האם נראה RTX 4000 כבר ב 2021? - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נראה RTX 4000 כבר ב 2021?

huber
 Share

Recommended Posts

אה, כמה הייפ. אמנם אני בטוח שזה יגיע, ואולי מהר, אבל להתלהב מפטנט זה כמו לעשות פריאורדר למוצר שאין לו תאריך השקה או מחיר. או לחילופין, להתלהב מסייברפאנק 2077 כשהוא הוכרז ב2012...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט של Jabberwock

לאחר ש-AMD עשתה את הקפיצה הטכנולוגית עם Zen היא עושה זאת שוב ב-GPU.

לא סוד ו- אמרה ש- כנראה הוא chiplet design.

אם היא תהיה שם במשבצת הזו בשעה שנוידיאה חלילה לא, אז בעוד RDNA2 עבר את אמפיר בנקודות,

RDNA3 יעבור את הדור הבא של נוידיאה כבר הרבה מעבר לנקודות. 

כרגע ראשונה בתחרות על הטמעת cache שהוא אירוע מכונן בתעשית ההאצה הגראפית.

יש להניח ש- AMD תהיה הראשונה להטמיע ריבוי שבבים בעיבוד גראפי, אבל לא הייתי פוסל שנוידיאה עושה ריצה לכוון הזה גם

כי הטעמת cache בדור 4000 זה כבר כמעט עובדה גמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק,

בתחום עסקי שבו יש רק שתי מתמודדות, הן לא יכולות להרשות לעצמן אסטרטגית להשתרך מאחור יותר מדי זמן. 

כשאחת עושה משהו שמספק עבורה קפיצה נאה קדימה, מיד באה האחרת ומעתיקה את הפטנט. ראינו זאת משך כל השנים כמעט.

כרגע לפנינו שתי טכנולוגיות ביצועיות שמהוות אירועים מכוננים בתעשיה הזו, בהם מטמון וריבוי ליבות על PCB אחוד.

אני מעריך שכל אחת מן השחקניות (היחידות שיש) תאמצנה את שתי הטכניקות הללו בהפרש של לא יותר משנה אחת אחרי השניה.

כי מי שלא מאמצת מפסידה פה יתרון משמעותי שהיא נותנת למתחרה השניה, ולכן לא יכולה להרשות זאת.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי, במעבדים ובכרטיסי המסך החדשים, בינתיים מדובר במוצרים על הנייר שגם מי שמצליח להשיג אותם, המחירים רחוקים מmsrp. נראה שיש בעיית ייצור כללית וביקוש שעולה בהרבה על ההיצע. אני בספק רב אם המצב הזה ישתנה בשנה שנתיים הקרובות... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלכלה זה הולך ככה:

אם יש מחסור בשוק לעומת הביקוש, ולכן המחיר מאמיר, גוזר הדבר שהרווחים עולים,  מה שמיצר בתורו אינסנטיב לשחקנים

בתחום להגדיל את התפוקות. כדי למכור יותר ולהרוויח עוד.

לומר שיקח שנתיים כדי להתאזן ? 🤔

נראה לי קצת יותר מדי זמן. אלא אם מדובר בבעיה תשתיתית, במחסום כלשהו שמפריע.  במקרה הזה של סילקון שבבים, 

חומרי הגלם עלותם אפסית ואינן מגבלה. כח אדם לא חסר גם.   תשתית מיכון לוקח זמן לארגן וליישם ברצפת הייצור וזו כנראה

המגבלה הכי גדולה כרגע. אני מעריך/מקווה, שהפער בין בקוש להיצע יתאזן בתוך פרק זמן הקטן משנתיים, מקווה שתוך שנה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

בכלכלה זה הולך ככה:

אם יש מחסור בשוק לעומת הביקוש, ולכן המחיר מאמיר, גוזר הדבר שהרווחים עולים,  מה שמיצר בתורו אינסנטיב לשחקנים

בתחום להגדיל את התפוקות. כדי למכור יותר ולהרוויח עוד.

לומר שיקח שנתיים כדי להתאזן ? 🤔

נראה לי קצת יותר מדי זמן. אלא אם מדובר בבעיה תשתיתית, במחסום כלשהו שמפריע.  במקרה הזה של סילקון שבבים, 

חומרי הגלם עלותם אפסית ואינן מגבלה. כח אדם לא חסר גם.   תשתית מיכון לוקח זמן לארגן וליישם ברצפת הייצור וזו כנראה

המגבלה הכי גדולה כרגע. אני מעריך/מקווה, שהפער בין בקוש להיצע יתאזן בתוך פרק זמן הקטן משנתיים, מקווה שתוך שנה.

