מפרט מחשב גיימינג - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב גיימינג

רותם דן
 Share

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

אני יודע שזו אולי השאלה הכי חשובה אבל אני לא יודע לומר מה התקציב בדיוק. למען האמת אני רוצה לשאול כמה יעלה המחשב שאני רוצה ולפי זה אדע איך אני ממשיך.

מכיוון שאני לא יכול להשקיע כרגע בטכנולוגיה הכי עדכנית, הייתי רוצה לשאול כמה יעלה לי לבנות מחשב שיריץ את The Witcher 3 ב- 1080p ו- 60FPS.

אני יודע שזה משחק שהוא יחסית "כבד" גרפית אבל בכל זאת הוא כבר בן 5 שנים, ובכוונה ציינתי 1080 ולא 2K או , כך שלפחות לפי ההיגיון שלי אני חושב שלא חייב מחשב מהטופ בשביל זה, תקנו אותי אם אני טועה. (ואני מניח, מן הסתם, שמחשב כזה יריץ באותה רמה, לפחות, גם את V ואת , נכון?)

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

משחקים, נתתי דוגמאות בסעיף הקודם.

תכנות (זה דורש רכיבים מסוימים מהמחשב?)

וכן צופה בסרטים, HD, (דורש רכיבים מסוימים? או שזה בגדר הסטנדרט? או לכל הפחות נבלע בתוך הדרישות של הגיימינג?)

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב. לא אייקר מאוד בשביל זה. (גם פה אשמח להסבר מה עושים על מנת ליצור מחשב שקט יותר ובמה זה כרוך)

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

לא. אפילו מעדיף בלי אורות, אבל באמת לא קריטי, גם אם יהיה...

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

ווינדוס 10

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

חולון. אין העדפה, אבל מן הסתם, אני מחפש חנות שנותנת שירות טוב, שאוכל לבוא אליהם גם עוד כמה שנים על מנת לשדרג, וכמובן, שאם יתעורר משהו... אני לא מבין גדול לטפל בבעיות בעצמי...

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

כפי שכתבתי בהתחלה, אני מברר מה המחיר של המחשב שאני רוצה על מנת לקבל החלטה, כך שאני עוד לא יודע. אבל מתכנן שזה יהיה בקרוב...

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

כמובן שחשוב שיהיו , יציאות לאוזניות, אבל לא משהו מיוחד...

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

יש לי מסך של MAG. לא יודע מה הדגם שלו, הוא אצלי כבר כמה שנים. אם זה חשוב, תגידו לי מה צריך לבדוק ואשתדל...

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

מאוד רוצה 1TB SSD אבל אם זה מאוד מייקר את העסק, אני פתוח לרעיונות (אולי רק 500GB ועוד 500 SSD רגיל? או לא SSD רחמנא ליצלן? חח אולי בכלל לא הכרחי ומספיק רגיל, לדעתכם?)

חשוב לי להשאיר מקום לשדרוג המחשב, על מנת שאוכל עוד שנה-שנתיים לשדרג אותו על מנת שיוכל להפעיל גם את המשחקים החדשים של היום ואת אלה שיהיו, מבלי להחליף את כולו. אני בטוח שאצטרך להחליף כרטיס מסך, ואולי להוסיף , אבל לא הייתי רוצה לעשות יותר מזה (אני לא בטוח שאני צודק בגישה שלי, כמו שציינתי, אני פחות מבין בתחום. אם אני טועה, אשמח שתתקנו אותי)

נערך על-ידי רותם דן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי תקציב קשה להרכיב משהו מוגדר, המחשב הזה ייתן לך מה שאתה רוצה ותוכל לשדרג כרטיס מסך בהמשך.

קטגוריה מוצרים כמות מחיר
מעבדים Intel i5 10400F / 1200 Tray 1 ₪ 685
קירור למעבדים Antec A30 CPU Cooler 1 ₪ 43
לוחות אם Gigabyte B460M DS3H 1 ₪ 383
זכרונות HP 4 8GB 3200 CL16 V6 Bulk 2 ₪ 292
מארזים Antec Case GX202 White Led 1 ₪ 205
ספקים למחשבים נייחים ANTEC 700W Neo ECO GOLD ZEN 1 ₪ 359
דיסקים SSD Gigabyte SSD M.2 PCIE 1TB 1 ₪ 521
כרטיסי מסך ASUS GTX1650 TUF-GTX1650S-O4G-GAMING 1 ₪ 871
סה"כ ₪ 3359
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה.

אני יודע שזה בעייתי, אבל מכיוון שאני לא יודע להתאים את המחיר למה שביקשתי, רציתי לכתוב את הדרישה ולבדוק אם המחיר שייצא מתאים לי...

מאיזה חנות ההצעת מחיר הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הטיפ, אקח את זה בחשבון.

עם המעבד שהצעת לי, לאחר שאשדרג כרטיס מסך, עוד שנה-שנתיים, יהיה אפשר לשחק גם במשחקים החדשים של היום (סייברפאנק, VALHALLA) ואלה שיהיו חדשים עוד שנה-שנתיים ב4K? או 2K?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...