יתכן ש- RX 6800XT מהיר יותר מ- 3090 ? - עמוד 10 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יתכן ש- RX 6800XT מהיר יותר מ- 3090 ?

nec_000
 Share

Recommended Posts

ציטוט של Yosef Refaeli

אולי זאת שאלה של מישהו ממש נוב, אבל אני לא מבין את AMD , איך הם הרשו לעצמם להוציא כרטיס שלא תומך בRT/dlss? 

כי נכון לשנת 2021 ו-RT (בעיקר RT) הם לא יותר מגימיק שיווקי שנתמך במספר מועט מאוד של כותרים וכמעט לא תורמים דבר לחווית המשחק.

לפיכך בחרו להתמקד בכוח גולמי וצריכת חשמל וזה עבד להם לא רע בכלל. ה-6800XT נותן ביצועים כמעט כמו של 3090 בתג מחיר נמוך משמעותית. כמובן כאשר מפעילים RT התמונה משתנה לגמרי, אבל זה כאמור גימיק נכון לרגע כתיבת שורות אלה. 

בעתיד כאשר (ואם) RT יהפוך לפיצ'ר מהותי בחווית המשחק ל- תהיה בתקווה תשובה הולמת ל-

נערך על-ידי lev-27
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 299
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט של Yosef Refaeli

אוקי, ואם אני שואל אבל לא מהצד של המשחקים אלא מצד מפתח אנריל/אמן תלת...

זאת עדיין אותה תשובה?

לא, במקרה הזה זה אך ורק נוידיה.

ציטוט של lev-27

כי נכון לשנת 2021 ו-RT (בעיקר RT) הם לא יותר מגימיק שיווקי שנתמך במספר מועט מאוד של כותרים וכמעט לא תורמים דבר לחווית המשחק. בדור החדש AMD בחרו להתמקד בכוח גולמי וצריכת חשמל וזה עבד להם לא רע בכלל. ה-6800XT נותן ביצועים כמעט כמו של 3090 בתג מחיר נמוך משמעותית. כמובן כאשר מפעילים RT התמונה משתנה לגמרי, אבל זה כאמור גימיק. 

בעתיד כאשר (ואם) RT יהפוך לפיצ'ר מהותי בחווית המשחק ל-AMD תהיה בתקווה תשובה הולמת ל-NVIDIA

זה מאד לא מדויק.
ה3080 מציג ביצועים טובים יותר מה6800XT ב4K בכמעט כל כותר ובכל כותר שמאפשר או RT אין בכלל תחרות ביניהם וכאשר המשחקים הדורשניים ביותר מציעים את האופציה הזאת(CP2077 כרגע) שרק נוידיה יכולה לאפשר ובמשחקים אחרים ההבדלים לא מאד מעניינים(10 FPS לפה או לפה בFPS מעל 100 זה ממש לא רלוונטי) ה6800XT נראה פחות ופחות מרשים.
אני לא אומר שה6800XT  לא טוב, בטח ובטח אם אפשר באמת היה להשיג אותו במחיר של 650$, אבל כרגע כאשר ה3080 וה6800XT עולים אותו הדבר אני לא רואה סיבה ללכת על כי ההבדלים ברזולוציות נמוכות לא מאד מעניינים, ב4K ה3080 טוב יותר ובכל משחק שתומך בRT או אין באמת תחרות.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

זה מאד לא מדויק.
ה3080 מציג ביצועים טובים יותר מה6800XT ב4K בכמעט כל כותר ובכל כותר שמאפשר או RT אין בכלל תחרות ביניהם וכאשר המשחקים הדורשניים ביותר מציעים את האופציה הזאת(CP2077 כרגע) שרק נוידיה יכולה לאפשר ובמשחקים אחרים ההבדלים לא מאד מעניינים(10 FPS לפה או לפה בFPS מעל 100 זה ממש לא רלוונטי) ה6800XT נראה פחות ופחות מרשים.

מסכים, אבל העניין הוא שאין הרבה משחקים כאלה וכאשר יהיו הרבה משחקים ה-3080/6800XT יחשבו לגרוטאות גמורות. בכלל Cyberpunk משחק כל כך שבור שחוסר תמיכה ב-RT בכרטיסי מסך של זו הבעיה הכי קטנה שלהם כרגע ככה ש-RT/DLSS זה לא ממש selling point. 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DLSS_support

נערך על-ידי lev-27
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lev-27

מסכים, אבל העניין הוא שאין הרבה משחקים כאלה וכאשר יהיו הרבה משחקים ה-3080/6800XT יחשבו לגרוטאות גמורות. בכלל Cyberpunk משחק כל כך שבור שחוסר תמיכה ב-RT בכרטיסי מסך של AMD זו הבעיה הכי קטנה שלהם כרגע ככה ש-RT/DLSS זה לא ממש selling point. 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DLSS_support

