כיול מסכים - חדשות טובות - עמוד 4 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיול מסכים - חדשות טובות

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של A-10

אין שום קשר,

ולקרוא לציוד אחר בלי להתייחס פציפית לדגמים " קשקוש",

תמיד יהיה קשקוש.

מדהים איך אדם בגילך מתנהל מול בני אנוש אחרים במנטאליות של ילד .

לא שמת לב כמה נזק הסבת לעצמך במציאות (לא רק בפורום) ועדיין אינך למד ?

לעשות פעם אחר פעם תמיד את אותו הדבר ולצפות לתוצאה אחרת, משול לטמטום.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לתת גם יחס לדגמים מסוימים. אבל בכל אופן רוב המכיילים של x-rite ובמיוחד לטווח הגבוה אכן נותנים דיוק גבוה יותר בשנים האחרונות וכך גם הדגמים המסורסים שלהם. ברוב המקרים המכיילים מאותו דור מכילים חומרה זהה ורק הגבלה תוכנתית או ברמת הfirmware מבדילה ביניהם. לא מדובר פה בדיון כגון מי הכדורסלן הכי טוב. מדובר במוצר שניתן למדוד את יעילותו בצורה מדעית בבדיקה של סטיית Delta-e פשוטה לכל אורך הסקאלה שתבחר. בכל אופן אני מאמין שהמכיילים של datacolor גם עושים את העבודה וירצו את רוב האנשים ולכן אמרתי שאני מסכים רק באופן חלקי. במקרה שלי אם אני קונה משהו, אז אקנה משהו שייתן לי את הפיתרון היותר טוב שירצה אותי יותר שנים. למען האמינות אומר שיש לי מכייל שהוא ספינת דגל של x-rite מהדור שלפני מה שיש לnec ונכון להיום מכיוון שאני לא צריך יכולות של כיול לבהירויות של עד 2000nit או מסכי ואני יכול לחיות בלי השיפור בגוונים הכי כהים כי עדיין מעדיף לחסוך את הכסף ואני פחות עושה הדפסות.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

אני יכול לתת גם יחס לדגמים מסוימים. אבל בכל אופן רוב המכיילים של x-rite ובמיוחד לטווח הגבוה אכן נותנים דיוק גבוה יותר בשנים האחרונות וכך גם הדגמים המסורסים שלהם. ברוב המקרים המכיילים מאותו דור מכילים חומרה זהה ורק הגבלה תוכנתית או ברמת הfirmware מבדילה ביניהם. לא מדובר פה בדיון כגון מי הכדורסלן הכי טוב. מדובר במוצר שניתן למדוד את יעילותו בצורה מדעית בבדיקה של סטיית Delta-e פשוטה לכל אורך הסקאלה שתבחר. בכל אופן אני מאמין שהמכיילים של datacolor גם עושים את העבודה וירצו את רוב האנשים ולכן אמרתי שאני מסכים רק באופן חלקי. במקרה שלי אם אני קונה משהו, אז אקנה משהו שייתן לי את הפיתרון היותר טוב שירצה אותי יותר שנים. למען האמינות אומר שיש לי מכייל שהוא ספינת דגל של x-rite מהדור שלפני מה שיש לnec ונכון להיום מכיוון שאני לא צריך יכולות של כיול לבהירויות של hdr עד 2000nit או מסכי OLED ואני יכול לחיות בלי השיפור בגוונים הכי כהים כי עדיין מעדיף לחסוך את הכסף ואני פחות עושה הדפסות.

בקיצור, אמרת את מה שאמרתי, רק במילים אחרות.

