לדלג על הדור הנוכחי? ללא כרטיס מסך - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לדלג על הדור הנוכחי? ללא כרטיס מסך

ChampTheDog
 Share

Recommended Posts

tl;dr - דלגו על הפסקה הבאה.
טוב אז אני בטח לא מחדש שום דבר לאף אחד עם הדרמה של הדור הנוכחי של המעבדים הגרפיים.
חשבתי על כך הרבה ואיך שאני לא מסתכל על זה - אני לא חושב ששווה או שפוי לשלם 4500 ש"ח פחות או יותר(וזה הולך לכיוון של יותר) על כרטיס עם 10GB וביצועי RT סבירים מינוס שהמחיר המקורי שלו עומד על 2600-3000 שקל(לגרסאות היקרות יותר). מילא אם הכרטיס היה מציג שיגעון של RT וזיכרון שלא מכניס אותך לפרנויה.
כנ"ל לגבי ה3070, הכרטיסים היותר טובים ביניהם אמורים לעלות בסביבות ה1800 שקל. אני לא יודע איך המחירים היו לפני ההשקה הזו, כי לא התעסקתי בחומרה איזה 10 שנים טובות, אבל אני זוכר שב2017 אחי קנה 1080 ב2800 שקל, ככה שזה מסתדר לי בראש.
כרטיסי ה6800 לא הרבה יותר טובים, חלק מהמחלות של הסדרה הקודמת(ביצועים גרועים מאוד במנוע crytech) ישנן והמחסור במשהו שווה משאיר טעם מר בפה לבחירה שכזו.

השאלה היא, מה היא האלטרנטיבה למי שהחליט להרכיב מערכת חדשה בזמן הכי גרוע שיש? האופציות שעומדות מולי הן או להחזיר את שאר החלקים ולמצוא תחביב אחר או למצוא כרטיס שיספיק לי לשנה-שנתיים עד שהעולם יחזור לשפיות.
המשחקים שאני צפוי לשחק בשוטף הם לא ממש מטורפים(bannerlord, stellaris, squad, kingdome come) ויש לי הרבה פערים להשלים עם משחקי עבר, אבל גם שאר הכרטיסים לא מבטיחים:
rx 5700xt בסביבות 2000 שח.
2070 משומשים בסביבות 2000-2300 שח.
1080ti בסביבות 1300-1600 שח(וקצת לא אופטימלי לקנות כרטיס ישן, גם אם הביצועים עדיין טובים).

יש למישהו המלצה או תובנה להציע?

הכרטיס ישולב עם מעבד r7 3700x ו32 ג'יגה של .
כרגע יש מסך 1080p 144hz שהיה ללא שימוש בבית ובעוד חודשים ספורים יהיה 1440p 144hz... אם בכלל יהיה מחשב.

נערך על-ידי ChampTheDog
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יד 2 זו גם אופציה טובה.

אני עם 1070 והחלטתי שאני לא מוכן לחכות עוד 4-6 חודשים שאולי יהיה מלאי ואולי המחירים ירדו, כי בתקופה הזו אני יכול לסיים את כל המשחקים שאני רוצה לשחק בהם בין אם זה סייברפאנק, רד דד רדמפשיין, קונטרול ועוד.

אז קניתי 3070 במחיר הכי זול שיכולתי 3270 ש''ח והשבת חרשתי על סייברפאנק בהגדרות גבוהות עם RT במעל 60 FPS (כמובן עם DLSS) במקום הגדרות נמוכות ב 40 FPS במקרה הטוב. ויודע מה? זה היה שווה את זה.

אז זאת השאלה האמיתית. אם אתה יכול ורוצה לחכות או לקנות עכשיו. כי המחירים שיש עכשיו אלה המחירים הריאליים לתקופה הקרובה עם הביקוש והמלאי שיש. זאת המציאות ואין מה לעשות כרגע ואפילו כבר הכריזו על עליית מחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ~BaRaK~

יד 2 זו גם אופציה טובה.

אני עם 1070 והחלטתי שאני לא מוכן לחכות עוד 4-6 חודשים שאולי יהיה מלאי ואולי המחירים ירדו, כי בתקופה הזו אני יכול לסיים את כל המשחקים שאני רוצה לשחק בהם בין אם זה סייברפאנק, רד דד רדמפשיין, קונטרול ועוד.

אז קניתי 3070 במחיר הכי זול שיכולתי 3270 ש''ח והשבת חרשתי על סייברפאנק בהגדרות גבוהות עם RT במעל 60 FPS (כמובן עם DLSS) במקום הגדרות נמוכות ב 40 FPS במקרה הטוב. ויודע מה? זה היה שווה את זה.

