WINDOWS 10 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WINDOWS 10

speakspeak288
 Share

Recommended Posts

שלום,

יש לי שתי שאלות:

1. לגבי שדרוג וינדוס 7 ל-10, 

כאשר אני לוחץ על הלינק להורדת האימג' של וינדוס 10   https://www.microsoft.com/he-il/software-download/windows10,

אני לא  מגיע לאפשרות של הורדת האימג'.

האם יכול להיות שמיקורוסופט חסמה את האפשרות?

2. לגבי התקנת דיסק של וינדוס 10,

יש לי מחשב intel core i-3 6100 3.7GHZ , RAM- 8GB DDR4 

system type - 32bit opereating system

מערכת הפעלה WIN7.

א. מה תהיה ההשפעה של התקנת WIN10 על מהירות המחשב שלי?

ב. איזה סוג של דיסק עליי להתקין - WIN10 OEM, או WIN10 RETAIL,

ומה ההבדלים ביניהם? 

ג. האם משנה האם אקנה WIN10 של 32 או 64 BIT? 

אודה לעזרה בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של speakspeak288

1. לגבי שדרוג וינדוס 7 ל-10, 

כאשר אני לוחץ על הלינק להורדת האימג' של וינדוס 10   https://www.microsoft.com/he-il/software-download/windows10,

אני לא  מגיע לאפשרות של הורדת האימג'.

האם יכול להיות שמיקורוסופט חסמה את האפשרות?

הם לא מציגים את אפשרות הורדת הISO למחשבי WINDOWS אלא רק את MEDIA CREATOR. אתה יכול להוריד אותו (אני חושב שיש בו אפשרות לצרוב דיסק), או לשנות בהגדרות הדפדפן ככה שישלח כאילו הוא על MAC או .

ציטוט של speakspeak288

א. מה תהיה ההשפעה של התקנת WIN10 על מהירות המחשב שלי?

אשאיר את השאלה הזו למישהו שיודע יותר ממני, אבל אני לא חושב שתהיה השפעה מהותית.

ציטוט של speakspeak288

ב. איזה סוג של דיסק עליי להתקין - WIN10 OEM, או WIN10 RETAIL,

ומה ההבדלים ביניהם? 

OEM זה שבאה עם המחשב וא"א להעביר אותה למחשב אחר. RETAIL זו שאתה רוכש ממיקרוסופט ואפשר לשים אותה על איזה מחשב שאתה רוצה, וגם להעביר ממחשב למחשב, בתנאי שהיא פעילה רק על מחשב אחד בו זמנית.

ציטוט של speakspeak288

ג. האם משנה האם אקנה WIN10 של 32 או 64 BIT? 

כן. אם המעבד שלך הוא 32 ביט (אין סיכוי), 64 ביט לא תעבוד. אם המעבד הוא 64 ביט, 32 ביט תעבוד אבל לא בצורה מיטבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של af db creid

OEM זה מערכת הפעלה שבאה עם המחשב וא"א להעביר אותה למחשב אחר. RETAIL זו מערכת הפעלה שאתה רוכש ממיקרוסופט ואפשר לשים אותה על איזה מחשב שאתה רוצה, וגם להעביר ממחשב למחשב, בתנאי שהיא פעילה רק על מחשב אחד בו זמנית.

היי, תודה על ההסבר המפורט.

שאלה..

אני מנסה בינתיים להתקין וינדוס 10 שהצלחתי להוריד. רציתי לשאול האם עליי לקנות רישיון של הוינדוס 10, או שהרישיון כבר כלול בהתקנה? דבר נוסף, האם עליי לדעת מה הרישיון של הוינדוס 7 שלי, לצורך ההתקנה? אני לא מצליח למצוא אותו.. יש לזה פתרון?

2 שאלות נוספות..

בנוגע לגיבוי הוינדוס 7..

יש לי שתי מחיצות - C  ו-F.

א. נניח שאני לא גיבוי..

האם מחיצה F תישמר לי עם התקנת וינדוס 10? (ההנחה שלי שהוא יושב על כונן C)

ב. נניח שאני כן גיבוי..

איזו מחיצה עליי לגבות? כל הקבצים החשובים שלי יושבים על F, אבל האם יש לגבות גם את C,

שעליו אני מניח יותקן וינדוס 10?

אודה לעזרתך האדיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של speakspeak288

אני מנסה בינתיים להתקין וינדוס 10 שהצלחתי להוריד. רציתי לשאול האם עליי לקנות רישיון של הוינדוס 10, או שהרישיון כבר כלול בהתקנה?

לא ממש מבין את השאלה. אם הכוונה היא שהורדת ISO זה לא אומר שיש לך רישיון.

