לוח אם לתושבת LGA 1151 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם לתושבת LGA 1151

BeBest
 Share

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין להחליף את לוח האם הקיים שלי H310 ללוח עם צ'יפסט Z390/Z270 כדי שאוכל לעשות OC למעבד מסדרה K דור 6.

הבעיה שכל הלוחות שאני רואה עם התושבת LGA 1151, נכתב שהם תומכים במעבדים דורות 8 ו-9, אין אזכור לגבי דורות קודמים למרות שמדובר באותה התושבת.

השאלה היא, האם המעבד שלי ייתמך (6600k) או שאין סיכוי כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מעבד דור 6 שניתן להמהרה (6600K או 6700K) אז אתה צריך לוח Z270 או Z170, לוחות חדשים יותר לא יתאימו. אם אתה רוצה להיות בטוח אז באתר היצרן של כל לוח יש רשימת תואמים, הלוח לא יעבוד עם שלא מופיעים ברשימה.

כיוון שלוחות H310 לא תמכו מעולם במעבדים מדור 6 אז סביר שאתה טועה לגבי הלוח שיש לך כיום. לדעתי להחליף לוח רק בשביל כמה אחוזי השיפור בודדים שתקבל מאוברקלוק זה כנראה לא שווה את זה.

נערך על-ידי etal
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי benchmarks שראיתי ההבדל האפקטיבי בין המעבדים הוא בערך 10-15% (כשמשווים את שניהם ללא OC) לטובת הסדרה החדשה.

יש יתרון למעבדים החדשים ברמת חסכון בחשמל וריבוי ליבות, לא משהו שמצדיק החלפה של בנוסף (כבר עוד 300+ ש"ח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

לפני שניה דיברת על לשדרג ללוחות Z390/Z270 איך התכוונת לחבר שם DDR3?

להשיג היום לוח Z170 תואם DDR3 עלול להתגלות כמשימה לא פשוטה בכלל.

יש ב newegg המון לוחות מחודשים שתומכים .

אבל אני לא יודע עד כמה בא לי לקנות לוח מחודש.

בכל מקרה אם כבר מעבד חדש אז אלך על 3500X או משהו בסגנון, עלות של 700 ש"ח, לוח אם תומך OC ברמה סבירה (B550) עוד 600 ש"ח, עוד 300 ש"ח לפחות. כאשר הסיפור הזה יכול להיסגר ב600 ש"ח ללוח חדש/ישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...