האם נראה RTX 4000 כבר ב 2021? - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נראה RTX 4000 כבר ב 2021?

huber
 Share

Recommended Posts

אף אחד לא כורה עם יש ASICים ייעודיים לזה, הם כורים ethreum ודומיו שלא נראה שאפשר לייצר עבורם ASIC מתאים שיהיה טוב יותר מכרטיסי מסך.

ותמיד מצחיקים אותי אנשים שלא היו קונים מכרייה כאילו זה איזה מכשיר פיזי שיש לו בלאי, במקסימום תחליף מאורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אבל אם אני זוכר נכון, כשרק הגיע למיינסטרים הנושא של כריה עם , נוודיהי וAMD שינו את תנאי האחריות שלהם מX שנים לX שעות עבודה תחת 100% מאמץ.
זה אומר שכנראה יש משהו שנשחק בליבה.
אני לא יודע מה ולא יודע אם זה נכון אבל עצם העובדה שהם שינו את האחריות כדי להתייחס לשימוש של כרייה מעיד על משהו לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראה תשובתו של איש המערות.

בנוסף להערכתי היצרניות לא רוצות לתת אחריות לכרטיס באם השימוש שעושים בו הוא לא עבור המטרה המקורית שלשמה נועד,

לא יושב בתוך מחשב מסודר למשל ומוגן כמו שצריך. חלקם מחליפים ביוס למקוסטאם ועוד. למה להם הצרות האלו ?

הם קיצצו אחריות ל- 3 חודשים לשאלתך, במקום 1 שנה.

לא שיש להם אפשרות לאמת מה עשית עם הכרטיס, ובמידה והיו מסרבים לאחריות לצרכן, סביר שבערכאה משפטית היו מפסידים

לטובת הלקוח. כל עוד לא מצאו נזק פיסי או אחר שמוכיח שיצרו לכרטיס נזק בזדון או בשמוש רשלני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני לא מכיר את הנושא הזה 100% לעומק אבל אולי יש קאוונטרים בתוך הליבה שסופרים את הדברים האלה?
משהו בסגנון של SMART בהארד דיסקים.
הרי זה לא כל כך מסובך לזהות את מטרת השימוש של הליבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוונתך האם יש להם לוגר (logger) במוצר, שנועד להתחכות אחר כמה פרמטרים שהם עוקבים אחריהם, במטרה לדעת מה עשו

במוצר, והאם מה שעשו הוא בתחום של הסרת אחריות. אם יש כזה דבר (לוגר) יתכן שהם שומרים זאת בסוד, ולו כדי למנוע

מהצרכנים את הידע על כך, במטרה למנוע מהצרכן להתעסק בלוגר הזה ולשבש את תכולתו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתם את זה רחוק.
SMART לא מדבר עם שום .
אז נכון הוא לא יודע איך תהליך הפעיל איזה פעולה אבל זאת לא המטרה.

זה לא כזה סיפור שהליבה תספור לעצמה כמה זמן היא עבדה ב100% מאז שהיא נוצרה (או מאז שהיא עזבה את המפעל), כמה זמן היא עבדה ב100% לאחרונה (כדי לבדוק עם אופן השימוש מתשנה לאורך זמן - מעיד על גיימינג בניגוד לכריה שרץ על 100% כל היום כל הזמן), כמה זמן מאז שהיא עזבה את המפעל, כנ"ל לגבי שימוש בVRAM, שימוש בRT, מתחים, תדרים וכו'. לא צריך בשביל זה, הליבה סופרת לעצמה.

אפשר ללכת עם זה לקיצון וברגע שהליבה מזהה שימוש לכריה, היא ננעלת.
אבל כמובן שזה לא יקרה בחיים כי 1. זה לא חוקי (הם לא אסרו את השימוש הזה את זה מראש לפני הקניה).
ו2. ממש לא מעניין אותם. להיפך, שוק הכריה משתלם להם יותר כי אלה אנשים שמוכנים לשלם יותר כסף על אותה חומרה מאשר (שלא מפיקים כסף מהחומרה)

אז נכון, מדדי SMART אפשר לזייף (יחסית בקלות) אבל מצד שני SMART זאת די ותיקה. זה לא בעיה לישם מנגנון הצפנה על הלוגר הזה שרק מפתח מורשה יוכל לשנות בו דברים (או משהו יותר מתוחכם שקיים היום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

לקחתם את זה רחוק.
SMART לא מדבר עם שום מערכת הפעלה.
אז נכון הוא לא יודע איך תהליך הפעיל איזה פעולה אבל זאת לא המטרה.

