מחפשת מפרט נייח לגיימינג עד 8 אלף - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפשת מפרט נייח לגיימינג עד 8 אלף

Jack Rabbit
 Share

Recommended Posts

לאחר סריקה של המחשבים המוכנים שמוצעים באתרים, מצאתי בעיקר מפרטים קצת תמוהים, אז אני פונה לעזרת המומחים הלא משוחדים.

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

7-8 אלף,  אפשר חריגה קלה אם יש סיבה.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

גיימינג, לא תחרותי, רק להגיע ל-60 FPS במשחקי AAA כמו Assassin's Creed Valhalla. 

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא, יש הכל

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

יש 2 כוננים קשיחים חיצוניים אז לא צריך הרבה פנימי

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

מעדיפה שלא יהיה מקדחת אוויר כי יש לי שותפים 🙂

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

מערכת הפעלה win10 באנגלית, הרכבה בחנות 

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

לא

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

בחודש הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

לא

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

יש מסך 27" 1440p, תומך G-SYNC

https://www.newegg.com/black-asus-tuf-gaming-vg27bq-90lm04z0-b013b0-27/p/N82E16824236991

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

כאמור אני לא צריכה מחשב כבד ל-esport, אבל משהו שלא אצטרך להחליף בעוד שנה. המחשב הנוכחי בין 5 שנים ועד השנה הייתי מרוצה לחלוטין, אשמח מאוד אם תוכלו לשחזר את ההישג.

תודה מראש לכל העוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאם כל המטרה היא להגיע ל60FPS ברזולוציה 2K, זו מטרה צנועה ואין צורך להשקיע סכום כזה במחשב. 

מעבד: 1435 ₪ - * חדש * - AMD Six Core Ryzen 5 5600X Up To 4.6Ghz BOX
קירור אוויר למעבד: 167 ₪ - CoolerMaster Hyper 212 Black Edition
לוח אם: 634 ₪ - PRIME -PLUS
זכרון: 339 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) XPG 3600Mhz CL18 GAMMIX D30 BLACK
כרטיס מסך: 2203 ₪ - * בהרכבת מחשב * - GIGABYTE RTX3060Ti 8G D6 Up To 1665Mhz EAGLE
דיסק קשיח: 509 ₪ -  WD Blue 1T SN550  R/W Up To 2400 / 1950MB/s 5 Year Warranty
ספק כוח: 399 ₪ - * מבצע * - 650W HCG-650M 80+ GOLD Full Modular High Current Gamer
מארז: 367 ₪ - NX800

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 6053 ₪ 
לאשראי: עד 12 תשלומים 6174 ₪ או עד 36 תשלומים 6295 ₪

מפרט כזה לגמרי יעשה את העבודה. 

אם בכל זאת רוצים להשקיע 7-8, אז הצעד הבא זה לעלות לכ. מסך RTX3080 (גורר גם שדרוג קל של בעוד 50 שח). יש לך מסך 144Hz, אז בתקציב כזה אפשר גם לנצל אותו ולכוון להרבה יותר מ60FPS. לשיקולך.

המפרט מSTARTPC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה הזריזה!

עברו מספיק שנים מאז המחשב האחרון שלא ידעתי מה הטווח המחירים אז ביססתי פשוט על הממוצע של המחשבים המורכבים שראיתי (למרות שמדובר בטווח רחב למדי - לרוב הקפיצה הייתה בין 4.5 אלף ל-12 אלף).

השאלה שלי היא בעצם אם אני ארגיש בהבדל עם שדרוג כזה. פחות מעניין אותי לראות את כל הנימים בכל עלה על המסך, יש הבדל בתחושת המשחק מעבר לפרטי טקסטורות וכו'? 

נערך על-ידי Jack Rabbit
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, מחשבים מוכנים ותמורה למחיר בדרך כלל לא מסתדרים.

להרגיש בהבדל - אם 60FPS מרצה אותך אז נכון להיום ברוב המקרים לא תרגישי. המפרט הזה יחזיק 60FPS על הגדרות מקסימליות ברוב מוחלט של משחקים בלי ממש להתאמץ, לפחות כרגע. ללכת על ה3080 ובכך לנצל את מלוא התקציב - היתרון העיקרי יהיה כבר בFPS עצמו ולא באיכות התמונה, עם מבט לFPS גבוה ולא 60. שאגב לדעתי האישית אם יש לך כבר מסך 144HZ (ויש), אז זה שווה את זה כי יש הבדל משמעותי בחוויה בין 60FPS ל90-100.

