חוות דעת על מפרט שבניתי למחשב גיימינג עתידי שאני מתכנן לקנות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מפרט שבניתי למחשב גיימינג עתידי שאני מתכנן לקנות

maxfer
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם, 

לאחר כ 10 שנים, מת לי הכרטיס מסך ככל הנראה והחלטתי שהגיע הזמן להתחדש במחשב נייח חדש לגיימינג. 

מבדיקה שעשיתי יצא לי המפרט הבא

image.thumb.png.e132ea51b2fa4a930c3dcab2ef2cf749.png

מעבד I9 10900KF - מה ההבדל בין הסיומות של הKF וה F? 

לוח אם - מתאים לדור 10 ואני לא מתכנן לעשות OVERCLOCK 

ספק של קרוסאיר RM750 

דיסק 500 גיגה של WD (סדרה כחולה)

כרטיס מסך 2080 

זיכרון אני אקנה משהו באזור ה 500 שקל 16GB

אני צריך עזרה בבחירת מארז ועניין הקירור (עדיפות סבירה למארז שקט) הכל בהתאם לתקציב - תקציב אזור ה500 שקל 

סה"כ יצא לי 6617 (לא כולל זיכרון , לא כולל מאוורירים ולא כולל מארז) 

אשמח גם לחוות דעת שלכם למפרט שבניתי, כרגע שום דבר לא סופי ואני פתוח להצעות. 

תודה מראש וחג שמח :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-F אומר שהמעבד הוא ללא יחידת עיבוד גרפי.

ה-K אומר שניתן להמהיר את המעבד.

ממליץ על מארז LIAN LI 011D MINI - החסרון הוא שתצטרך לבחור ספק כח קטן מהרגיל (SF).

בניתי עכשיו המארז הזה עם הספק של CORSIAR SF750 ויצא מדהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט לא משהו ויקר מאד, מה בדיוק הדרישות שלך מהמחשב? ולמה אתה קונה מעבד פתוח ולוח יקר אם אתה לא מתכנן לעשות OC בכלל?
ושמת לב שזה כרטיס מסך ללא כן? הוא דורש שתרכיב מערכת מים פתוחה.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע לפי השאלות שלך אני רואה שאין לך הרבה ידע מאוד מתקדם במחשבים אבל אתה יודע מה קורה בערך.

לפני שאתה קונה הייתי מציע לך לקחת כמה חוות דעת מגורמים לא אינטרסיים (כמו נציגים של חברות מחשבים).

i9 אחלה מעבד במיוחד לגיימינג, תוכל למצוא במחיר זהה 5800X שעוקף אותו בהרבה.

למה שתרצה Z490 אם אתה לא עושה OC? חבל על הכסף, כבר עדיף לקחת שתומכים במהירות מלאה ואוברקלוק בלי קשר ללוח האם.

אחלה אבל מיותר למערכת כזו.

RTX2080 כרטיס מסך מטורף, שים לב שאתה לא משלם עליו יותר מ4000-4500 ש"ח. הדגם שציינת מתאים למערכת פתחות בלבד, זה ממש לא הכיוון שלך אם לא שמת לב.

הSSD דגם מצוין,הייתי שוקל לקחת עדיף לטווח הארוך יותר, במידה והתקציב מאפשר.

המארז שהציעו לך (LIAN LI) יקר מאוד ולא מגיע עם מאווררים, לא קשור אליך בשום צורה.

הצעה מקבילה מTMS

https://www.tms.co.il/226422

נערך על-ידי Kendrick Lamar
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kendrick Lamar

תשמע לפי השאלות שלך אני רואה שאין לך הרבה ידע מאוד מתקדם במחשבים אבל אתה יודע מה קורה בערך.