הערכה על סמך תחושת בטן

אני חושש שהזעזוע של הקורונה יצר עקומת ביקוש שונה לגמרי ממה שהחברות שמייצרות שבבים צפו. לא ניתן להקים מפעלי שבבים מהיום למחר, גם לא מהיום לשנה הבאה. המספר הכולל של שבבי הסיליקון שיצאו השנה, וכנראה גם השנה הבאה, קבוע. יש מלחמת עולם על כל שבב, צרכני המחשב(  cpu @gpu),שרתים,קונסולות , וכו'. לכן, על סמך תחושת בטן, לא בונה על התייצבות ב2021, אולי בסוף 2022. הלוואי ואתבדה... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המטבעות הקריפטוגרפים ימשיכו לעלות אז יש עוד שוק שלם שמתווסף לתחרות.
שוק שיותר כלכלי מבחינתו לשלם 1000-1200 דולר על כל כרטיס מאשר ...

נערך על-ידי jackhammer
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של jackhammer

אם המטבעות הקריפטוגרפים ימשיכו לעלות אז יש עוד שוק שלם שמתווסף לתחרות.
שוק שיותר כלכלי מבחינתו לשלם 1000-1200 דולר על כל כרטיס מאשר גיימרים...

מצד שני ברור שיהיה שלב שבו כבר לא ישתלם לכרות ואז נרוויח מהמלאי של יד-2. השאלה רק כמה זמן זה יקח :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

הערכה על סמך תחושת בטן

אני חושש שהזעזוע של הקורונה יצר עקומת ביקוש שונה לגמרי ממה שהחברות שמייצרות שבבים צפו. לא ניתן להקים מפעלי שבבים מהיום למחר, גם לא מהיום לשנה הבאה. המספר הכולל של שבבי הסיליקון שיצאו השנה, וכנראה גם השנה הבאה, קבוע. יש מלחמת עולם על כל שבב, צרכני המחשב(  cpu @gpu),שרתים,קונסולות ,ניידים וכו'. לכן, על סמך תחושת בטן, לא בונה על התייצבות ב2021, אולי בסוף 2022. הלוואי ואתבדה... 

יתכן בהחלט... ואולי הייתי אומר, wishful thinking יותר מתאים בהקשר הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של af db creid

מצד שני ברור שיהיה שלב שבו כבר לא ישתלם לכרות ואז נרוויח מהמלאי של יד-2. השאלה רק כמה זמן זה יקח :(

גם זמן לקח ל- cycle הקודם - מישהו מהחברים זוכר מתי התחיל ומתי נגמר ?

והאם נכון לנו בכלל להקיש מ- cycle קודם, על המשרעת טווח גם בסבב הנוכחי... ?

כרגע העסק מלובה בהדפסת דולרים מטורפת שמנפחת את שוק המניות ואת שווי הקריפטו בעקיפין.

אותה הדפסה אינפלציונית, קשה לדעת מתי תעצר אם ובכלל - זה viscous cycle שקשה מאד לצאת ממנו אם בכלל אפשרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

גם זמן לקח ל- cycle הקודם - מישהו מהחברים זוכר מתי התחיל ומתי נגמר ?

והאם נכון לנו בכלל להקיש מ- cycle קודם, על המשרעת טווח גם בסבב הנוכחי... ?

כרגע העסק מלובה בהדפסת דולרים מטורפת שמנפחת את שוק המניות ואת שווי הקריפטו בעקיפין.

אותה הדפסה אינפלציונית, קשה לדעת מתי תעצר אם ובכלל - זה viscous cycle שקשה מאד לצאת ממנו אם בכלל אפשרי

אני לא חושב שנכון להקיש כי כעת ההשקעה בביטקוין יותר ממוסדת, ולכן יתכן שהוא לא **יפסיק להיות רווחי** אבל יפסיק להיות רווחי **לכרייה**, בהתחשב בהוצאות לקניית כרטיסים וחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של af db creid

אתה היית קונה כרטיסים מכרייה?

לך תדע מה עבר עליו, כמה זמן הוא עבד, כמה טחנו אותו....

לא תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...