כמה שאלות על סיבים ומה שמסביב - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות על סיבים ומה שמסביב

red4ever
 Share

Recommended Posts

אהלן חברים,

יש לי כמה שאלות בקשר לאינטרנט סיבים ואשמח לקבל תשובות ממי שיודע.

אנסה להיות הכי תמציתי וענייני, בלי להתפזר יותר מדי.

אז ככה: כיום אני בטריפל של הוט (טלוויזיה, טלפון, 200/5) + ספק של בינ"ל (שאלה עליהם בהמשך).

הבנתי משכן שלי שסלקום חיברו את הבניין שלנו לסיבים אופטיים (קראתי קצת ברשת והבנתי שהסיבים של פרטנר עדיפים, אבל כרגע הם לא פה, אז כנראה שעדיף סיבים של מאשר הוט/בזק, נכון?)

בכל מקרה, לפני שאני מתחבר אליהם (כי חיכיתי לסיבים הרבה זמן), יש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עליהן תשובות:

1. הטכנאי של בעצם מגיע ומכניס אליי הביתה סיב עד לראוטר שלי?

2. האם סלקום מחייבים אותי לשכור/לקנות מהם מודם/נתב/ציוד כלשהו? יש לי בבית TP-LINK ARCHER C7 והייתי מעוניין פשוט לחבר אליו את הסיב שלהם. זה אפשרי או שצריך עוד איזשהו ציוד בדרך?

3. מה לגבי ספק האינטרנט? האם יש אפשרות בחירה, או שהם עובדים רק עם ספק מסוים? אם אפשר לבחור, מי הכי מומלץ? אם אי אפשר לבחור, איך הספק שהם עובדים איתו (בהשוואה לבזק בינ"ל נניח)?

4. שאלה קצת מביכה - לאבא שלי יש מייל בבזק בינ"ל במשך הרבה מאוד שנים והוא לא רוצה לוותר עליו. אז בהנחה שסלקום מגיעים עם ספק משלהם ואני אצטרך להתנתק מבזק בינ"ל, האם אפשר איכשהו לשמור על המייל (בתשלום כמובן. מישהו יודע מה הפרוצדורה ו/או כמה זה עולה?)?

5. מה לגבי הטלפון? הרי בהוט קו הטלפון מחובר להוטבוקס, כלומר הטלפון קשור למודם/אינטרנט. זה אומר שלא תהיה לי אפשרות להמשיך עם קו טלפון בהוט?

מה עושים במצב כזה? מתקשרים לבזק ומבקשים להתחבר לקו טלפון בלבד?

לסיכום, הטריפל של מתפרק ל:

- של הוט

- תשתית + ספק של סלקום

- טלפון של (?)

(ותשלום לבזק בינ"ל על המייל הנוסטלגי)

זה הכיוון?

אשמח לקבל תשובות לשאלות ששאלתי. תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. נכון, סיב עד למיקום הראוטר, ושם קופסה קטנה לתוכה נכנס כבל רשת מתוך ה WAN של הראוטר.

2. כן. חובה ציוד של . לכן עזבתי אותם. סיוט.

3. אין ספק. הכול . ספק + תשתית.

4. תמורת תשלום יש הכול. בקש מבזק בין לאומי תיבת דוא"ל בלבד. יקרעו אותך. זה הזמן לעבור ל .

5. לא בטוח בתשובה, לכן אין.

6. תמורת תשלום יהיה קו טלפון מאחותו של ביבי.

7. לא הבנתי את מה שכתבת בחמשת השורות האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של red4ever

אהלן חברים,

יש לי כמה שאלות בקשר לאינטרנט סיבים ואשמח לקבל תשובות ממי שיודע.

אנסה להיות הכי תמציתי וענייני, בלי להתפזר יותר מדי.

אז ככה: כיום אני בטריפל של הוט (טלוויזיה, טלפון, אינטרנט 200/5) + ספק של בזק בינ"ל (שאלה עליהם בהמשך).

הבנתי משכן שלי שסלקום חיברו את הבניין שלנו לסיבים אופטיים (קראתי קצת ברשת והבנתי שהסיבים של פרטנר עדיפים, אבל כרגע הם לא פה, אז כנראה שעדיף סיבים של סלקום מאשר הוט/בזק, נכון?)