למי שרוצה את הפשט -

ליותר מ - 90 אחוז מאלה שבכלל מודעים לנושא כיול,

גם ספיידר 5 יעשה את העבודה, ובכל מקרה עדיף כיול לא מושלם מלא כיול בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון שיש דגמים זולים יותר או מסורסים וזה נכון שבחלקם ניתן לעקוף חלק מהסירוס עם תוכנות צד שלישי. אבל מלבד הקהל שצריך קצת לסדר את הצבעים שלו ולהתנסות, יש קהל רחב שצריך דיוק גבוה וזה הקהל של המכיילים האלה. אני יכול לדבר על עצמי שבדקתי ואני יודע שהראיית צבעים שלי לא מגבילה אותי (מצרף בדיקה מ2016 שמצאתי אצלי בפייסבוק וזאת בדיקה מושלמת), ואני רוצה גם לדעת שהמסך שלי לא מגביל אותי. עדיין אני שומר על תקציב מסוים. מעדיף לגלות עוד כמה שנים שהבחירות אומנותיות שלי היו מוטעות ולא המסך היה לא לגמרי מדויק. גם אני מגלה כל פעם שהצורה שבה אני רואה גוונים כגון גווני עור משתנה משנה לשנהומה אני אוהב וזה גורם לי להתבייש בעצמי של פעם, אבל יודע שאני מתקדם לפחות לכיוון טוב. עכשיו לרוב האוכלוסיה רמת סטייה של DELTA-E של 2 או אפילו 5 לא תשנה כי הם רגילים למוצרים נחותים. אבל למי שחשוב וזה הפלח(ך?) באוכלוסיה שחשוב לו לקנות מכייל ולא רק מסך טוב- אז צריך לכוון הרבה יותר למטה. לדוגמא אני מצרף צילום מהכיול שעשיתי למסך והממוצע הוא 0.06 שזה כלום ושום דבר ובסטנדרטים גבוהים והמסך לא יקר ואמנם כבר לא מיוצר. זאת תוצאה לפי דעתי מעולה. אם הייתי מכייל עם מכייל פשוט יותר של חברה אחרת וזה היה 0.5 והייתי שם מסך ליד אז הייתי שם להבדל.

14991466_363194404021871_3169968588166710285_o.jpg

Screenshot 2020-09-28 173402.png

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך, אם כי זכותך המלאה, לקחת את הדיון באופן אישי.

ז.א. אין צורך בהוכחות ברמה אישית.

אני פשוט אומר שני דברים בסיסיים -

1. לא הרבה מודעים לכל נושא חשיבות דיוק הצבעים.

2. מאלה שכן מודעים לנושא, לא כולם זקוקים לסופר דופר של X--RITE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך בשתי הנקודות האלה. רוב האנשים לא מודעים לדיוק או בכלל לניהול צבעים. כולל אנשים שבתחום.

וכמובן שלא חייבים לקנות את הכלי הכי מדויק.

האמת שאיכשהו בשנים האחרונות יש יותר הכנסה של מודעות מטעם היצרנים לקטע בסיסי של ניהול צבעים. כגון איזכור של תמיכה ב100 אחוז srgb או אפילו דיוק צבעים של delta e  של 2 או 3 במחשבים . בכל אופן הלוואי שזה מגמה שתתחזק ויהיה ביקוש בשבילה בקהילת הצרכנים. אולי זאת עוד אחת מהסיבות שאני מנסה לעורר מודעות קטנה בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב.

עכשיו, מכאן, מהשליחות שלקחת על עצמך,

ועד ל...מה שהשתמע מפוסט הפתיחה של הדיון הזה,

שאת זה כבר אמרתי ולכן לא רואה סיבה לחזור על זה שנית,

המרחק רב.

וזו הסיבה היחידה שבכלל הגבתי לדיון מראשיתו.

זה  ( מה שנשקף ונטמע בהצהרה הבומבסטית של פוסט הפתיחה )

לא פחות חמור ממכירת שיקוי שמקים אנשים מכיסה גלגלים / מונע קורונה / וכו' וכו'.

בעיני, זו התנהגות לא מכובדת, ואני ממש מבטא את העניין בשיא האנדרסטייטמנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

