יתכן ש- RX 6800XT מהיר יותר מ- 3090 ? - עמוד 11 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יתכן ש- RX 6800XT מהיר יותר מ- 3090 ?

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של ch33

אני מסתמך על חדשות שאני קורא ומה שאמרו אותן חברות למסקרים כגון HWUB. אני לא מתרשם שהן יורידו את המחירים של דגמי הצד שלישי שלהן כשיהיה מלאי כי זו לא הסיבה שהם טוענים למחירים הגבוהים. אני מניח שה3,500 שח האלה זה לדגם רפרנס, הם באמת נמכרים ב650 דולר אם מישהו מצליח למצוא אותם במלאי.

יש בניואג גם 3080 בפחות מ3000, מה בדיוק הפואנטה פה? אתה לא יכול להשיג אף אחד מהם במחיר הזה אלא אם אתה משתמש בבוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 299
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט של yoavke

הטענה הזאת נפלה כאשר ביצעת עדכון AGESA וקיבלת שיפור של 10 FPS במקום שבו הערכנו שאין בו הגבלת CPU.

לגבי ציטוטך את דברי lanzar מעלה, הנה הם במלואם:

image.png.bc2361e5545504f14a8985307053bd6c.png

למדנו השבוע (למרות שזה די הפתיע) שב- 1440P אנחנו נכנסים בחלק לא מבוטל של הכותרים, לצוואר בקבוק

במעבדים. כמובן דור 10, אבל לעיתים ראינו שזה קורה גם בריזן 5000. דברנו על כך, דור המאיצים החדש

אמפיר ו- RDNA2 הוא דור כל כך חזק עד שגומר למעבדים את האוויר קודם אפילו ב- 1440P , שזו רזולוציה כבדה

נחשבת ועדיין....

לא בכל המקרים אבל בחלק לא מבוטל שבהם כן.

לכן השיפור של ביצועי המעבד, לאחר העדכון של aegesa עליו אתה מצביע, בחלק מהמקרים שיפר את ביצועי 1440P

איפה שהיה צוואר בקבוק = 1440P.  לא ראינו שזה מתרחש תחת

אם נשים לב זה מה - lanzar כתב:   "בטח לא ברזולוציות גבוהות על הגדרות מלאות". 

ומשכך אימרתו של lanzar שאליה יחסת את הדברים, תקפה לרזולוציה הגבוה ביותר וכך יש להתייחס אליה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים לקט התוצאות במרוכז של 5700XT ושל 1080Ti, על אותה מכונה משומנת ומאופטמזת ריזן 5900X תחת 1440P.

רצינו כאמור לראות האם 5700XT שיפר פוזיציה לעומת יום ההשקה של לפני שנה וחצי,

שאז הוא היה בממוצע סדר גודל גס איטי בכ- 10% מ- 1080TI. בחנו 7 כותרים שנותנים לנו כוון כללי:

stock clocks

the tomb of the tomb raider
1080ti = 90 fps
5700xt = 82 fps

borderlands 3
1080ti =  59.53 fps
5700xt = 60.25 fps

hitman 2
1080ti = 83.21 fps
5700xt = 71.98 fps

gears 5
1080ti = 89.4 fps
5700xt = 73 fps

horizon zero dawn
1080ti = 72 fps
5700xt = 69 fps

metro exodus
1080ti = 62.86 fps
5700xt = 58.13 fps

odessey
1080ti = 58 fps
5700xt = 64 fps

overclock

the tomb of the tomb raider
1080ti = 95 fps
5700xt = 89 fps

borderlands 3
1080ti =  63.14 fps
5700xt = 65.55 fps

hitman 2
1080ti = 86.82 fps
5700xt = 78.31 fps

gears 5
1080ti = 95 fps
5700xt = 77.6 fps

horizon zero dawn
1080ti = 76 fps
5700xt = 73 fps

metro exodus
1080ti = 65.89 fps
5700xt = 63.65 fps

odessey
1080ti = 61 fps
5700xt = 68 fps

סיכום:

1080ti stock = 515 fps total
 5700xt stock = 478.36 fps total
 1080ti oc = 542.85 fps total
 5700xt oc = 515.11 fps total
1080ti faster then 5700xt stock clocks = 7.6%
 1080ti faster then 5700xt clocks = 9.6%

1080TI WINS 5 / 7 games
5700xt WINS 2 / 7 games

*לא חל שינוי מהותי בפערים לעומת יום ההשקה של לפני שנה וחצי, ואם כן, אז כנראה רק בקטנה. עד כמה שמדגם של 7 כותרים יכול לספר לנו.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד בצענו בחינה כדי לענות את השאלה:

האם RDNA2 שמיוצג על ידי 6800XT מהיר פי 2 מ- 5700XT כמו ש- הצהירו ?

