ייעוץ לפני רכישת דיסק קשיח וSSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לפני רכישת דיסק קשיח וSSD

gm446
 Share

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין להרחיב את מערך האחסון באולפן שלי ואשמח לדעות לגבי המוצרים שבחרתי.

לוח האם הוא -P וכרגע יש לי שני דיסקים קשיחים אחד של 1TB ועוד אחד בן כמעט 10 שנים של 300GB, בנוסף יש לי כונן חיצוני של Transcend 1TB, באופן עקרוני אני מרוצה ממנו אבל יציאת הUSB שלו עושה קצת בעיות לכן הוא מחובר תמיד למחשב ואני לא ממש מזיז אותו.

בנוסף יש לי SSD SATA 128GB ועוד SSD של M2 512GB שמריץ את המערכת ואת תוכנות האולפן.

אני מעוניין לרכוש דיסק קשיח של 4TB שישמש לשמירת מאסה של קבצים, גיבויים ומדיות, בשביל זה חשבתי על WD RED 4TB 7200RPM

ראיתי שהוא מיועד לNAS, האם יש הבדל פונקצוינלי כלשהו או שהוא יכול לתפקד גם בPC באותו אופן?

בקשר לSSD, אני מאוד מרוצה מה לכן חשבתי לקנות אותו אחד עם נפח של 1TB, האם יש מוצרים אחרים שכדאי לי לשקול?

בנוגע לכונן חיצוני חשבתי על המוצר הבא:
כונן קשיח חיצוני Western Digital Elements WDBUZG0010BBK 1TB 3.0

האם הוא יספק את העבודה ויהיה מספיק אמין ויציב?

תודה מראש

נערך על-ידי gm446
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של topcat115

אם אתה רוצה דיסק קשיח לאכסון מאסיבי של קבצים, אז למה אתה לא רוצה את הדיסק עם הנפח הכי גדול שיש שזה כרגע 18TB?

אני מתלבט אם לקחת נפח יותר גדול, מחיר הוא כמובן השיקול העיקרי.
בכל מקרה השאלה שלי נוגעת יותר לעניין הדגם, אני רואה שה WD RED 4TB זול יותר מה GOLD באותו נפח, אך בנפח של 8TB זה הפוך, מעניין אותי אם יש איזה משהו שאני מפספס עם הדגמים של WD והאם יש איזה הבדל משמעותי ביניהם. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה״צבעים״ השונים של כונני WD מעידים על השימוש המיועד שלהם. למרות שאתה יכול להשתמש בכל צבע לכל מטרה, לכל סדרה יש יתרונות וחסרונות שמתאימים יותר לשימוש המיועד שלה (וכמובן מחיר מתאים). הסדרות כרגע הן:

