מבקש המלצה על מקלדת מכאנית להקלדה - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה על מקלדת מכאנית להקלדה

eyalroz
 Share

Recommended Posts

אני שוקל "לצלול" לעולם המקלדות המכאניות. הצרכים וההעדפות שלי:

1. סוג שימוש: הקלדה, לא משחק. (אין לי זמן לשחק בעשורים האחרונים, לצערי, ובכל מקרה אני לא אוהב משחקים בהם מהירות ההקלדה היא משמעותית...)

2. מערך מקשים: 104 מקשים ולא פחות. רצוי גם לא יותר. המקלדת והמקשים צריכים להיות רחבים יחסית - ללא שום הצרות או חסכונות במקום. "גודל רגיל". אפשר לחרוג קצת כלפי מעלה בגודל אם צריך.

3. סימון על המקשים: לא אכפת לי במיוחד. מעדיף סימונים באנגלית לפחות. זה נחמד אם תהיה עברית, אבל לגמרי יכול לחיות בלי זה. מוכן גם למקלדת ללא סימנים כלל אבל מעדיף שלא.

4. תאורת מקשים: מעדיף מאוד ללא תאורה או תאורה שניתנת לכיבוי. אחרת - תאורה בצבע לבן או לבנבן - לא "צבעוני", ואחיד על פני כל המקלדת.

5. מתגים: אה, כאן נכנסת חוסר הוודאות. אני מקליד כיום על מקלדת 200 דגם 1406, כבר חמש שנים לדעתי, ואליה אני רגיל כרגע. יש רעש בכל הקלדה, אם כי אולי לא כמו במתגים מכאניים מסוימים. אז אני ממש לא צריך שקט מוחלט. אני חושב שאני רוצה תגובת מגע על קליטת ההקלדה. אז האם מתאים לי כחול? או שאולי חום? משהו אחר? אנא המליצו.

6. מחיר: בגלל שאני מנסה ניסוי, אני רוצה להימנע מהוצאה גדולה במיוחד. נאמר, עד $100 ועוד משלוח - למקרה שהמקלדת תעצבן אותי ואיאלץ להיפטר ממנה. אם תאמרו לי שזה תקציב לא ריאלי - יכול להתגמש.

7. גובה מקשים: אני רוצה מקשים גבוהים יחסית. לא low-profile.

הערות נוספות:

• שקלתי לקנות מקלדת דמויית Model M של Unicomp, ב-104$ + משלוח (בקצה העליון של נכונות ההשקעה שלי), אבל לא הצלחתי להחליט האם זה רעיון טוב או לא.
  • אין לי בעיה לקנות מיצרנים אסיאתיים פחות מוכרים אם אנשים כאן בפורום ממליצים.
  • מוכן לקנות יד-שניה.

עיינתי מעט בשרשור על המקלדות המכאניות - אבל התחלתו היא בת 9 שנים כבר, ויש בו 60 עמודים אז לא שרדתי.

נערך על-ידי eyalroz
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100 דולר בתחום זה לא בדיוק "לצלול", אלא יותר להרטיב את הרגליים.

כמובן שישנם לא מעט צעצועים בשוק בטווח המחיר הזה, אבל אם תיקח בחשבון את כל הפרמטרים כגון איכות הסוויצים, הkey caps, הקייס, וכ', תגלה שרובן באיכות נמוכה מאוד. 

כמובן שאיכות ירודה משמע ביצועים ירודים, ואיכות\חווית ההקלדה גרועה למדי. 

ברמה של "לצלול", לרוב רק סט סוויצים או keycaps איכותיים עולה סביב התקציב שלך, אבל יש איזו מקלדת או שניים שנותנות תמורה שבאמת יוצאת מן הכלל, כמו זו למשל: 

https://drop.com/buy/drop-entr-mechanical-keyboard/details#details

מסיבית, בנויה כולה מאלומיניום, כוללת keycaps דאבלשוט pbt איכותי, ואפשרות בחירה לסוויצים לא רעים בכלל. (הייתי הולך על הgateron yellows), וגם כולל תאורת backlight לבנה. 

איכות ההקלדה פה היא כמו במקלדת שעולה לפחות פי שניים. 

כן, זו לא מקלדת 104 מקשים, שזה בעצם רק התוספת של numpad. 

תכלס, זה הlayout הכי נוח שיש. ואם אתה עושה שימוש מידי פעם בnumpad, תמיד אפשר להוסיף אחד נפרד שזה גם יותר נוח לטעמי. 