לשם כך אחרי שנוכחנו כי ב- 1440P לא תמיד 6800XT מומהר מסוגל להגיע למאה אחוז רוויה ובחלק מהכותרים

המעבד מגביל אותו, אז חפשנו במפורש את המקרים שבהם זה לא מתרחש, קרי שה- GPU אכן ב- 100% load כנדרש ברזולוציה הזו.

לדוגמא gear5 ב- 1440P:

6800XT OC 170.8FPS

5700XT OC 77.6FPS

יחס של פי 2.2

או borderlands ב- 1440P:

6800XT OC 137FPS

5700XT OC 65.55FPS

יחס של פי 2.1

או tombraider ב- 1440P:

6800XT OC 176FPS

5700XT OC 89FPS

יחס של פי 2~

וכשבוחנים מקרים שבהם 4K הנפח 8GB של RX5700 מספק עבורו את ההרצה, גם אז היחס הזה נשמר סדר גודל גס.

אם כן,

ההצהרה של AMD במקרה דנן לא היתה עורבא פרח,  מדובר בארכיטקטורה שמסוגלת לתת פי 2 ביצועים סדר גודל גס מקודמתה.

בואו לא נשכח - מדובר בשבב בגודל 519 מ"מ רבועים לעומת שבב בגודל 251 מ"מ, שתיהן באותה ליטוגרפיה 7nm של .

בהינתן שהכפילו פי 2 וקצת את השבב, והתוצאות גם הן פי 2 וקצת, זה הגיוני, אין כאן סתירה. זו גם היתה ההנחה המקדימה

לפני שחשפו לנו את RDNA 2 השנה. הנחה עוד מאשתקד = 2019 כשכותרת big שוחררה לאויר העולם כסלנג, כשהבינו שהגודל

שבב הוא כפול לערך מהקודם (לפי ההדלפות), כבר אז הניחו חובבי התחום והתעשיה, שיש לצפות להכפלת ביצועים באם מוכפל

גודל השבב וכל תוצאה פחותה מכך, תחשב ככשלון ארכיטקטוני.

מה שכן יש לשים לב:

שמתוך ה- 519 מ"מ של RDNA2 סביבות רבע מוקצים ל- cache בגודל 128MB (כ- 6 מיליארד טרנזיטורים מתוך ה- 26).

משמה שהשבב ללא ה- cache הוא תאורטית בשטח המקביל לכ- 400 מ"מ רבועים. למעשה החלק שמוקצה רק לחישובים הוא כ- 400מ"מ

רבועים והם מצליחים להכפיל את מה שסיפק 251 מ"מ RDNA1, בזכות ניצולת משופרת שהושגה באמצעות תדר עבודה גבוה יותר,

ובזכות עבודה של השבב מול cache ולא ישירות מול VRAM. זה בתורו מצליח "להרוות את בוכנות מנוע הליבה" בקצב מהיר מאד

ולא גורמות לה לבזבז זמן על המתנות מיותרות.

400מ"מ (חלק חישובי), שיפר פי 2 (עד 2.2) לעומת 251, למרות שהוא גדול ברק פי 1.6.

כאשר היתרה מעל 1.6 היא הניצולת המשופרת של הארכיטקטורה (תדר עבודה + cache).

אפשר גם לראות את הדבר המעניין הבא:

אם הרצנו בהמהרה את 5700XT במהירות 2100mhz, והצלחנו בהמהרה להגיע עד 2700mhz ב- 6800XT,

יש פה שפור של כ- 30% לערך בתדר עבודה שבין RDNA2 אל מול RDNA1.

כמו כן כבר ראינו גידול של פי 1.6 בשטח הליבה (זה שמוקצה לרובד החישובי), 400 מ"מ מול 251.

