שדרוג מחשב גיימינג קיים עם תקלה, או שמא כדאי כבר לרכוש חדש? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב גיימינג קיים עם תקלה, או שמא כדאי כבר לרכוש חדש?

unitech
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם 🙂

בזמנו (לפני שנה וחצי..בערך) התייעצתי לגבי שדרוג, ולא הוצאתי את זה לפועל ובצדק כי המחשב עדיין החזיק יפה מבחינת גיימינג.

כיום אני כבר מרגיש את הירידה בביצועים, ואני שוקל האם כדאי לשדרג, וכמה יעלה שדרוג ראוי. אני לא מחפש מחשב שיריץ הכל על 240 FPS, אבל לפחות שיעבוד בצורה חלקה ויחזיק לשנה-שנתיים הקרובות. אם שדרוג לטובת המטרה הזו יצרוך החלפה של יותר מדי רכיבים, האם יהיה עדיף לרכוש מחשב חדש וזהו? אשמח לדעתכם בנושא 😁

בנושא התקציב לשדרוג, מניח שעד 1.5-2K, אבל מעדיף כמה שפחות.

דבר נוסף, יש תקלה בספק הכוח במחשב. הדגם שלו הוא FSP HYPER 600, וכשאני מדליק את המחשב הוא עושה רעשים שמפסיקים אחרי כמה דקות, ולעיתים רחוקות הרעשים חוזרים ומפסיקים אחרי דקה. זה לא קורה ספציפית בעת מאמץ, סתם בצורה רנדומלית. אשמח להצעה לגבי ספק חלופי.

מפרט המחשב פה

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע שבספק הכח יש מאוורר לא תקין , כדאי לסדר שלא יגיע למצב שהוא מפסיק לעבוד ואז הספק יתחמם . 

אפשר להניח שזה מולחם וצריך לדעת מה עושים אבל בתאוריה אפשר להחליף מאוורר . אם אתה צריך שמישהו אחר יעשה את זה עבורך  אז כבר עדיף לקנות ספק חדש .

יש שאלה של תקציב , למפרט שלך כנראה שגם 500  וואט יספיק אבל היותר חזקים הם יותר איכותיים לרוב. 

קיימת הטבלה הבאה אם אתה רוצה להתעמק , בגדול אתה רוצה ספק DC-DC . 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1eL0893Ramlwk6E3s3uSvH1_juom7SMG5SCNzP2Uov8w/edit#gid=1529225916

מבחינת שדרוג - 

על הנייר הלוח שלך  לא תומך במעבד של 6 ליבות או יותר אלא רק של 4 כמו שיש לך או i7-6700 עם 4+4  שיעלה הון . 

אם אתה איש טכני או אוהב להתנסות אתה מוזמן להתעמק בקישורים שמובאים כאן:

ב 250 ש"ח אתה יכול לרכוש מעבד של 6/12 במהירות של עד 3.6 בבוסט . 

https://www.aliexpress.com/item/4001208018177.html

ב350 ש"ח אתה כבר יכול לקנות כזה עם בוסט עד 4.3 .

https://www.aliexpress.com/item/1005001856966385.html

שים לב לפידבק הגבוה באופן חריג יחסית לעלי אקספרס :) זה עובד.

אלו הזולים יותר שלא יכולים לעבור OC  אבל הלוח שלך גם ככה לא תומך . זה מסלול מעולה להחייאה של המחשב לעוד כמה שנים אם הכל יעבוד כשורה- שים לב לצלע הקירור.

לגבי כרטיס מסך - שכח מזה. 

תקרא קצת בפורום מה המצב לגבי כרטיס מסך .

רק משומש וגם אז אתה משלם הרבה יותר ממה שהם באמת  שווים . 

תכלס, כרטיס מסך תחליף רק אם הקיים נדפק . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מתלבט בשיקול שלך.

מצד אחד יש לך מעבד מרובה ליבות וכרטיס מסך סביר, מצד שני שניהם צריכים שדרוג במידה שווה.

עקב מחירי כרטיסי המסך, הייתי מציע לך לקנות מחשב חדש ללא כרטיס מסך ולהרכיב לו את הכרטיס הישן, ואז לשדרג אותו כשידרגו המחירים.

אם אנחנו חושבים שנה-שנתיים קדימה, השדרוג הראשוני יתן לך הרבה זמן לחכות שירד המחיר אבל על הדרך תקבל בוסט יפה בביצועים. בנוסף לכך, עד שתקנה כרטיס מסך חדש הייתי מציע לבצע OC לישן, תוציא ממנו כמה שיותר במידת הצורך.

