NVIDIA לא תעבוד יותר עם Hardware Unboxed - עמוד 6 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

NVIDIA לא תעבוד יותר עם Hardware Unboxed

huber
 Share

Recommended Posts

כי 16GB זה הקלף היחיד שיש לו אז הוא משתמש בו עד הסוף. תשמע לפחות הוא פאן בוי מוצהר אז זה כבר משהו. 

אישית, לא מבין איך בכלל אפשר לזלזל בפיצ'רים שנותנים חוויה עדיפה כאן ועכשיו גם אם במשחקים בודדים על פני תכונה שנותנת 0 יתרון במשחקים היום ואולי תיתן יתרון כלשהו אי שם בשנת 2022 כאשר 40XX ו- 7XXX יהיו מעבר לפינה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 161
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

העניין הוא שDLSS וRT גם לא הולכים לשום מקום. התמיכה בהם רק תלך ותתרחב, זה בלתי נמנע שעוד שנה-שנתיים כל משחק כבד שיצא יכלול את זה. אז לא רק שאתה מהמר שה16GB יועילו בעתיד, אתה גם מהמר שלAMD יהיה מקביל חזק לDLSS שידאג לכך שהכרטיסים המתחרים של נוידיה לא ישאירו לאלה של אבק בכל משחק שתומך בזה.

לקנות כרגע 6800 זה הכי קצר טווח שיש. כדאי לקנות רק אם הדבר היחיד שמעניין אותך זה ביצועים כאן ועכשיו ברסטריזציה מסורתית ובעתיד כבר תשבור את הראש. שזה אגב לגיטימי לגמרי בעיניי, אני לא מאמין בלהשקיע בחומרה בשביל העתיד הרחוק. אבל אם כבר כן פותחים את זה... לפחות שהיחס יהיה שווה ל2 הצדדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

העניין הוא שDLSS וRT גם לא הולכים לשום מקום. התמיכה בהם רק תלך ותתרחב, זה בלתי נמנע שעוד שנה-שנתיים כל משחק כבד שיצא יכלול את זה. אז לא רק שאתה מהמר שה16GB יועילו בעתיד, אתה גם מהמר שלAMD יהיה מקביל חזק לDLSS שידאג לכך שהכרטיסים המתחרים של נוידיה לא ישאירו לאלה של AMD אבק בכל משחק שתומך בזה.

לקנות כרגע 6800 זה הכי קצר טווח שיש. כדאי לקנות רק אם הדבר היחיד שמעניין אותך זה ביצועים כאן ועכשיו ברסטריזציה מסורתית ובעתיד כבר תשבור את הראש. שזה אגב לגיטימי לגמרי בעיניי, אני לא מאמין בלהשקיע בחומרה בשביל העתיד הרחוק. אבל אם כבר כן פותחים את זה... לפחות שהיחס יהיה שווה ל2 הצדדים.

למה לא לחשוב על העתיד? בן אדם קונה כרטיס מסך בשביל המחשב שלו לפחות למשך 3 שנים אני מאמין... אם לא יותר

גם אומרים שכרגע ה-RT לא מספיק אולי לא  כל כך מלוטש ורק עוד דור או שניים הוא יראה משהו טוב יותר במשחק.

אני כבר לא יודע חח

אני מניח שראיתי בנצ' אחד שהראה שה-FIDELITYCAS של דווקא הביא ביצועים לא רעים ביחס ל- ולא רחוקים דווקא...

נערך על-ידי zone glide
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

טוב תחשוב על העתיד, תקנה 3080TI עם 20 ג'יגה ב5000 שקל. עוד שנתיים תקבל RTX4060 ב2000 שקל שנותן את אותם ביצועים.

מה אני בא להגיד? צרכן שרוצה לקבל תמורה למחיר מראש לא קונה את הכרטיסים האלה, אתה רוצה לבטח את עצמך לעתיד? קח 2000 שקל שים אותם בצד, לך קנה RTX3060 כשהוא יוצא ועוד שנתיים קח את ה2000 שחסכת עכשיו ותקנה 4060. גם חסכת כסף, גם תקבל ביצועים דומים בעתיד אך עם טכנולוגיה חדשה יותר, וגם תוכל למכור את הכרטיס הנוכחי שלך כשעדיין יש לו ערך טוב בשוק ולהחזיר חלק מהסכום.