נערך על-ידי Roy.T
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Roy.T

ראשית כל - תודה על ההמלצה. כמה שאלות לגביה...

• כשאתה אומר "איכות נמוכה" ו"ביצועים ירודים" או "חוויה גרועה" - אתה יכול להיות יותר ספציפי?
  • מה מאפיין את המתגים שמוצעים ב-Drop לעומת הקטגוריות המוכרות יותר של Cherry MX?
  • אחשוב ברצינות לוותר על ה-NumPad; אבל - כמה הייתי צריך להוסיף עבור מקלדת באיכות דומה, אבל 104 מקשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקלדת קלה ולא יציבה, רעשי רטלינג ופינג (rattling, spring ping, scratchiness)  בעת הלחיצה על המקשים. רעש חלול.

תוכל לחפש את המונחים הללו בגוגל על מנת להבין מה הם. הבעיות הללו קיימים כמעט בכל מקלדת מכאנית זולה.

כמה זה יהיה רע, זה משתנה בין מקלדת למקלדת.

שאתה חלק מהמיינסטרים CHERRY MX נחשב כמותג ידוע שאפשר לסמוך עליו. אצל ה-enthusiasts בתחום המכאניות CHERRY MX

זה קקי. ובאמת מדובר בסוויצי'ים גרועים למדי. זה משהו שיהיה בלתי אפשרי להבין עד שהתנסת בסוויצ'ים מומלצים.

דוגמה דומה תהיה בתחום האוזניות - אם ניקח את סוני ובוס ואפל - שלושה מותגי על שכולם קונים את המוצרים שלהם ובטוחים שהסאונד שהם מקבלים הוא ברמות הגבוהות ביותר, עד שהם מנסים היי-אנד אמיתיות, ואז הם מבינים מה זה באמת ברמה גבוהה, ואלו נשמעות פתאום כמו פח.

הסוויצ'ים של GATRON למעשה מבוססים על ה-CHERRY MX, רק שהם טובים משמעותית ברוב המקרים. ה-YELLOWS הם סוויצ'ים לינארים שמגיעים משומנים מהמפעל, מה שנותן חווית הקלדה נעימה וחלקה, יש להם התנגדות מאוזנת, וצליל עמוק ונעים.

כמובן שבכללי מדובר בסוויץ' בסיסי ויש הרבה הרבה יותר טוב מזה. ב-90 דולר פלוס משלוח למקלדת שלמה איכותית, כנראה שאין.

זה לא עניין של כסף, בקהילת חובבי המכאניות זה לרוב ה-layout הכי גדול. רוב המקלדות המוצלחות הן 60%~70% לכל היותר.

לכן רוב המקלדות המכאניות האיכותיות באמת שתיתקל בהן שהן לא ברמת הקאסטום (שבנית לבד) יהיו עד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא משחק - אין לך באמת צורך במקלדת מכאנית. מקלדת ממברנה טובה (כמו הLenovo Enhanced Performance , למשל) תספיק. יש לי כאלה מהדור הישן כבר כ13 שנה. הבנתי שהחדשות אמורות להיות קצת יותר טובות אפילו.

אם אתה מוכן להשקיע 100 דולר צפונה - לך על DAS Keyboard 4. עדיף עם סוויצ'ים חומים - בשביל השקט. יש לי כזו והיא ממש מעולה. איכות בנייה טובה והיא פשוט נוחה. מה שכן - היא לא מגיעה עם משענת לפרקי כף היד אם זה חשוב לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר ההפך - בשביל 5 כפתורים לא צריך מקלדת מכאנית. 

חוץ מזה שאתה מציג את הדברים בצורה לא נכונה, מה הכוונה ב "תספיק"?

כל מקלדת באיכות סבירה "תספיק", באף אחת מהן לא יהיו בעיות הקלדה או leg או עניין של ארגונומיות - הכל שטויות.

לפי הגישה הזו אתה גם לא צריך S500 בשביל לנוע ממקום למקום, וטויוטה קורולה "תספיק".

שאתה מקליד במשך שעות כל יום על מקלדת ממברנה או מכאנית בסיסית זה ברמה של אילוץ - פשוט להקליד מה שאתה צריך

ולסיים מהר ככל הניתן. שאתה עובד עם מכאנית איכותית, אתה נהנה מהדרך, וזה ההבדל.