ציטוט של speakspeak288

דבר נוסף, האם עליי לדעת מה הרישיון של הוינדוס 7 שלי, לצורך ההתקנה? אני לא מצליח למצוא אותו.. יש לזה פתרון?

לא צריך לדעת, אבל אתה יכול לבדוק. פתח Command Line, תקליד: slmgr -dli ואנטר. חפש RETAIL channel או OEM channel.

ציטוט של speakspeak288

יש לי שתי מחיצות - C  ו-F.

א. נניח שאני לא מבצע גיבוי..

האם מחיצה F תישמר לי עם התקנת וינדוס 10? (ההנחה שלי שהוא יושב על כונן C)

אני חושב שאתה יכול לבחור במהלך ההתקנה אילו מחיצות יפורמטו, אבל לא בטוח.

ציטוט של speakspeak288

ב. נניח שאני כן מבצע גיבוי..

איזו מחיצה עליי לגבות? כל הקבצים החשובים שלי יושבים על F, אבל האם יש לגבות גם את C,

שעליו אני מניח יותקן וינדוס 10?

לא יזיק לגבות אותו למקרה שההתקנה תיכשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של af db creid

לא יזיק לגבות אותו למקרה שההתקנה תיכשל.

בכונן C יש לי 42GB בשימוש מתוך 468, ובכונן F יש 101GB בשימוש מתוך 463.  ביחד יוצא 42+101= 143

כיצד אני גיבוי לשני הכוננים? אני צריך דיסק חיצוני? DISK ON KEY? האם אפשר לגבות ברשת?

אין עליי כרגע כונן חיצוני, וגם לא DISK ON KEY עם הנפח המתאים. 

מה היית ממליץ לי?

שאלה נוספת..

במידה וההתקנה תיכשל וגם אם תצליח, ואני לא אהיה מרוצה מהוינדוס 10..

האם ניתן לשחזר את וינדוס 7? אציין כי אין לי את הדיסק בהישג יד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של speakspeak288

בכונן C יש לי 42GB בשימוש מתוך 468, ובכונן F יש 101GB בשימוש מתוך 463.  ביחד יוצא 42+101= 143

כיצד אני מבצע גיבוי לשני הכוננים? אני צריך דיסק חיצוני? DISK ON KEY? האם אפשר לגבות ברשת?

מה היית ממליץ לי?

אפשר גיבוי בענן, הייתי מעדיף גיבוי על דיסק חיצוני. אם אין אז אין. אולי למישהו אחר יהיה רעיון.

ציטוט של speakspeak288

שאלה נוספת..

במידה וההתקנה תיכשל וגם אם תצליח, ואני לא אהיה מרוצה מהוינדוס 10..

האם ניתן לשחזר את וינדוס 7? אציין כי אין לי את הדיסק בהישג יד..

ניתן, אני חושב רק עד 30 יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של speakspeak288

כיצד אני מבצע גיבוי לשני הכוננים? אני צריך דיסק חיצוני? DISK ON KEY? האם אפשר לגבות ברשת?

מה היית ממליץ לי?

מה שאני הייתי ממליץ זה פשוט ללכת ולקנות אחד כזה ממש לא כדאי לחיות בלי גיבוי בכלל.  

אם בכל זאת אתה לא גיבוי אתה צריך להבין שכשמתקינים וונידוס שום דבר לא נמחק אם לא מוחקים, ז"א אם לא תעשה בעצמך את פעולת המחיקה או האתחול כל הקבצים פשוט יישארו. מה שכן אתה צריך להיות קצת מודע למה שאתה עושה ולהבין בדיוק מה אתה מאשר וכו' 

דבר ראשון תבדוק אם הדיסק שך עכשיו הוא GPT או MBR בניהול דיסקים.  ולפי זה תצרוב את הווינדוס על הדיסק און קי, אם צריבת הדיסק און קי צריכה להיות MBR והוא נצרב כGPT, במהלך ההתקנה הוא לא ייתן להמשיך עד שיאתחלו את הדיסק, תחסוך לעצמך את הניסיון והתהייה ותבדוק בדיוק מה אתה צריך.  

במהלך ההתקנה לא יהיה כתוב לך C וD לכן תשים לב על מה אתה בוחר להתקין לפי גודל המחיצה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אלי ירדני

מה שאני הייתי ממליץ זה פשוט ללכת ולקנות אחד כזה ממש לא כדאי לחיות בלי גיבוי בכלל.  