אז מה המסקנה? למה לקנות 3080TI עם 20 ג'יגה? כי אתה רוצה את הביצועים שהוא מציע. לא מחר, היום.

אשמח אם תוכל לעזור לי בדיון שלי שוב..

בגדול כבר הזמנתי את 3080.. ואני בדילמה קצת כי אני כנראה שואף לקנות מסך 144HZ.. גם אם לא אנצל אותו בכל משחק ב-144.. כנראה מסך כזה יהיה futureproof.

קראתי לא מעט ברשת ואומרים שבמיוחד ב- ה-VRAM הוא קריטי במקרה הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lev-27

בתור צרכן לא מעניין אותי בכלל. 

אותי דווקא כן מעניין

הכרטיס עובד טוב? 

כל עוד אתה לא צורך יותר מ- 8/10GB VRAM מה שכבר היום נוגע בגבולות הללו

עובד יותר טוב מהמתחרים? 

לא לפי המבחנים שהראו לנו ברשת במיוחד של harwareunboxed שמצאו שחוץ מב- , ביתר המקרים דווקא ידו של RDNA2 על העליונה.

מציע פיצ'רים עדיפים? 

מה הוא מציע שעדיף ושימושי ?

מציע תמיכה יותר טובה בדרייברים? 

לך תוכיח ואל תשוב לכאן לפני, שיש לך ראיות קונקרטיות מצולמות במו ידך שלך. לא מאמין לדמגוגיה.

עולה כמו המתחרה הישרה? 

לא, עולה יותר במחירי השוק. דווקא יותר זול להשיג RX6800XT במחיר השוק, בדקתי בשבועיים האחרונים במקרים שכן היה להשיג ב- את מי מהם לבליח של כמה דקות

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

שמע זו דילמה כי אומרים שכנראה הוא יעלה משמעותית יותר מ-3080 הרגיל.. ובסהכ אתה מקבל אולי עוד 3-4% ביצועים במשחקים כי הוא לא יהיה חזק יותר מ-3090...

מצד שני, אני לא בטוח שה-VRAM בלבד לכשעצמו שווה הוספה של מאות דולרים..

הדיבורים הם שהוא יעלה 999$. קרי כ- 5000 שח לאחר התיצבות מחירים בארץ, אם וכאשר נגיע למועד. בנתיים חזון למועד.

ברובד ביצועים ההיבט הזה לא מעניין, כולם 3080/3080Ti/3090 הם אותו הדבר. פלוס מינוס 5-10 אחוז זה נתון שהוא

למען הפרוטוקול. אף אדם אינו מסוגל ממילא לחוש בפערים זניחים שכאלו מבחינה ביצועית. ולכן לא זו השאלה:

השאלה היא אם אנחנו כבר מוציאים כל כך הרבה כסף, 4000-6000 שח סדר גודל, לא מן הראוי שנקנה מוצר בעל אורך חיים ראוי לשם שינוי ?

היית מוכן לרכוש מרצדס חדשה במחיר סופר יקר, ביודעין שאורך החיים שלה קצרצר ?

לא נראה לי.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

הדיבורים הם שהוא יעלה 999$. קרי כ- 5000 שח לאחר התיצבות מחירים בארץ, אם וכאשר נגיע למועד. בנתיים חזון למועד.

ברובד ביצועים ההיבט הזה לא מעניין, כולם 3080/3080Ti/3090 הם אותו הדבר. פלוס מינוס 5-10 אחוז זה נתון שהוא

למען הפרוטוקול. אף אדם אינו מסוגל ממילא לחוש בפערים זניחים שכאלו מבחינה ביצועית. ולכן לא זו השאלה:

השאלה היא אם אנחנו כבר מוציאים כל כך הרבה כסף, 4000-6000 שח סדר גודל, לא מן הראוי שנקנה מוצר בעל אורך חיים ראוי לשם שינוי ?

היית מוכן לרכוש מרצדס חדשה במיר סופר יקר, ביודעים שאורך החיים שלה קצרצר ?

לא נראה לי.

התמורה אבל למחיר היא רעה מאוד.. 200-300 דולר רק בגלל VRAM?

אני לא מבין מה הולך בדור הזה בשונה מדורות אחרים... שאז אם היה יוצא דגם TI היית מקבל הבדל מורגש בביצועים ולא בהכרח במחיר גבוה בהרבה.

