המעבד שיחזיר את כתר הביצועים בגיימינג לאינטל? הכירו את Core i9-11900K - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המעבד שיחזיר את כתר הביצועים בגיימינג לאינטל? הכירו את Core i9-11900K

djelectric
 Share

Recommended Posts

מצטרף,

אז אינטל אמרו...

בנתיים בדקו עם כרטיס לא מתאים = 3080.

שיבדקו עם RX6800XT שעובד בתדר 2.7ghz על פלטפורמת ריזן 5900X מאופטמזת עד הסוף כמו שצריך

מבחינת infinity fabric = system bus במהירות 2000mhz, בתאום מול DDR4000mhz, הידוק תזמונים,

כמו אצל lanzar, ועם SAM פעיל. שינסו הגדרות גראפיות 1080p low בכותרים השונים 🙂

יש לי הערכה זהירה ומקדימה בלבד כמובן, שאינטל עוד תגלה כי יומרתה שמעבדי דור 11 מהירים יותר במשחקים

אינן מחזיקות מים במבחן המציאות על הכביש. להערכתי הם כן צמצמו מאד פערים אל מול ריזן 5000, אבל

עדיין לא השיגו הובלה כמו שהם מנסים לשדר. נמתין למדידות צד ג' שיבדקו את זה כמו שצריך, או שאנחנו נבדוק

אצלנו בבית ונראה כולנו רפרנס להשוואה, איך ריזן 5000 יורה FPS על המסך אל מול 11900K.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן, אני מאד אשמח ל- 11400f שיבוא לזירה, עם 20% יותר ביצועים (בגלל IPC משופר) לעומת 10400f, 

בעיקר גם בגלל DDR3200 שהוא יתמוך בו, ובמחיר מקביל לדגם היוצא של סביבות 700 שח לצרכן.

כי אם כן, הדבר בהחלט יהיה משהו שידרבן אותי לשקול לשדרג אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן האווירה אינה טובה באינטל - הרגע הודיעו על פיטור המנכ"ל הנוכחי והבאת מנכ"ל חדש מ- VMWARE:

https://bilyonaryo.com.ph/2021/01/13/after-investor-pressure-intel-says-ceo-to-step-down/

https://fortune.com/2021/01/13/intel-gets-the-leader-it-needs/

image.png.518633ea062226683dc075e2a06598a4.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העומס הגראפי לא מושת על המעבד אלא על המאיץ הגראפי, ולכן רוצה לראות low כדי בכוונת מכוון להוציא את המאיץ

הגראפי מן המשוואה ולבחון, מי היא הפלטפורמה וה- CPU הבאמת יותר מהירים במבחן הפוטו שופ על קו הסיום...

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הם מסתלבטים עלינו?

מוציאים מעבד עם פחות ליבות עם פחות או יותר אותם ביצועים?

מעבר לזה שאם תלכו 4 דורות אחורה ב-I9 הקפיצה מדור לדור בביצועים תסתכם באוזר ה5-7%.

מה הם הולכים אחורה או קדימה לא הבנתי?

נראה לי המנהלים שם סדיסטים פשוט ואוהבים שיורדים עליהם.

AMD כל דור עולה בביצועים, עולה במס' הליבות, תגובתה של אינטל: פחות ליבות אותו כסף, תקנו עכשיו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפיר בלי לחץ,

מדובר במחירים משוערים כרגע, המוצר עוד לא קיים ולא נולד. להערכתי ברגע שיוולד וירד לשטח אל מדפי החנויות,

המחירים יתרסנו במשהו. אבל גם אם יתרסנו לא מספיק, מחירים גבוהים ככל שיהיו כאלו בפועל, הם תולדה של

המחירים הגבוהים של ריזן 5000 כרגע בשוק, שקיימים בגלל היצע מאד קטן לעומת רמת הביקוש.

