פירמוט דיסק והתקנת ווינדוס - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פירמוט דיסק והתקנת ווינדוס

JAKEEE
 Share

Recommended Posts

שלום חברים.
ממש אשמח לקבל עזרה.

יש לי מחשב ישן, שהדיסק קשיח שלו (עם מערכת ההפעלה) הפסיק לעבוד (מת).
כעת יש לי דיסק קשיח שחבר הביא לי. הוא מצוין (יש לי עוד מחשב והוא קורא אותו מצוין). אך מותקנת עליו מערכת 10.
אני מעוניין לפרמט את הדיסק קשיח הנ"ל (יש לי כמובן עוד מחשב לצורך כך כנ"ל...), ולהתקין איתו על המחשב הישן (שהדיסק קשיח שלו מת), 7.
יש לי קובץ ISO להתקנת 7 (במחשב השני).

אשמח מאוד לקבל הכוונה:
1) איך לפרמט\לאתחל את הדיסק קשיח הנ"ל
2) איך להתקין איתו על המחשב את 7 (לאחר שהעתיק אליו את הקובץ ISO כמובן)

אציין שניסיתי לאתחל את הדיסק קשיח בכמה דרכים ולא הצלחתי:
א) עשיתי לחצן ימני "איתחול". והמחשב כתב לי שיש קובץ פתוח ואי אפשר לאתחל (למרות שאין שום קובץ פתוח)
ב) ניסיתי דרך "ניהול דיסקים" ולא ראיתי שהוא נותן אפשרות איתחול.
ג) ניסיתי דרך ה"CMD" (ראיתי הדרכה באינטרנט) ע"י "DISKPART" וכו'..... והוא לא פירמט כלום.
ד) ניסיתי למחוק באופן ידני את הנמצא על הדיסק קשיח (שכאמור מותקן עליו ווינדוס 10) והרבה קבצים הוא כתב שאין הרשאה למחוק.
אין לי משוג מה הבעיה שלו עם פירמוט הדיסק???

בקיצור ממש אשמח לקבל עזרה. אין לי שום ידע בהתקנה ראשונית של ווינדוס (איך מתקינים כשאין לך ....??), אך אני די מבין במחשבים, וקולט מהר.
הסבר ברור ומתומצת של כלל השלבים יעזור לי מאוד.

מצפה לעזרתכם.
תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JAKEEE

בקיצור ממש אשמח לקבל עזרה. אין לי שום ידע בהתקנה ראשונית של ווינדוס (איך מתקינים כשאין לך מערכת הפעלה....??), אך אני די מבין במחשבים, וקולט מהר.
הסבר ברור ומתומצת של כלל השלבים יעזור לי מאוד.

מצפה לעזרתכם.
תודה

התקנת וונידוס לא עושים איך שאתה מתאר, צריך לצרוב את הISO לדיסק און קי [הזהרה! כל התוכן שלו ימחק]  עם תוכנה מתאימה כמו RUFUS  

לאחר הצריבה אתה צריך להעלות את המחשב מהדיסק און קי. כל מחשב התפריט שונה ודרך ההגעה אליו שונים זה יכול להיות משהו כמו F12 או F9 וכד' תבדוק בגוגל לפי הדגם של המחשב שלך)  במהלך השלבים של ההתקנה תוכל לפרמט בלי שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש תודה אלי היקר

תוכל להסביר לי מה הכוונה לצרוב לדיסק אונקי עם תוכנת "RUFUS". אי אפשר להעתיק פשוט את הקובץ לאונקי? ואם לא, ניתן להשיג את התוכנה שאמרת ברשת? - אשמח לקצת הסבר בעניין.

בנוסף. תוכל קצת לפרט איך בדיוק אני מתקין מהאונקי את הווינדוס על המחשב? המחשב לבד יתקין זאת על הדיסק קשיח?

גם פה ממש אשמח לקצת הרחבה.

ממש תודה. אשמח מאוד מאוד לקבל עזרתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת.... הורדתי את RUFUS הכנתי את האונקי להתקנת 7
לצורך התקנה מ"ביוס" קראתי את המדריך הזה: https://hwzone.co.il/main-computers/...0%D7%95%D7%AA/
עשיתי כמו שכתוב.
אך כשאני מפעיל את המחשב, במקום להעלות את ההתקנה דרך האונקי עולה מסך כמופיע בתמונה המצורפת.
אפשר להבין מה הבעיה?
תודה

20201120_133305.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JAKEEE

אך כשאני מפעיל את המחשב, במקום להעלות את ההתקנה דרך האונקי עולה מסך כמופיע בתמונה המצורפת.
אפשר להבין מה הבעיה?
תודה

תצרוב מחדש את הISO על הדיסק און קי ובהגדרות של הRUFUS לפני הצריבה תשנה את GPT  ל-MBR.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...