ייעוץ לגבי מפרט מוכן, תכנות וגיימינג קל - 5,000 ש"ח. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לגבי מפרט מוכן, תכנות וגיימינג קל - 5,000 ש"ח.

mzn
 Share

Recommended Posts

היי חברים,

בניתי מפרט לפי צרכים אישיים, אני בטוח שאפשר לחסוך בהמון מקומות, אבל זה לא מה שאני מחפש. הייתי רוצה לדעת אם המפרט עצמו טוב והרכיבים 'מתאימים' אחד לשני, האם כולם ברמה זהה והאם כדאי היה להשקיע פחות או יותר ברכיב כזה או אחר. אני כן מנסה להסתכל לעתיד, לכן לדוגמא לקחתי כונן GEN4, בטוח שאפשר היה לחסוך שם. כנ"ל בלוח אם. 

בינתיים ההתלבטות היחידה שלי היא האם לקחת ספק חזק יותר, נכון לעכשיו יש לי כרטיס מסך פשוט מאוד (1660), בעתיד אולי אצטרך ספק חזק יותר לכרטיסים חדשים יותר (הבנתי שגרסאת ה3000 של דורשת המון חשמל). 

המטרה העיקרית היא תכנות עם וירטואליזציה וקימפולים פה ושם על מערכות הפעלה שונות.

*אם צריך אמלא טופס, למרות שאני מאמין שפירטתי הכל כאן. 

[img]http://startpc.co.il/images/Logo/logo-dark.png[/img]
מפרט זה הורכב ב - [URL]www.startpc.co.il[/URL] - סטארט מחשבים
[b]אודים[/b] | חיפה | תל-אביב | אשדוד 

מעבד: [b]1435 ₪[/b] - * חדש * - AMD Six Core Ryzen 5 5600X Up To 4.6Ghz BOX
קירור אוויר למעבד: [b]162 ₪[/b] - * חדש * - CoolerMaster Hyper 212 LED TURBO DUAL (2x120mm) - WHITE
לוח אם: [b]1106 ₪[/b] - PRIME -PRO AM4
זכרון: [b]678 ₪[/b] - * חדש * - XPG 32G (2X16G) 3200Mhz CL16 SPECTRIX D50 WHITE
דיסק קשיח: [b]688 ₪[/b] - * חדש * - 500G 980 PRO  Read Up to 7,000 MB/s  Write Up to 5,000 MB/s
ספק כוח: [b]399 ₪[/b] - * מבצע * - 650W HCG-650M 80+ GOLD Full Modular High Current Gamer
מארז: [b]518 ₪[/b] - * חדש * - Phanteks Eclipse P400A AIR Tempered Glass DRGB White

[b]מחיר סופי: [color=blue]4986 ₪ [/color]למזומן[/b] 
 [color=red][b]5085 ₪[/color] לאשראי עד 12 תשלומים[/b] 
 [color=purple][b]5185 ₪[/color] לאשראי עד 36 תשלומים [/b]

image.png.3cc17930ee8beacb3a8cec1ea46e981b.png

נערך על-ידי mzn
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת כמה כסף אתה מוציא לעומת כמה ביצועים תקבל המפרטים על הפנים.
הSSD הזה יקר ב50% יותר מSSD של 1T שלא תוכל להרגיש את ההבדלים במהירות ביניהם(אלא אם אתה מתעסק בדברים שצריכים להעביר קבצים מאד גדולים לעיתים קרובות, אבל לא נראה לי כי לקחת רק 500GB).
לוח האם יקר ב100% מלוח תואם בלי לתת לך כלום.
זיכרון אם אתה חייב אז אוקיי, אחרת הייתי לוקח משהו אחר(או אם חשוב אז מזמין מאמזון את הoloy warhawk).

ספק יש לך את ה750 של גיגהבייט באותו מחיר.
מארז אם אתה אוהב לך על זה, לא באמת קריטי, אבל אם חשובה לך זרימת אוויר ואתה אוהב הייתי הולך על הNX800 של אנטק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה, המפרט לא עבורי אלא בשביל חבר כך שלגבי מה שנקרא על טעם ועל ריח.. 😅
לגבי הSSD באמת דילמה, חשבתי עליו בהקשר של טעינה של VM אבל כנראה שמדובר פה על זמנים זניחים. 

לגבי הלוח אם, יש לך המלצה על אחד אחר אך אמין ? האם ידוע מה קורה עם המאוורר שהכניסו ללוחות X570? יש איזה סיפורי זוועה על זה שהוא התקלקל? 
הספק של גיגהבייט אכן גולד ומודולרי, אופציה טובה באמת :) 

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לו את הNX800 מבחינת מארז ותזמין לו oloy warhawk מאמזון(לי יש את הקיט הזה והוא מצוין והRGB שלו יפה אם זה חשוב)
הSSD בשימושים רגילים לא תוכל להרגיש בין PCIE 4 ל3 והמחיר הוא פי 4 לאותו נפח, אני אישית חושב שהsweet spot נמצא כרגע בNVME של 1T באזור ה500-600 שקל.
אם אין דרישות ספציפיות מהלוח אז הייתי הולך על לוח B550 כמו הAsus TUF GAMING B550-PLUS או Gigabyte B550 ELITE וגם אלו הם מעל ומעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שציינת מזכיר לי את מה שאני מתכוון לקנות בזמן הקרוב, בלי לחפש לחסוך בכל מחיר:

אפשר אבל לרדת בלוח האם ל B550, ואז יש לך במחיר בהחלט סביר יחסית את ה Gigabyte B550 PRO

אקנה אותו כי הוא לא נופל באיכותו מלוחות האם היוקרתיים ביותר, עם של כרטיס קול מעולה ו6 חיבורי sata להם אני זקוק.

באשר לSSD, אם אתה רוצה PCI 4.0, ובעצם למה לא, אם כבר, קח את זה : XPG GAMMIX S50 Lite PCIe Gen4x4 M.2 2280

673 ש"ח ל 1t

נערך על-ידי bypass
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה קטע, בדיוק באתי לפרסם תגובה ולשאול לגבי הSSD. 

ראיתי שדיי מלכלך על ה980 PRO ממילא. 

אני באמת מתלבט בין XPG SX8200 לבין XPG GAMMIX S50 לבין 970 EVO PLUS שהכי יקר מבין שלושתם.

לגבי הלוח, מקבלים אמנם 100 שח חזרה לחשבון הבנק על ידי , אבל באמת יוצא לוח יקר ללא סיבה נראת לעין. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...