בכל מקרה, לפני שאני מתחבר אליהם (כי חיכיתי לסיבים הרבה זמן), יש לי כמה שאלות שאשמח לקבל עליהן תשובות:

1. הטכנאי של סלקום בעצם מגיע ומכניס אליי הביתה סיב עד לראוטר שלי? הראוטר שלך לא מקבל סיב, אם אתה לא רוצה להשתמש בראוטר שלהם אתה צריך לבקש מתאם סיב(הם לא רוצים לתת אותו ותצטרך לריב איתם כנראה)

2. האם סלקום מחייבים אותי לשכור/לקנות מהם מודם/נתב/ציוד כלשהו? יש לי בבית נתב TP-LINK ARCHER C7 והייתי מעוניין פשוט לחבר אליו את הסיב שלהם. זה אפשרי או שצריך עוד איזשהו ציוד בדרך? הם ממש יתאמצו לגרום לך להשתמש בנתב שלהם, אבל אם תדרוש ממיר סיב בסוף הם ייתנו לך.

3. מה לגבי ספק האינטרנט? האם יש אפשרות בחירה, או שהם עובדים רק עם ספק מסוים? אם אפשר לבחור, מי הכי מומלץ? אם אי אפשר לבחור, איך הספק שהם עובדים איתו (בהשוואה לבזק בינ"ל נניח)? בסלקום אתה יכול רק נטויז'ן, אבל ואנלימיטד יושבים על אותה תשתית אז אתה יכול אנלימיטד עם אחד הספקים שעובדים איתם.

4. שאלה קצת מביכה - לאבא שלי יש מייל בבזק בינ"ל במשך הרבה מאוד שנים והוא לא רוצה לוותר עליו. אז בהנחה שסלקום מגיעים עם ספק משלהם ואני אצטרך להתנתק מבזק בינ"ל, האם אפשר איכשהו לשמור על המייל (בתשלום כמובן. מישהו יודע מה הפרוצדורה ו/או כמה זה עולה?)? תשאל את בזב"ל כמה זה עולה, הם בוודאות ייתנו לך לשמור בתשלום.

5. מה לגבי הטלפון? הרי בהוט קו הטלפון מחובר להוטבוקס, כלומר הטלפון קשור למודם/אינטרנט. זה אומר שלא תהיה לי אפשרות להמשיך עם קו טלפון בהוט? לא, אבל גם לסלקום יש סידור כזה של טלפון IP עד כמה שאני זוכר.

מה עושים במצב כזה? מתקשרים לבזק ומבקשים להתחבר לקו טלפון בלבד? אתה יכול, אבל עד כמה שאני זוכר מאד מאד יקרים ביחס למתחרים.

לסיכום, הטריפל של הוט מתפרק ל:

- טלוויזיה של הוט

- תשתית + ספק אינטרנט של סלקום

- טלפון של בזק (?)

(ותשלום לבזק בינ"ל על המייל הנוסטלגי)

זה הכיוון?

אשמח לקבל תשובות לשאלות ששאלתי. תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבקש שיביאו לך מתא שתוכל לחבר את הראוטר שיש לך במידה והוא תומך עד 1000
וכן הם משאירים לך ראוטר שלהם וממה שאני מבין הם לא מחייבים אותך עליו אני נמצא אם טיוי פלוס האינטרנט שלהם
חפש בפייסבוק פורום -ILFiber סיבים אופטיים - מהפכת האינטרנט המהיר

הם יוכלו לעזור לך בכל השאלות על התחברות ומה צריך
{אם תיאמתה כבר תכנאי תבקש שיבוא לך מתאם תעמוד על כך}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא התקשרתי אליהם. בטח אעשה זאת בימים הקרובים.

אני אבקש ואתעקש כמה שצריך כדי שיביאו לי מתאם סיב לראוטר שלי. לא רוצה להיות תלוי בציוד שלהם.

ותודה על ההפניה לקבוצת הפייסבוק. אני אבדוק מה הולך שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של red4ever

עדיין לא התקשרתי אליהם. בטח אעשה זאת בימים הקרובים.

אני אבקש ואתעקש כמה שצריך כדי שיביאו לי מתאם סיב לראוטר שלי. לא רוצה להיות תלוי בציוד שלהם.

ותודה על ההפניה לקבוצת הפייסבוק. אני אבדוק מה הולך שם.

בכייף .שהיה בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...