האם נראה RTX 4000 כבר ב 2021? - עמוד 5 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נראה RTX 4000 כבר ב 2021?

huber
 Share

Recommended Posts

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא ממש הצלחתי להבין למה זה אמור לעניין חברה שמוציאה כרטיס מסך אם מישהו הולך ומשחק איתו או מישהו הולך ומריץ איתו תהליך כלשהו של "כרייה". החברה מציעה מוצר כלשהו לצרכן, וצרכן רוכש אותו. זה המנגנון, וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קצת צריך לעניין אותם כי אחריות.

אם אני מוכר מוצר מתוך כוונה שהשימוש שלו יהיה בעל אופי מסויים, ולפי זה בדקתי שהוא באמת עומד בעומסים, ואז משתמשים בו בצורה אחרת ובאים אלי כדי לממש אחריות... יש לי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם שוכחים את הדימוי שזה יוצר.
החברה מוציאה לשוק מוצר.
אם 10% שהם בוליז חוטפים לכולם את הכרטיסים בגלל שהם מוכנים לשלם הרבה יותר כסף ויש להם אינטרס כלכלי יותר גדול מאשר לשאר ה90% (כי החומרה הזאת מייצרת להם כסף) אז יוצא מצב ש90% מהשוק נשארים בידיים ריקות.
זה מוביל לדעה שלילית על המוצר, השקת דמה כי פשוט לא רואים את המוצר הזה בשום מקום.
אז נכון, החברה עדיין תרוויח הרבה כסף אבל אם הם ימשיכו למשוך את החוט הזה יותר מידי בזמן שהמתחרה שלהם צוברת כח ופופולריות, בסופו של דבר אנשים יעברו לחברה המתחרה ואז גם בכיס זה יתחיל לפגוע להם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לדבריו השנונים של lastresort,

בנתיים להערכתי העסקית, היצרניות בתכלס עושות מה שהכי נכון לכיסן, קרי לבעלי המניות שלהן.

יש פה נגוד אינטרסים מובהק בין צד המשקיע, שרוצה לקבל מקסימום תשואה על השקעתו ולכן מעוניין במקסום הרווח,

לבין הצרכן, שמבקש לקבל מקסימום ביצועים לשקל שלו ולכן מעוניין במינימום מחיר מוצר על המדף.

אני במקרה נמנה על שני הצדדים, גם כמשקיע בנוידיאה ומהמר עליה חזק, רוצה שהיא תעלה ותנסוק

כי כל עליה שכזו גורפת לכיסי רווחים נאים, וזו הסיבה שאני בשוק כמשקיע,

ומן הצד השני זהו אינטרס שמנוגד לאינטרס הצרכני שלי, כי אני רוצה לקבל את הכרטיסים האלו רבאק

זמינים בחנות ובמחיר סביר וזול ככל שניתן.

אם לעשות סיגמא של שני האינטרסים הללו, מחד שהרווחים של נוידיאה יעלו בגלל ששוק הכריה משתולל יפה,

ומאידך רצוני שמחיר המוצר יירד, יוצא מצב שלא נעים לי להודות בו בסביבה פוליטיקלי קורקט, הרבה יותר כדאי

(לי) שמחיר המניה יעלה מאשר שמחיר המוצר (הבודד) שארכוש יירד.

בכל עליה שכזו אני גורף לכיסי הרבה שווי כרטיסים (מבחינת כסף), בעוד שאם אקנה כרטיס בודד ואחסוך כמה

מאות דולרים, האמור מתגמד בהשוואה לצד השני של המשוואה.

משכך יש אצלי עניין אנטי צרכני מובהק בהקשר הפרטני הנדון, ועל כן אוציא את עצמי מהזכות לדון בו עימכם,

בדומה לשופט הפוסל את עצמו מלדון בתיק דנן, בשל נגוד ענינים. 😆

במקרה של כרטיסי אין לי ממש נגוד ענינים, כיום אינני מושקע בה strait, כן מושקע בה בתעודות סל

על התחום שבו היא עוסקת, אז אפשר לומר שאני מושקע ב- , אבל לייט. 

משכך במקרה של אין לי ממש נגוד ענינים ופה לא אכפת לי בשיט, שהמניה שלה תתרסק, והעיקר

שמוצריה על המדף יהיו זולים עבורי. מעבר לכך שאני מאד אוהב את מה שהיא עושה לאחרונה, אז בכלל

זה משתלב לי יופי עם האינטרסים.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

זה קצת צריך לעניין אותם כי אחריות.