אז זאת השאלה האמיתית. אם אתה יכול ורוצה לחכות או לקנות עכשיו. כי המחירים שיש עכשיו אלה המחירים הריאליים לתקופה הקרובה עם הביקוש והמלאי שיש. זאת המציאות ואין מה לעשות כרגע ואפילו כבר הכריזו על עליית מחירים.

כן על זה אני בונה האמת, אם הייתי חושב שהעניין יפתר תוך חודשיים שלשה הייתי קונה כרטיס ב500 שקל סתם כדי שיהיה לי מחשב מתפקד לשחק בכמה דברים ברזולוציה נמוכה(או משחקים ישנים שאני אוהב שלא דורשים באמת הרבה) ואז קונה.
אבל אני בונה על זה שהסיפור הזה יקח חצי שנה-שנה. אתה מבין אני בכלל אחד שילך על ה3080ti, השאלה היא מה יותר טוב? לקנות 2070/80 ב2000+ שח או 3070 ב3000+ שח ואז למכור, כדי לשדרג למה שלא יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לפני יומיים היה 3070 ב2700 בניואג ואני אישית קניתי שני 3060TI ב2000(אחד לבן דוד), תצטרפו לאחת הקבוצות שיש להם עוקב אחריי stock ותזמינו שיהיה משהו במחיר סביר(לצערנו זה קורה פחות עכשיו עקב הtariffs בארה"ב).
בכל מקרה בשום מצב לא הייתי קונה משהו חלש יותר מ2080S באזור ה2000 שאפשר להזמין כרטיס ברמת ה2080S ב2000 חדש.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

רק לפני יומיים היה 3070 ב2700 בניואג ואני אישית קניתי שני 3060TI ב2000(אחד לבן דוד), תצטרפו לאחת הקבוצות שיש להם עוקב אחריי stock ותזמינו שיהיה משהו במחיר סביר(לצערנו זה קורה פחות עכשיו עקב הtariffs בארה"ב).
בכל מקרה בשום מצב לא הייתי קונה משהו חלש יותר מ2080S באזור ה2000 שאפשר להזמין כרטיס ברמת ה2080S ב2000 חדש.

לפי מה שראיתי המחירים בניואג כמו בארץ, שלא לדבר על הקומבואים עם הספקים העלובים של ג'יגהבייט.
אבל עכשיו כשאתה מזכיר את זה, באמת עדיף כבר ה3060ti בסכום הזה, גם חדש גם אופק למכירה בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

העניין הוא שאי אפשר לדעת מתי "המשבר" הזה ייגמר. יש כל מיני מגמות בשוק שייכולות לטרוף את הקלפים כגון אם ביידן מבטל או לא את ה tariffs , אם שער הדולר מתאושש והופך את הקניה לפחות כדאית בחו"ל. לדעתי בקטע של המיינרים זה רק הולך להיות גרוע יותר. אירופה לא הולכת להיות פקטור של ייצור בעתיד הקרוב, הקורונה גם משחקת תפקיד והכל ביחד הופך את העתיד לחסר וודאות , יכול להיות שתחכה ואז המצב יהייה יותר גרוע עוד שנה.

לי באופן אישי נמאס לחכות והזמנתי כבר אתמול את החלקים. גם אני משלים פערים מ 2015 ואפשר להסתדר עם כותרים כאלה בלי כרטיס יותר מידי חזק (משומש בזול) . בזמן הזה אפשר לדגום את השוק ולחפש עסקאות "סבירות" עד שמחליטים ללכת על זה גם במחירים לא אופטימלים אבל להציב איזשהוא גבול לכמה אתה מוכן לחרוג מה MSRP המקורי. כמובן יכול להיות שאני טועה וזו אסטרטגיה לא נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יד שניה.

קניתי בזמנו 1080 במחיר טוב מיד שניה (בניגוד לתיכנון מקורי לקנות 1060 חדש), בתקופה שבה גם המחירים של הכרטיסי מסך היו מנופחים מאוד מאותה סיבה, ועד היום אני מרוצה.

ספציפית לעכשיו, יצא לי לראות לפחות 2 אנשים שמוכרים 2080TI באזור 2000-2200 שקל (לא קל למצוא, לרוב מוכרים אותם ביותר, אבל שווה להשקיע למצוא "דילים" כאלה), שזה די הוגן וקרוב לוודאי מה שהייתי קונה לו הייתי צריך כרטיס מסך חדש.

אומנם זה כרטיס עם RT מדור קודם, אבל בכל זאת נותן פייט ל-3070 (ואפילו עובר אותו רוב הזמן, למיטב זכרוני), ועולה פחות מהמחיר "הרגיל" שלו.

נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...