אם בכל זאת אתה לא מבצע גיבוי אתה צריך להבין שכשמתקינים וונידוס שום דבר לא נמחק אם לא מוחקים, ז"א אם לא תעשה בעצמך את פעולת המחיקה או האתחול כל הקבצים פשוט יישארו. מה שכן אתה צריך להיות קצת מודע למה שאתה עושה ולהבין בדיוק מה אתה מאשר וכו' 

היי,

אני רוצה לרכוש כונן דיסק חיצוני, ואני מתלבט לגבי הסוג.

מצאתי שני סוגים:

1. בנפח 1 טרה בייט, 3.5 אינטש , מגיע ללא כבל SATA.

האם הממשק של SATA יעיל? האם זה אותו חיבור של מסך המחשב למעבד?

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=6011&iszap=1  

2. SAN DISK, בנפח 240 ג'יגה בייט, 2.5 אינטש גם מגיע ללא כבל SATA.

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=19113&iszap=1

בהנחה שאני מגבה את הנפח שהזכרתי בשרשור (143 ג'יגה), איזה מבין שני הסוגי כוננים האלה יותר מתאים לי?

יש לך דגם או סוג מסוים שהיית ממליץ לי במחיר ממש זול? אני אציין כי אני משתמש פשוט.

ציטוט של אלי ירדני

דבר ראשון תבדוק אם הדיסק שך עכשיו הוא GPT או MBR בניהול דיסקים.  ולפי זה תצרוב את הווינדוס על הדיסק און קי, אם צריבת הדיסק און קי צריכה להיות MBR והוא נצרב כGPT, במהלך ההתקנה הוא לא ייתן להמשיך עד שיאתחלו את הדיסק, תחסוך לעצמך את הניסיון והתהייה ותבדוק בדיוק מה אתה צריך.  

במהלך ההתקנה לא יהיה כתוב לך C וD לכן תשים לב על מה אתה בוחר להתקין לפי גודל המחיצה. 

למה בעצם צריך לצרוב את הוינדוס לדיסק און קי? 

והאם הכוונה לצרוב את וינדוס 7 או וינדוס 10?  האם זה נועד לצורך גיבוי? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של speakspeak288

היי,

אני רוצה לרכוש כונן דיסק חיצוני, ואני מתלבט לגבי הסוג.

מצאתי שני סוגים:

1. Western Digital בנפח 1 טרה בייט, 3.5 אינטש , מגיע ללא כבל SATA.

האם הממשק של SATA יעיל? האם זה אותו חיבור של מסך המחשב למעבד?

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=6011&iszap=1  

2. SAN DISK, בנפח 240 ג'יגה בייט, 2.5 אינטש גם מגיע ללא כבל SATA.

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=19113&iszap=1

בהנחה שאני מגבה את הנפח שהזכרתי בשרשור (143 ג'יגה), איזה מבין שני הסוגי כוננים האלה יותר מתאים לי?

יש לך דגם או סוג מסוים שהיית ממליץ לי במחיר ממש זול? אני אציין כי אני משתמש פשוט.

שניהם לא חיצוניים, אם אתה רוצה חיצוני תקנה משהו כזה https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=852063

ציטוט של speakspeak288

למה בעצם צריך לצרוב את הוינדוס לדיסק און קי? 

והאם הכוונה לצרוב את וינדוס 7 או וינדוס 10?  האם זה נועד לצורך גיבוי? 

לא קשור לגיבוי. בשביל להתקין צריך שהווינדוס יהיה על מדיה חיצונית.   אני מציע שבתור התחלה תעשה קצת חיפוש על הדרכה איך להתקין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אלי ירדני

שניהם לא חיצוניים, אם אתה רוצה חיצוני תקנה משהו כזה https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=852063

קניתי את המוצר שהמלצת לי. הצלחתי לגבות באמצעות הכונן החיצוני את החומר, ועכשיו אני מוכן לשלב התקנת הוינדוס.

ציטוט של אלי ירדני

לא קשור לגיבוי. בשביל להתקין צריך שהווינדוס יהיה על מדיה חיצונית.   אני מציע שבתור התחלה תעשה קצת חיפוש על הדרכה איך להתקין ווינדוס.

העברתי את הוינדוס שהורדתי כקובץ ISO לדיסק און קי. ניגשתי גם לסרטון הדרכה, אבל הם אומרים שצריך שיהיה לי PRODUCT KEY על מנת שאוכל לפני שאני מתחיל התקנה. 

איך אני משיג PRODUCT KEY  מקורי באינטרנט? 

האם אני יכול לבצע את ההתקנה של וינדוס 10 ישירות על וינדוס 7 מבלי לפרמט?

איך אני יכול לבצע שיחזור של וינדוס 7  במידה וההתקנה נכשלת? אין לי את הדיסק של וינדוס 7..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...