• Red / Red Pro - נועד לשימוש בתוך מערכים של מספר דיסקים (RAID) ובתוך מערכות ייעודיות (NAS). הוא בנוי לעבוד 24/7 (ללא כיבוי) ולספק ביצועים טובים ואמינות גבוהה עם רגישות נמוכה יותר לזעזועים. הוא גם רועש ומתחמם ביחס לסוגים אחרים ונוטה להיות יקר יותר כי הוא מיועד לשוק המוסדי. כן, זה יתאים למחשב רגיל, אבל זה קרוב לוודאי לא הסוג שאתה מחפש.
  • Purple - נועד לאכסון תמונות וסרטים, בד״כ כדיסק ייעודי למצלמות . הייחודיות שלו היא בכך שאם הוא מפתח Bad Sectors הוא עושה זאת בד״כ בצורה שהתמונה או הסרט בחלק התקול יהיו ברי פיענוח (רק וסרטים!). זה דיסק שנועד לנישה ספציפית.
  • Blue - הסדרה הממוצעת ״לכל מטרה״. מהירות בינונית, שרידות בינונית, נפחים בינוניים ומחיר זול.
  • Black - הסדרה שנועדה לביצועים. נפחים בינוניים, שרידות טובה, מהירות גבוהה ומחיר גבוה. זו הסדרה ממנה אתה רוצה לשחק משחקים או אליה אתה רוצה לקודד ישירות סרטים אם אתה לא משתמש ב-.
  • Green - הסדרה האקונומית (ידידותית לכדוה״א). נפחים גדולים, מהירות איטית, שקט, חסכוני באנרגיה, מחיר זול. טוב כדי לשמור נתונים שאתה לא ניגש אליהם (וביחוד לא כותב אליהם) לעיתים קרובות כגון ארכיון . רע מאוד לקבצים שאתה מעדכן לעיתים קרובות כי הוא נוטה, משיקולי חיסכון, להאיט כשאתה לא כותב ולהאיץ שוב כשאתה מתחיל לכתוב במקום להסתובב כל הזמן.
  • Gold - סדרת הפרימיום. ״הכי טוב שיש״ - עמיד יותר מRed, גדול יותר מGreen, מהיר יותר מBlack ויקר בהתאם. מעיין סדרה משופרת שמיועדת יותר לשוק המוסדי אבל לא לשרתי NAS. בגדול אלו הדיסקים המצויינים של חברת HGST (היטאצ׳י) לשעבר, ש-WD קנו לפני מספר שנים ולאחרונה הם הטמיעו את הטכנולוגיה שלהם תחת השם Gold. הם עדיין מוכרים דיסקים זהים כמעט לחלוטין תחת השם / סדרה DeskStar, כלומר DeskStar=Gold עם הבדלים בתוכנה הפנימית של הדיסק (Firmware). אגב, לפני שנתיים WD הכריזו שהם מבטלים את סדרת הGold לחלוטין, ורק לאחרונה הם החליטו לשנות כיוון ולהחזיר אותה עם טכנולוגית HGST.

בשורה התחתונה, אל תקנה Red או Purple. אם אתה רוצה דיסק לגיבויים וארכיון בלבד לך על Green, אם אתה מחפש משהו גנרי לכל מטרה (גיבויים, שימוש יומיומי וכד׳) קנה Blue ואם חשובה לך המהירות של הדיסק ו/או האמינות שלו (שיחזיק זמן רב ללא תקלות) ו/או אתה רוצה נפחים ענקיים אז תשקיע ב-Gold. אתה קרוב לוודאי לא רוצה Black כי הוא טוב בעיקר למהירות גבוהה (משחקי מחשב...) - אם אתה שוקל אותו כבר עדיף לך Gold, אלא אם כן אתה משיג את הBlack הרבה יותר בזול. 

מקווה שזה עושה לך קצת סדר...

נערך על-ידי 23r01
ניסיתי להיות ברור יותר בהמלצותי
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 23r01

ה״צבעים״ השונים של כונני WD מעידים על השימוש המיועד שלהם. למרות שאתה יכול להשתמש בכל צבע לכל מטרה, לכל סדרה יש יתרונות וחסרונות שמתאימים יותר לשימוש המיועד שלה (וכמובן מחיר מתאים). הסדרות כרגע הן:

וואו המון תודה על הפירוט וההשקעה עשית לי סדר ממש שנייה לפני שאני קונה את הRED, אלך על הGOLD. תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 23r01

אז רכשתי את ה WD Gold 8TB, הרכבתי אותו במחשב ואני מקבל את הודעת השגיאה הבאה כשאני מנסה להפעיל אותו:

Capture.PNG.b07cfa92a1cdd9f91e304b8f3b2ab62c.PNG

חיפשתי בגוגל ולא מצאתי פתרון לבעיה, יש למישהו מושג איך עליי לפעול? האם רכשתי הארד דיסק תקול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אתה רואה את הדיסק ב- בעת הפעלת המחשב? האם הוא מזהה אותו, כלומר מראה את מספר המודל ו/או הגודל?

אם לא, ראשית בדוק את החיבורים: האם הדיסק מחובר טוב לכבל הנתונים ולכבל החשמל (חיבור לא רופף או עקום)? האם הכבלים מחוברים ללוח ולספק בצורה טובה? האם הם שלמים, כלומר הכבל לא נראה קרוע וקונקטורים בסוף מחוברים היטב?

אתה יכול לנסות לקנות ״כבל טכנאים״ שזה למעשה ממיר ל-sata (וכבל מתח מתאים): זה יעלה עשרות שקלים ויאפשר לך לחבר את הדיסק כדיסק חיצוני ולעקוף את כל החוטים והחיבורים הפנימיים. אם המחשב לא מסוגל לקרוא את הדיסק בצורה כזאת אז הדיסק קרוב לוודאי תקול.

