שאלה כללית לגבי רכישת מחשב גיימינג - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית לגבי רכישת מחשב גיימינג

רותם דן
 Share

Recommended Posts

רציתי לשאול בבקשה שאלה כללית לגבי רכישת מחשב גיימינג.

הטכנולוגיה כל הזמן מתפתחת וכל שנה בערך יוצא כרטיס מסך חדש, אבל בהנחה שאין לי כמות כסף בלתי מוגבלת ואני בכל זאת רוצה לשחק במשחקים החדשים (לא חייב תמיד על הגרפיקה הכי גבוהה האפשרית כיום, אבל כן בגרפיקה גבוהה, באיכות טובה וללא תקיעות).

מה הדרך היעילה יותר לעשות את זה?

האם כדאי פעם ב-X שנים (אשמח שתכתבו לי כמה לדעתכם) לקנות את המחשב הכי מתקדם שיש היום בשוק ולהישאר איתו X שנים ואז להחליף?

או שיותר הגיוני לקנות משהו טוב אבל לא הכי חדש ואז לשדרג כל שנתיים/שנה חלקים מסוימים?

במידה ורוצים לשדרג, איך זה עובד? האם יש חלקים שלא ניתנים/מומלצים לשדרוג? זאת אומרת שקונים מעבד, שהם אמורים להחזיק למשך תקופת חייו של המחשב ומשדרגים רק כרטיס מסך וזיכרון? או שאולי משדרגים את הכל?

אשמח ללמוד מחכמתכם וניסיונכם 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת יעילות עדיף לשדרג כל כמה שנים מאשר לקנות את המחשב הכי בומבסטי שיש ולקוות שעוד 5-6 שנים עדיין תהיה מרוצה ממנו. חומרה מזדקנת באותו קצב בין אם היא עלתה לך 1000 שקל או 5000.

יש רכיבים שאפשר להחזיק 5 שנים + בלי הרבה בעיה - מארז, ספק כוח, (במיוחד SSD), גופי ומאווררים.

כרטיסי מסך לדעתי רוב האנשים מחליפים כל 2-3 שנים. במחשב גיימינג זה הרכיב שמתחיל להראות את גילו הכי מהר.

מעבדים, בהכללה, מתקדמים בקצב איטי יותר וגם פשוט פחות חשובים לגיימינג, ולכן מחזיקים יותר במערכת מאשר כ.מסך. אבל שדרוג של מעבד בדרך כלל גורר גם החלפת (כי התושבת מוחלפת כל כמה זמן, בד"כ לעיתים תכופות יותר אצל אינטל) וזכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

אם מעבדים פחות חשובים, למה בעצם לשדרג אותם? אם אקנה היום מעבד נורמלי הוא אמור להחזיק 5-7 שנים, בהנחה שאשדרג את הכרטיס מסך ו/או אוסיף לפי הצורך. אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...