Intel vs AMD Desktop Market share 2021 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Intel vs AMD Desktop Market share 2021

nec_000
 Share

Recommended Posts

אמרתי לעצמי משהו כזה:

אנו רואים שבשנת 2017, שנת השקת הריזן, עדיין שולטת בשוק ומוכרת הרבה יותר מריזן. משהו כמו שלושת

רבעי אינטל לעומת רק רבע לריזן. שזה כבר שפור מבחינת כן, כי לפני זה בקושי היה ל- AMD רק 10% נתח שוק.

הגיוני, לקח זמן לשוק לעקל את השינוי שהביא ריזן, וגם ריזן דור ראשון לא היה עדיין הפגנת שיא האיכות כמו שאומרים.

עכשיו,

מן העבר השני אנחנו רואים, שבשנים 2019-2020 כל השוואה שאני עושה במנוע, שולטת בשוק ביד רמה.

לא משנה מה אני בודק. אז אמרתי לעצמי, nec, בוא נבדוק מה קורה באמצע התקופה - בתפר שבין שתי התקופות הללו,

בשנה 2018. כשהושק ריזן דור שני, כשהושק דור 8 שהיה תגובה מהירה לריזנים והיה מוצלח בעצמו.

מה המגמה שמה ?

חשבתי ככה ואמרתי, נבדוק דגם i3 8100 לעומת ה- G2400 שהיו שני מקבילים בערך בתקופה ההיא.

שניהם מחיר דומה וכנראה מה שייצג את מחשבי השוק המוסדי בכמויות, לא רק את השוק הביתי.

והתוצאה כפי שנראה היא הגיונית, שמה רואים את הפילוח לחצי חצי בתקופה הזו, שזה אחרי שהשוק כבר

התחיל לעקל את ריזן כנראה, ולהבין, שהוא עולה ומותג מקובל, אבל עדיין לא הגיעו למהלך המלא,

זה ששינה את הקערה על פיה - מה שתרחש רק החל מ- zen2 ואליך.

image.thumb.png.5e912034effccacda7f1ae0d1c81d92f.png

בנתיים מכל הבדיקות שאני עושה התמונה נראית משהו כזה:

עד 2017, בשנים המחורבנות של לפני כן, בקושי מחזיקה 10% נתח שוק.

בשנת השקת הריזן 2017, מצליחה לעלות לנתח של רבע אל מול שלושת רבעים לאינטל. מה שנקרא התחלת חדירה נאה וברורה.

בשנה 2018 נוצר לראשונה איזון ובלא מעט מקרים כמות המכירות מתאזנת מול AMD.

והחל משנה 2019 המגמה מתהפכת תוך ש- AMD שולטת בשוק ה- desktop, מגמה שלא נעצרת אלא הולכת ומקצינה.

זה פחות או יותר מה שאני מצליח לאבחן מהנתונים שנותן לנו ה- DB בפילוח דגמים לפי שנת השקה.

לשמחתנו המגמה הזו גם עושה שכל, היא מתיישבת עם הראציונאל. it makes sense.

נראה לי שמי שחושב שאינטל מוכרת יותר בתחום desktop רואה את זה "בעיניים ישראליות", בשוק המקומי שלנו, שהוא אינו דוגמא

למה שקורה בשוק העולמי הגדול, ששינה דיסקט. למעשה תמיד בישראל ל- AMD לא היה ייצוג רציני בשוק המקומי, גם לא בימי עבר.

בישראל השוק מוטה , מכל מני סיבות עסקיות כלכליות הסטוריות ועוד, דברנו על זה בעבר בפורום. ואל לנו להקיש מהטרנד המקומי

לגבי המקובל בשוק הגלובאלי.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניין אותי לבדוק עוד משהו, כמה מכר 8700K בשוק החובבני מחשוב, לעומת ריזן 2700 שהיה המתחרה שלו ב- 2018.

ניתן לראות כי בעת ההיא עדיין האינטל שלטו ביד רמה, כמו ששלטו עם 7700K מול הריזן הראשון:

image.thumb.png.c8e69e02f86e319d7384235666f5b838.png

למעשה המגמה מתהפכת ממש החל מריזן 3000. בהשוואת 9900K על מול 3700X.

קרי zen2 הוא המפתח לשובר שוויון כפי שהערכתי, זהו עוד נתון מחזק:

image.thumb.png.6d512bf69842863ddf04cae889204a60.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה רק שהתיישרות הגרפים לא קשורה לתחרות אלא לאפס זמינות מדגמים כדוגמאת 10900 ו5950x. בכל אופן, במחשבים ניידים יש דומיננטיות מוחלטת לאינטל, ובמחשבים שנמכרים לאוניברסיטאות ועסקים גם כן (כי באוניברסיטה מס' 1 בעולם אין מחשב אחד מבוסס , כולם גרוטאות של דל עם מדור קודם במחיר של פיצוחים).  ולא, אני פאנבוי של החברה שמציע לי את העסקה שהכי מוצאת חן בעיני, ונכון לרגע זה רייזן 5000 למרות המחיר המנופח. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נושא מחשבי LAPTOP נראה מעניין ויפה שהעאלת אותו. זו נישה בפני עצמה, אחת הגדולות והחשובות שיש בתחום.