אפשרות נוספת זה אופציית הביניים - כ.מסך RTX3070. בעיניי הוא פשוט לא רכישה חכמה כי לא שווה את ההפרש במחיר ולכן נדיר שאני ממליץ עליו.

תתרשמתי בעצמך בבנצ'מרקים -

https://www.techspot.com/review/2155-geforce-rtx-3060-ti/

להבין מה ההפרשים בביצועים בין כל הכרטיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה טובה, הניסיון שלי עם FPS גבוה היה רק במשחקי מירוצים, אבל אני חייבת להודות שזה היה שונה לגמרי. אם אפשר להגיע לזה בלי לנחות בתקציב דו-ספרתי, אכן משתלם לי.

אז אם אני הולכת על ה-RTX3080 אני צריכה של 750W? 

נערך על-ידי Jack Rabbit
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל זה עולה 50 שח יותר, לא משהו שאי אפשר לעמוד בו. כרטיס ZOTAC 3080 + ספק כוח HCG 750W אלה יהיו השינויים במפרט, אמור לצאת באזור ה7600-7700 שח. בעיה אחת שעשויה להיות זה שיש מחסור במלאי של 3080 כמעט בכל מקום, צריך לבדוק מול החנות איפה זה עומד.

אגב גם 3060 בהרבה משחקים יעבור לך את ה100FPS בקלות. יש כמובן גם כאלה שיתקעו אותו על 60, אבל FPS ממוצע בכל המשחקים שנבחנו בבצ'מרק שקישרתי היה מעל 100. כך שבלי קשר לאיזה כ. מסך את קונה, כדאי להתרגל ליותר מ60FPS ולבדוק שהמסך באמת עובד על 144HZ (לפעמים זה 60 ברירת מחדל ואנשים לא שמים לב בכלל) כי גם ה3060 הצנוע ברוב המקרים יטוס מעבר ל60.

נערך על-ידי ch33
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נוהג להתערב בהרכבת מפרטים אבל :

מאז ומעולם הייתי fanboy של הארנק שלי ומאז ומעולם הוא היה עם חורים.

לעיתים קרובות זה שלח אותי לרכוש מעבד של שהיה יותר זול אבל בגדול נתן לי תמורה יותר טובה.

הדור האחרון של מתומחר בחזירות .

יש 2 סיבות לרכוש מערכת מבוססת .

1- האמונה שלוח האם הנוכחי יקבל מעבד יותר חדיש , מה שלא הולך לקרות באינטל ככל הנראה . תנאי הכרחי הוא רצון באופק שדרוג עתידי.

2-  pcie-4 . רלוונטי שוב רק למקרה בו רוכשים שמנצל את רוחב הפס. 

מבחינת תמוהר לכסף כרגע

אינטל i5-10600kf עולה 1000 ש"ח בסטארט ומשחרר לך 435 ש"ח  ומשאיר אותך על 6 ליבות . יש מקום ל OC אם זה מעניין אותך.

אינטל i7-10700f עולה 1385 ש"ח ולמעשה נותן לך באותו מחיר עוד ליבות פיזיות ועוד 2 לוגיות .  ( חסכון של 50 ש"ח ) .

מבחינת לוח , שני המעבדים הנ"ל צריכים אספקת מתח טובה בשביל לעבוד על מקס בוסט ולכן הייתי ממליץ על gigabye ud , הכי זול שבא עם 11+1 .

עולה 740 ש"ח  ומקטין את החסכון על ה i5 ל 330 ש"ח ואת החסכון של ה 50 ש"ח על ה i7 להוצאה נוספת של 50 ש"ח , כאמור עבור 8 במקום 6.

כל השאר סבבה.

לשאלתך , 3080 עם מעבד בטוח צריך ספק 750 וכנראה גם עם ה 5600x עדיף לקחת ספק 750  . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@yoavke

5600X מהיר יותר בממוצע מ10700K בגיימינג (לא מחוץ לגיימינג במטלות שרעבות לליבות ונימים כמובן, אבל זה לא המצב כאן), ובטח שגם מה10600k. אני מסכים שהתמחור שלו די חזירי (מי שסבלני יחכה לגרסה ללא X בשביל תמורה טובה יותר לכסף) אבל מה לעשות שבכל מה שנוגע לגיימינג, הוא באמת האופציה הכי טובה כרגע בתקציב כזה ולמעשה בכל תקציב.