יש לנו מצב קצת חריג מבחינה הסטורית, שמחד נולד דור חדש של חומרה, אלא, שאין איזון בין היצע (מאד קטן בצד

AMD בגלל הקצאת יצור חסרה אצל ב- 7nm) אל מול בקוש ערני ובריא. ולכן ריזן 5000 חסר בשוק וקשה

להשגה. ואיפה שכן אז במחירי ספסרות.

אינטל בסך הכל מצטרפת למצב שנוצר בשוק ורוצה להרוויח מכירות במחיר מופרז גם היא, היא רואה שיש כאלו

שמוכנים כנראה לשלם את המחיר המופקע, אז מדוע לא ?  הם טמבלים והיא רוצה לנצלם גם היא.

אינטל היא עסק למטרות רווח, לא פילנטרופיה סוציאליסטית.

אלא ש...

במציאות הכלכלית עסקית בסוף הכל מתיישר ומתאזן. מחירים גבוהים מדי יאלצו בקושים נמוכים בהתאם, ואם לאינטל

אין בעיות יצור ואספקה כמו שיש אצל , ואכן אין לה, אז היא די מהר תתקע עם מלאים במחסן, שלא תוכל להפטר

מהם בלי הורדת מחיר עד להגעה לשיווי משקל הנכון אל מול שוק הקונים. הבן, לא צריכה לעשות זאת (כרגע) כי

אין לה כמעט יצור מעבדי ריזן 5000, הכל הולך לקונסולות. אז היא יכולה להרשות לעצמה. אבל לאינטל אין מצב שכזה,

היא מייצרת בכמויות אדירות, היא חייבת לגלגל אותם הלאה איך שהוא, והיא לא תוכל להחזיק מחירי דור 11

בשמיים לאורך זמן.

אנחנו הקונים שומה עלינו להיות רק דבר אחד, וזה סבלנים. ביננו ובוא רגע נדבר דוגרי, כנראה שהמחשב הנוכחי שלנו

בתכלס עושה עדיין עבודה בסדר גמור, אנחנו לא באמת צריכים/חייבים מעבד חדש. זה יותר צעצוע ומשחק שבדבר

עבורנו, לא משהו שהכרחי לנו. לרובנו טובים די והותר מהעשור האחרון, כל אחד עם מה שיש לו, שיכולים

לשרתנו נאמנה עוד שנה כמו כלום, עד שירגעו השווקים והפערים בין היצע לבקוש יתאזנו.

ומי שממש חייב לקנות מערכת, אף אחד לא אומר שהוא חייב לרכוש ריזן 5000, או דור 11.

במלאים בעולם יש לא מעט סחורה מדור ריזן 3000, ואפילו 2000, במחירים שפויים למדי.

במלאים שבעולם ישארו עוד זמן רב סחורה של דור 9 ו- 10 במחירים מפתים ובמבצעי סוף עונה, העיקר לגמור

אותם ולפנות את המקום שהם תופסים כרגע על המדף ומציק לסוחרים שהוא שם.

מעל כל אלו שוק יד 2 ער מתמיד לרבות אליאקספרס שמסייע בהיבט זה רבות, אפילו עם מעבדי משושי ומתומני

ליבות בכלום כסף, בדולרים בודדים ממש, שאפשר בעזרתם להרים מכונות עיבוד חזקות לגראפיקה או שרת מכונות

וירטואליות. הכל במאות דולרים בודדות לגמרי, שעושות בית ספר במשוואת העלות תועלת, אל מול המחירים המנופחים

של הציוד החדש. אין שום הכרח לרכוש את המילה האחרונה.

אני בביתי יכול לספר, שבחומש האחרון עת למדתי את נושא היד השניה והתמחתי בו, הרמתי כמות רבה של מערכות

מחשוב, ויש לי בכל פינה וכל חדר בבית מחשב. כרגע 7 שעובדים בו זמנית, אחד לאשתי, אחד עבורי, אחד עבור מעבדת

מחשבים שלי, אחד לבן, אחד לבת, אחד לחדר טליויזיה משפחתי, ואחד בסלון. סה"כ 7.