ניתן להשתמש גם בכונן הSSD שיש לך, הוא מעולה.

אז בקצרה, השדרוג הכי קריטי פה כרגע הוא מעבד + לוח אם + .

אפשר לקנות מארז חדש אם הישן מתחיל לעשות רעשים \ דברים נשברו \ סתם בא לך.

הייתי ממליץ לקנות חדש עקב כך שעבר הרבה זמן מאז שקנית את הישן. שנשרף יכול לשרוף איתו ביחד חצי מהמחשב.

2 מפרטים, אחד מעבד + לוח אם + , והשני עם מחשב מלא חוץ מכרטיס מסך.

מעבד: 999 ₪ - SIX Core i5 10600KF 4.1Ghz-4.8Ghz S1200 Tray
קירור אוויר למעבד: 99 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2
לוח אם: 384 ₪ - * מבצע * - B460M DS3H
זכרון: 350 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Ballistix-ELITE 3200Mhz CL16

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 1832 ₪ 
לאשראי: עד 12 תשלומים 1868 ₪ או עד 36 תשלומים 1905 ₪

מעבד: 619 ₪ - * מבצע * - AMD Six Core Ryzen 5 3500X Up to 4.1Ghz + COOLER
קירור אוויר למעבד: 99 ₪ - * מבצע * - Freezer 7 Pro Rev.2
לוח אם: 349 ₪ - * מבצע * - B450M DS3H
זכרון: 350 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Ballistix-ELITE 3200Mhz CL16
ספק כוח: 379 ₪ - * חדש * - 700W Neo Eco 80+ GOLD 5 Year Warranty
מארז: 240 ₪ - NX240 4X120mm ARGB

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 2036 ₪ 
לאשראי: עד 12 תשלומים 2076 ₪ או עד 36 תשלומים 2117 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיכרונות כבר יש לך, אתה יכול להעביר אותם. להלן מעבד, קירור וספק כוח (DC-DC).

קטגוריה מוצרים כמות מחיר
מעבדים Intel i5 10600KF / 1200 Tray 1 ₪ 822
קירור למעבדים CoolerMaster Hyper 212 Spectrum Cooler 1 ₪ 113
לוחות אם Gigabyte B460M DS3H 1 ₪ 374
ספקים למחשבים נייחים CoolerMaster MWE 650W 230V-V2 80+ Bronze 1 ₪ 253
סה"כ ₪ 1562

https://www.tms.co.il/222012

הבעיה שלך כמו שנאמר פה היא כרטיס המסך. כרגע יש בעיה רצינית כלל עולמית באספקה שלהם ובמחירים בעקבות זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

זיכרונות כבר יש לך, אתה יכול להעביר אותם. להלן מעבד, קירור לוח אם וספק כוח (DC-DC).

קטגוריה מוצרים כמות מחיר
מעבדים Intel Core i5 10600KF / 1200 Tray 1 ₪ 822
קירור למעבדים CoolerMaster Hyper 212 Spectrum Cooler 1 ₪ 113
לוחות אם Gigabyte B460M DS3H 1 ₪ 374
ספקים למחשבים נייחים CoolerMaster MWE 650W 230V-V2 80+ Bronze 1 ₪ 253
סה"כ ₪ 1562

https://www.tms.co.il/222012

הבעיה שלך כמו שנאמר פה היא כרטיס המסך. כרגע יש בעיה רצינית כלל עולמית באספקה שלהם ובמחירים בעקבות זאת.

ציטוט של Moon-Mage

אני לא חושב ששדרוג מעבד ייתן לך יותר מדי בינתיים, לדעתי תחסוך קצת ותמשוך עוד עד שתוכל לקנות גם שילוש וגם כרטיס מסך(שכרגע אין אפשרות לקנות).

קודם כל תודה לכולם על ההתייחסות, מעריך את זה מאוד.

לגבי ספק הכוח - אזרתי אומץ ופתחתי אותו, חזקתי שם את הברגים, ניקיתי ושיחקתי קצת עם המאוורר. הפלא ופלא, לא עשה רעשים כשהדלקתי! אחכה לראות אם הכל בסדר, אם יחזרו הרעשים ארכוש חדש כמו שהומלץ לי.

