כיול מסכים - חדשות טובות - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיול מסכים - חדשות טובות

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של About:blank

זאת לא בדיוק ההגדרה של התנדבות.

בלי קשר, זה לדעתי פרסום של שירות בתשלום וייתכן שזה נוגד את חוקי הפורום.

גם אם לא, הפרסום הזה ממש לא לעניין לדעתי. קנית לעצמך ציוד, תתחדש. אבל לבוא ולבקש מהקהילה לממן לך את הצעצוע החדש זה כבר מעלה טעם לפגם.

אדרבא. הזמן שירות כיול מקצועי בביתך. מחיר התחום הזה הוא 500 שח פלוס מעמ. אוכל לתת לך טלפון למעבדה שעושה זאת. כלומר כולל מעמ זה ספור של 600 שח.

רוצה לקבל את זה כמעט בחינם ?

אני טורח בשבילך ועושה לך את זה אצלי בבית. אין לי זמן להתרוצץ.  אבל מבקש שתתן כתף ותשתתף זוטא, שים מאה שקל בקופה תרומתך לרכש הקבוצתי של הציוד.

אתה לא חייב לכייל, ואתה יכול בהחלט להשאר עם מסך לא מכויל.

יכול גם לשלם 600 שח כולל המעמ למעבדה רשמית. אם זה עושה לך את זה. ההרגשה של חשבונית וחנות עם כרטיס בקור.

אדם נבון שמשווה את המספרים האלו לרוב מגיע למסקנה אינטיליגנטית. נראה לי אצל החבר לפורום בגרושים שזה שישית עלות, עדיף. במיוחד שהוא עושה באכפתיות שייצא לך טוב, כנראה יותר מאשר המעבדה, גם תראה תלמד ותקבל הדרכה תוך כדי להבין את התהליך והלוגיקה שמאחוריו.  אולי יעשה לך חשק לקנות אחרי זה ציוד כיול בעצמך לך תדע. אתה ילד גדול 🙂 תעשה את השקולים שלך ...

אני לא עסק. אצלי זה תחביב. אתה חבר פורום, שלא תתבלבל. לא חבר ילדות אישי שלי. להקדיש עבורך שעה עד שעה וחצי ולפנות לך מקום בביתי ולארח אותך... בכיף. אבל אתה תתן מחווה חוזרת ותשים מאה שח על השולחן כהוקרת תודה והשתתפות זה הכל. לך זה גורם לטעם נפגם ?  חפש חבר אישי שיעשה לך בחינם כמו שאני עושה לחברים האישיים שלי גם.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

אחד הדברים שאני עושה מדי פעם בשביל השלווה שלי זה לכייל את המסך, לא תמיד כי באמת חייב לדייק את הכיול. לרוב זה בשביל לראות שלא השתבש משהו ואני אדפוק עריכה (צריך לעשות בדיקת וידוי מדי פעם לטונים מסוימים ולא רק כיול).

בתיאוריה אכן לרוב הפאנלים אין סיבה לכייל כל שבוע או חודש ודברים כאלה כמו שלפעמים אומרים. הכיול הראשוני נותן את הכיוון הנכון וזה לא דועך או משהו כמו שחושבים אחרי זמן קצר.  הבעיות היחידות הם התוכנות או המערכת הפעלה שמנהלות את הטעינת כיול שלפעמים משהו משתבש בהם וצריך לטעון את הקובץ כיול  מחדש.

לצערי יש הרבה מחשבים ניידים ומסכים שיש להם יכולות טובות מבחינת מרחב צבעים ופוטנציאל אמיתי, אך הדיוק הוא ירוד. בחלק מהמקרים זה בכוונה. הרבה יצרנים אוהבים לקחת את המסך לצבעים פלורסנטים כחולים שכן אנשים אוהבים את זה מסיבה כלשהי כי זה יותר קופץ בחנות משאר המסכים. במחשבי מק אז אוהבים לקחת צבעים בטווחים האדומים סגולים ולהדגיש את הרוויה שלהם יותר מדי ועוד דברים.