האם כדאי לוותר על הביצועים ולקחת 10600k בשביל לחסוך כסף (הi7 כמובן לא מציע חסכון, זה לשלם אותו דבר ולקבל פחות) זו כבר שאלה אחרת. כשאני חושב שחבל על הכסף אני אומר כמו שניתן לראות פה, אבל ה5600X לא מהווה תמורה כ"כ גרועה לכסף שלא כדאי לרכוש אותו גם כשהתקציב מאפשר (בניגוד לRTX3070 נניח, בעיניי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3080 עולים כרגע בארץ 5000 שקלים , הכי זול שראיתי נדמה לי היה 4700 שקלים.

זה מביא את העלות כבר יותר קרוב ל 9000.

שאלה הריאשונה שעולה לי , כמה זה לחוץ לקנות מחשב דווקא עכשיו.

זה ממש תקופה לא משתלמת לקנות מחשב ,כרגע משלמים מחירי פרימיום גם בגלל שהכל רק הושק עכשיו , גם בגלל חוסרים במלאים וגם בגלל הקורונה.

ה 3800 שעולה כרגע 5000 שקל, זה כרטיס של 700$ , כלומר במצב נורמלי הוא לא עובר את ה 2800 שקל.

גם המחיר של המעבד 5600X הוא גבוה במיוחד,זה מעבד של 300$ ,  צריך לעלות בימים נורמלים בערך 1200 שקל.

גם מסכים עם yoavke שאם קונים עכשיו מחשב אז אולי מעבד קצת פחות טוב אבל באופן מצחיק נותן היום יחס תמורה למחיר הרבה יותר טובה.

ההבדל בין משושה של אינטל ל לא שווה 500 שקלים ואפילו מתומן של יוצא 100 שקלים פחות.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3080 בחיים לא יעלה 2800 שח, ולראייה תסתכל מה היו (עדיין?) המחירים של 2080 לצורך העניין, אותו מחיר מומלץ של 700 דולר ואני אף פעם לא ראיתי אחד ב2800 שקל.

3080 נמכרים בסטארט במחירים שמתחילים ב3700. כמובן הכל נתון למלאי שהוא בעייתי בכל מקום ואת זה צריך לקחת בחשבון.

הפרש בין המעבדים הוא גם לא באמת 500 שח מאחר ולוחות אם של יקרים יותר. יוצא יותר קרוב ל300.

נערך על-ידי ch33
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

3080 עולים כרגע בארץ 5000 שקלים , הכי זול שראיתי נדמה לי היה 4700 שקלים.

זה מביא את העלות כבר יותר קרוב ל 9000.

שאלה הריאשונה שעולה לי , כמה זה לחוץ לקנות מחשב דווקא עכשיו.

זה ממש תקופה לא משתלמת לקנות מחשב ,כרגע משלמים מחירי פרימיום גם בגלל שהכל רק הושק עכשיו , גם בגלל חוסרים במלאים וגם בגלל הקורונה.

ה 3800 שעולה כרגע 5000 שקל, זה כרטיס של 700$ , כלומר במצב נורמלי הוא לא עובר את ה 2800 שקל.

גם המחיר של המעבד 5600X הוא גבוה במיוחד,זה מעבד של 300$ ,  צריך לעלות בימים נורמלים בערך 1200 שקל..

הייתי רוצה לתת לך איזה הסבר מתוחכם על מצב השוק, אבל האמת היא יותר פשוטה: כרגע יש לי את התקציב, בעוד חודשיים לא יהיה לי, וההזדמנות הבאה תהיה בעוד כחצי שנה. מאחר וכבר עכשיו המחשב מקרטע (לא רק בגיימינג), אני מעדיפה לא לסחוב איתו עוד חצי שנה ככה. גם ככה אני דוחה את זה לא מעט זמן.