אלא, שאפילו נאגרו אצלי בצד כמויות עודפות של חומרה שאני לא מצליח לנצלן. כי לא צריך עוד מחשבים עובדים.

כל החומרה הזו שנאגרה, נאגרה בכסף שהוא מגוכח. על גבול הכלום בריבוע, חלקו הושג בחינם ללא עלות מאומה. 

קרי, שבמחיר שאנשים קונים מחשב חדש זול כן, כמה אלפים בודדים - לא מחשב יקר...  הרמתי מערכות מחשב רבות

לכל הבית כולן גם יחד. אלו אינן גרוטאות, אלו מחשבי i5 ו- i7 מדורות 2 ו- 4, רובן עם 16GB (או יותר), חלקן עם

כרטיסי מסך ראויים, כל אחד והדרגה שהוא זקוק לה, כולם כבר עם שנרכשו בכלום כסף ובקומבינות סיבוביות יעני

בחינם, הכל ביד 2 ומעבר ליד 2. שככה ביננו בלי לגלות לאף אחד, בשקט שלנו בשושו, את כל מה שאני,

ילדיי, ואשתי צריכים.

אז שוב, כל ההתפלפלות הזו סביב מדידות הציוד הסופר חדיש ויוקרתי במחיר מטומטם כיום בשוק, שנותן יופי של בנצים

ברשת, לא באמת רלוונטי בתכלס ביום יום, עבור רובנו אנשי הקרקע השפויה.

סחוב עם מה שיש לך הלאה. שדרג בגרושים בשוק המשומשים. מצידי שאינטל ו- AMD יחנקו בגרון עם המחירים

שלהם. הם לא עושים לנו טובה. אנחנו עושים להם טובה, אם נרכוש מהם משהו חדש. לא רכשתי חדש הרבה מאד

שנים וזה עובד לי נהדר.

**לשכן שלי רכשתי מחשב שלם חדש ממש לפני שבוע,  מבוסס מעבד 10400F כאשר כל המחשב (בלי כרטיס

מסך) ב- 2400 שח קומפלט. אלא שבפועל עולה לו רק 1650 ש"ח כי הוא עצמאי, זה אחרי החזר מע"מ וקיזוז מס.

הוספנו כרטיס מסך לא רע 1060GTX עם 6GB ב- 400 שח ביד שניה, והבן שלו מסודר.

תאמין לי הוא לא מפסיד שום דבר מורגש במשחקים, לעומת אם היה לו ריזן 5000 בטונה כסף.

כבר עכשיו יש לו FPS (מבוסס מעבד) מטורף, הרבה מעל למה שהוא מסוגל לאבחן. הרבה מעל למה שהכרטיס מסך

מסוגל להתמודד עימו. וזה שיש מעבד ריזן 5000 במיליון דולר בחנות, שיתן 300FPS במקום 240,  מעניין תתחת כמו שאומרים.  

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני רואה את זה דווקא במשקפיים אופטימיות (מזרחיות), לא במשקפיים פסימיות (פולניות),

שהרי מדוע לנו להסתכל דווקא על חצי הכוס הריקה, ולא על חצי הכוס המלאה ?  🤔

הנה לנו על בסיס מחירון שהוצג לנו אודות מחירי דור 11 של ולהלן הוא:

image.png.dc668a673da2007ad4d6ce9369a41641.png

כמו שזה נראה, המעבד הכי מעניין של דור 11 ובדיוק כפי שהיה גם המעבד הכי מעניין בדור 10, הוא ה- 11400F.

10400F היה כידוע המעבד הכי נמכר של בשנה האחרונה, בפער משמעותי על פני כל יתר המעבדים,

ברור מאד מדוע. הוא המעבד שנותן הכי הרבה value לצרכן. ובאותה מידה גם יהיה הכי נמכר המעבד 11400F

ומאותן סיבות בדיוק.