אמנם יש מגמה בשנים האחרונות למודעות לגבי מרחבי צבעים ודיוק, אבל זה רחוק משלמות ולרוב מבקשים על זה תג מחיר גבוה יותר בהרבה. מי שבאמת חשובים לו  הצבעים (צלמים, גרפיקאים, דפסים ועוד )לרוב יקנה מכייל ויש מגוון מצומצם בארץ ויש עוד חברות שנמכרות בחו"ל. אבל מי שצריך כיול חד פעמי אז לרוב זה בא עם תג מחיר של כ500 שקלים לכיול בבית או בכאילו מעבדה עם ליווי ותמיכה. בכל אופן יש גם קבצים באתרי ביקורות של כיול של מסכים מאותה סדרה, אך מכיוון שלא כל פאנל נולד אותו דבר – אז זה יכול גם ליצור עיוות לא רצוי בטונים מסוימים ופחות ממליץ על כך.

,

עריכה: לא כל מסך ייראה מושלם אחרי כיול. כיול מנסה לסדר סטייה עד רמה מסוימת. המכייל קורא צבעים שהתוכנה מייצרת ומודד את הסטייה ונותן הוראה לקחת את הצבע לכיוון מסוים. מרחב הצבעים שהפאנל תומך בו והיכולת לדייק, זה משהו שאין לכל מסך. רמת הסטייה נמדדת בdelta-e וניתן לבדוק עוד מידע על המסך שלכם. בכל אופן לקנות מכייל לא יעשה כל מסך למעולה, לא ממליץ למי שלא מבין או השקיע מראש על מסך מתאים לקנות מכייל.

בכל אופן מה שכתבתי זה לא המלצה לפה או לשם בהקשר לפוסט המקורי.

ממש מצא את ההבדלים, בין זה למה ואיך שנכתב ע"י פותח הדיון.

תודה לאל שעדיין יש מבקרים שיודעים באמת על מה הם כותבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם לא רציתי להיכנס לדיון ביניכם שלא נוגע להיבט המקצועי – אבל היה לי משהו להוסיף ממשהו שנזכרתי בו ורציתי לשתף. באופן תיאורטי אני לא חושב שצריך לראות את ההצעה של לקיחת סכום של 100 שקלים כניסיון לחאלטורה יותר מדי, משער שזה לא יהפוך אף אחד לעשיר בכל מקרה על חשבון אף אחד. בהרבה מובנים ניתן לראות את זה דווקא כדמי רצינות שלפעמים גם נהוגים בדברים שלא גובים עליהם כסף או שלא רצו במקור לקחת עליהם כסף. למעשה ההיבט של שיריון הזמן לכבוד אותו חבר פורום שיבוא. מזכיר לי סיפור על כוכב מסוים שפירסם דירה שהוא משכיר בחינם למי שרוצה לבקר במדינה שלו. בגלל שזה היה בחינם אז הרבה הזמינו והיה תפוסה מלאה בהזמנות, אבל בפועל לבסוף הדירה עמדה רוב השנה ריקה כי אנשים פשוט ביטלו או לא הופיעו. אנשים נוטים לזלזל יותר בדברים שקיבלו בחינם מאשר דברים שהשקיעו בהם סכום כלשהו אפילו סמלי. בכל אופן לא לוקח צד או ממליץ על שום דבר ורק רציתי לשתף את הזיכרון הזה שאולי רלוונטי גם לכאן.  

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

אמנם לא רציתי להיכנס לדיון ביניכם שלא נוגע להיבט המקצועי

וחבל שנכנסת.

כי ....

טוב, אין טעם לחזור על כל מה שאמרתי כבר.

בקשר לדמי רצינות וכו' - זה בכלל לא המקרה.

אם כבר, ההפך.

אבל זה רק בצד הדברים.

הרי גם הצד המקצועי פי שהוצג תלוש מהמציאות .

וזו הבעיה העיקרית.

להציג כאילו אחרי כיול כל מסך TN  בשלוש מאות שקלים יהפוך ל - NEC

או BENQ של אלפי דולרים. זו הבעיה החמורה.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לציין שעולם הcolor management הוא תחום שצריך להכיר בו הרבה רבדים והוא לא קטן כלל.

אין אוטומטיזציה של פתרון כיול בלחיצת כפתור ושם גם צריך לדעת מה להגדיר ומה מתאים לכל אחד ועם איזה תוכנות עובדים ואיך.

גם במצב של מסכים מעולים צריך לדעת איך להגדיר ולאיזה מטרה. הגדרות שונות מתאימות למצבים שונים.