אני מזמן מנסה שלא לחשוב על ההבדלים במחיר בין חו"ל לפה, זה מתכון לשברון לב. ניסיתי לחסוך על הכוננים החיצוניים שלי ובסוף נפלתי על כל מיני מסי שקרכלשהוא של הדואר, אז השלמתי עם רוע הגזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

בחיים לא יעלה 2800 שח, ולראייה תסתכל מה היו (עדיין?) המחירים של 2080 לצורך העניין, אותו מחיר מומלץ של 700 דולר ואני אף פעם לא ראיתי אחד ב2800 שקל.

3080 נמכרים בסטארט במחירים שמתחילים ב3700. כמובן הכל נתון למלאי שהוא בעייתי בכל מקום ואת זה צריך לקחת בחשבון.

הפרש בין המעבדים הוא גם לא באמת 500 שח מאחר ולוחות אם של אינטל יקרים יותר. יוצא יותר קרוב ל300.

SUPER 2080 אפשר למצוא גם היום ב 3300 ושוב זה מחירי פרימיום בגלל התקופה והקורונה.

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=19902&search=2080+super

אני לא זוכר מה היו המחירים של 2080 בתקופה נורמאלית אבל אם אני מסתכל על ה 2060 שלי שקניתי לפני שנה אז בחנות היום הוא עולה 2100 שקל , אני קניתי בזמנו ב 1650 שקלים אז אני מניח ש מחיר שאתה רואה היום על 2080 הוא כמה מאות שקלים טובים מעל מה שהיה לפני שנה.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jack Rabbit

הייתי רוצה לתת לך איזה הסבר מתוחכם על מצב השוק, אבל האמת היא יותר פשוטה: כרגע יש לי את התקציב, בעוד חודשיים לא יהיה לי, וההזדמנות הבאה תהיה בעוד כחצי שנה. מאחר וכבר עכשיו המחשב מקרטע (לא רק בגיימינג), אני מעדיפה לא לסחוב איתו עוד חצי שנה ככה. גם ככה אני דוחה את זה לא מעט זמן.

אני מזמן מנסה שלא לחשוב על ההבדלים במחיר בין חו"ל לפה, זה מתכון לשברון לב. ניסיתי לחסוך על הכוננים החיצוניים שלי ובסוף נפלתי על כל מיני מסי שקרכלשהוא של הדואר, אז השלמתי עם רוע הגזרה.

גם בחול כרגע המחירים מופרכים , אותם בעיות שיש פה יש גם שם.

פשוט תקופה גרועה לקנות מחשב.

רק אומר שאם את קונה עכשיו את משלמת מחיר פרמיום של לפחות 2500 שקל.

מתי הכל יחזור למחירים נורמאלים לאף אחד אין מושג, יכול לקחת חודשים רבים.

בכל מקרה זה כמובן החלטה שלך , רק מידע אותך לגבי המצב לפני שאת מקבלת החלטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמחירים של הדור הקודם עלו כאן בארץ בגלל הקורונה. אם כן עלו כנראה כי הפסיק להגיע מלאי שלהם (הרי רוב הדגמים כבר לא בייצור) אז יש פחות ממה שהיה לפני שנה. אני בכל אופן לא זוכר מעולם 2080 ב2800 שקל, אולי אני טועה. קשה לי לראות איך ירידת מחירים כלשהיא בעתיד תהיה כ"כ דרמטית שהיא מורידה את ה3080 למחירים האלה.

גם אין באמת הכרח שהדברים ישתנו בזמן הקרוב, אף אחד לא יודע. אולי מחירים ירדו בקיץ, אולי בכלל לא וזה מה יש עד הדור הבא, זה הכל ניחושים.

עם השורה התחתונה שזה זמן גרוע לקנות מחשב אני כמובן מסכים אבל כשלאף אחד אין מושג מתי זה ייגמר, מה נעשה? אפשר רק לעשות את המקסימום עם מה שיש כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

אני בכל אופן לא זוכר מעולם 2080 ב2800 שקל, אולי אני טועה. קשה לי לראות איך ירידת מחירים כלשהיא בעתיד תהיה כ"כ דרמטית שהיא מורידה את ה3080 למחירים האלה.

אני לא חושב שאתה טועה , נראה לי שפשוט הכרטיס מעולם לא נמכר ב MSRP.

נדמה לי שהכרטיסים של השותפות נמכרו המחרים של 740-750$.

ברגע שיהיה מלאים של סידרה 3000 ויגמרו המלאים של סדרה 2000 אז המחירים ירדו לפחות למחיר של 2080 של היום כלומר 3200-3300 שקלים.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...