החלפת כבלי רשת ביתית - התלבטות בין סוגי כבלים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת כבלי רשת ביתית - התלבטות בין סוגי כבלים

nimidee
 Share

Recommended Posts

לפני כמה שנים פרשתי נקודות תקשורת באמצעות כבל Cat5e של BYC Communication.

הרשת שלי במהירות 1G (מתגים + אינטרנט), ואין תוכנית שדרוג בעתיד הקרוב.

הבעיה שמהירות החיבור לא יציבה, ומסתנכרנת לפעמים על 100M. יש חדרים יותר/פחות בעייתיים, אבל בגדול הבעיה החמירה עם השנים. החלפתי מחברים כמה פעמים בחלק מהחדרים, ללא הועיל.

לכן הגעתי למסקנה שמקור הבעיה כנראה בכבל. (מחיפוש נראה שאני לא היחיד)

כעת אני מתלבט בין סוגי כבלים, כאשר הפרמטרים המתחרים הם אמינות חיבור מול קלות השחלה.

מבדיקה פיזית לא הרגשתי הבדל גדול בגמישות בין Cat6a U/FTP לבין Cat7 F/FTP (שניהם של טלדור), לכן אני נוטה ללכת על השני. הבעיה ששניהם הרבה פחות גמישים מהכבל הנוכחי, שגם אותו לא היה קל להשחיל בזמנו.

אודה על הכוונה מבעלי נסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CAT7 להשחיל זה סיפור קשה 

הכבל שיש לך היום הוא עם בידוד או בלי? אם כן המחברים שלקחת ממתכת?

ממליץ לבדוק שוב את המחברים, שסדר חיבור נכון ולבדוק שכל 8 הגידים מחוברים היטב.

אם אתה הולך למשוך את הכבלים לבד ממליץ בכל מקרה לקנות בודק חיווט של RJ45 זוג כפפות עבודה וסבון נוזלי או חומר להשחלה

חושב שCAT6 מספיק לבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של outlook

CAT7 להשחיל זה סיפור קשה 

הכבל שיש לך היום הוא עם בידוד או בלי? אם כן המחברים שלקחת ממתכת?

ממליץ לבדוק שוב את המחברים, שסדר חיבור נכון ולבדוק שכל 8 הגידים מחוברים היטב.

אם אתה הולך למשוך את הכבלים לבד ממליץ בכל מקרה לקנות בודק חיווט של RJ45 זוג כפפות עבודה וסבון נוזלי או חומר להשחלה

חושב שCAT6 מספיק לבית

הכבל הנוכחי עם בידוד (F/UTP). מחברים ממתכת. סדר חיבור נכון, וגידים מחוברים היטב. יש מי שחוו בעיות גם עם כבל Cat6 לכן אני נוטה ל- Cat7 - ייתכן שיש הפרעות אלקטרומגנטיות יותר מהרגיל בחלק מהתעלות בבית. תודה על הטיפים.

נערך על-ידי nimidee
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס שמסתנכרן על 100 מגה אומר שלא כל ה-8 גידים תקינים איפשהו בין המחשב לבין הסוויץ'.

בדקת עם בודק את הכבל שבקיר שכל ה-8 תקינים?

אם כן, יכול להיות שהבעיה היא בכבל שבין המחשב לקיר או בין הקיר לסוויץ'.

כמובן שיכול להיות גם שיש בעיה במחשב/סוויץ' אבל זה פחות סביר.

ועוד דבר, בד"כ ממליצים על CAT6 כי כמו שנאמר ה CAT7 הוא כבר מאוד קשיח וקשה להשחלה, וגם ככה CAT6 יכול להעביר 10 ג'יגה (כמו CAT7) רק ש CAT7 יכול להעביר את המהירות הזו על גבי מרחקים ארוכים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elad18

כרטיס רשת שמסתנכרן על 100 מגה אומר שלא כל ה-8 גידים תקינים איפשהו בין המחשב לבין הסוויץ'.

בדקת עם בודק רשת את הכבל שבקיר שכל ה-8 תקינים?

אם כן, יכול להיות שהבעיה היא בכבל שבין המחשב לקיר או בין הקיר לסוויץ'.

כמובן שיכול להיות גם שיש בעיה במחשב/סוויץ' אבל זה פחות סביר.

ועוד דבר, בד"כ ממליצים על CAT6 כי כמו שנאמר ה CAT7 הוא כבר מאוד קשיח וקשה להשחלה, וגם ככה CAT6 יכול להעביר 10 ג'יגה (כמו CAT7) רק ש CAT7 יכול להעביר את המהירות הזו על גבי מרחקים ארוכים יותר.

אין לי בודק , אבל בחדר הכי בעייתי החלפתי טרמינציות כמה פעמים, בשני הצדדים, וודאתי שזו לא בעייה בסוויץ' / מחשב. בעיית הסנכרון לא קבועה, כך שלהבנתי לא מדובר בנתק קבוע בגיד. אם זה לא הכבל, ייתכן שהטרמינציות לא מספיק איכותיות משום מה. אולי אנסה סוג אחר של טרמינציות לפני החלפת כבל. בכל מקרה תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eliezer

לא הייתי שולל בעייה בסוויץ'. איך בדקת שאין בו בעייה? מה המודל שלו?

החלפתי סוויץ' באופן זמני, וגם החלפתי פורטים בסוויץ' בין חדרים שכן מצליחים להסתנכרן על 1G לכאלו שלא. זה שלל בעיות בסוייץ', או בפורטים ספציפיים בסוויץ'.

נערך על-ידי nimidee
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...