אבל אתה צודק ואולי רפרפתי קצת בקריאה של השיחה ביניכם - שיש להדגיש שכיול הוא לא פיתרון קסם. כאשר הוא נעשה בצורה מקצועית אז הוא יכול לשפר דברים מסוימים אך לא להציל מסך לא איכותי.

בנוסף עשייה בצורה לא נכונה או ללא מתן הסבר מתאים למשתמש - יכולה גם להרוס את הנראות ולהציג אותה באופן שגוי מבלי שיהיה על כך בקרה. זה יכול גם לגרום למשתמש לחשוב שהמצב אצלו נכון בזמן שהוא לא. חלק גדול בעולם הכיול זה גם לדעת לוודא שהכיול נעשה בצורה נכונה ומתאימה שתתאים לworkflow של המשתמש ולשם כך יש גם לדאוג לבדיקות טכניות עם המכייל עצמו, וגם בקרה אישית של המכייל עצמו לרפרנסים שהוא מכיר בצורה נכונה. 

אציין גם שיש כלים מסוימים כגון פרופילים מתקדמים יותר כמו iccv4 שלמעשה מוגדרים לרוב כברירת מחדל בתוכנות כיול של החברות הגדולות, אך התמיכה שלהם לא רחבה מבחינה תוכנתית וזה יכול ליצור נזק או שיבוש של ערוכות. לרוב משתמשים בוחרים בטכנולוגיה ישנה יותר כדי לספק תמיכה טובה יותר מבחינת שימוש. לכן צריך לדעת להתאים כל כיול למשתמש עצמו ולצורת העבודה שלו.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועל יש להוסיף שחלק אינטגרלי של כיול נכו זה שהכיול נעשה בסביבת העבודה

הפיזית = מיקום של המשתמש, לא של המכייל.

כך ש"אין לי זמן להסתובב בבתים" או איך שזה נאמר,

לא בדיוק מראה על הבנת הצרכים לביצוע נכון של העבודה,

בין עוד כמה דברים נוספים שלא הכי מיקצועיים שמופיעים במגילות שעיל.

טוב, עדיף לעצור כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אתה צודק שלרוב מומלץ לעשות כיול היכן שיהיה המחשב וכמובן רק אחרי שהמסך דלק מעל 30 דקות לפחות בצורה דינאמית. זה מיועד בעיקר בשימוש במכיילים מקצועיים שגם יכולים לנטר מצבים משתנים של איזון לבן בחדר ובהירות החדר. וכן גם תיקון של reflection שיש למסך מאורות קיימים בחדר וכדומה. אבל למצבים האלה לרוב יש צורך במכייל צמוד שלמעשה יושב ליד המסך ומנטר כל דקה את מצב התאורה בחדר.

בכל אופן אני מבין שהיה פה רצון לעשות משהו מבחינת תחביב, אבל כן יש דברים שעדיף להשאיר לאנשי מקצוע. אם מישהו רוצה לנסות ולראות אם יהיה לו שיפור, אני לא אעצור אותו ואולי הוא ירוויח. אך מי שצריך סביבת עבודה מדויקת שהיא אולי גם קריטית לעבודה שלו, אז הייתי ממליץ לבדוק יותר לעומק ולרוב לקנות מכייל ותמיכה של איש מקצוע. למי שקונה מכייל אז אמנם יש מידע רב על זה באינטרנט, אבל הרבה דברים יש עליהם אי החלטות או בלבול של הרבה גורמים לא מקצועים.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה.

ואלה ^^^  הדברים שחייבים לומר אותם הרבה לפני

שמתפארים בתארים אקדמיים וידע מעמיק וידה ידה ידה

שלא נגמר  ודגרדציה של ה - backlight  ועוד הנה וכהנה, אבל לא מועיל בכלום.

עדיף לומר דברים לגופם, את כל מה שראוי שהלקוח יידע לפי שיקבל החלטה 

ויחליט אם כדאי לו לטרוח על כל המשתמע עם או ללא העניין הכספי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכיול מדפסות דרוש מכייל מסוג אחר.

ספציפי מה שnec קנה מיועד למסכים ומקרנים והוא בין הכי מתקדמים בשוק לדברים האלה.

ולמרות שאני לא יכול להמליץ על דברים שלא בדקתי, עדיין מדובר במהלך ויוזמה נחמדה ואני מברך עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט
ציטוט של A-10

לא מכיילים מדפסת.