אני מבין ששוק כרטיסי המסך בעייתי כרגע, מניח שזה לאור הביטקוין? בכל אופן, שאלה נוספת. האם יהיה כדאי לי לרכוש את השדרוג ש-Jabberwock ו-Kendrick Lamar הציעו, ובזמן הקרוב לנסות ולחפש כרטיס יד שניה במחיר סביר?

נגיד ואצליח למצוא כרטיס כדוגמאת 1070/1070ti/1080 באיזור ה-1K (מבין שזה קשה עד בלתי אפשרי, אבל נגיד :)), האם זה יהיה שדרוג טוב לדעתכם? כמובן בהתחשב שאני עדיין עם ספק הכוח הקודם שהוא 600W.

במצב כזה יוצא שהשקעתי בסביבות ה-2.5K, כמובן שתמיד יש את החששות עם כרטיסים יד שניה.

במידה ואמתין ללא שדרוג, האם בעתיד אוכל למצוא כרטיס חדש שהמחיר ריטייל שלו הוא 1-1.5K ופחות, שיהיה שדרוג משמעותי?

שוב תודה רבה רבה לכולם על ההתייחסות!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של unitech

האם יהיה כדאי לי לרכוש את השדרוג ש-Jabberwock

אם אתה שואל אותי אז כן. שדרוג המעבד ל-i5-10600Kf יהיה שיפור מצויין. זיכרונות אתה לא צריך ועכשיו גם לא, ואפילו תוכל למכור את הלוח אם והמעבד הישנים ביד 2... מבחינת עלות-תועלת זה מעולה.

ציטוט של unitech

בזמן הקרוב לנסות ולחפש כרטיס יד שניה במחיר סביר?

החשש כרגע הוא ששוק היד 2 "רוכב על הגל", מה שנקרא. מעלים מחירים כדי לנצל הזדמנות ופחות רוצים למכור.

באילו משחקים אתה משחק ד"א ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

אם אתה שואל אותי אז כן. שדרוג המעבד ל-i5-10600Kf יהיה שיפור מצויין. זיכרונות אתה לא צריך ועכשיו גם ספק כוח לא, ואפילו תוכל למכור את הלוח אם והמעבד הישנים ביד 2... מבחינת עלות-תועלת זה מעולה.

החשש כרגע הוא ששוק היד 2 "רוכב על הגל", מה שנקרא. מעלים מחירים כדי לנצל הזדמנות ופחות רוצים למכור.

באילו משחקים אתה משחק ד"א ?

כרגע בעיקר Escape From Tarkov ו-Yuzu אמולטור של סוויץ', פה ושם משחק דברים חדשים.

כרטיס מסך כמו שרשמתי יתאים למפרט המשודרג ללא צורך בקניית חדש, ז"א ש600W מספיק?

נערך על-ידי unitech
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דגם ספק הכוח? https://www.fsplifestyle.com/en/product/HyperS600w.html

אומנם הוא לא הכי איכותי שיש ויותר כמו ספק של 550W אבל כנראה שהוא יספק את העבודה.

עשיתי מבט חטוף ביד 2 והמחירים שם שערורייתיים.

רק כדי לסבר את האוזן GTX 1650 היה נמכר חדש ב-840₪ בחנויות בארץ. ועכשיו אני רואה מודעה דגם ללא רוצה עליו 1,500₪. אבל גם צריך לקחת בחשבון שהאנשים גם מבינים שיתווכחו איתם על המחיר ויורידו אותם אז... אבל עדיין בעיה.

טבלה שתעזור לך:

Relative Performance 1920x1080

הייתי מכוון לכרטיסים בעלי 6GB לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

זה דגם ספק הכוח? https://www.fsplifestyle.com/en/product/HyperS600w.html

אומנם הוא לא הכי איכותי שיש ויותר כמו ספק של 550W אבל כנראה שהוא יספק את העבודה.

עשיתי מבט חטוף ביד 2 והמחירים שם שערורייתיים.

רק כדי לסבר את האוזן GTX 1650 היה נמכר חדש ב-840₪ בחנויות בארץ. ועכשיו אני רואה מודעה דגם ללא רוצה עליו 1,500₪. אבל גם צריך לקחת בחשבון שהאנשים גם מבינים שיתווכחו איתם על המחיר ויורידו אותם אז... אבל עדיין בעיה.

טבלה שתעזור לך:

Relative Performance 1920x1080

הייתי מכוון לכרטיסים בעלי 6GB זיכרון לפחות.

הבנתי.. תודה !

מניח שאשדרג לפי המלצתך, ואקח את הזמן בחיפושים אחר כרטיס המסך המיוחל 😄

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...