מחשב בר מצוה (עד החתונה) ב 5000 ש"ח (פלוס) - מפרט יחסית מגובש, אבל אעריך דעת מומחים. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב בר מצוה (עד החתונה) ב 5000 ש"ח (פלוס) - מפרט יחסית מגובש, אבל אעריך דעת מומחים.

yoavb
 Share

Recommended Posts

שלום,

אני עובד על גיבוש מפרט למחשב שצפוי לשמש לגיימינג, תוכנות מידול למיניהן, וחישוב מקבילי ב matlab.

אודה להתייחסותכם ובפרט לשאלות הקונקרטיות שהעלתי למטה.

בתודה מראש.

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

5000 ש"ח. אפשר לחרוג מעט.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

משחקים / גיימינג, תוכנות (blender, 3ds), חישוב מקבילי (מוגבל).

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב. נדרש שמערכת הקירור תהיה שקטה ויעילה. 

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

איך חשיבות לעיצוב. אפשר להביא בחשבון מארז מואר / מעוצב בהנחה שתוספת העלות אינה משמעותית.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

נדרש לכלול מערכת הפעלה 10 באנגלית.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

גרים בצפון. מעוניין לרכוש מחנות בעלת מוניטין טוב, כולל רמת השירות (והזמינות) שלאחר הרכישה. 

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

סוף ינואר 2021. ניתן להתעכב מעט במידה וקיימת בעיה עם זמינות רכיבים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

אין צורך ב OC. נדרשת יכולת לחבר שני מסכים (האם מקובל לכלול שתי יציאות בכרטיס המסך? )

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

מסך U2415.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

העדיפות שלי היא למעבדי בשל מידת ההיכרות הרבה יותר שלי איתם. כבסיס חשבתי ללכת על מעבד i5 עם 6 ליבות. מהירות שעון בסיסית של 3GHz היא די והותר. אם לדעתכם קיים יתרון משמעותי ל i7 - אשמח לשמוע.

מעוניין בדיסק 1T SSD. יש לי נסיון קודם טוב עם הדיסקים מסדרת Evo של

מבחינת כרטיס מסך - אין צורך במוצר החדש ביותר בשוק. כרטיס מעט יותר ותיק ומוכר - טוב לי באותה מידה. חשבתי ללכת על 2060 בשל יכולת ה raytracing שלו.

כפי שציינתי קודם - המחשב צריך להיות שקט. מעוניין במערכת טובה שלא תתחיל להרעיש אחרי כמה חודשי עבודה בשל מיסבים שיצאו מאיזון.

מבחינת ספק כח - צריך שיהיה מספיק מרווח נשימה במידת הצורך. לא מעוניין במוצר גבולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד: 659 ₪ - SIX Core i5 10400F 2.9Ghz-4.3Ghz S1200 Tray
קירור אוויר למעבד: 156 ₪ - Be quiet! PURE ROCK
לוח אם: 384 ₪ - * מבצע * - B460M DS3H
זכרון: 281 ₪ - XPG 16G (2X8G) 3000Mhz CL16 GAMMIX D10 BLACK
כרטיס מסך: 2203 ₪ - * בהרכבת מחשב * - GIGABYTE RTX3060Ti 8G D6 Up To 1665Mhz EAGLE
דיסק קשיח: 509 ₪ -  WD Blue 1T SN550  R/W Up To 2400 / 1950MB/s 5 Year Warranty
ספק כוח: 399 ₪ - * מבצע * - 650W HCG-650M 80+ GOLD Full Modular High Current Gamer
מארז: 367 ₪ - NX800

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 4958 ₪ 
לאשראי: עד 12 תשלומים 5057 ₪ או עד 36 תשלומים 5156 ₪

מהחנות STARTPC. בגדול ממליץ עליה או על TMS.

ממליץ להסתכל גם על אופציות אחרות למארזים כי זה עניין של טעם אישי. אם יותר חשוב שקט מאוורור או אסתטיקה לדוגמא (ומהיכרות אישית עם מאווררים של , אל תצפה לשקט מהמאווררים שכלולים במארז הזה) אז אולי אפשר ללכת על מארז אחר. או שסתם אתה לא אוהב את הלוק.

ווינדוס 10 ניתן להתקין בחינם מהאתר של מייקרוסופט ולקנות מפתח בזול באיביי.

נערך על-ידי ch33
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ch33.

כמה שאלות ברשותך.

1. למה בכל זאת הלכת על RTX3060 ולא על RTX2060? האם הביצועים טובים משמעותית? האם הפרש המחיר אינו משמעותי? 

2. האם הדיסק של WD שציינת משתווה לדיסקים מסדרת EVO של Samsun? (יש לי 860 ו 970 ואני מרוצה משניהם (עד כה)).

3. תוכל להמליץ על מארז עם מאווררים שקטים יותר? הלוק נראה לי דווקא די סולידי ביחס למחשב גיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RTX2060 רגיל הוא כבר כרטיס בן שנתיים, עם 6GB זכרון והוא הרבה יותר איטי. מ2060 ההפרש במחיר הוא לא משמעותי מספיק כדי להצדיק רכישה שלו כרגע, ה3060TI משמעותית יותר מהיר גם ממנו. שניהם בוודאי לא רלוונטיים לraytracing אם זה מעניין אותך, הם לא מסוגלים לעמוד בזה. בסה"כ מבחינת ביצועים אם צריך לבחור בין 3060 וi5-10400 לבין 2060 ומעבד חזק יותר - האופציה הראשונה עדיפה בהרבה.

אני לא יודע עד כמה המאווררים שקטים או רועשים. זה עניין סובייקטיבי גם. מה שהרבה אנשים אמרו לי ששקט אני מצאתי בלתי נסבל. 

בתקציב הזה קשה למצוא משהו שמגיע עם מאווררים שקטים, מי שהשקט מאוד חשוב לו בדרך כלל מחליף את המאווררי סטוק כי הם כמעט אף פעם לא טובים במיוחד. יש את המארזים של be quiet אבל לstartpc אין מבחר גדול של דגמים, אם היה להם את ה500DX החדש הייתי מנסה להכניס אותו.

נערך על-ידי ch33
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...