אני יכול לתת גם יחס לדגמים מסוימים. אבל בכל אופן רוב המכיילים של x-rite ובמיוחד לטווח הגבוה אכן נותנים דיוק גבוה יותר בשנים האחרונות וכך גם הדגמים המסורסים שלהם. ברוב המקרים המכיילים מאותו דור מכילים חומרה זהה ורק הגבלה תוכנתית או ברמת הfirmware מבדילה ביניהם. לא מדובר פה בדיון כגון מי הכדורסלן הכי טוב. מדובר במוצר שניתן למדוד את יעילותו בצורה מדעית בבדיקה של סטיית Delta-e פשוטה לכל אורך הסקאלה שתבחר. בכל אופן אני מאמין שהמכיילים של datacolor גם עושים את העבודה וירצו את רוב האנשים ולכן אמרתי שאני מסכים רק באופן חלקי. במקרה שלי אם אני קונה משהו, אז אקנה משהו שייתן לי את הפיתרון היותר טוב שירצה אותי יותר שנים. למען האמינות אומר שיש לי מכייל שהוא ספינת דגל של x-rite מהדור שלפני מה שיש לnec ונכון להיום מכיוון שאני לא צריך יכולות של כיול לבהירויות של hdr עד 2000nit או מסכי OLED ואני יכול לחיות בלי השיפור בגוונים הכי כהים כי עדיין מעדיף לחסוך את הכסף ואני פחות עושה הדפסות.

אכן, ותוספת שרבים לא מודעים לה (מההיבט הטכני) ולכן נשתף/נלמד/נרחיב את היריעה,

היא שהחיישנים של datacolor (המשווקים במיתוג spyder) אלו חיישנים שבהם הפילטרים אינם אטומים לאויר

העולם, ולכן סובלים מדגרדציה מתמדת. אט אט הפילטר משנה ערכיו ולכן מאבד את הדיוק. כפועל יוצא מהחשיפה

לחמצן.

בניסוי שביצעו גילו, שכבר תוך 3 שנים הסטייה שהחיישנים של datacolor מציגים היא גדולה, והמוצר סיים את חייו. 

על מנת למנוע את הדגרדציה של החיישן (הפילטר), חברת x-rite מבית pentatone הבינה, שעליה להגן על הפילטרים ולאטום אותם מחשיפה לאויר, ובכך למנוע כל שינוי או עוות בערכיהם. וזה מה שהם עשו.

החיישנים שלהם גם אחרי עשור עדיין מציגים דיוק די זהה ליום היוולדם, וזה ההבדל שבין ציוד מקצועי מבית עסק

שמומחה בתחום, לבין מותג wanabe שהוא מיועד לחובבנים ביתיים בלבד. הציוד המקצועי לא דורש  recalibration

קבוע בעצמו.  הוא נותר מדויק עם הזמן, או מאבד דיוק, אבל בקצב מאד איטי ולכן אורך חייו גדול.

התעשיה הזו של כיול די תחומה למותגים בודדים בעולם, כמו הרבה תחומים מקצועיים, ודי נשלטת בצורה מונופוליטסית

על ידי x-rite. אבל במקרה זה יש לכך סיבה טכנית והנדסית אמיתית:  הציוד לא מתבלה, אינו משנה את דיוקו לאורך

הזמן, הוא המדויק ביותר שיש בתעשיה כבר ב- day 1, והוא סוס עבודה. לא סתם עם השנים כל התעשיה המקצועית,

עובדת אך ורק רק עם הציוד שלהם באופן בלעדי.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוכל להוסיף עוד נקודה מהזוית האישית, כשאני את הכיול עם החיישן x-rite שבידי, כל המסכים נראים בסוף אותו הדבר.

הסטיה היא indistinguishable, ואם יש הבדלון פה ושם, מקורו בהבדל הטכני שבין המסכים - על בסיס הטכנולוגיה שלהם,

כמו קונטרסט שמשנה את עקום ההענות של ה GAMA באזורים שקרובים לחושך/שחור, שמקורו בהבדל שבין ל- .

אבל איפה שאין הבדלים טכניים בין ל- לא נראה הבדל בתוצאה. ואם נקח שני מסכים תאומים זהים אותו דגם,

התוצאה אחרי הכיול זהה אחד לאחד. מאד מרשים.

מצד שני נסיון לבחון ולשחק עם חישני spyder למינהם, בדיקה של מסכים שונים, הניבה כל פעם כיול אחר, מה שמעיד על

חוסר קונסיסטניות. בקיצור, צעצועים. מרגישים ככה, ומתנהגים ככה. וגם התוצאה לא מרשימה אותי בעין בלתי מזוינת אז בכלל.

