מחשב נייח לפיתוח תוכנה ופוטנציאלית למידת מכונה, עד 8,000 שקלים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לפיתוח תוכנה ופוטנציאלית למידת מכונה, עד 8,000 שקלים

Coder
 Share

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

8,000 שקל, אפשר לחרוג טיפה אם הערך המוסף יהיה משמעותי.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

פיתוח תוכנה, זקוק להרבה . יודע שבעבור למידת מכונה אזדקק לכרטיס גרפי עם הרבה .

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

חושב על להוסיף מסך 2K עם קצב רענון גבוה, כרגע לא מסתכל על זה, אבל כן חשוב לי שייתמך ע"י המחשב.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

מעדיף שהמארז לא יהיה עצום

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

אתקין בעצמי. יש צורך בהרכבת המחשב (אני איש תוכנה, לא חומרה) :)

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אין העדפה, גר במרכז הארץ

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

בימים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

באמת Type-C בקדמת המחשב יהיה נחמד, אבל ממש לא חובה

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

שום דבר מיוחד - מקלדת, עכבר, ומסך

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

מצרף מטה מפרט שהרכבתי. כרטיס גרפי הוא פחות או יותר הרכיב היחיד שהתפשרתי עליו, אולי עוד תקופה אחליף לכרטיס גרפי עם משמעותית יותר . מעדיף שהמחשב ישרת אותי לשנים רבות, המחשב הנוכחי שלי החזיק לי עשור עם כמה שדרוגים לאורך הדרך (בעלות דומה למחשב הזה). מעדיף את המחשב במראה סולידי - שחור בלי אורות בכלל.

PC_Spec.png

נערך על-ידי Coder
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- התפשרת יותר מדי בכרטיס המסך, ללמידת מכונה אתה בוודאות רוצה כרטיס קפיצת הביצועים היא גדולה מאוד בתחום הזה. לצערי זאת תקופה בעייתית מאוד וכרטיסים שהיו אולי יותר משתלמים כמו 2060 נעלמו מהשוק, תשקול לחכות ל-3060.

- לא בטוח שיש לך צורך בכל כך הרבה וזה משהו שאפשר בקלות להוסיף בהמשך הדרך אם צריך, הייתי ברצינות שוקל לרדת ל-32GB ולעלות במעבד ל-3900X או 5800X (בחריגת תקציב קלה).

בכל מקרה אפשר להוציא יותר מהתקציב הזה:

https://www.tms.co.il/198423

Category Products Qty Price
CPU AMD 7 3700X Tray 1 ₪ 1143
CPU Cooling Arctic Cooling Freezer 34 for Bulk 1 ₪ 128
Motherboards Gigabyte GAMING X V2 1 ₪ 642
Memory Corsair 4 64G (32Gx2) 3600 CL18 Vengeance LPX CMK64GX4M2D3600C18 1 ₪ 1380
Cases Corsair 4000D Airflow TG Case 1 ₪ 443
Desktop PSU ANTEC 750W High Current Gamer Gold 1 ₪ 485
SSD Drives A-DATA 1.0TB GAMMIX S11 PRO M.2 2280 1 ₪ 654
Hard Drives Hitachi HDD 4.0TB Enterprise 7200 128MB SATA3 3.5 1 ₪ 408
Video Cards Gigabyte 3060 Ti GV-N306TEAGLE-8GD 1 ₪ 2645
Total ₪ 7928
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם etal לגבי כרטיס המסך. יש לא מעט אתרים עם המלצות לגבי תאימות לחישובים מסוגים שונים (ובין היתר - חישובים מקביליים ועבודה עם CUDA). שווה להשקיע בלימוד הנושא טרם הרכישה.

נושא נוסף ששווה לבחון הוא מספר הליבות. האם תוכל להסתפק בשמונה ליבות? תביא בחשבון שעם תכנות נכון ב Matlab או ב Python תוכל להאיץ משמעותית את התהליכים שאתה מריץ על המחשב באמצעות עבודה ממקובלת על ליבות שנות. באופן אישי אני נוטה להתפשר על מהירות שעון לטובת ריבוי ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו. כמה שאנשים פה אוהבים להגזים ולהפריז.

האם יהיה אפשר "להסתפק" במעבד הזה? אתם צוחקים? מעבד מודרני עם 8 ליבות ו 16 ת'רדים זה די והותר לפיתוח תכנה. נו באמת. רוב הזמן בפיתוח תכנה אתה חושב על איזה קוד לכתוב ואיך, והמחשב בכלל ב IDLE. אני מריץ תהליכי בילד וקומפיליציה של תכנת ENTERPRISE עצומה במחשב עם 4 ליבות ו 8 ת'רדים, ועכשיו משדרגים את כל המחשבים ל 6 ליבות 12 ת'רדים. אז כן, יותר זה יותר טוב. אבל לא צריך להגזים.

לגבי למידת מכונה - לא הייתי גם כאן ישר קופץ להוציא כסף. הייתי ממליץ ללכת על משהו בסיסי. אפילו מוותר על זה, לוקח מעבד עם כרטיס מובנה, ומשתמש בו. אתה צריך קודם ללמוד את הנושא, לבחון חבילות שונות שיכולות לבצע את זה. להתחיל לעבוד איתן. במידה שאתה מגלה שיש חבילה שאתה רוצה לעבוד איתה, והיא יודעת לרתום יכולות של כרטיס כזה או אחר לטובת זה, ואתה רואה שכאן צוואר הבקבוק שלך והמחשב שלך מבלה זמן בחישובים מיותרים בגלל זה - לך, ותקנה כרטיס שיעזור לך בזה.

