התלבטות בין AMD ל-Intel - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין AMD ל-Intel

yaloner
 Share

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לבנות מחשב למטרות גיימינג ברמה גבוהה, ללא OC. התקציב לכל המפרט יהיה בסביבות 10K (ללא מסך).

כבר בבחירת המעבד נתקלתי בהתלבטות בין ל-.

מצד אחד, הרבה גיימרים שאני עוקב אחריהם משתמשים במפרטים מבוססי (אני יודע שזו לא סיבה מדעית, אבל זה גורם לי לחשוב שהם יודעים משהו שאני לא).

מצד שני, אני רואה בעיקר המלצות על ונראה שבאופן כללי הם מתקדמים מהר יותר.

לאיזה מחנה כדאי להצטרף, בהנחה שאני רוצה לבנות מחשב שיתאים לגיימינג בכמה שנים הקרובות בלי צורך לשדרג?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לאינטל כרגע שני רלוונטיים: ה10400F וה10600KF והם לתקציבים נמוכים יחסית, לתקציב שלך אין לאינטל אף מעבד רלוונטי.
בכל מקרה להשיג כרטיס מסך עכשיו זה עניין של חודשים אז הייתי ממליץ לך לחכות לדור הבא של שאמור לצאת בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הרבה הרבה יותר טובים אולי בדור הבא של זה ישתנה. לפי מה שקראתי רק בסוף השנה ירגע המחסור שיש כרגע בשבבים, במקומך לא הייתי מחכה וקונה עכשיו, לא בטוח שיהיו גם אם יצאו וסביר שאינטל לא יהיו טובים יותר כי הם מפגרים מאודד בטכנולוגיה שלהם כרגע.

נערך על-ידי Buck
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

כמו שאמרו, הבעיה שלך היא לא המעבד (התשובה בתקציב שלך היא די חד-משמעית) אלא הכרטיס מסך.
יש מחסור חמור מאוד והמחירים מנופחים בצורה קיצונית!
זאת, ליטרלי, התקופה הגרועה ביותר בהיסטוריה כדי לבנות מחשב גיימינג חדש.
אני אומר את זה לא כדי להפחיד אותך אלא כדי שתהיה מודע. את ההחלטה תקבל בעצמך.
הייתי ממליץ לך קודם כל לנסות להשיג כרטיס מסך לפני שאתה קונה משהו אחר.
תראה מה המחירים ותשקול אם שווה להכנס להרפתקאה הזאת.
אם אתה רוצה גיימינג כבד הייתי מכוון ל3080 של נווידיה. המחירים של כרטיס כזה בארץ מתחילים באיזור ה5500-6000. שזה פשוט מגוכח, הזוי, פסיכי ולא שווה את זה. בחול המחיר שלו כבר עומד על איזור ה 1200 דולר (מחנויות רשמיות, לא מדבר על סקאלפרים שמוכרים ב1800-2000 דולר)
זה אומר שיותר מחצי מהתקציב שלך ילך רק על זה. אז או שתנמיך את המפרט לכרטיס יותר זול (על חשבון ביצועים או הגדרות יותר נמוכות במשחקים), או שתבלע רוק ותשלם את המחיר או שתחכה לזמנים יותר טובים (יכול לקחת כמה חודשים טובים - המצב הזה כבר חצי שנה ואין סימני רגיעה באופק...).
אם אתה מחכה יש לך 2 אופציות. או שאתה מבטל את כל המחשב או שאתה יכול ללכת על כרטיס יד2 זמני כדי שלפחות יהיה לך משהו.
זה מה שאני עשיתי (מפרט באיזור ה13-14 אלף וקניתי כרטיסי 1070 יד 2).

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משנה אם תבחר או . לשתי החברות מצויינים לגיימינג. הרכיב המשמעותי ביותר לגיימינג טוב הוא הכרטיס הגרפי וממנו אתה צריך להתחיל.

לאינטל יתרון של אחוז או שניים בגיימינג. אבל רק על כרטיס מסך מפלצתי. בחומרה "נורמלית" כולם אותו דבר.

AMD נותן יתרונות אחרים באותו מחיר : יותר ליבות, יותר כוח עיבוד עבור שדורשות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של בור ועם הספר

לאינטל יתרון של אחוז או שניים בגיימינג.

אתה מאד לא מעודכן, לאינטל יש רק שני רלוונטיים ושניהם לתקציבים נמוכים.
בתקציבים גבוהים שוחטים אותם.

מבחינת כל השאר אני כמובן מסכים, המעבד לא רלוונטי כמעט כלל לביצועים במשחקים ובייחוד אם משתמשים ברזולוציות גבוהות.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...