אם כל זה לא מספיק, יש את ההיבט של מהירות:

איכות החיישן קובעת גם את הרגישות שלו לאור, חיישן רגיש יותר ואיכותי יותר, מסוגל לספק קצב דגימה מהיר יותר.

החיישן של spyder הוא קטן (זול) וליקוט האור שלו חלש. החיישן של x-rite ענק, וקולט הרבה יותר אור.

ההבדל הוא לא רק בדיוק כאמור, אלא במהירות שלו. כשהוא קולט יותר אור, זמן ההתיצבות של הסיגנל של הסנסור הוא קצר

יותר, ולכן הוא מאפשר דווח data לתוכנה, בקצב מהיר יותר. המהירות של x-rite יותר מאשר כפולה מזו של spyder,

ובמקרים מסוימים (כתלות ב- pattern) יותר מאשר פי 10.

לבצע כיול שלוקח שעות, במקום דקות, זה ההבדל בין משהו פרקטי, למשהו לא רלוונטי.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

אכן, ותוספת שרבים לא מודעים לה (מההיבט הטכני) ולכן נשתף/נלמד/נרחיב את היריעה,

היא שהחיישנים של datacolor (המשווקים במיתוג spyder) אלו חיישנים שבהם הפילטרים אינם אטומים לאויר

העולם, ולכן סובלים מדגרדציה מתמדת. אט אט הפילטר משנה ערכיו ולכן מאבד את הדיוק. כפועל יוצא מהחשיפה

לחמצן.

בניסוי שביצעו גילו, שכבר תוך 3 שנים הסטייה שהחיישנים של datacolor מציגים היא גדולה, והמוצר סיים את חייו. 

על מנת למנוע את הדגרדציה של החיישן (הפילטר), חברת x-rite מבית pentatone הבינה, שעליה להגן על הפילטרים ולאטום אותם מחשיפה לאויר, ובכך למנוע כל שינוי או עוות בערכיהם. וזה מה שהם עשו.

החיישנים שלהם גם אחרי עשור עדיין מציגים דיוק די זהה ליום היוולדם, וזה ההבדל שבין ציוד מקצועי מבית עסק

שמומחה בתחום, לבין מותג wanabe שהוא מיועד לחובבנים ביתיים בלבד. הציוד המקצועי לא דורש  recalibration

קבוע בעצמו.  הוא נותר מדויק עם הזמן, או מאבד דיוק, אבל בקצב מאד איטי ולכן אורך חייו גדול.

התעשיה הזו של כיול די תחומה למותגים בודדים בעולם, כמו הרבה תחומים מקצועיים, ודי נשלטת בצורה מונופוליטסית

על ידי x-rite. אבל במקרה זה יש לכך סיבה טכנית והנדסית אמיתית:  הציוד לא מתבלה, אינו משנה את דיוקו לאורך

הזמן, הוא המדויק ביותר שיש בתעשיה כבר ב- day 1, והוא סוס עבודה. לא סתם עם השנים כל התעשיה המקצועית,

עובדת אך ורק רק עם הציוד שלהם באופן בלעדי.

אפשר פשוט לתת את המקור לכל ה"ידע" הזה 

גם אם זו התוצאה הראשונה בגוגל -

https://imagescience.com.au/blog/i1display-pro-vs-spyder

מילה במילה, אבל עדיין.

מכאן ועד ( שוב ) לכתוב שכל ציוד זולת X-RITE זה קשקוש, המרחק גדול.

בדיוק כמו ש X-RTE עצמו יחוויר מול ציוד כיול מעבדתי.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצחקת אותי, אז עכשיו המקור השיווקי שמוכר את החיישנים - הפך למקור שלימד אותי ?

יכולת אולי קצת לפרגן לשם גוון, לא היה קורה לך כלום שלמדת משהו מחבר לפורום,

נסה פחות להקטין, כך תקבל יותר קרדיט מהחברים.

