wifi ac/n standard - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

wifi ac/n standard

tenshi
 Share

Recommended Posts

שמתי לב שלפי מה שכתוב אצלי (ובמחשבים נוספים בבית) הרשת של הוויפי בבית היא תקן n. הראוטר הוא של והוא מתאים לוויפי בתקן  של ac וויפי 5. הראוטר הוא vtech iad604

למה תקן הוויפי קשור, לרשת שמספקים לי לבית או לחומרה של הראוטר/מחשבים?

איך אוכל לגלוש בוויפי בתקן מתקדם יותר, זה יהיה מהיר יותר?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקן ה-wifi קשור לציוד שיש לך בבית כלומר הראוטר והמכשירים שמתקשרים איתו.

המהירות תלויה גם בתקן וגם בתנאים מסביב. המרחק מהראוטר, האם יש קירות בדרך, האם יש הפרעות מהשכנים, כמות המכשירים ברשת, הכל משפיע. כמובן שהתקנים המתקדמים יותר יודעים לטפל יותר טוב בבעיות השונות. התקן האחרון הוא כבר wifi 6 (שנקרא גם ax) אבל הוא ממש חדש ולא נמצא ברוב המכשירים.

אם הראוטר משדר בתקן ac והמחשב מתחבר בתקן n אז כנראה שהמגבלה בכרטיס הרשת של המחשב, צריך להחליף אותו באחד שתומך בתקן מתקדם יותר.

נערך על-ידי etal
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

תקן ה-wifi קשור לציוד שיש לך בבית כלומר הראוטר והמכשירים שמתקשרים איתו.

המהירות תלויה גם בתקן וגם בתנאים מסביב. המרחק מהראוטר, האם יש קירות בדרך, האם יש הפרעות מהשכנים, כמות המכשירים ברשת, הכל משפיע. כמובן שהתקנים המתקדמים יותר יודעים לטפל יותר טוב בבעיות השונות. התקן האחרון הוא כבר wifi 6 (שנקרא גם ax) אבל הוא ממש חדש ולא נמצא ברוב המכשירים.

אם הראוטר משדר בתקן ac והמחשב מתחבר בתקן n אז כנראה שהמגבלה בכרטיס הרשת של המחשב, צריך להחליף אותו באחד שתומך בתקן מתקדם יותר.

תודה רבה, ייתכן שלמרות שכתוב wifi 5 אני עדיין מקבל וויפי 6? המחשב יחסית חדש לכן אני שואל. צ'יפסט B450

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קצת מוזרה בהתחשב בזה שאתה בעצמך כתבת שאתה רואה במחשב שהוא עובד בתקן N שזה WIFI 4 או 3.

הציפסט של הלוח לא קובע כלום מה שחשוב זה כרטיס הרשת שמותקן בו. בכל מקרה אם הראוטר הוא WIFI 5 אז לא תוכל לעבוד ב-WIFI 6, צריך ששני הצדדים יתמכו בכך. תתנחם בזה שאין ממש הבדל מהירויות בין 5 ל-6, השיפור בתקן הוא בעיקר לגבי היכולת של הראוטר לנהל ריבוי מכשירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

שאלה קצת מוזרה בהתחשב בזה שאתה בעצמך כתבת שאתה רואה במחשב שהוא עובד בתקן N שזה WIFI 4 או 3.

הציפסט של הלוח לא קובע כלום מה שחשוב זה כרטיס הרשת שמותקן בו. בכל מקרה אם הראוטר הוא WIFI 5 אז לא תוכל לעבוד ב-WIFI 6, צריך ששני הצדדים יתמכו בכך. תתנחם בזה שאין ממש הבדל מהירויות בין 5 ל-6, השיפור בתקן הוא בעיקר לגבי היכולת של הראוטר לנהל ריבוי מכשירים.

סליחה התבלבלתי בין מה זה n וac, חשבתי שהם וויפי 5-6 ולא 4-5. אני מצטער אני לא ממש מתמצא בנושא. בכל מקרה ענית לי על השאלה תודה רבה לך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...