במחיר MSRP 176$ על פי הטבלה דלעיל, המעבד הזה אמור יהיה לעלות בארץ כ- 750 ש"ח, יספק לנו 6 ליבות

מודרניות (12 טרדים), אבל עם כ- 20% יותר ביצועים (ו- IPC) מה- 10400F היוצא, זה שהוא כבר עכשיו מעל ומעבר

לכל צורך נורמטיבי בשמוש במחשב ביתי, גם לגיימינג, וגם לכל דבר שעושים במחשב בבית.

דהיינו של- 99.9% מהצרכנים, עדיין יש אלטרנטיבה למחשב חדש מודרני חזק ואפקטיבי מהדור הכי חדיש, בכסף

נגיש לכל כיס. מעבד שבגיימינג יספק חוויה ברמה של ריזן 5000 סדר גודל גס, פלוס מינוס פריים בבנץ שהוא רק למען

הפרוטוקול. יחיא ההבדל הקטן.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

המחירים יתרסנו במשהו. 

אני לא חושב שיתרסן ולצערי 5900 כבר נמכר בארה"ב ב-4000ש"ח

וכבר נכתב עד אמצע 2021 לא יהיה שיפור 

ציטוט

אבל לאינטל אין מצב שכזה,

היא מייצרת מעבדים בכמויות אדירות, היא חייבת לגלגל אותם הלאה איך שהוא, 

אני מסכים איתך , אבל בפועל יש לוחות אם ואין מעבדים 

וזה קצת דבילי , יש לה מפעלים ליצור ויכולה למכור ולנצל חוסרים שאין בשוק 

הרי יש לה כבר מלאי .

אז למה לחכות ? למרץ ? 
השוק רותח 

ציטוט

במלאים בעולם יש לא מעט סחורה מדור ריזן 3000, ואפילו 2000, במחירים שפויים למדי.

יש קפיצות מטורפות במחירים של 3900  +10900  
המחירים של לוחות אם גבוהים מידיי 

ציטוט

מעל כל אלו שוק יד 2 ער מתמיד לרבות אליאקספרס שמסייע בהיבט זה רבות, אפילו עם מעבדי Xeon

מעבדים +כרטיסי מסך לא נוגע באלי אקספרס בעיות בלי סוף כולל משלוחים 90 יום 

ציטוט

אנחנו הקונים שומה עלינו להיות רק דבר אחד, וזה סבלנים. ביננו ובוא רגע נדבר דוגרי, כנראה שהמחשב הנוכחי שלנו

בתכלס עושה עדיין עבודה בסדר גמור, 

אני מבין את כוונה שלך 

אבל מחשב סלון צריך להחליף 

גם עם כרטיס 2070 לא יכול לקבל דרך יוטיוב אמיתי ( זה אנשים רבים לא יודעים שצריך מכלול אביזרים לקבל ביוטיוב )

ציטוט

כל החומרה הזו שנאגרה, נאגרה בכסף שהוא מגוכח. על גבול הכלום בריבוע, חלקו הושג בחינם ללא עלות מאומה. 

כל הכבוד 

ציטוט

*לשכן שלי רכשתי מחשב שלם חדש ממש לפני שבוע,  מבוסס מעבד 10400F כאשר כל המחשב (בלי כרטיס

מסך) ב- 2400 שח קומפלט. אלא שבפועל עולה לו רק 1650 ש"ח כי הוא עצמאי, זה אחרי החזר מע"מ וקיזוז מס.

הוספנו כרטיס מסך לא רע 1060GTX עם 6GB זכרון ב- 400 שח ביד שניה, 

זה נחמד , אבל אני צריך 3070/3080 ומעבד חזק יותר 

נסתי לחלק מחשב לשתיים /משחקים 

גם שרכשתי סטרימרים כי אין  בלו ריי אולטרה לראות סרטים דרך אבל שום דבר איכותי אין בשום מקום , הכול גרביש שמבוסס אנדרואיד 

שנראה רע 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...