בתור אחד שיושב על מיילים בערך שעתיים ביום, הייתה ברשותי מקלדת לוג'יטק G710+ במשך משהו כמו 7 שנים (CHERRY MX BROWN)

והייתי בטוח שאני בקודקוד של האיכות, לא ממש נהנתי להקליד, אבל גם לא סבלתי, ולא חשבתי בכלל על שידרוג.

יום אחד התנסיתי במקלדת מכאנית קאסטום היי-אנד של חבר, לאחר מכן הרגשתי שלהקליד על הלוג'יטק זה כמו להקליד על קרש. 

החוויה הזו שאבה אותי חזק מאוד לתחביב, שהתפוצץ אגב בשנה-שנתיים האחרונות ובעלייה מטאורית, ואפשר למצוא היום אלפי סוגי

סוויצ'ים, CAPS, וקייסים מעלות של עשרות דולרים עד אלפי דולרים למקלדת.

https://www.youtube.com/watch?v=jkXGP3l7nzw

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

אם כבר ההפך - בשביל 5 כפתורים לא צריך מקלדת מכאנית.

בשביל 5 כפתורים צריך במינימום מקלדת שלא נחנקת כשלוחצים על 5 כפתורים בו-זמנית. :) היחידות שיכולות להבטיח NKRO או לפחות 6KRO הן מכאניות. במקלדות ממברנה אתה יכול לקבל משהו שמספיק טוב או כזה שלא. קשה לדעת מראש.

ציטוט של Roy.T

חוץ מזה שאתה מציג את הדברים בצורה לא נכונה, מה הכוונה ב "תספיק"?

כל מקלדת באיכות סבירה "תספיק", באף אחת מהן לא יהיו בעיות הקלדה או leg או עניין של ארגונומיות - הכל שטויות.

לא מסכים איתך. בתור אחד שמקליד הרבה - ארגונומיה חשובה מאוד. הכפתורים צריכים להיות נוחים, לא רכים מידי, לא קשים מידי, לא נתקעים, לתת פידבק טוב. גם לצורה של המקשים ולמבנה גוף המקלדת יש חשיבות.

כמו שאמרתי - יש מקלדות ממברנה מעולות ויש כאלה שהן זבל מוחלט. יצא לי לעבוד בשני הסוגים, אני מכיר את ההבדלים טוב מאוד. גם יש ברמות שונות - אבל משום שמראש מדובר במוצר שפונה לשוק גבוה יותר, איכות הבנייה נוטה להיות גבוהה יותר גם בדגמי הבסיס.

ציטוט של Roy.T

בתור אחד שיושב על מיילים בערך שעתיים ביום, הייתה ברשותי מקלדת לוג'יטק G710+ במשך משהו כמו 7 שנים (CHERRY MX BROWN)

והייתי בטוח שאני בקודקוד של האיכות, לא ממש נהנתי להקליד, אבל גם לא סבלתי, ולא חשבתי בכלל על שידרוג.

יום אחד התנסיתי במקלדת מכאנית קאסטום היי-אנד של חבר, לאחר מכן הרגשתי שלהקליד על הלוג'יטק זה כמו להקליד על קרש.

אני מקליד יותר ממך, כך זה נראה. ;) וכמו שאמרתי יש לי גם DAS KEYBOARD וגם מקלדות ממברנה טובות. ברור שההרגשה בDAS KEYBOARD טובה יותר, אין ספק בכלל. אבל זה לא שמיים וארץ, וזה לא משהו שמורגש כשנמצאים ב"שוונג" של ההקלדה. לעומת זאת, במקלדת ממברנה בינונית ומטה - אני מרגיש את ההבדל היטב, ומעדיף להימנע ממקלדות כאלה.

ציטוט של Roy.T

החוויה הזו שאבה אותי חזק מאוד לתחביב, שהתפוצץ אגב בשנה-שנתיים האחרונות ובעלייה מטאורית, ואפשר למצוא היום אלפי סוגי

סוויצ'ים, CAPS, וקייסים מעלות של עשרות דולרים עד אלפי דולרים למקלדת.

בדיוק. זה תחביב שלך. אם זה תחביב - GO NUTS, כמו שאומרים. יש כזה שנהנה מההרגשה של המקשים, יש כזה שנהנה מהרעש, יש כזה שדווקא תאורת LED צבעונית עושה לו את זה.

לעומת זאת, אדם שניגש לעניין כאחד שמחפש כלי נוח לעבודה - צריך לדעת למה לצפות. שוב, הסף של כל אחד יכול להיות שונה. מישהו יקליד על 600 כל חייו ולא יהיה אכפת לו, ומישהו יחפש את הHIGH-END באלפי דולרים כמו שאמרת. אין פה משהו אובייקטיבי 100%. אני סה"כ אמרתי את עמדתי על סמך ניסיוני האישי.