הכפלת הגדלת השטח (1.6) בשיפור בתדר הריצה (1.3) -> מניבה את הערך 2.1~ בקירוב גס.

שזה בדיוק השפור שראינו שקורה במדידות. מדהים איך הערכים מתכנסים פה בצורה לינארית מרשימה.

אנו למדים מהתכנסות לינארית זו, שלמעשה  RDNA2 מבחינה אלגוריתמית מאד דומה עד זהה לנצילות של RDNA1.

גם הגיוני שכך, זו אבולוציה של אותה .  קרי מה שהם הצליחו, זה להגדיל תדר עבודה באותה ליטוגרפיה,

ולשדך מהיר בצורת cache. אלו שני השפורים המג'וריים שנכנסו באטרציה הזו.

המשמעותי שבהם והמשפיע יותר זה כאמור תדר הריצה, כי השפור הוא לינארי ממש מולו.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתה בהנתן הממצאים שראינו ואספנו, יש בידנו (כנראה ?) יכולת לא רעה/סבירה.... 🤔

לבצע אינטרפולציה נבונה, אודות מה יהיו בצועיו של RDNA2 הביניים, זה שיושק עם סדרת 6700XT

בחודש ינואר הקרוב (שלפי מיטב החדשות שרצות ברשת זהו מועד השקתו האפשרי).

אנו יודעים אודות שבב זה, 22 שמו, שהוא גם עובד עם cache (בגודל 96MB ליתר דיוק), עם 12GB ,

משמע שגם הוא מנצל בדומה לאחיו הגדול 21, את מלוא היכולת של בוכנות הליבה להיות מורוות כהלכה

וללא המתנות מיותרות ל- IO מול VRAM.

אנחנו יודעים שהוא מכיל 40CU, ויודעים שהתדר עבודה שלו וכפי שהופגן אצל אחיו הגדול 21 שבכרטיס 6800xt

שאצל lanzar, צריך להיות לפחות אותו הדבר. סביר להניח שקצת יותר אם כבר, שכן בדר"כ לשבבים קטנים יותר

ישנה יכולת להגיע לתדר עבודה מעט טוב יותר (פיסיקת סיליקון ומהירות זרימת החשמל במוליך).

לפי אינטרפולציה זו שמכלילה:

רוחב = 40CU

תדר עבודה OC כדי 2.7Ghz בכרטיסי קאסטום טובים כדוגמת או .... (לא נעריך תדר עבודה מעבר לכך בשלב הזה) ,

או אז אנו צפויים (להערכתי הזהירה והמקדימה בלבד בשלב זה), להגיע לכ- 7-10% סדר גודל גס מתחת לביצועיו של 3070 (או 2080TI לעניין זה).

אם הכרטיס יתומחר ב- 400$ MSRP (כפי שהשמועה אומרת ?) זה יהיה בהחלט עוד מוצר מעניין בליין הכרטיסים הגראפיים האפשריים לצרכן

ויפעילו לחץ על מחירו של 3060Ti .   

** 7%-10 בצועים מתחת ל- 3070, זה מהיר יותר בכמה אחוזים מ- 3060ti.

***אפשר להניח ש- 6700XT גרסאות רפרנס אנמיות, נקרא להן גרסאות vanila, אלו שרצות (כנראה ?) בתדר 2.1-2.2ghz גמלוני משהו,

סביר שלא יצליחו להרשים או להפחיד במשהו את 3060TI, ותדרש כאן (כאמור מעלה וכמודגם בשרשור זה היטב), על מנת 

להראות מה הוא באמת מסוגל לבצע.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אני אישית מאד נהנה מCP ואני משחק עם RT שלדעתי מוסיף(למרות שיש אזורים במשחק שחייבים לבטל בו את הRT כי הFPS צונח) ושוב, אם היה לי כרטיס של AMD לא הייתי רואה הבדל משמעותי במשחקים אחרים ולא היתה לי את האפשרות לRT או בCP אז גם בלי RT הייתי מקבל פחות FPS.

אתה באמת משחק, ומתחיל לשנות את ההגדרות בהתאם לאיזור בו אתה נמצא? אישית, לא רואה איך כיף לשחק ככה. מעדיף להיות עם הגדרות נמוכות יותר ושיעבדו יציב\חלק תמיד.

