בבקשה עזרה איך להגדיל את כונן C - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בבקשה עזרה איך להגדיל את כונן C

רועי עמר
 Share

Recommended Posts

שלום רב,

מעוניין בעזרה איך להגדיל את כונן c.

בכונן c כבר לא נשאר לי מקום ואני מעוניין להעביר אליו מכונן d.

בעצם להגדיל את הנפח של כונן c על חשבון הנפח של כונן d

אני מעלה צילום מסך של 2 תוכנות שברשותי. בצילום אפשר לראות את החלוקה הקיימת אצלי במחשב.

תודה רבה לכל העוזרים

image.thumb.png.0c46863458adb2744eb913ea02051cef.png

image.thumb.png.33545f73a9ca2f69ff37b11143a220c5.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צודק אין אפשרות.

אלו שני דיסקים פיזית נפרדים אי אפשר להגדיל אחד על חשבון השני. הייתי מציע להחליף ביניהם אבל יש לי רושם שהקטן זה והגדול זה דיסק רגיל אז פתרון כזה יפגע מאוד בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לעשות דבר כזה רק במערכת וירטואלית (אז אפשר להקצות נפחים ולשנות אותם גם לאחר שנקבעו), או במערכת מבוססת RAID (כמו NAS) שבה יש מספר דיסקים שמאוחדים למערך אחד ואז אפשר להקצות אותם למחיצות לפי מה שרוצים.

במקרה שלך, מה שעדיף לך לעשות זה לרכוש דיסק חדש וגדול יותר (כנראה SSD/NVME אם מדובר בכונן שמכיל את מערכת ההפעלה שלך), ואז לשכפל את הדיסק הקיים אליו בתוכנה שמאפשרת לשמר את מערכת ההפעלה (כמו למשל AOMEI Backupper, אבל כל תוכנה שיודעת לעשות את זה כמו שצריך עם דיסק שיש בו תעבוד - אבל לא כל תוכנת שכפול תעבוד. למשל אקרוניס לא עושה את זה הכי טוב).

זו נראית לך אולי השקעה מיותרת, אבל זה המצב. את הדיסק הקטן שנותר לך תוכל לשמור למטרות גיבויים או למכור בכמה גרושים אחרי שתפרמט אותו. אני ממליץ לרכוש לפחות בנפח חצי טרה (500/512 ג"ב) למערכת ההפעלה. זאת בגלל שכל עדכון חודשי מוסיף על הנפח בשימוש.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...