נערך על-ידי QttP
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5 כפתורים בו זמנית 🙂 ? טוב נו אף פעם לא טענתי שאני הרד-קור , אני בדר"כ לוחץ על שניים בו זמנית לכל היותר, וגם זה בקושי 🙂.

אין קשר בין ארגונומיה למשקל התנגדות הקפיץ של הסוויץ', לזה שהוא לינארי, טקטילי, או קליקי, או אם הוא משומן או לא, לסאונד שלו..

זה עניין של העדפה גרידא. סוויץ' איכותי יורגש בכל אחד מהמקרים.

זה בדיוק העניין - אתה לוקח את ה-DAS כרפרנס למקלדת מכאנית מאוד איכותית, בדומה למה שהיה לי עם הלוג'יטק G710+.

בפועל, מדובר במקלדת שבנויה ברובה מפלסטיק, הסוויצ'ים שלה הם צ'רי BROWN זה סוויץ' טקטילי באמת ברמות הכי נמוכות שיש, המקשים

שלה דקים כנייר, כך שזה לא מפתיע שאתה משווה מקלדת ממברנה מאוד איכותית למקלדת מדף מכאנית ואומר שההבדל הוא לא שמיים וארץ.

אתה יותר ממוזמן להשאיל ממני איזה שני מקלדות קאסטום, לא חסרות לי מקלדות :), רק בשביל להבין את ההבדל הבלתי נתפס שיש

בין המקלדות כמו שאמרתי תחילה, מאוד קשה להעביר את הניסיון והחוויה במילים למי שלא התנסה בעצמו. 

אני לא טענתי שאי אפשר להקליד על מקלדת מתפרקת של , בטח שכן, וברור לי שהוא לא בא מנקודה של תחביב.

אבל ההמלצה שלי הייתה בהתאם לתקציב שנתן, לא פחות ולא יותר. 

אם התמורה שהוא מקבל תיהיה טובה פי כמה ממקלדת מכאנית צעצוע ותיתן לו חוויה ואיכות הקלדה שתזכיר במעט את

זו שמקבלים בכאלו שעולות מאות דולרים ויותר, אז, למה לא? 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

5 כפתורים בו זמנית 🙂 ? טוב נו אף פעם לא טענתי שאני הרד-קור גיימר, אני בדר"כ לוחץ על שניים בו זמנית לכל היותר, וגם זה בקושי 🙂.

אתה באמת לא הארד קור . :)

כל משחק פעולה: שני חיצי כיוון + מקש אקשן - זה מינימום. לפעמים גם יכולים להיות 2 מקשי פעולה.

משחק מכות - אותו דבר רק שיש לך גם מהלכים שדורשים 3 מקשי פעולה ביחד.

הכי מרגישים את כשמנסים לשחק 2 שחקנים על אותה מקלדת. אבל זה כבר די נדיר בימינו. בתקופת DOS זה היה יותר נפוץ. :P 

ציטוט של Roy.T

אין קשר בין ארגונומיה למשקל התנגדות הקפיץ של הסוויץ', לזה שהוא לינארי, טקטילי, או קליקי, או אם הוא משומן או לא, לסאונד שלו..

זה עניין של העדפה גרידא. סוויץ' איכותי יורגש בכל אחד מהמקרים.

בדיוק הנקודה שלי. אתה מדבר יותר מידי על סוויצ'ים. מבחינת ארגונומיה, יש מאפיינים יותר חשובים למקלדת.

ציטוט של Roy.T

אני לא טענתי שאי אפשר להקליד על מקלדת מתפרקת של מיקרוסופט, בטח שכן, וברור לי שהוא לא בא מנקודה של תחביב.

אבל ההמלצה שלי הייתה בהתאם לתקציב שנתן, לא פחות ולא יותר. 

אם התמורה שהוא מקבל תיהיה טובה פי כמה ממקלדת מכאנית צעצוע ותיתן לו חוויה ואיכות הקלדה שתזכיר במעט את

זו שמקבלים בכאלו שעולות מאות דולרים ויותר, אז, למה לא?

