מחשב שעושה הכל (עד 4,000) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב שעושה הכל (עד 4,000)

deathil93
 Share

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

4,000 בלי חריגה

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

לפי תכיפות שימוש:

א) CAD וסימולציות בסיסיות (בתוכנות Solidworks, Siemens NX ו-ANSYS)

ב) Word, Excel ואינטרנט

ג) תיכנות (Pycharm על המחשב המקומי, VisualBasic על מכונה וירטואלית מרחוק)

ד) משחקי מחשב (RDR2 למשל)

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

קיימים: כרטיס מסך, ספק ומארז ולכן אין צורך בהם

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב מאוד

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

קיים מארז MID TOWER, אין צורך ב-RGB

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

באשדוד, אין העדפה ספציפית לחנות

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

בחודש הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

Bluetooth ו-Wifi מובנים

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קיים ספק 650W (אין בעיה לשדרג אם המפרט דורש), קיים מארז MID TOWER וקיים כרטיס מסך (RX470 4GB, ישודרג בעתיד). כמו כן, קיים קירור למעבד מסוג NH-U9S עם 2 מאווררים מותקנים (לא חייב להתאים את המעבד שיעבוד עם הקירור הזה, אבל מעדיף).

תודה מראש!

נערך על-ידי deathil93
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בגדול אתה צריך שילוש + איחסון?
אני אישית במצב שלך הייתי קונה משהו בסגנון הזה:

מעבד: 999 ₪ - SIX Core i5 10600KF 4.1Ghz-4.8Ghz S1200 Tray
לוח אם: 988 ₪ - TUF GAMING -PLUS WI-FI
זכרון: 394 ₪ - * מבצע * XPG 16G (2X8G) 3600Mhz CL18 SPECTRIX D60G GREY
דיסק קשיח: 479 ₪ - * * - A-Data 1T SWORDFISH PCIE M.2 Read 1800MB/s Write 1200MB/s 5 Years

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 2860 ₪ 

ושם את שאר התקציב בצד לכרטיס המסך.

ועוד הערה, כדי שהwifi והbt יהיו כלולים בלוח אתה משלם פרמייה של 300~ שקל, אז הייתי שוקל פשוט לקנות כרטיס במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אז בגדול אתה צריך שילוש + איחסון?
אני אישית במצב שלך הייתי קונה משהו בסגנון הזה:

מעבד: 999 ₪ - SIX Core i5 10600KF 4.1Ghz-4.8Ghz Comet Lake S1200 Tray
לוח אם: 988 ₪ - ASUS TUF GAMING Z490-PLUS WI-FI
זכרון: 394 ₪ - * מבצע * XPG 16G (2X8G) DDR4 3600Mhz CL18 SPECTRIX D60G GREY
דיסק קשיח: 479 ₪ - * מבצע * - A-Data 1T SWORDFISH PCIE M.2 Read 1800MB/s Write 1200MB/s 5 Years

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 2860 ₪ 

ושם את שאר התקציב בצד לכרטיס המסך.

ועוד הערה, כדי שהwifi והbt יהיו כלולים בלוח אתה משלם פרמייה של 300~ שקל, אז הייתי שוקל פשוט לקנות כרטיס במקום.

נראה טוב, תודה! כן, אני צריך רק מעבד, , ראם ואחסון. כמה שאלות רק (למה הסתבכתי עם כל האופציות שזמינות):

(1) למה לא לקחת בעצם 3700X או 5600X (חוץ מהתוספת למחיר כמובן) שיושבים על שצפויה לקבל תמיכה לעוד דור אחד של ועל הדרך לקבל גם תמיכה ב-PCIE4? מתכנן גם בעתיד ממילא לשדרג לכרטיס מסך חדש תואם PCIE4.

(2) מבחינת כרטיס חיצוני, לא הצלחתי למצוא דילים טובים לכרטיס משולב של BT5 ו-WIFI (מה שראיתי עולה פחות או יותר כמו הפרמייה של ה-300 שקל).

(3) התבלבלתי בדירוג של הספק, הוא 600W בסוף ולא 650. האם זה קריטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של deathil93

נראה טוב, תודה! כן, אני צריך רק מעבד, לוח אם, ראם ואחסון. כמה שאלות רק (למה הסתבכתי עם כל האופציות שזמינות):

(1) למה לא לקחת בעצם 3700X או 5600X (חוץ מהתוספת למחיר כמובן) שיושבים על AM4 שצפויה לקבל תמיכה לעוד דור אחד של מעבדים ועל הדרך לקבל גם תמיכה ב-PCIE4? מתכנן גם בעתיד ממילא לשדרג לכרטיס מסך חדש תואם PCIE4.

(2) מבחינת כרטיס חיצוני, לא הצלחתי למצוא דילים טובים לכרטיס משולב של BT5 ו-WIFI (מה שראיתי עולה פחות או יותר כמו הפרמייה של ה-300 שקל).

(3) התבלבלתי בדירוג של הספק, הוא 600W בסוף ולא 650. האם זה קריטי?