אם אני מוכר מוצר מתוך כוונה שהשימוש שלו יהיה בעל אופי מסויים, ולפי זה בדקתי שהוא באמת עומד בעומסים, ואז משתמשים בו בצורה אחרת ובאים אלי כדי לממש אחריות... יש לי בעיה.

הטענה כשלעצמה היא הגיונית. עם זאת, מאיפה אתה יודע שזו אכן בעיה שקיימת עבורן? משום מה כל הדיון הזה מתנהל תוך כדי ההנחה שמנהלי ו הם בובות\חדלי אישים. אז כן, הם בני אדם, ובטח ובטח שעושים טעויות ניהוליות-שיווקיות וכן הלאה, אבל לא צריך להגזים. כל העניין הוא הרי לא חדש, וסביר להניח שאם זוהי היתה בעיה מבחינתן, היו מתפתחות מנגנון להתמודדות איתו. בהנתן זה שהוא לא קיים, עד שידוע לנו אחרת, צריך להניח את ההנחה הפשוטה - אין בעיה שכזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

אתם שוכחים את הדימוי שזה יוצר.
החברה מוציאה לשוק מוצר.
אם 10% שהם בוליז חוטפים לכולם את הכרטיסים בגלל שהם מוכנים לשלם הרבה יותר כסף ויש להם אינטרס כלכלי יותר גדול מאשר לשאר ה90% (כי החומרה הזאת מייצרת להם כסף) אז יוצא מצב ש90% מהשוק נשארים בידיים ריקות.
זה מוביל לדעה שלילית על המוצר, השקת דמה כי פשוט לא רואים את המוצר הזה בשום מקום.
אז נכון, החברה עדיין תרוויח הרבה כסף אבל אם הם ימשיכו למשוך את החוט הזה יותר מידי בזמן שהמתחרה שלהם צוברת כח ופופולריות, בסופו של דבר אנשים יעברו לחברה המתחרה ואז גם בכיס זה יתחיל לפגוע להם...

הדימוי הזה קיים אצל חלק זניח מקהל הצרכנים של החברות הללו. זה מוגבל רק ל"משוגעים לדבר" שמדיינים על כל השקת כרטיס באופן מדוקדק, וגם מתוכם, למגזימים.

לאף אחד אין "דעה שלילית" על הכרטיסים החדשים של NVIDIA או . רוב האנשים היו שמחים מאוד להניח את ידם על כרטיסים כאלו, בהנתן תמחור טוב. אנשים שרוצים כן מצליחים להניח את ידם על הכרטיסים, בסופו של דבר (עובדה, אני מכיר "אנשים מן היישוב" שיש להם). 

לגבי יעברו או לא יעברו לחברה המתחרה - לא ברור לי איך זה קשור, הרי ש נמצאת פלוס מינוס באותו מצב בכלל. כרגע זמינות הכרטיס החדש היא בעייתית, ואין לה בכלל כרטיסים שמכסים את כל הטווח עד ל MID TIER כמו של כבר יש. בכל מקרה זה מחזיר אותנו לטענה המקורית - היו שמחים להניח יותר כרטיסים על המדפים, בהנתן כך שהסחורה הזו נחטפת. 

נערך על-ידי Ido.G
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

הדימוי הזה קיים אצל חלק זניח מקהל הצרכנים של החברות הללו. זה מוגבל רק ל"משוגעים לדבר" שמדיינים על כל השקת כרטיס באופן מדוקדק, וגם מתוכם, למגזימים.

לאף אחד אין "דעה שלילית" על הכרטיסים החדשים של NVIDIA או AMD. רוב האנשים היו שמחים מאוד להניח את ידם על כרטיסים כאלו, בהנתן תמחור טוב. אנשים שרוצים כן מצליחים להניח את ידם על הכרטיסים, בסופו של דבר (עובדה, אני מכיר "אנשים מן היישוב" שיש להם).

מקריאה בפורמים בחול זה נראה שהשיקול המרכזי כרגע של לא מעט אנשים זה זמינות במלאי.

כמובן יש כאלה שיקנו רק / כי יש שם פיצ'ר שחשוב להם או סתם פאנבויז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהרוב המוחלט כן היו שמחים להניח את ידם על כרטיס שכזה.
הכרטיסים בדור הזה מציגים ביצועים מעולים!!
אבל בהתחשב בעובדה שהצרכן לא יכול להשיג אותם בשום מקום, גם אם ירצה לשלם מחירים מופקעים של 1200 דולר ל3080 או 2000 דולר ל3090, אז כן, הדעה המקצועית/טכנית על הכרטיסים היא מאוד חיובית אבל (!!!) חווית הקניה הכללית מאוד מאכזבת כי המוצרים פשוט לא קיימים בשום מקום!!