בן-אדם, זה כולה מקלדת. :D  אני מבין שזה התחביב שלך, אבל זה לא ככה לכל אחד. כמו שאמרת, המקלדות המיוחדות האלה זה משהו של השנים האחרונות. אני זוכר איך לפני כמה שנים התווכחו פה כמעט עם קצף מהפה על כמה שהסוויצ'ים של צ'רי זה הדבר. אז עכשיו מסתבר שגם הם על הפנים וכל מי שאין לו מקלדת קאסטום פשוט לא מסוגל להנות מההקלדה.

עם זאת, אני מקבל מקבל את מה שאתה אומר לגבי התקציב. ייתכן שכדאי לך להזמין דווקא אותו ולא אותי לנסות את אחת מהמקלדות שלך. 👍

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אל תתחיל עם "זה כולה מקלדת בנאדם" ותוציא אותי פה איזה חנון-על 😉

אפשר לומר גם זה כולה "מחשב, כסא, , שעון" וכ'. ברגע שיש תחום או תחביב שממלא פורומים שלמים וסוחף מיליונים כנראה

שיש בזה קצת מעבר ל"כולה" 🙂

חוץ מזה שהבנאדם רצה מקלדת ב-100 דולר, וקיבל את אחת המקלדות הכי טובות ומדוברות בשוק (של חובבי התחום) בדיוק בסכום הזה.  

לא ניסיתי לדחוף אותו לקנות איזה מקלדת קאסטום ב-2000 שקל :)

כן כי בזמנו CHERRY MX זה בעיקר מה שהיה קיים בשוק. היום שהתחום גדל למימדים מפלצתיים ואיתו פוטנציל עסקי עצום, יש אי ספור

סוגי סוויצ'ים, וחלק לא מבוטל מהם הרבה יותר מוצלחים, אך גם יקרים בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

נו אל תתחיל עם "זה כולה מקלדת בנאדם" ותוציא אותי פה איזה חנון-על 😉

אפשר לומר גם זה כולה "מחשב, כסא, אוזניות, שעון" וכ'. ברגע שיש תחום או תחביב שממלא פורומים שלמים וסוחף מיליונים כנראה

שיש בזה קצת מעבר ל"כולה"

כמעט לכל דבר יש את הקהל שלו. למי שזה התחביב שלו - זה מאוד חשוב. לאחרים זה עדיין "כולה". :)

ציטוט של Roy.T

חוץ מזה שהבנאדם רצה מקלדת ב-100 דולר, וקיבל את אחת המקלדות הכי טובות ומדוברות בשוק (של חובבי התחום) בדיוק בסכום הזה.

פיספסתי משהו או שאתה מדבר על הDROP ENTR? מקלדת בלי NUMPAD (כשהוא אמר 104 מקשים)? חוץ מזה DROP וכל המוצרים שלהם זה בהגדרה נישה של חנוני-על. ;) 

ציטוט של Roy.T

כן כי בזמנו CHERRY MX זה בעיקר מה שהיה קיים בשוק. היום שהתחום גדל למימדים מפלצתיים ואיתו פוטנציל עסקי עצום, יש אי ספור

סוגי סוויצ'ים, וחלק לא מבוטל מהם הרבה יותר מוצלחים, אך גם יקרים בהרבה.

אמנם לא יצא לי להתנסות בכל אותם סווצי'ים חדשים, אך ניסיון קודם יש לי. הרי כשהיה רק CHERRY בשוק כל חובבי המכאניות הסבירו לכולנו כמה זה "הדבר" ושזה שמיים וארץ לעומת מקלדת ממברנה ואנחנו לא יודעים מה אנחנו מפסידים. אז התנסיתי - ברור שיש הבדל, אבל שמיים וארץ? לא היה ולא נברא.

ועכשיו יש "גל שני" ואומרים לי שפתאום CHERRY זה כבר פח, אבל הסוויצ'ים חדשים? או-אה, זה הדבר האמיתי. אז עכשיו אני כבר סקפטי. אני מאמין לך שיש הבדל ואפילו מאמין שבשבילך הוא משמעותי (גם אם מעורב פה, כמו בכל תחביב של גיקים, אלמנט של שכנוע עצמי). אני רק לא מאמין שההבדל לכולם יהיה משמעותי.

כי אם לבצע השאלה מדבריך הקודמים - אם היה מדובר במשהו שהוא מעבר ל"כולה" - זה לא היה סוחף רק קהילות של גיקים, אלא את כל העולם.