בלי קשר לזה, המחיר עבור הכרטיס שלקחת מרגיש די מופקע. הוא לא משתלם. אני חושב שזו גם טעות לקחת כרטיס במחיר כזה, במחשבה שאולי תצטרך לשדרג אותו. חבל על הכסף. או שתקח מובנה, ותקנה כרטיס במהלך 2021, בתקווה שהשוק הזה קצת ירגע והמחירים יהיו יותר שפויים, או שתקח כרטיס מהדור האחרון, כמו שהציעו פה.

לגבי , אין לי מושג מה אתה בדיוק עושה שם. אבל לדעתי, ולהבנתי, 32GB זה די מספיק. אם אתה רוצה לקנות 64GB בשביל להרגיש טוב עם עצמך, לבריאות. כמובן שאולי אתה בעל דפוס עבודה כלשהו שאכן דורש את זה, ואז כל ההתייעצות פה די מיותרת.

לא הבנתי למה הוספת את הקירור של אם אתה גם ככה לוקח מעבד BOX. תבדוק אם אתה יכול לקחת מעבד TRAY וקירור איכותי יותר (משהו באיזור ה 150, 200 שח). אני מניח שאתה רוצה מחשב שקט גם כאשר הוא נמצא תחת עומס, ולא שהמאוורר יטחן לך בזמן שאתה מתכנת.

לגבי מסך, אני עובד בבית עם מסך 27" 2K וזה בהחלט עדיף בהרבה על המסך 24" FHD שיש לי בעבודה (2 כאלו...). ממליץ בחום.

קצב רענון גבוה לא יעזור לך בכלום לעבודה רגילה שהיא לא גיימינג, אתה נראה לי סתם נותן לגימיקים להשפיע עליך. אבל זכותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8 ליבות לפיתוח תוכנה זה נהדר. לאלגוריתמים זוללי משאבים כמו לימוד מכונה - הרבה פחות. אבל מה אני מבין - בסה"כ נסיון של 20 שנה בתחום.

אגב, המכונה שלי עם 72 ליבות ו 144 ת'רדים עובדת שבועות ברצף ללא מנוח. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מזלזל בניסיון שלך, אבל אתה לא היחיד שהוא בעל ניסיון בתחום, ולא כל אדם שמפתח תכנה (גם באופן מקצועי, בהיקף רחב) הוא בעל דרישות כמו שיש לך. מה שביטאתי פה הוא לא מקרה פרטני שלי, אלא משהו שאני יודע ממספר מקומות בהם עבדתי, וגם מכמה חברים שלי, שגם הם עבדו במספר מקומות (מהמובילים בתעשיה). דווקא אתה מביא פה מקרה קיצון ומחיל אותו על הפרט. שזה בסדר גמור, אבל צריך להדגיש את זה.

לגבי למידת מכונה, הובהר בצורה מאוד ברור שזה משהו "פוטנציאלי". לדעתי, לרכוש משהו באלפי שקלים רק עבור אפשרות פוטנציאלית, כאשר כן יהיה ניתן במידה זהה גם לבצע את הרכישה הזו בעתיד, במידה שהצורך יעלה, זוהי לא התנהגות נכונה. אם היה מדובר, לדוגמה, ברכישה של , שלא ניתן לשדרג, הרי שהייתי אולי נוטה להסכים.

את דעתי זו הבהרתי, אתם מוזמנים לחלוק עלי, ובהצלחה לכולם.

נערך על-ידי Ido.G
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, תודה רבה לכל המגיבים!
תגובות מעניינות מלמדות, ממש תענוג לקרוא!

etal, תודה על המפרט התחליפי - בהחלט שיפור - פספסתי לגבי ה-box/tray.
המארז שהצעת הוא אלטרנטיבה שחשבתי עליה (אחרי שראיתי הרבה יותר מדי ביקורות מארזים).

הסיבה שחשבתי לקחת 64 ולא 32 גיגה היא כדי שאם ארצה יום אחד לשדרג אז לפחות הסטיקים יהיו במקסימום שלהם (בשדרוגים של המחשב הקודם לאורך השנים, אני חושב שהיה עדיף לי במקור לעשות משהו דומה, אבל לא יודע אם זה ייצא אותו הדבר עבור המחשב הזה). וגם אני משתמש בסביבות פיתוח מרובות עם טאבים מרובים של ועורכי טקסט שמרנדרים דברים תו"כ עריכה (בין אם זה קבצי MD, או webstorm וכד'), בקיצור, אני חושב שאני כמעט יכול לתרץ את זה. :)

Ido.G, אתה בהחלט צודק - "פוטנציאלי" הוא מילת מפתח. אני מהנדס כבר 15 שנה, ושוקל ללמוד גם ML. מהמעט שאני מבין אפשר גם לעשות דברים בענן, ולכן חשבתי להתחיל מכרטיס מסך בדרג ביניים. כשאלת המשך, אם הייתי מתחיל עם כרטיס פשוט, אז אני מבין שמה ששמתי במפרט הוא כרטיס בינים במחיר גבוה (מופקע?). עם איזה כרטיס בסיסי שיתמוך ב-2K כדאי ללכת? (מקווה שזה לא יותר מדי חוסר החלטיות לגבי מטרת המחשב, הצלחתי לבלבל גם את עצמי).

מסכים שיתכן שהלכתי שולל אחרי קצב רענון גבוה. בעבודה יש לנו לפטופים של Zephyrus עם קצב רענון של 144 וזה חביב (לא שאני משתמש במסך של הלפטופ) :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...