הרשה לי להזכירך (אם שכחת?) שההשכלה ביידי והנסיון המעשי כפועל יוצא מהקריירה,

מעורב גם בתעשיית העילית הבטחונית הישראלית (שהיא המובילה בתחומה בעולם) ואשר מתעסקת

בהמון תחומים, בכללם פיסיקה, אופטיקה, גלים, סנסורים, תוכנה, אלגוריתמיקה, מתמטיקה,

אסטרופיסיקה, וכל מה שבינהם.  כך שהידע מתאים היטב לעיסוק בדיון של הנושא הנדון בשרשור זה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

עכשיו במטותא אני מבקש יפה בשם כל החברים לא רק בשמי, אל תשמש עוד במלל "קשקש" או "טמבל" או "כותב שטויות",

תשתמש אך ורק בשפה טכנית, אמצעות טעונים כפי שהיו מתקבלים בהיכל הטיעונים המכובד. ואם אין או קשה, אז פשוט וותר.

רק להבהרת הדברים -

לא אני השתמשתי בביטויים  המודגשים, בטח לא בשני הביטויים האחרונים שמודגשים,

ובכלל, נאה דורש - נאה מקיים.

ולעצם העניין - לא הכי הבנתי מה כבודו רוצה / מציע.

מה שכן, אני מבקש לא להגזים ולשמור על פרופורציות,

לדוגמה - ציוד טוב ופחות טוב, במקום "מושלם" ו"קשקוש".

וההגיות מחייבת, שתיתן קרדיט מינימלי למקור שבו נעשה שימוש

לחיזוק טענותיך.

אלמנטרי, ווטסון.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

רק להבהרת הדברים -

לא אני השתמשתי בביטויים  המודגשים, בטח לא בשני הביטויים האחרונים שמודגשים,

ובכלל, נאה דורש - נאה מקיים.

ולעצם העניין - לא הכי הבנתי מה כבודו רוצה / מציע.

מה שכן, אני מבקש לא להגזים ולשמור על פרופורציות,

לדוגמה - ציוד טוב ופחות טוב, במקום "מושלם" ו"קשקוש".

וההגיות מחייבת, שתיתן קרדיט מינימלי למקור שבו נעשה שימוש

לחיזוק טענותיך.

אלמנטרי, ווטסון.

מה אתה אומר, לא השתמשת בסגנון כזה ?

בטוח ?

תזכורת לאתמול עמוד אחד אחורה:

image.thumb.png.0003469c8f3e64b7df9bc6662f8d0905.png

אף פעם נסיון להסביר ולנמק. הכך מנסים לשכנע בטיעון ?

מילא היו לך נוצות להתדר בהם אז ניחא, כאיזה דוקטור או פרופסור ידועים, שמניחים שכשהם שוללים בלי לנמק,

סולחים להם על חוסר הכוחות לנמק, ומקבלים את פסיקתם כמות שהיא.

אבל במקרה שלך ?

מי אתה בכלל

אני אגיד לך מי אתה כן:

נמצא פה 24/7 - מה שמסביר לנו שיש לך המון זמן להשקיע בפורום, ומעט זמן להשקיע מחוצה לו.

הפורום כידוע לא משלם. אז מה זה אומר לנו ?

שאין חיי חברה בעולם המציאותי שמחוצה לעולם של הפורום הוירטואלי ?

אין כנראה קריירה רצינית, מכניסה, כי לרוב קריירות שכאלו אינן מותירות מספיק זמן לדברים אחרים,

כמו להיות 24/7 כאן.

ולאור הסגנון, היעדר ההשכלה, נסיון ההקטנה הבלתי פוסק, קנאה ?

גישת העפרון שאינו הכי מחודד בקלמר, חסימת 5 יוזרים עד כה, סביר להניח שבנוגע לרובד האישי (אשה ילדים....) 

ונעצור כאן.  אתה ילד גדול להבין לבד

אבל תן לי להעריך שעוד כמה דקות תבוא שוב תגובה בפוסט ממך, כי אתה אך פעם לא מפספס הזדמנות לעשות.... 

אינך יודע אף פעם מתי זה הזמן פשוט לעצור (ולשתוק). ואז בא ליאור או milford וגואל אותנו, ופשוט משתיק אותך

וכך חוסך לכולנו.

לא שזה עוזר ליותר מ- 5 דקות, כי הריטואל חוזר - אתה פותח יוזר חדש, שוב פעם, עם כרגיל איזה שם ילדותי

משהו סגנון A10 אחרי שניסית את נפולאון, askme...  

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...