התזה המקובלת היא, שאינטל שולטת בו ביד רמה ללא ויכוח, זה גם מה שאני יודע. אז בואו נקווה שיש ב- DB גם מידע על לפטופים.

עכשיו,

היות ואינני בקיא בדגמי בתחום הניידים, תזרקו לי במטותא משהו לבדיקה... ?

איזה מעבד פופולארי של לפטופ והמקבילה שלו בריזן.  נראה אם יש משהו להוציא ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי השאלה ששאלת לגבי  i5-2400 לעומת  i3-8100 , המאגר אינו מתייחס לכמה עלו על הכביש בפרק הזמן הנתון אלא כמה יש על הכביש . ( ברור שאף i5-2400 לא נמכר חדש ב 2020 ) .

בהתאם לזאת שאלתי אותך שאלה מכשילה  , לא מכשילה אותך  אלא את ה DB . 

ה ryzen 2500u נמכר מעט מאוד, הוא היה הסנונית הראשונה של בתקופת הרייזן ומאחר והוא לא משהו שאפשר לרכוש בנפרד בחנות אלא בתוך לפטופ מורכב וקיים הצרכן מוגבל על ידי היצרנים .

AMD בנתה לעצמה עם השנים שם של אנדרדוג שנותן מוצר VALUE במחיר משתלם .

כאשר יצרני מותג לוקחים מוצר VALUE הם לא בונים סביבו מערכת איכותית אלא מערכת זולה .

בהתאם לזאת נוצר מצב שבמשך שנים  בשוק הניידים המחשבים שהגיעו עם מעבדי היו זולים , פשוטים , מסורסים ולא איכותיים .

בהתאם לזאת כמות המחשבים שנמכרו עם מעבדי הייתה נמוכה יותר .

בנוסף , על כל דגם שהיה בשוק עם 2500u היו כמה עשרות דגמים עם i5-8250u   .

לצרכן בכלל לא היו אפשרויות .

כתוצאה מכל זה  , ה i5-8250u  היה  ה gtx 1060 של המעבדים הניידים  (נחשב הכי נפוץ לפי סטים )  באותה תקופה וה 2500u היה נפוץ בערך כמו VII  . 

בנוסף  אם המאגר מתייחס לכל מה שיש בשוק וחצי ממה שנמכר בעולם זה ניידים

וה i5-8250u היה סופר נפוץ בתור מיינסטרים ומכר המון,  

להגיד לי שעל כל מעבד אחד כזה ( 0.6 מהשוק בנובמבר 2020 ) 

יש בשוק  8 יחידות של i9-9900k ו 3700x ( יחד לפי הגרף שלך  הם מהווים 5% מהשוק בנובמבר 2020 ) 

זה גורם לי להטיל ספק בדיוק של הDB . 

צר לי אבל זה כמו להגיד לי שעל כל 1060 יש בשוק 8 יחידות של 2080ti ...

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להניח יואב, שהאחוזים זה בתוך הפלח הרלוונטי שלו, יש להניח שהם לא מערבבים עם desktop ואלו תחומים זרים.

לכן באחוזים אל לנו לערבב ולהתבלבל. אלא רק לבצע השוואה יחסית של מוצר מול המתחרה הישיר שלו, אשר מגיעים שניהם מאותו התחום.

יחד עם זאת היה ותתעקש להאמין שאינטל עדיין מוכרת יותר מעבדי desktop מ- , אדרבה תאמין במה שתרצה.

כמשקיע מנוסה (יחסית, 20 שנה פלוס...) וכבד (יחסית, לאדם הממוצע מהרחוב),

הכסף יקר וקרוב לליבי. לכן מעדיף (ברשותך) לחקור ולחפש תשובות לשאלות הללו, מאשר לחיות "באמונות" ומקווה שלא תכעס עלי 🙂

שהרי אם אחיה באמונות ולא על סמך מידע קונקרטי ממשי שעולה ממחקרים רלוונטים באותם תחומים בהם הנני משקיע,

ניתוב השקעותיי יירד לטמיון, וזה לא משהו שהייתי רוצה שיקרה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם זה לא קשור למעבדים, ואנחנו פה כן ב- section של , אבל סתם עלה במוחי רעיון לבדוק מדגמית GPU.

הנתונים איך לומר בעדינות,  לא מפתיעים אף אחד:

image.thumb.png.419dd1134838d51ec570c29154c577ab.png

image.png.b4b0c6571d4d950579cc211ef8d8367e.png

image.png.82f092d6e87c14bb5cf26e60105eb1b6.png

image.png.1b6ca31a3118320d78064d0da322dd61.png

image.thumb.png.7e6e432c4a637ad77b3610c4bd5956a7.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מעניין לעשות עוד כמה בדיקות ברמת ה GPU כי יש לנו מאגר אחר להצליב איתו 

מאחר ונראה שיש שם הבדלה , אז 1060-6gb vs 1060-3gb  ואז את אחד מהשנים מול rx580 . 

לגבי המעבדים והמאגר כולו, לא ברור מה המקורות שלו ולגבי זה אני מטיל ספק.

אם הבנתי נכון את מה שאמרת המקורות שלו זה מידע שיוצא מכל מחשב שמתחבר לרשת .

ז"א המידע הכי כולל והכי מדוייק שמכיל את כל המחשבים ,   זה נשמע לי קצת יומרני 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...