סלח לי שאני טרחן זקן. :D 

*הוקלד על מקלדת ממברנה ENHANCED USB*

נערך על-ידי QttP
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלחתי :)

דרופ בנה קהילה גדולה מאוד סביב תחום המכאניות והאודיו (אוזניות וציוד נלווה), שני התחומים שבמקרה הם גם התחביבים העקריים שלי. אני מכיר לא מעט חברה שפעילים שם והקהילה שם מאוד מגוונת. ולא רק שם, היום הקהילה בכללי מאוד מגוונת וכבר לא מורכבת רק מחנונים. תביט בכל ערוצי היוטיוב הכי מוכרים בתחום המחשבים וגדגטים - unbox therapy, randomfrankp, וכל אלה, תמיד אחת לכמה סרטונים יש להם סרטון של מכאנית חדשה. 

למה? כי זה תחום סופר פופולרי היום, והסרטונים הללו צוברים מיליוני צפיות. אפשר לומר שהתחום הזה עקף בסיבוב כבר את רוב תחומי העניין שקשורים למחשבים. 

אמרתי לו מראש שמדובר ב- ואם הוא יכול לחיות בלי התוספת של ה-NUMPAD זה יהיה שווה את זה. וחוץ מזה תמיד אפשר לצרף NUMPAD נפרד במידת הצורך.

ברור לי שלא התנסת, אחרת בחיים לא היית מגיב כך. כמו שאמרתי אי אפשר להסביר במילים משהו שצריך לחוות פיזית. אתה יכול להמחיש למישהו את ההבדל בטעם בין סטייק אנטריקוט טרי לבין סטייק עין מהמקפיא בסופר? אי אפשר, לכן הצעתי לך לקחת אחת לניסיון, שתבין שאין לזה שום קשר של שיכנוע עצמי ואו כל אלמנט אחר מעבר לשידרוג עצום באיכות וחווית השימוש. 

אם המצב היה הפוך יש מצב שהייתי מגיב בדיוק כמוך. כמו שאמרתי לא היה לי שום עניין בתחום וחייתי בשלום עם הלוגיטק שלי, עד לרגע שניסיתי מקלדת קאסטום, וההבדל היה ע-צ-ו-ם. ומפה בא הרעב שלי לנסות סוויצים שונים, קייסים שונים, keycaps, וכ'. באמת שלא תכננתי :)

חוץ מזה שהאמת שאתה עושה קצת סלט; קודם כל הסוויץ' הוא רק אלמנט אחד במכלול. הקייס, המקשים, ה-PCB, ה-Damping שבתוך המקלדת, לכול שינוי יהיה השפעה כזו או אחרת על ההקלדה והסאונד. 

טכנית אתה כן יכול לקחת cherry mx רצוי אדום ועם קצת וחלקים איכותיים להגיע לאחלה תוצאה. אבל אין סיבה לעשות את זה כי מראש אפשר למצוא היום סוויצים טובים יותר. 

זה לא קשור לגל ראשון או גל שני, בזמנו cherry זה מה שהיה, ובשילוב קייס ומקשים טובים לא משנה אם קאסטום או מוצר מדף, בהחלט היה שיפור ניכר ממקלדת ממברנה ממוצעת. 

מאז ועד היום התחום התפתח בטירוף, וההבדל הוא בהחלט שמיים וארץ. 

נערך על-ידי Roy.T
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בהחלט עושה עבודה טובה לעניין את החלק החנוני שלי. :biglaugh: אפשר לנסות לתאם בפרטי איך / איפה אפשר להיפגש, אחרי שהסגר יסתיים בשעה טובה... אולי גם @eyalroz ירצה להצטרף. סה"כ הוא זה שמחפש מקלדת כרגע. :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"the first step to recovery is admitting" 😉

אני לא חזק באירוח בימים אלה עקב עומס בעבודה\ילדים\קורונה\עייפות תמידית.

אבל אם אתה מהאיזור בשמחה אשאיל לך אחת לאיזה חודש-חודשיים כך שתוכל להנתסות כמו שצריך בבית בלי לחץ.

שלח לי ה"פ מתי שבא לך.

במדובר במקלדת קאסטום כמובן ככה שהיא לא ממש בתקציב של הבחור, אבל בזמן שהמקלדת אצלך אתה יותר ממוזמן לשתף

את כל מי שבא לך ב"חוויה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על חטיפת השרשור, אבל מה מומלץ למתכנתת שרוצה להשתדרג בעבודה היום יומית? אין ממש מגבלת תקציב אבל גם לא צריך להשתגע, כנראה שלא ארגיש את ההבדלים בין מקלדת של 200 דולר ל 1000 דולר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...