בכל מקרה, להגיד ש CP הוא "שבור" זה סתם הגזמה. יש במשחק באגים, אבל הם לא באמת כל כך תדירים, ולא ממש מפריעים. העולם של המשחק עצום, ומרשים, וביחס לזה, זה זניח.

השוואות חומרה לפי ה MSRP זה בדיחה. קודם כל, לא כל העולם חי בארה"ב. שנית, גם בתוך ארה"ב ה MSRP לא בדיוק נכון. לא שמהסקנות הסופיות של הסקירות של האתרים הגדולים מעניינות אותי במיוחד. אני יודע להסתכל על הגרפים בעצמי, ולשקלל את מה שרואים שם עם המחיר שזמין לי. בכללף, לדעתי הסקירות של האתרים האמריקנים הגדולים לוקים בחסר. לא כולנו כל הזמן קונים את הדורות הכי חדשים, ומשלבים אותם עם הפלטפורמות הכי חדשות. לאחרונה GAMERS ו HARDWARE UNBOXED התחילו לעשות קצת יותר סקירות בין-דוריות ו GPU\CPU SCALING שעונים על הצורך הזה קצת, אבל עדיין, לא מספיק. לשמחתי הרבה, צמח דור של TECH YOUTUBERS שנותן לזה מענה, לעיתים מרשים.

נערך על-ידי Ido.G
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

לא מבין את הנראטיב הזה של "Fine Wine". אני לא יודע באיזה קהילות אתה מסתובב, באלה שאני מסתובב בהן זו בעיקר בדיחת רשת שכזאת. אפשר לקרוא לזה "דרייברים שמשתבחים עם הזמן"... אפשר גם לקרוא לזה דרייברים גרועים בDAY 1 שמשאירים ביצועים על השולחן ולוקח לAMD שנה+ לתקן, בעוד שהדרייברים של אנוידיה טובים מיום ההשקה.

איך הזדקנו כרטיסי הVEGA 56\VEGA 64 אגב? ומה עושים בעלי הRadeon 7 היום עם ה16GB האימתניים שלהם, מישהו שאל לשלומם? או ששכחנו שהכרטיסים האלה קיימים כמו AMD בערך. התבגרו פחות כמו יין, יותר כמו חלב. אכן משתבחים עם השנים לעומת ה"הזנחה" של אנוידיה שסדרת GTX1000 בת ה4 שנים שלה עדיין תופסת את רוב מוחלט של נתח השוק ומציעה ביצועים מצוינים.

זה בדיוק מה שכתבת וצדקת, עם תוספת קטנה:

כתבת "דרייברים גרועים בDAY 1 שמשאירים ביצועים על השולחן ולוקח לAMD שנה+ לתקן, בעוד שהדרייברים של אנוידיה טובים מיום ההשקה."

ובתוספת -> שנוידיאה זונחת סדרות ישנות ומפסיקה לאפטמז אותם מבחינת , וזה מה שעוזר ל- AMD

להתרומם אחרי שנה פלוס ביחס למוצרים שלה אשר לא התרוממו בדומה.

נוידאה די זונחת של סדרות ישנות, במיוחד 2 סדרות אחורה שכיום זו סדרה 1000.

משום שגם חבל לה על המשאבים שהיא משקיעה בנושא ואשר עולים לה בכסף רב, אבל גם מפני שמוטב לה למטב את

הביצועים של סדרות חדשות, אלו שכן נמצאות על המדף בחנויות והיא מוכרת ומרוויחה עליהן כסף, הדבר הרי ברור

מאליו.

כמו כן מוטב לה שלא לשפר סדרות ישנות, כי אז הדבר רק ימנע מלקוחות את הצורך הדחוף לרכוש חדש (באם הישן

עובד נהדר עדיין). בדיוק כמו שאפל האטה בכוונה אייפונים אחרי 3 שנים (ונתפסה ב- 2017 על ידי הרגולטור) רק כדי

לעודד רכישתם של אייפונית חדשים. 

זו אותה שיטה עתיקת יומין הידועה בצרכנות ובתעשיה בשם  planned obsolescence.

