות בתכלס.

בפרקטיקה מסתבר שבחרתי נכון, קודם הרמתי את הקבוצה, ואחרי זה החברים מצטרפים אליה. נוכחתי

שבתכלס החברים באים, רק ככה. נוח להם להצטרף בעלות 100 שח ומיד לקבל את התמורה שהקבוצה מספקת להם

בעצם חברותם בה. חלקם למעשה כלל אינם מהפורום שלנו, אלא מקבוצות והיכרויות נוספות (שהנני שייך אליהם).

אולי ננסח זאת כך:

בשעה שיש כאלו - שכשמדברים על יוזמה להקמת קבוצה, מתברברים רק אודות איך להקימה,  האם הפרוטוקול

של הבעלות על הציוד מוסדר דיו לטעמם, אצל מי הבעלות תהיה רשומה, האם יש משמעות מיסוי וצריך להקים

חברה/תאגיד וכדומה...

מנסיוני גישתם של אלו, נשארת במשבצת הדיבורים על הנייר, בפועל זו אינה מתגבשת ואינה מתמצקת לכדי צעדים

אופרטיביים. ומצד שני היוזמתיים אלו שמתעסקים פחות בברברת,  פשוט מקימים, , והמיזם קורם עור וגידים.

לכן יזמתי, ואינני מתפלא שזה הצליח לנו. הצטרפות שבדיעבד לאחר מכן ולא מראש - היא הרצפט המנצח.

**כתבתי בשרשור אחר לחברים, לאלו שהאמור הפריעה להם, שאם הם צריכים חשבונית ורוצים לראות בכך שירות ולא

הצטרפות לקבוצה, אזי אני והקבוצה (שאין לנו כל עניין בכך ואיננו עסקנים ואיננו ביזנס לכל דבר ועניין), לא נוכל לעזור

להם. הפנתי אותם לחברה מקצועית שעוסקת בתחום הכיול, שירכשו ממנה את השירות. 

היתרונות הם קבלת חשבונית, הגדרת השירות כשירות בדין, המכייל מגיע אליהם הביתה/למשרד - שזה בונוס בכלל

מאד גדול ונוח שאני מצדד בו.  ההבדל טמון בסדרי גודל העלות:

יוצא להם השירות 500 ש"ח פלוס מע"מ. או 600 שח כולל מע"מ -> שזה הסכום הנכון עבור לקוח פרטי שאינו יכול

להזדכות על המע"מ.

כל בר דעת מיד מבין, מה עשו אלו שבכל זאת... בהתחלה דברו גבוהה על מסים ועל חשבוניות:

קרי רצו כולה כיול פרטי למחשבם בבית/ללפטופ, אך לכשהחלופות מחיר היו 600 שח באמצעות שירות מסודר

ותקני במחירי השוק, לעומת 100 שח זוטא עבור הצטרפות לקבוצת חובבנים בתחום. מצדדי השירות בתשלום די התאדו

שלא במפתיעה. אז כנראה שהתאגדות בקבוצה, מסתבר, בסוף יותר קורצת לחובבנים...  🙂 

** כן יכול לספר שהיה אחד מקצוען בתחום העיבוד הגראפי, אחד שניסה לנצל אותנו, שחשב שקפצה לידו הזדמנות,

ביקש להעזר בקבוצה ולחסוך לעצמו ולמשרדו את העלות של מחיר השוק = 600 שח שירות מקצועי, וכמובן שהוא

נדחה על הסף. חברי הקבוצה התאגדו למען הסר כל ספק (והוא לא הבין זאת), רק על רקע חובבני לשימוש ביתי בלבד

ואישי.  מי שהוא עוסק מקצועי בתחום העבוד הגראפי שזה משרד או עסק, לא יכול להצטרך לקבוצה והיא לא מאשרת

הצטרפותם של כאלו. 

הקבוצה היא על רקע חברי, על רקע חובבנים בתחום, לצורך שמוש אישי פרטי בבית בלבד.  לכן מחיר ההצטרפות הוא

סמלי בלבד בגודל שישית, מעלות השירות התקני במחיר השוק. וכאשר מכסת המצטרפים תכסה את עלות הציוד,

הקבוצה תסגר. שהרי אין מדובר בקבוצה שהוקמה למטרות רווח. וכל עוד סך הכספים שהתקבלו מחברי הקבוצה לקופה

המרכזת, קטנה מסך ההוצאה של הקבוצה (עבור עלות רכישת הציוד), הרי שהקבוצה אינה מוגדרת עסק למטרות רווח.

מובהר לצינקנים שנושא המס קרוב לליבם, שחשוב להם מאד להתבטא בנושא, אך מבלי שהם מבינים את לשון החוק

בתחום, ומבלי שהם מכירים את כללי הקבוצה שלפיהם היא פועלת. 

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...