ייעוץ לפני רכישת דיסק קשיח וSSD - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לפני רכישת דיסק קשיח וSSD

gm446
 Share

Recommended Posts

תודה רבה על התגובות!

בנוגע לגיבויים, ברור לי שכונן קשיח הוא מוצר לא אמין שיכול למות ללא התראה, מכיוון שמדובר במחשב אולפן הקבצים החשובים שלי שהם פרוייקטים, , תכנים של הלימודים ותמונות מגובים על שני עותקים פיזיים שאחד מהם חיצוני למחשב. בנוגע לגיבוי בענן זה יכול כמובן  להועיל במידה ויקרה אירוע נדיר שבו יהרסו גם הכוננים שבמחשב וגם הכונן החיצוני (שריפה למשל) אבל כרגע אין לי כוונה להוציא כסף על גיבוי שכזה, אולי בעתיד.

מה שיותר מדאיג אותי הוא עניין התקינות של הכונן החדש, בחנות ממנה קניתי (חנות שאי אפשר לרשום את שמה בפורום) לא נראה שמתרשמים יותר מדי מעניין הקליקים, הם שלחו את הכונן לבדיקה במעבדה אבל לא נראה לי שהם יחליפו אותו כל כך בקלות, יש לי מה לעשות במידה והם יתעקשו?

צירפתי לינק עם בו שומעים את הקליק אחת לחמש שניות. צריך להגביר את הרמקולים כי זו הקלטה מפלאפון ושומעים די חלש.

https://drive.google.com/file/d/1V1JObLyySJUZRF16SuvY1pnS7bx0GrWY/view?usp=sharing

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אחרי שהחנות החליפה לי את ההארד דיסק לאחד חדש, גם בחדש היה רעש דומה של קליק כל חמש שניות. הנחתי שלא סביר שקיבלתי שני תקולים אחד אחרי השני, אז בדקתי את הנושא קצת יותר לעומק והגעתי לסרטון הזה:

נשמע הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר ומסתבר שזו תופעה ידועה של WD כנראה שהכונן תקין. זה גם לא הקליק האופייני שכונן עושה כאשר הוא נוטה למות.

למרות זאת, ה״פיצ׳ר״ הזה נשמע לי כמו שם נרדף לבאג ב-Firmware הפנימי של הדיסק שהם טרם תיקנו... 

אני יכול להעיד שיש לי כונן 12 טרה מסוג זה כבר כמה שנים והוא איננו משמיע קליקים. בדיוק קניתי והרכבתי אתמול כונן נוסף של 18 טרה (גם הוא מסדרת הגולד) וגם הוא לא משמיע קליקים. בנוסף, יש לי 2 כוננים של 2 טרה מהסדרה המקורית של היטאצ׳י שעובדים במחשב שלי כמעט 24/7 משנת 2009 ו-2011 בהתאמה (היטאצ׳י הם עד כדי כך טובים) ללא קליקים. וכן, המחשב שלי עד כדי כך ישן. הוא הורכב בשנת 88-89 ועובר מאז שדרוגים תקופתיים והדרגתיים. לא שנשאר בו חלק כלשהו מאז, אבל הוא מעולם לא הוחלף קומפלט.

אם WD אומרים שזו תופעה נפוצה אז זה תקין. בצע גיבויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 23r01

מאחר ומסתבר שזו תופעה ידועה של WD כנראה שהכונן תקין. זה גם לא הקליק האופייני שכונן עושה כאשר הוא נוטה למות.

למרות זאת, ה״פיצ׳ר״ הזה נשמע לי כמו שם נרדף לבאג ב-Firmware הפנימי של הדיסק שהם טרם תיקנו... 

אני יכול להעיד שיש לי כונן 12 טרה מסוג זה כבר כמה שנים והוא איננו משמיע קליקים. בדיוק קניתי והרכבתי אתמול כונן נוסף של 18 טרה (גם הוא מסדרת הגולד) וגם הוא לא משמיע קליקים. בנוסף, יש לי 2 כוננים של 2 טרה מהסדרה המקורית של היטאצ׳י שעובדים במחשב שלי כמעט 24/7 משנת 2009 ו-2011 בהתאמה (היטאצ׳י הם עד כדי כך טובים) ללא קליקים. וכן, המחשב שלי עד כדי כך ישן. הוא הורכב בשנת 88-89 ועובר מאז שדרוגים תקופתיים והדרגתיים. לא שנשאר בו חלק כלשהו מאז, אבל הוא מעולם לא הוחלף קומפלט.

אם WD אומרים שזו תופעה נפוצה אז זה תקין. בצע גיבויים.

גם לי זה נשמע קצת מוזר, בהחלט אבצע גיבויים. תודה רבה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...