בהנחה שהמחשב כן מזהה את הדיסק: איזה שימוש אתה עושה בו שמוציא את הודעת השגיאה? האם זה קורה בזמן הפירמוט או כשווינדוס עולה? האם הצלחת לפרמט אותו ועכשיו אתה לא מצליח לגשת אליו? כיצד פירמטת (אילו הגדרות)?

ואגב , בדוק שם שהדיסק שלך מכוון על AHCI ולא על RAID.

ייתכן שהדיסק באמת תקול, אבל כדאי לבדוק את האופציות האחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 23r01

האם אתה רואה את הדיסק ב-BIOS בעת הפעלת המחשב? האם הוא מזהה אותו, כלומר מראה את מספר המודל ו/או הגודל?

אם לא, ראשית בדוק את החיבורים: האם הדיסק מחובר טוב לכבל הנתונים ולכבל החשמל (חיבור לא רופף או עקום)? האם הכבלים מחוברים ללוח ולספק בצורה טובה? האם הם שלמים, כלומר הכבל לא נראה קרוע וקונקטורים בסוף מחוברים היטב?

אתה יכול לנסות לקנות ״כבל טכנאים״ שזה למעשה ממיר USB ל-sata (וכבל מתח מתאים): זה יעלה עשרות שקלים ויאפשר לך לחבר את הדיסק כדיסק חיצוני ולעקוף את כל החוטים והחיבורים הפנימיים. אם המחשב לא מסוגל לקרוא את הדיסק בצורה כזאת אז הדיסק קרוב לוודאי תקול.

בהנחה שהמחשב כן מזהה את הדיסק: איזה שימוש אתה עושה בו שמוציא את הודעת השגיאה? האם זה קורה בזמן הפירמוט או כשווינדוס עולה? האם הצלחת לפרמט אותו ועכשיו אתה לא מצליח לגשת אליו? כיצד פירמטת (אילו הגדרות)?

ואגב BIOS, בדוק שם שהדיסק שלך מכוון על AHCI ולא על RAID.

ייתכן שהדיסק באמת תקול, אבל כדאי לבדוק את האופציות האחרות.

בוקר טוב

אני לא רואה את הדיסק  , אבל הווינדוס לעומת זאת כן מזהה את הדיסק, מראה את המודל והגודל כ Unallocated Space ב Disk Management. ב אכן מוגדר ACHI. הדיסק מופיע ב Disk Management כNot Initialize והודעת השגיאה מופיעה בעת שאני נכנס לDisk Management או שאני מנסה לעשות לדיסק Initialize (כ MBR וכ GPT). אין לי אפשרות לבצע פורמט לדיסק או ליצור מחיצות.

אחד הפתרונות שמצאתי ברשת הוא לחדש את הMBR באמצעות התוכנה Partition Wizard לפי הלינק המצורף אך בתוך התוכנה הדיסק מופיע כ Bad Disk ואין לי אפשרות לבצע עליו שום פעולה.

https://www.partitionwizard.com/partitionmagic/disk-unknown-not-initialized.html

בנוגע לחיבורים, ניסיתי שני כבלי SATA שונים שאחד מהם חדש לחלוטין, ניסיתי 4 פורטים שונים של SATA על הלוח, כולם מובילים לאותה תוצאה. כמובן שווידאתי שהחיבורים מהודקים ווידאתי קליק בחיבור הSATA. אגב, לצורך הבדיקה גם חיברתי את הדיסק במקום דיסק אחר שעובד כרגע עם אותם כבלים בדיוק כך שהכבלים תקינים בוודאות.

תודה רבה על העזרה ויום טוב.

נערך על-ידי gm446
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gm446

יש קליק מהכונן כל 5 שניות בערך,

מזל טוב, הכונן שלך הולך למות. אני מבין שהוא חדש ואין עליו עדיין קבצים, אז אתה יכול להיות סופר שמח - קיבלת שיעור חשוב לחיים לגמרי בחינם.

אם הקבצים שלך חשובים לך, אז את כל הדיון הזה על אתה צריך לעשות בכפילות של פי-2.