1) 3700X ייתן לך פחות ביצועי בודדת ויותר ריבוי ליבות(וכמובן יעלה יותר) וה5600X טוב יותר מה10600KF אבל כמובן יקר יותר, שתיהן אופציות ריאליות שנכנסות בתקציב, אבל לדעתי כרגע פחות משתלמות; אם תרצה אפשר להרכיב מפרט איתן ותוכל לראות את ההבדלים.
2) https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=103084&search=wifi לדוגמה.
3) עם הכרטיס מסך הנוכחי שלך לא, אבל אם תרצה כרטיס יותר רציני בהמשך יכול להיות.

ל3700X פשוט תחליף את המעבד, כל השאר יתאים.
מבחינת הקירור שלך אמור לבוא עם מתאם שיתאים גם לAM4, אבל אני לא יודע אם יש לך אותו ואם אין תצטרך להוסיף גם .

מעבד: 1532 ₪ - * אספקה לא סדירה * - AMD Six Core Ryzen 5 5600X Up To 4.6Ghz BOX
לוח אם: 736 ₪ - TUF GAMING B550M-PLUS Wi-Fi
זכרון: 350 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Ballistix-ELITE 3200Mhz CL16
דיסק קשיח: 479 ₪ - * * - A-Data 1T SWORDFISH PCIE M.2 Read 1800MB/s Write 1200MB/s 5 Years

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 3097 ₪ 

האמת שההבדל במחיר לא דרמטי במיוחד עקב העובדה שאפשר לקחת לוח משמעותית זול יותר עם , אז אולי זו באמת האופציה המוצלחת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

1) 3700X ייתן לך פחות ביצועי ליבה בודדת ויותר ריבוי ליבות(וכמובן יעלה יותר) וה5600X טוב יותר מה10600KF אבל כמובן יקר יותר, שתיהן אופציות ריאליות שנכנסות בתקציב, אבל לדעתי כרגע פחות משתלמות; אם תרצה אפשר להרכיב מפרט איתן ותוכל לראות את ההבדלים.
2) https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=103084&search=wifi לדוגמה.
3) עם הכרטיס מסך הנוכחי שלך לא, אבל אם תרצה כרטיס יותר רציני בהמשך יכול להיות.

ל3700X פשוט תחליף את המעבד, כל השאר יתאים.
מבחינת קירור הקירור שלך אמור לבוא עם מתאם שיתאים גם לAM4, אבל אני לא יודע אם יש לך אותו ואם אין תצטרך להוסיף גם קירור.

מעבד: 1532 ₪ - * אספקה לא סדירה * - AMD Six Core RYZEN 5 5600X Up To 4.6Ghz AM4 BOX
לוח אם: 736 ₪ - ASUS TUF GAMING B550M-PLUS Wi-Fi
זכרון: 350 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) Crucial Ballistix-ELITE DDR4 3200Mhz CL16
דיסק קשיח: 479 ₪ - * מבצע * - A-Data 1T SWORDFISH PCIE M.2 Read 1800MB/s Write 1200MB/s 5 Years

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 3097 ₪ 

האמת שההבדל במחיר לא דרמטי במיוחד עקב העובדה שאפשר לקחת לוח משמעותית זול יותר עם AMD, אז אולי זו באמת האופציה המוצלחת יותר.

תודה רבה אחי! אני כנראה אלך על האופציה של הכרטיס החיצוני ואחסוך קצת בלוח אם. גם כנראה אלך על , כי יש לו ביצועי ליבה יחידה קצת גבוהים יותר מה-i5 שזה יותר חשוב בשביל סולידוורקס (גם תומך ב-PCIE4 אז זה בונוס נחמד). כמה שאלות אחרונות רק על ה- והלוח אם:

1) האם אתה במקרה יודע אם לוחות מסוג B550 יקבלו תמיכה גם בדור הבא של או שזה רק X570?

2) האם תוכל להמליץ על בלי WI-FI?

3) האם יש חשיבות לגודל ה- בהתחשב בעובדה שאני מתכוון לבצע סימולציות (CFD)? לא סימולציות מסובכות, אלא רק תרגילים כדי להתאמן שלא דורשים כוח עיבוד מטורף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של deathil93

1) האם אתה במקרה יודע אם לוחות מסוג B550 יקבלו תמיכה גם בדור הבא של AMD או שזה רק X570? אף לוח נוכחי לא יתמוך בדור חדש.

2) האם תוכל להמליץ על לוח אם בלי WI-FI? כל יספק אותך- אני אישית לא הייתי הולך על לוח בלי 4 חריצי וזהו בעיקרון. אם אתה חושב שבעתיד תרצה מעבד מרובה ליבות(5900X ומעלה) אז יש מקום להשקיע בלוח בעל רכיבים חשמליים איכותיים יותר, אבל אחרת זה סתם לזרוק כסף לפח.

3) האם יש חשיבות לגודל ה-RAM בהתחשב בעובדה שאני מתכוון לבצע סימולציות (CFD)? לא סימולציות מסובכות, אלא רק תרגילים כדי להתאמן שלא דורשים כוח עיבוד מטורף. אין לי מושג, תנסה בפורומים שקשורים לזה, בכל מקרה הוספת ראם היא לא עניין מסובך לא במפרט וגם לא מאוחר יותר בהתקנה.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...