מכיילים מסך שיתאים למדפסת

( יותר נבון, פרופיל צבע ).

מדפסות מכיילים, במיוחד מדפסות בגלל התופים שנשחקים.

את המסך מכיילים לרוב לפי פרופילים כגון SRGB או למקסימום יכולת של המסך וכדומה.

מה שכן, ניתן ליצור פרופיל למדפסות שיהיה אפשר להעביר לתצוגה של תוכנות כגון Photoshop כדי ליצור  סוג של proofing.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

מדפסות מכיילים, במיוחד מדפסות לייזר בגלל התופים שנשחקים.

את המסך מכיילים לרוב לפי פרופילים כגון SRGB או למקסימום יכולת של המסך וכדומה.

מה שכן, ניתן ליצור פרופיל למדפסות שיהיה אפשר להעביר לתצוגה של תוכנות כגון Photoshop כדי ליצור  סוג של proofing.

בוא נכייל את הכוונות, לפי מה שאני מבין, לפחות.

מדפסות מכיילים כדי שהן ידפיסו מה שהן אמורות להדפיס.

אבל , יכולה להדפיס מצויין לפי היצרן, המסך יכול להציג מעולה לפי כל קנה מידה

ועדיין, אני מדפיס מה שעיבדתי על המחשב ויצא פס כסף בצבע בורדו.

וזאת, בגלל שהכיול אצלי לא ממש מתחשב במה שהמדפסת מכירה / עובדת לפיו.

לכן, אם אני רוצה שפס הכסף יהיה בצבעע כסף, אני צריך שתהיה התאמה בין הפרופיל אצלי במחשב / מסך

לבין זה של .

זה מה שהתכוונתי.

אני לא מסביר לך, NR, כי מן הסתם אתה יודע.

אני מסביר ל - CAN NOT LOSE

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן הסבר שאולי יהיה יותר מעמיק למי שכבר נכנס וקורא את הדיון הזה.

כל או מסך נוצרו בצורה מסוימת לעבוד לפי איך שתכננו אותם ולא לפי משהו אחר, ולא מתייימרים להיות מושלמים.

כיום יש תקנים בעולם הצילום, דפוס וכל ניהול הצבעים שלפיהם אמורים ליצור סטנדרטיזציה בין מכלול המכשירים ושאר הדברים. פרופילים לתצוגה יהיו פרופילים שלרוב מבוססים על RGB (צבע כחול,אדום,ירוק) כגון SRGB,adobe rgb וכו... למדפסות זה יותר מסובך ואני אסביר בהמשך.

המטרה של תקנים בעולם הניהול צבעים הדיגטלי במסכים הוא ליצור את היכולת לדעת מה זה צבע מדויק ומה כוונת המשורר בכל מקום בעולם בלי קשר למכשיר מסוים. מכיוון שאין תקן מחייב על יצרנים וכל יצרן עושה מה שנכון לו, אז יש הרבה מסכים נחותים שלא ממלאים את יכולות אף אחד מהתקנים.

בכל אופן לעומת זאת בעולם הדפוס יש די באלגן והוא מבוסס על פרופילים של מדפסות או קבוצת מדפסות שהיה נהוג להשתמש בהם בזמנים שונים ובארצות שונות. למעשה פרופילים מבוססים על CMYK  שזה קבוצה של 4 צבעים (ויש גם גווני ביניים), תמיד ייראו שונה בכל שתיווצר. אין תקן אחיד לכולם וכל תעשייתית חדשה מנסה לתת מענה טוב יותר לצבע.

פרופילים של cmyk אמורים לתת כיוון למי שעורך לקראת הדפסה ורובם נחותים ולא רלוונטים למדפסות חדישות.

אחד הסיבות לכייל שיש לה בקר משלה, בין אם מדובר על בקר Fiery או Creo או מובנה או אחר – זה להחזיר את יכולות המדפסת לכיוון המקורי שאליו התכוון היצרן.

בכל אופן ניתן לסרוק את פלט המדפסת ולייצר פרופיל צבע cmyk חדש שיהיה מבוסס על המדפסת ואותו ניתן להעביר לתוכנות עריכה. יש כמה בתי דפוס שפונים לקהל הרחב שגם מאפשרים הורדה של הפרופיל של המדפסת שלהם למי שאכן זקוק לדיוק מקסימלי לתערוכות וכדומה.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...