היצרן הקטן = underdog בשמו לא יכול לנהוג בטקטיקות מונופוליסטיות שכאלו, כי בקושי מסוגל לעבוד ולמכור

ולשכנע את מעט הלקוחות שכן בחרו בו. AMD מעדיפה כאסטרטגיה עסקית, שלא להאט מוצרים ישנים (באמצעות

הזנחת דרייברים) וזאת על מנת לזכות ולו בקרדיט או יתרון יחסי כלשהו, בהיבט הזה אל מול התחרות בעייניו של הצרכן. 

ולראיה הם זוכים, כולם בקהילה מכירים את התופעה שכרטיס של אחרי שנה פלוס מחליף לא אחת פוזיציות ועובר

בביצועים  את המתחרה הישיר שלו במקור. הראו זאת בהשוואות רבות מספור של HD7970 אל מול GTX680. הראו

בהשוואת R9-290 אל מול GTX780ti, הראו בהשוואת RX480/580 אל מול GTX970/980/GTX1060, וכדומה...

נשים לב ש- עדיין מאפטמזים ל- fucken ארכיטקטורת GCN. משוגעים.

אלו כרטיסים שהושקו עוד בדצמבר 2011, מדוע הם מכלים ומבזבזים משאבים על כזה מוצר ישן ? 

להערכתי הם רוצים לייצר מוניטין בקרב הקהילה של התחום, שכרטיסי שומרים על ערכם בשוק היד השניה,

בדומה למותג ששומר על ערכו כשמזדקן. נגיד מותג טויוטה לצורך הדוגמא להבנת הרעיון, גם מותג זה מנכס

לעצמו כיתרון יחסי את התכונה של שמירת ערך כמשומשת, קרי שמזדקת לאט וסחירה בשוק המשומשות.

לכן הדרייברים של כרטיס המסך של AMD שהם כדבריך מחורבנים ב day1 ולא מראים את מלוא יכולתו של

המוצר באותה עת, מבשילים כפירות רק זמן מה לאחר מכן (לעיתים שנה פלוס אחרי). ואת התכונה הזו מכנים בקהילה

בטרמינולוגיה fine wine.  **ואם כך מאד מעניין מה יהיה הפער של RDNA2 על פני אמפיר בעוד שנה אם 

כיום RDNA2 עדיין לא מציג לנו את מלוא יכולתו בעוד שאמפיר כן....

תכנה את השיטה איך שתרצה , זו הטרמינולוגיה בג'רגון שהשתרשה ברחבי הקהילה ברשת וקוראים לה finewine.

במידה ולא תרצה להציג את הטרמינולוגיה הזו באור חיובי, קרי דבר שמשתפר ומשביח עם הזמן, בהחלט מובן ומקובל, 

אז אפשר להציג אותה באופן הפוך, כלא שלילי. נכנה אותה בטרמינולוגיה הארוכה משהו:

not fucking the customer on purpose by planned obsolescence.

זו הטקטיקה של הגדולים ששולטים בשוק. של , של נוידיאה, וכדומה...  כי הם יכולים להרשות לעצמם, הלקוח שבוי

הרי בידם ירצה או לא. וזו אינה טקטיקה ש- AMD מסוגלת להרשות לעצמה ליישם, כי במידה ותעז, אזי את המעט

לקוחות שכן יש לה ואת המעט מוניטין שהיא כן הצליחה לייצר בהיבט הזה, היא תאבד גם אותו .

אין (לי) ולקהילה כל בעיה לנסח זאת ככה אם תרצה, ולא להשתמש במינוח fine wine. 

אכנה אותה באותיות הלעז nftcbpo

קרי זו אינה AMD בכלל שגורמת לתופעה להתרחש, קרי אלו אינם מוצרים שמשביחים באיזו שהיא צורה,

אלא אלו המתחרים שלה "שמחרבים" את האיכות הביצועית של מוצריהם "באמצעות הזנחת דרייברים". 

קרי אפשר לקרוא לזה כמשהו חיובי ולנכסו ל- AMD, והבנתי שלא רצית לעשות כך,

אבל גם אפשר לקרוא לזה כמשהו שלילי ולנכסו למתחרים שלהם, בהיבט הזה של הזדקנות המוצר עם חלוף הזמן.