זה לא כזה סיפור שהליבה תספור לעצמה כמה זמן היא עבדה ב100% מאז שהיא נוצרה (או מאז שהיא עזבה את המפעל), כמה זמן היא עבדה ב100% לאחרונה (כדי לבדוק עם אופן השימוש מתשנה לאורך זמן - מעיד על גיימינג בניגוד לכריה שרץ על 100% כל היום כל הזמן), כמה זמן מאז שהיא עזבה את המפעל, כנ"ל לגבי שימוש בVRAM, שימוש בRT, מתחים, תדרים וכו'. לא צריך מערכת הפעלה בשביל זה, הליבה סופרת לעצמה.

אפשר ללכת עם זה לקיצון וברגע שהליבה מזהה שימוש לכריה, היא ננעלת.
אבל כמובן שזה לא יקרה בחיים כי 1. זה לא חוקי (הם לא אסרו את השימוש הזה את זה מראש לפני הקניה).
ו2. ממש לא מעניין אותם. להיפך, שוק הכריה משתלם להם יותר כי אלה אנשים שמוכנים לשלם יותר כסף על אותה חומרה מאשר גיימרים (שלא מפיקים כסף מהחומרה)

אז נכון, מדדי SMART אפשר לזייף (יחסית בקלות) אבל מצד שני SMART זאת טכנולוגיה די ותיקה. זה לא בעיה לישם מנגנון הצפנה על הלוגר הזה שרק מפתח מורשה יוכל לשנות בו דברים (או משהו יותר מתוחכם שקיים היום)

ואם אני משתמש בכרטיס לאמן מודלים?

ואם אני משתמש בכרטיס לצורך אחד מהפרויקטים כמו folding at home?

אלה רק שתי דוגמאות לשימושים שיכולים לשים את הכרטיס ב-100% לאורך הרבה מאוד זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא שאז הם עשויים לטעון, שזה לא השמוש שלשמו נועד כרטיס "גיימינג", ולכן הוא מפר אחריות.

למעשה היצרנית מסווגות את התחום לגיימינג ביתי, ולעבודה מקצועית.

בהתאם הם מעבים את הכרטיס המקצועי להיות מותאם לעבודה שהיא 24/7 תחת load מלא,

ובנוסף מורידים את תדרי העבודה כדי לעבוד שלא על הקצה. בדומה למעבדי שרת.

כרטיסי קואדרו/כאלו שנועדו למכונות וכדומה,  עובדים על קלוקים הרבה יותר נמוכים ושמרניים,

הטמפ' עבודה נמוכות, מערכות הקירור זה heavy duty double ball bearing כמקובל בתעשיית ה- 24/7.

אז יוכלו להשיבך שאם אתה עובד בכרטיס לצרכים שאינם גיימינג אלא עבודת עיבוד/חישוב רציפה וארוכה,

תקנה את הליין מוצרים המתאים שלהם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שNEC אמר נכון אבל הכוונה שלי הייתה של LOAD של כריית מטבעות יש PATTERN ספציפי שאפשר לעלות עליו ולהגיב אליו בהתאם. בין אם זה לנעול את הליבה לגמרי, או אפילו להכניס מחזורי סרק כדי להאט את פעולת הכרייה ולהפוך את הכרטיסים לפחות יעילים וככה לגרום למיינרים לאבד עניין בכרטיסי המסך עצמם ולחפש חומרה אחרת (אולי ASIC יעודי לכל מטבע? לא יודע).

אני זורק רעיונות שעולים לי אחרי 5 דקות של מחשבה.... אני בטוח שאם באמת מישהו שם היה מקדיש לזה מחשבה ומשאבים רציניים, היו מסיימים עם החרא הזה כבר בדור הבא. אבל כמו שאמרתי זה בחיים לא יקרה כי פשוט לא אכפת להם.
הסיכוי היחיד זה אם קהילת הגיימרים יעשו מספיק רעש כדי לגרום לנווידיה להגיב בנושא ולעשות משהו.
אבל זה מצריך שחקן דומיננטי נוסף וכרגע נמצאת בכיוון הנכון אבל עדיין לא 100% שם.
במעבדים היא לגמרי שם. בGPU עדיין לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...