וכן, אני יודע שמי שבאמת רוצה להשיג יש אפשרויות כמו לרדוף אחרי ערוצי ודיסקורד והתראות וכו' וכו' וכו'... אבל האופציות האלו לא באמת ראליות (שאתה מתחרה עם בוטים ויש לך 3 שניות להגיב...) והצרכן לא אמור לעשות את זה כדי לקנות מוצר וזה FAIL ענק ל2 היצרניות בקטע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן הטבלה שמתארת את "הקושי" של כריית אטריום, המטבע הכריפטוגראפי שעבורו כל הכורים קונים את כרטיסי

3000 של נוידיאה. המטרה שלנו היא לנסות ללמוד אותה ולהפיק תובנות/מסקנות, אודות מועד משוער מתי המגמה

תתהפך והכריה תעשה לא כדאית עוד, כך שהכרטיסים ישובו למדפים בחנויות, והמלאים של חוות הכריה ישובו לשוק

היד השניה בשל היעדר כדאיות להפעלתן.

בעקרון מתקיים כאן משחק של מרדף. ככל שהקושי יורד ישנה כדאיות לכרות כי הרווחיות עולה. אלא שאז יותר ויותר

כורים מצטיידים במאיצים חדשים וחזקים ונכנסים לקלחת הכריה, ובתגובה הקושי של הכריה עולה בחזרה.

עד שמגיעים לנקודת שווי משקל חדשה שבה שוב פעם לא כדאי לכרות, ויש צורך של כורים לצאת מהמשחק כדי

להוריד בחזרה את הקושי. וכך חוזר חלילה.

זו תנועה מחזורית שיש לה אורך משרעת של כמה שנים בין גל לגל. תנועה שאני חושש תלווה אותנו בעת הנראית

לעין של השנים הבאות ולך נדע עד מתי.

image.thumb.png.86ae68eaebdd95d1cd9d1f6a678bfa41.png

אנו רואים יפה את העליה לשיא באמצע 2018, את ההתפרקות והירידה של לאחר מכן. ואז את מגמת הטיפוס חוזרת

מחדש, למעט גמגום עם תחילת מגפת הקורונה ולאחר מכן חזרה לכריה מחודשת (בגלל הדפסת הדולרים העולמית

שהזרימה המון כסף לשווקים והאמירה שוב את מחירי המטבעות ועימה את הכדאיות לכרייה מחודשת).

אני לא מספיק מחזיק בנתונים או ידע מעמיק ופרטני איך זה מתנהג מבחינת ווקטורים מתמטיים העסק הזה, כי לא

באמת מתעניין בתחום הקריפטוגרפיה - רואה בזאת עיסוק בחולה רעה יותר מכל דבר אחר למען האמת. אבל אם נקרא

לשירות בלית ברירה מה שנקרא, אז אעריך בהגיון עקרוני,  שמדי דור ישנה הכפלה בכח החשובי של מאיצים, אז אולי

נעריך, שכאשר הקושי יכפיל עצמו מהשיא הקודם (שסימן אז את היפוך המגמה) קרי כשיגיע לאזור 7000-8000 בגרף,

אז הכדאיות לכריה תיפול שוב ?  קרי שזה יהיה הטריגר שלנו לנבא את מועד התהפכות המגמה ?

יש עוד דרך ארוכה לשם אנחנו רק באזור 4250 כרגע....  אבל אם להסתכל על גרף העלייה של הקושי (על שיפועו)

נראה כי סביבות 2000 נקודות קושי עלו להם בפרק זמן של כחצי שנה...

עכשיו,

אם זהו קצב לינארי, שמבוסס על קצב הצטיידות החוות בכרטיסים חדשים, והרי שזה קצב שמוגבל על בסיס היקפי היצור

של היצרנית נוידיאה, והוא אכן די קשיח ולא גמיש, אז יקח כדי שנה על מנת להגיע לרף של 7000-8000 נקודות

קושי בגרף. 

זוהי אנליזה ברמה מאד מאד בסיסית וספק עד כמה היא קשורה לנכונות, אבל ברגעים אלו ובהתבסס על הבאמת די

כלום שיש לנו מבחינת הבנה איך זה עובד, זה עדיף על כלום.  כרגע וכל עוד לא נכנסתי ללמוד את העסק ברצינות

המתאימה, ההתנבאות המאד ערטילאית שלי היא, שיקח שנה סדר גודל להתהפכות מגמה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...