למה העדיפות ב- היא אצל אנווידיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ch33

הייתה לך נקודה אם צריכת זכרון גרפי הייתה עולה באותו קצב. היא לא. 6 ו8 ג'יגה הספיקו בהחלט ב2016, והם גם מספיקים היום לרוב מוחלט של צרכנים. אם יש עליה בצריכת זכרון במשחקים היא כנראה הרבה יותר קרובה לליניארית מאשר מכפילה את עצמה כל שנתיים כמו שאתה חושב שצריך להיות בכרטיסי המסך. זה לא כזה קשה להאמין שיש חסם עליון כלשהוא על כמה זכרון גרפי נצטרך בכרטיס, דברים שונים מתקדמים בקצב שונה ואני לא יודע אם בעשור הקרוב תהיה לצורך העניין את אותה עלייה ברזולוציית טקסטורות שהייתה בעשור האחרון.

לא צריך לסמוך עליי או עליך או כל אחד אחר, יש את כל הנתונים. אתה לא תמצא היום משחק שמדגדג בכלל את אזור ה16 ג'יגה, ואם אנחנו משתמשים בנסיון העבר כדי ללמוד משהו כמו שאתה בעצמך עשית - זה גם אומר שלא יהיה כזה בשנים הקרובות. אם היום מקרה הכי קיצוני זה משחק שצורך 10 בהגדרות הכי משוגעות, אז בקצב שאנחנו מתקדמים בו - זה לא יקפוץ ב6 עד הרבה אחרי שהדור הנוכחי של כרטיסים כבר סיים את מחזור החיים שלו במחשבים. אז הרי לך תשובה למה הפעם שוב לא הכפלנו את המספר.

ובכלל הדיון היה סביב RT\DLSS נגד מה שיש לAMD להציע בדור הזה, שזה בערך 16 ג'יגה זכרון וזהו. אני לא מבין למה על וRT אפשר להגיד שזה לא רלוונטי כרגע ובאותה נשימה לקחת ברצינות את ה16GB האלה כשיקול.

לצערך הנך טועה. צריכת הזכרון צמודה לכושר ההספק של הליבה:

אם הליבה מדור לדור מסוגלת לפי 2 קריאות של ביטים מהזכרון וכתיבת פי 2 ביטים לפלט, גם הזכרון צריך לתמוך במרחב

הפעולה שהוכפל. למעשה מדור לדור של כותרים ומנועים גראפיים, המפתחים מגדילים פי 2 את הטקסטורות בצמידה

לגדול ב VRAM, שעתה ניתן לעבד אותם בזכות הליבה הכפולת הספק.

ואם לא יעשו כן וישארו עם מעט כמו שהיה בדור הקודם, או אז איכות הגרפאיקה לא תעלה בין הדורות של

המנועים, אלא רק ה FPS גרידא יעלה. אך זה לבדו לא ממש מעניין.

כי אם ה- FPS היה נגיד 200 בדור הקודם, ולא נגדיל את מרחב הזכרון והטקסטורות, אזי כפולת הספק תתן לנו

400FPS אך ללא שפור ויזואלי באיכות התמונה במקביל, ומה עשינו ?

אנחנו לא רק רוצים יותר FPS אך באותה איכות ויזואלית של פעם, אנחנו רוצים פי 2 איכות ויזואלית בשמירה

על אותו FPS גבוהה, זה שטוב ונוח לנו איתו נגיד 200.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לצערך הנך טועה. צריכת הזכרון צמודה לכושר ההספק של הליבה:

אם הליבה מדור לדור מסוגלת לפי 2 קריאות של ביטים מהזכרון וכתיבת פי 2 ביטים לפלט, גם הזכרון צריך לתמוך במרחב הפעולה שהוכפל.

למעשה מדור לדור של כותרים ומנועים גראפיים, המפתחים מגדילים פי 2 את הטקסטורות בצמידה לגדול ב VRAM,

שעתה ניתן לעבד אותם בזכות הליבה הכפולת הספק.

ואם לא יעשו כן וישארו עם מעט זכרון כמו שהיה בדור הקודם, או אז איכות הגרפאיקה לא תעלה בין הדורות של המנועים, אלא רק ה FPS גרידא יעלה.

זה לבדו לא מעניין.

