כמה שאלות לפני קניית מחשב חדש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לפני קניית מחשב חדש

Inglorious
 Share

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לקנות בקרוב מחשב חדש ויש לי כמה שאלות, קודם כל לגבי המפרט:

Ryzen 3700x מעבד

Noctua NH-U12S למעבד

ASUS B450m-a Prime לוח אם

Team T-FORCE Vulcan Z 64GB 3200mhz זיכרון

Radeon RX550 כרטיס מסך

Antec NX120 מארז

Antec VP500P 500w ספק כוח

1TB HDD וכונן SSD MX100 שירדו מהמחשב הישן שלי ולא מוצא צורך לשדרג.

בעיקרון השימוש הכמעט בלעדי במחשב הוא עבודה עם תוכנת עיבוד וניתוח נתונים שמצריכה המון זיכרון ומעבד חזק וכמו שניתן לראות אלה נקודות החוזק של המפרט, השימוש הנוסף למחשב אם בכלל הוא גיימינג קל מאוד ברמת ה-CSGO,FM21,Among us ובאטלפילד 1. בהזדמנות זו אשאל האם RX550 מספיק ל-BF1? לא מחפש להריץ על אולטרה או משהו כי גם ככה יש לי כולה מסך U2414H.

השאלה שלי היא איך המפרט לדעתכם? האם יש משהו שהייתם משנים בקטגוריית המחיר של כל מוצר? יש לי כמה לבטים לגבי הלוח אם, האם הוא יצליח להוציא את המיטב מהמעבד ומהזיכרון או שיהיה כאן סוג של "צוואר בקבוק"?. כנ"ל לגבי הקיט ראם, האם הוא טוב לדעתכם?

דבר נוסף, כחלק מהניסיון שלי להוזיל עלויות כי השדרוג לא היה מתוכנן לעכשיו ותפס אותי בהפתעה כי המחשב שלי שבק חיים אני שוקל להזמין את המעבד מאמזון או . את הקיט RAM אני מזמין מ- כי האחריות היא לכל החיים גם ככה והמחיר מאוד משתלם (800 ש"ח כולל משלוח ומיסים לעומת יותר מ-1200 בארץ) אבל מה לגבי מעבד? האם כדאי להזמין חלק כזה רגיש מאמזון או והאם האחריות בכלל קיימת במקרה הזה?

אודה מקרב לב לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני הכל לגבי הקנייה באינטרנט, newegg מגיעים עם אחלה מחירים, אבל קח בחשבון שחלק גדול מהחומרה לא מגיע במשלוח חינם, משלוח של ספק כוח יכול להגיע ל200 ש"ח ואז זה כבר פחות שווה את זה. אבל לחלק היותר חשוב הוא האחריות, תאמין לי שלא תרצה להסתבך ולשלוח לתיקון כרטיסים לחו"ל, זה תהליך שיכול לקחת הרבה זמן ולהשבית לך את המחשב. שירות מעולה ותקנון החזרות ותיקונים נורמלי ולא כמו .

על פניו ההבדלים במחיר לא כאלה קריטים לדעתי, לא לפחות סכום ששווה לאבד אחריות או נוחות מינימלית.

המפרט עצמו די טוב, יש לי כמה הערות.

איך הRAM מחולק? לכמה סטיקים? תיצמד ל2.

יש סיבה לקירור מעבד יקר כל-כך? הוא מעולה שלא תבין אותי לא נכון, אבל אולי ניתן לחסוך לך קצת כסף, יש אופציות אחרות שקטות, אולי Coolermaster 212 מאוורר מעולה ועולה 100-150 ש"ח.

לגבי הRX550 לא הייתי ממליץ כרטיס מאוד עייף, בוא נגיד שBF1 כן תוכל להריץ כמעט טוב על הגדרות נמוכות מאוד. ממליץ לך לשלם מעט יותר ולקחת כרטיס מסך נורמלי, שיספיק גם למשחקים בעוד כמה שנים, הרמה עולה מאוד מהר.

אפשר ללכת על איכותי יותר, החלק הכי חשוב במחשב ולא מוערך מספיק, ששובק חיים יכול לשרוף לך חצי מחשב.

מפרט מומלץ - שים לב לא כולל ואחסון.

מעבד: 1443 ₪ - AMD Octa Core Ryzen 7 3700X 4.4Ghz BOX
לוח אם: 299 ₪ - Prime B450M-K -3.1
כרטיס מסך: 688 ₪ - * חדש * - GTX1650 Up To 1605Mhz EX PLUS (1-Click OC) Dual Fan
ספק כוח: 181 ₪ - VP500P 500W 3 Year Warranty
מארז: 161 ₪ - GX202 1 REAR + 2 FRONT BLUE FANS WINDOWED

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 2772 ₪ 
לאשראי: עד 12 תשלומים 2827 ₪ או עד 36 תשלומים 2882 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...