בחר אתה איזו אחת מהשתיים תרצה לעבוד עימה, ואני אתאים את עצמי בשמחה...

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לפני שאנחנו מתכנסים לרכז את כל התוצאות שמדדנו עד כה (מהמבחר שליאור ביצע) בטבלה אחת סדורה,

האם יש למישהו בקשה שנבחן עוד כותר כלשהו ?

אשמח אם תוכלו לבדוק את Flight Simulator 2020

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000

גם 3 שורות היו מספיקות. או פסקאות, לצורך העניין.

מה שחילצתי מהטקסט פה זה שהתחלת בלדבר על הזנחה כדבר אחד, עברת ללדבר על planned obsolescence כדבר אחר, ובסוף החלטת לסגור את המעגל הלוגי הלא ברור הזה ולדבר על שניהם כאותו דבר. 

אז לא הבנתי, מה מהם עושה אנוידיה? כי למעשה לא מדובר באותו דבר. אם אתה מאשים אותה בהאטה מכוונת של המוצרים שלה, קרי כרטיס מסך GTX980 אובייקטיבית היום איטי יותר ממה שהוא היה ב2017 בגלל איזה קוד זדוני בדרייבר, זו האשמה חמורה ואני מקווה שזה מבוסס על משהו. אם אתה מאשים אותה ב"הזנחה", קרי היא מפסיקה בשלב מסוים לנסות לחלוב עוד ביצועים מארכיטקטורות בנות 4 ו5 שנים, זה כבר משהו אחר. בעיניי זאת פרקטיקה מתקבלת על הדעת כל עוד הכרטיס עדיין נתמך באופן רשמי, ולמיטב ידיעתי הדרייברים של תומכים היום אחורנית עד סדרה 600.

אין לי שום כוונה להיכנס למלחמות vs על דפי הפורום, אני לא מעודדת רשמית של אף תאגיד ולא חושב שהם חברים שלי, ואין לי גם איזה פטיש לאנדרדוגס. לכן הצעתי שמה שאתה מתפאר בו כ"Fine Wine", הוא פשוט עניין של פרספקטיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ch33 כנראה לא הבנת אז אחדד.

אל תתבלבל בין האטת סמרטפון (פעולה מכוונת וכמובן לא חוקית מצד אפל ולכן נקנסה על ידי הרגולטור),

וזאת עשתה באמצעות האטה בתדר עבודה של המעבד של המכשיר, (ולאחר מכן תירצה משהו שזה כדי

לשמור על הסוללה וכל מני חרטוטים כאלו ואחרים שלא תפסו אצל אף אחד),

לבין האטה מסוג הפוך:

שהוא פשוט המנעות מכתיבת קוד עדכני לכותרים חדשים שיצאו בהיבט הביצועי. שזה מה שנוידאה עושה. 

יצרנית מאיץ גראפי מאפטמזת באמצעות כתיבת קוד ושיפור הגדרות בפרמטרים של הדרייבר, לכל כותר חדש שיוצא,

אלא שנוידיאה מעבירה את התהליך הזה רק לסדרה הכי חדשה שלה שיש לה בשוק (קרי חדש בחנויות) באותה עת.

לסדרות קודמות היא רק דואגת שהקוד יהיה תקין בלי באגים קרי הכותר ירוץ.

כנראה הנושא חדש לך ולא נחשפת אליו, אז בהמלצתי קרא על זה. הרשת מלאה בעסוק שבנושא לרבות מדידות

שיצרו לאורך השנים המראות זאת. גם הפורום שלנו דן בכך בעבר, תוכל לראות שרשורים עם קישורים למדידות שנעשו.

כשכל פעם נשווה ביצועים של כרטיס של נוידיאה, כשהו חדש, יש לו הספק X אל מול התחרות, ואל מול כרטיסים

אחרים של נודיאיה עצמה גם כמובן. אלא כשנולד הדור הבא של נוידיאה (שנתיים לאחר מכן), נודיאה משקיעה בכתיבת

איפטומזים רק לדור החדש שלה (זה שבחנויות על המדף) ומזניחה את הקודם.