כלומר, אם אתה צריך 8TB, אתה צריך לקנות 2 כוננים פיזיים של 8TB. אחד לגיבוי. אחרת אתה פשוט מהמר על הקבצים שלך שיכולים להיעלם ביום בהיר אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של gm446

אז לאחר הרבה נסיונות בסוף הצלחתי להפעיל את הכונן.

אך שמתי לב למשהו מוזר, יש קליק מהכונן כל 5 שניות בערך, יש מה לדאוג?

קליקים מהכונן הם כמעט תמיד אינדיקציה לבעיה מכאנית, בד"כ שהראשים לא תקינים או מתנגשים בפלטות עם המידע. בייחוד בדיסק מסדרת GOLD - הוא מלא בהליום במקום באוויר כדי להקטין את החיכוך בעת סיבוב הפלטות והליום מעביר קול הרבה פחות טוב מאוויר כי הוא פחות צפוף (זאת הסיבה בגללה הוא מקטין את החיכוך). הקליק כנראה חזק ממה שאתה חושב. דיסק לא תקין, בייחוד מהסדרה הזאת, הוא תופעה נדירה, אבל זה קורה. בשביל זה יש אחריות - תשתמש בה ותחליף את הדיסק.

לגבי גיבויים, במקום לקנות 2 דיסקים אתה יכול לגבות לענן. למיקרוסופט (OneDrive), (Google Drive) ודרופבוקס יש תוכניות בתשלום שבהתאם לנפח שאתה צריך שומרות לך עד 2 טרה בענן. היתרון בכך הוא שגם אם המחשב שלך ואפילו כל הבית, חלילה, עולים בלהבות, המידע עדיין בטוח ונגיש מכל מקום. זכור שבד"כ בתור משתמש פרטי אתה לא צריך גיבוי מלא (Ghost) של הדיסק אלא רק לגבות קבצים ספציפיים. תוכנות שהורדת אתה יכול להוריד שוב, מערכת הפעלה ותוכנות מותקנות אתה בכל מקרה תצטרך להתקין מחדש ולמעשה אתה צריך את הגיבוי רק לקבצים שנוצרים על המחשב שלך ויהיה לך קשה לשחזר - מסמכים, אקסלים, , רשיונות, משחקים שמורים וכד'.

אם בכל זאת אתה תרצה גיבוי מלא לדיסק, שאתה יכול לשחזר בפעולה אחת, אכן תצטרך דיסק נוסף באותו גודל. זה כבר סיפור בפני עצמו - דיסק פנימי לא יגן עליך מפני גניבה או (לדוגמה) אם תישפך לך כוס קפה למחשב, דיסק חיצוני הוא איטי יותר וחשוף ל"פגעי הטבע" (מכות, נפילות וכוסות קפה), אתה תצטרך למצוא זמן לגבות באופן קבוע את הדיסק וזה יכול לקחת כמה שעות, אם הדיסק הולך לאיטו (לא בפתאומיות) ואתה לא שם לב אתה עלול להגיע למצב בו אתה מגבה מידע מקולקל והורס את הגיבוי, ועוד. חברות שהגיבוי חשוב להן מגבות על מדיה חיצונית (טייפ) או משלמות לחברה מקצועית על גיבוי מאסיבי. זה יקר ובתור משתמש פרטי אני לא חושב שאתה שם. תשתמש בענן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הגעת למסקנות האלה. במחיר מנוי שנתי של 2TB אתה קונה כונן חיצוני בנפח 4TB שיחזיק לך הרבה יותר משנה אחת...

גיבוי בענן שימושי רק אם אתה צריך את הקבצים זמינים מחוץ לבית, וזה בסדר גמור, אבל לא על זה דיברתי.

כונן קשיח זה מוצר שמחזיק את הדבר הכי חשוב לך במחשב (הקבצים), והוא מוצר שבהגדרה ימות יום אחד ללא התראה. אתה רוצה שכל קובץ יהיה תמיד בשני העתקים פיזיים לפחות.

מי שלא רוצה זאת זכותו, אח"כ הוא יבוא לפה ויפתח דיונים על איפה אפשר לשחזר מידע מכונן מת, ויהיה בהלם מהמחירים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...