אני אישית מאד נהנה מCP ואני משחק עם RT שלדעתי מוסיף(למרות שיש אזורים במשחק שחייבים לבטל בו את הRT כי הFPS צונח) ושוב, אם היה לי כרטיס של לא הייתי רואה הבדל משמעותי במשחקים אחרים ולא היתה לי את האפשרות לRT או בCP אז גם בלי RT הייתי מקבל פחות FPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של KF

היי , איך אני יכול לראות כמה FPS יש לי במסך משחק בפינת המסך ?

איזה כלי עושה את הפעולה הזאת ?

יש כל מני כלים אבל אם המשחק הוא בSTEAM אז יש את הפונקציונליות הזאת בסטים עצמה. נכנסים להגדרות של התוכנה ויש אפשרות לFPS Counter.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yosef Refaeli

אוקי, ואם אני שואל אבל לא מהצד של המשחקים אלא מצד מפתח אנריל/אמן תלת...

זאת עדיין אותה תשובה?

כי כרגע זה ההכי טוב שיש להם להציע, ולא שהכרטיסים עצמם לא טובים.

והם עשו צעד נכון יש להם מומנטום טוב במעבדים, אם הם היו מחכים עוד כמה חודשים ומנסים להציע פתרון משלהם לא בטוח שהם היו מצליחים או שאינטל \ היו משחררים מוצר משלהם שהיה הופך את הכרטיסים שלהם ללא רלוונטים.

במקום זה יש להם כרגע מוצר מאוד תחרותי ששווה את הכסף, עם זאת אני עדיין חושב שעדיף ללכת עם Nvidia רק בגלל העובדה שה זה פי'צר מאוד רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מסתכלים רק על שוק הPC. בקונסולות שולטת ביד רמה וסוני ומיקרוסופט דוחפות (בשבילה) RT בלי סוף. בשוק שבו 30FPS זה סטנדרט, הם מרשים לעצמם, גם אם זה מצריך ויתורים בגזרת הפירוט והרזולוציה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע עד כמה באמת ה6800XT שווה את הכסף. המחיר של לא משקף את המציאות. שמו "MSRP" של 650 דולר עליו, בפועל הדגמים של החברות השונות נמכרים באזור ה800 דולר. ולא מדובר כאן רק בתוצר של הטירוף הנוכחי ומצב המלאי, אלא פשוט המחירים שהשותפות מציבות לכרטיסים שלהם. יש הרבה סיפורים על כך שהן מאשימות את בהצבת מחיר לא ריאליסטי שהן לא יכולות למכור בו ועדיין להרוויח. יותר ויותר זה נראה שAMD נתנה לכרטיסים שלה מחיר אטרקטיבי על הנייר כדי לזכות בביקורות טובות, אך לא כזה שהצרכן יכול באמת לרכוש בו.

במחירים בשטח, הכרטיסים האלה הם DOA מול המתחרים של . בארץ גם כשאני רואה אותם איפשהוא, הRX6800 (לא XT) עולה יותר מ3080. 

4700 שח על 6800XT מניואג - זה יותר ממה שעולה 3080 בארץ, וזה כשהמשלוח חינם ולפי מה שאומרים פה זה לא תמיד המצב. ועוד הסיכון שכרוך ברכישת מוצר כזה מחו"ל. ממש לא רכישה טובה לעומת 3080 לצרכן הממוצע.

נערך על-ידי ch33
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב.

בדיון הביאו מספר דוגמאות ל-6800XT מ- באזור ה-3,500~ כולל מע"מ ומשלוח עד הבית. המחיר הנוכחי בארץ הוא תוצאה מטירוף של מלאי מוגבל כתוצאה מקשיי ייצור בזמן Covid, העובדה שעשרות מיליוני כלואים בבית בסגר וטירוף הקריפטו שחזר לחיינו בסערה. 

חכה חצי שנה ותראה כיצד המחירים צונחים ל-650$ ומטה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסתמך על חדשות שאני קורא ומה שאמרו אותן חברות למסקרים כגון HWUB. אני לא מתרשם שהן יורידו את המחירים של דגמי הצד שלישי שלהן כשיהיה מלאי כי זו לא הסיבה שהם טוענים למחירים הגבוהים. אני מניח שה3,500 שח האלה זה לדגם רפרנס, הם באמת נמכרים ב650 דולר אם מישהו מצליח למצוא אותם במלאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...