דחיסה ללא איבוד במידע (lossless compression) לקובץ zip או RAR - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דחיסה ללא איבוד במידע (lossless compression) לקובץ zip או RAR

sector5
 Share

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום,

אני צריך לצורך פרויקט תכנות, לדחוס נפח גדול כדי להעביר להעלות אותו ל-colab ולפתוח אותו שם.

אני חייב לשמור על הקבצים ללא איבוד בכלל, פקטור הדחיסה לא חשוב לי, מיצידי שאני שנפח הקבצים ישאר זהה לנפחם כאשר הם לא דוסים, רק שיהיו מאוגדים בפורמט zip או RAR.

אני משתמש בתוכנת winrar לדחיסה, אבל אני יכול להשתמש גם בכל תוכנה אחרת מתאימה שאתם מכירים או בקוד python.

אני מצרף את התמונה מהתוכנה של winrar אם מישהו יכול לעזור לי לבחור את הפרמטרים הנכונים לדחיסה ללא איבוד מידע בכלל.

winrar.PNG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי מחקר קצר על דחיסת מידע הגעתי לתובנות הבאות:

1 הן פורמט zip והן פורמט rar הם lossless כך שבשניהם לא נאבד מידע ללא קשר לפרמטרים, וזה בניגוד לפורמט 7zip שמאבד מידע.

2. ההבדל בין בפרמטרים בין normal, fast וכל השאר היא: מהירות ההצפנה על חשבון יחס הדחיסה, שדחיסה ודה דחיסה מהירה יותר תביא ליחס דחיסה נמוך יותר ולהפך.

3. אני אשתמש באופציה של store שהיא ללא דחיסה בכלל, אלה רק מאגדת את הקבצים ל-container.

מקווה שאשכול זה יביא תועלת לאלו הבאים אחרי עד קץ הדורות. אפשר לנעול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://en.wikipedia.org/wiki/Lossless_compression

דחיסה שמאבדת מידע קשורה לשמע ותמונה. היא מתאפשרת מכיוון שהעיניים והאוזניים שלנו לא מבחינים בהבדל.

ציטוט של sector5

זה בניגוד לפורמט 7zip שמאבד מידע

לא קשור. 7zip הוא דוחס קבצים כדוגמת Winrar.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...