המטרה העיקרית מבחנה עסקית היא ברורה, מעבר לחסכון הכספי כמובן הישיר: 

וזה לייצר פער מלאכותי גדול יותר, בין הסדרה החדשה לסדרות הקודמות, ובכך לזרז בעקיפין את קצב רכישת הכרטיסים

מהסדרה החדשה, קצב שהיה איטי יותר אלמלי.  קוראים לכך planned obsolescence.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל האינפורמציה. 

אשמח לשמוע איפה ניתן לרכוש את הכרטיס (6800XT מהדגמים המומלצים) מבלי לקרוע את הכיס (עד 4200שח).

"מומלץ לרכוש את אחד מכרטיסי הקאסטום כגון ה- ASRock Taichi, או ה- XFX 319 (ואומרים שגם ה- red devil מעולה)".

נערך על-ידי joseph samuel
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העדכון הזמני הוא, שכמו שזה נראה בדיפולט אצל lanzar הפילטר sharpening לא היה מופעל.

משמע שכל המדידות שסיפק הן רלוונטיות.

כן מדדנו נקודתית לוודא, אם יש הבדל ביצועי בין עם לבלי, וקבלנו אכן שני ערכים במדידת sanity שמראה

89.7 לעומת 87.6 FPS.  זהו פער מגודל כ- 2% לערך, משמע אכן יש מחיר לפונקציה.

אבל וזה האבל הגדול שפה,

אם הפונקציה לא היתה פעילה, ומשהו אחר גורם להבדלים נצפים תמונה, הדבר כבר דורש מחקר מסוג אחר לחלוטין.

גיגול מהיר של 15 דקות קריאה ברשת שערכתי, מעלה כל מני ממצאים מעניינים. קרי זה לא משהו נדיר מצד אחד.

ישנם הרבה עדויות מצד משתמשים בפורומים השונים ב- redit ומה לא, שמתארים הבדלים בתמונה היוצאת

מכל אחד מהכרטיסים במעבר שבין המותגים השונים. חלקם היותר מעמיק עושה הרושם, מדברים על כך שההבדל קשור

לסיגנל שמשודר מהכרטיס מסך ופרשנותו במוניטורים השונים, ויתכן שחייבים לצלם את התוצאה במצלמה חיצונית ולא לדגום

את ה- frame buffer בצורה תוכנתית, שלא בהכרח יראה לנו הבדלים ברובד הזה.

אך נושא זה אינו קשור לשרשור הנוכחי אודות "ביצועים", ואם נכנס לחקור הבדלים בתמונה שכל כרטיס מייצר

על גבי אמצעי התצוגה עצמו (המסך) את זה נעשה בשרשור נפרד בהחלט. 

כזה שלפני שנכנסים אליו, וכדי להיות רציניים בנושא, קודם צריך לעשות לימוד מקיף ויסודי כי הנושא לא כזה ברור ולא כזה ידוע

בקהילה כמו שזה נראה. חבל יהיה לצלול פנימה מבלי שיש מספיק ידע בנושא הזה ספציפית, נסיון, והכי חשוב, ראיות של ממש,

במידה ויש הבדל בתמונה. 

**אז נשים את הנושא הזה כרגע בצד. אם יש חברים שמכירים ויודעים... מוזמנים לפתוח שרשור נפרד ונדון בו יחדיו בנושא.

במקביל אמתין ש- lanzar ישיג איכותית DSLR ויעביר אלי תמונה raw. או שנקפוץ אליו וננסה לראות במו עיננו, לדעתי

צריכים למצוא עוד מוניטור תאום לזה שאצלו, כדי לבצע השוואה צד לצד זה בו זמנית. אחרת יהיה קשה לאתר הבדלים אם המוניטור

אינו זהה אחד לאחד. והאמת שיש לי בבית גם מספיק כרטיסים ומוניטורים, אולי אבצע מקומית אצלי, רק שאין לי זוג מסכים 

תאום. יש כמעט, אבל לא זהים עד הסוף U2414h וגם P2414h. כמעט אותו מסך, הבדל שה U מגיע factory calibrated

בעוד שה- P ללא הכיול המוזכר. אנסה אולי לבצע למסך הלא מכויל, כיול באמצעות הכן מכויל (כרפרנס להשוואה). זה יכול מאד לעזור

מנסיון שעשיתי בעבר.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...