לפני שאתה קונה הייתי מציע לך לקחת כמה חוות דעת מגורמים לא אינטרסיים (כמו נציגים של חברות מחשבים).

i9 אחלה מעבד במיוחד לגיימינג, תוכל למצוא במחיר זהה 5800X שעוקף אותו בהרבה. לפי הסרטונים שראיתי הI9 לוקח את ה5800 מבחינת FPS ממוצע, לכן החלטתי על המעבד הזה

למה שתרצה Z490 אם אתה לא עושה OC? חבל על הכסף, כבר עדיף לקחת AMD שתומכים במהירות RAM מלאה ואוברקלוק בלי קשר ללוח - חיפשתי את הלוח אם שהכי מומלץ למעבדים מדור 10 - הוא היה בין הזולים וטובים שהמליצו. מובן לי שאין לי כרגע צורך בביצועים האלה אבל אני לא יודע מה אני אחליט בעתיד הרחוק

אחלה ספק כוח אבל מיותר למערכת כזו. גם פה, לקחתי המלצות מהאינטרנט ושיתאים לכרטיס מסך שכנראה אצטרך לחפש אחד אחר

RTX2080 כרטיס מסך מטורף, שים לב שאתה לא משלם עליו יותר מ4000-4500 ש"ח. הדגם שציינת מתאים למערכת קירור פתחות בלבד, זה ממש לא הכיוון שלך אם לא שמת לב. הייתי בטוח שלא מדובר בקירור מים, תודה על העדכון. איזה כרטיס מסך מומלץ שעומד בביצועים גבועים 1660? 

הSSD דגם מצוין,הייתי שוקל לקחת NVMe עדיף לטווח הארוך יותר, במידה והתקציב מאפשר. - לקחתי את ההמלצה שלך, טעיתי בSSD - התכוונתי לבחור את הM2 

המארז שהציעו לך (LIAN LI) יקר מאוד ולא מגיע עם מאווררים, לא קשור אליך בשום צורה. לא הציעו לי מארז, אמשח להמלצות (אולי נלחץ בטעות) 

הצעה מקבילה מTMS

https://www.tms.co.il/226422

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

המפרט לא משהו ויקר מאד, מה בדיוק הדרישות שלך מהמחשב? ולמה אתה קונה מעבד פתוח ולוח יקר אם אתה לא מתכנן לעשות OC בכלל?
ושמת לב שזה כרטיס מסך ללא קירור כן? הוא דורש שתרכיב מערכת קירור מים פתוחה.

אשמח להמלצות למפרט שיכול להתאים לי, רוב המשחקים שאני משחק ומתכנן לשחק הם WARZONE\LOL\PUBG

ראיתי שהמעבד I9 10900 מאוד חזק ויחסית לא יקר 2000 שקל בערך.

טעיתי לגביי עניין הקירור בכרטיס מסך, אשמח להמלצה - מבחינת ביצועים ראיתי שה-1660 לא רע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם אומרים? 

image.thumb.png.87256e9d00f145b866c3e04a162db5c9.pngראיתי שההבדל בין הלוח שהצעת למה שאני בחרתי הוא כ300 שקל. לא עדיף כבר להשקיע אותם בלוח טוב עם אופציות עתידיות? 

כנ"ל לגבי הספק כוח, הבדל של כ 100 שקל. 

אשמח להמלצה על מארז מתאים בתקציב של כ500 שקל

כרטיס מסך אני אבחר את ה2060 - לא רואה שיש במלאי כרטיסים של AMD 

יש עניין לגבי אחריות אם קונים מחשב מסניף אילת וחוסכים את המעמ? או שהאחריות תקפה בכל הארץ? 

תודה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרטי סופי שבניתי בתקציב של 6784 שקל - https://www.tms.co.il/227683
מעבדים Intel i5 10600K / 1200 Tray
קירור למעבדים Cooling Freezer 34 eSports DUO - Red
לוחות אם GAMING X
זכרונות 4 16G 3200 CL16 Vengeance PRO CMW16GX4M1Z3200C16
מארזים מארז מחשב CoolerMaster MasterBox Lite 5 ARGB
ספקים למחשבים נייחים RM750 750W 80+ Gold Fully Modular
דיסקים SSD WD SSD 500GB M.2 2280 SN750 Black
כרטיסי מסך Gigabyte 3060 GV-N3060EAGLE OC-12GD

מה אתם אומרים? 
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה, כן אין ספק שהכרטיס מסך מקפיץ משמעותית את המחיר אבל זה כרגע המצב :/

נודע לי עכשיו שבאוקראינה ובגרמניה אין כרטי מסך במלאי. לא רואה נכון להמתין עד שירד המחיר, זה יכול לקחת הרבה זמן. 

מחיר סופי באילת עם המפרט שבניתי 5800 - כרגע זה מה שאני מתכנן לעשות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...