כי אם ה FPS היה נגיד 200 בדור הקודם, ולא נגדיל את מרחב הזכרון והטקסורות, אזי ליבה כפול הספקתביא לנו 400FPS אך ללא שפור ויזואלי באיכות התמונה.

לא עדיף אולי כבר לדלג על הדור הזה וזהו?

נניח הם ישחררו את המוצר הזה בפברואר בתור "מוצר חירום" רק בגלל התגובה למרבית הזיכרון אצל ... אז כבר בסוף שנה הבאה יהיה לנו דור חדש של + כרטיסי מסך? וגם שה 3080TI ייצא לך תדע מתי תשיג מלאי שלו.. ככה שכמעט ולא יהיה לך זמן להשתמש בדור העדכני לפני שהחדש יוצא..

וגם אולי בשנה הבאה נקבל כבר DDR5... גם הסוקט כבר הגיע לסיומה ככל הנראה.. אז זו הזדמנות ללוחות אם חדשים שאולי יתמכו בזה כבר.

נערך על-ידי zone glide
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

מה הסיבה על העדיפות ב-4k מצד אנווידיה?

נוידיאה שינתה בדור הנוכחי 3000 את היחס חומרה שבין רכיב הגאומטריה לבין רכיב הרסטריזציה,

באופן כזה שמחד פוגע בביצועי רזולוציה נמוכה כגון 1080P ו- 1440P אך לטובת שיפור ביצועי ב .

ב RDNA2 היחס הוא כזה שמאופטמז לרזולוציות הנמוכות יותר על חשבון הגבוהות יותר. 

ולכן עבור ישנה עדיפות לסדרה 3000 ומתחת לכך ישנה עדיפות לסדרה 6000.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

נוידיאה שינתה בדור הנוכחי 3000 את היחס חומרה שבין רכיב הגאומטריה חבין רכיב הרסטריזציה,

באופן כזה שמחד פוגע בביצועי רזלוציה נמוכה כגון 1080P ו- 1440P אך לטובת שיפור ביצועי ב 4k.

ב RDNA2 היחס הוא כזה שמאופטמז לרזלוציות הנמוכות יותר על חשבון הגבוהות יותר. 

ולכן עבור 4k ישנה עדיפות לסדרה 3000 ומתחת לכך ישנה עדיפות לסדרה 6000.

הגבתי ^^

ואיך זה בא אבל לידי ביטוי? יש בנצ'ים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zone glide

לא עדיף אולי כבר לדלג על הדור הזה וזהו?

נניח הם ישחררו את המוצר הזה בפברואר בתור "מוצר חירום" רק בגלל התגובה למרבית הזיכרון אצל AMD... אז כבר בסוף שנה הבאה יהיה לנו דור חדש של מעבדים + כרטיסי מסך? וגם שה 3080TI ייצא לך תדע מתי תשיג מלאי שלו.. ככה שכמעט ולא יהיה לך זמן להשתמש בדור העדכני לפני שהחדש יוצא..

וגם אולי בשנה הבאה נקבל כבר DDR5... גם הסוקט AM4 כבר הגיע לסיומה ככל הנראה.. אז זו הזדמנות ללוחות אם חדשים שאולי יתמכו בזה כבר.

שאלה שהיא פילוסופית. מה זה לוותר על הדור הזה ?

אתה רוצה מעוניין ומרגיש שצריך את הביצועים של הדור הנוכחי בגלל מסך 1440P ותדר עבודה גבוהה = 144hz ?

אז אין לך יותר מדי דילמות/ברירות, קנה את הדור הנוכחי.

לרזולוציה 1440P אם בכוונתך להשאר עימה בזמן הנראה לעין, ישנה עדיפות ל RDNA2 שיותר מאופטמז אליה.

אם RT באיזו שהיא צורה שיכנע אותך שהוא רלוונטי ועושה לך את זה למרות הפגיעה האנושה בביצועים, אז אמפיר עדיף לך.

**אני אישית על מסך 1080P בתדר מסורתי 60hz ולכן 1080ti שברשותי הוא מעל ומעבר, עדיין.

אצלי אין את הדילמה אם לשדרג או לא בדור הנוכחי, בשונה ממך. פשוט אין אצלי צורך או קרוב ללהיות צורך.

כמעט הכל טס אצלי בין 200-400FPS... לפחות במעט שאני כן מפעיל ב- 3D. בגילי לא משחקים ממש.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...