מחשב נייד מארה"ב - סוללה וכבל + (סוג של) פתרון - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד מארה"ב - סוללה וכבל + (סוג של) פתרון

Ben Gordon
 Share

Recommended Posts

אני נמצא כרגע בארה"ב, רכשתי לפטופ HP Pavilion 15.6" Horizon Blue 15-eh0090wm,

הדלקתי אותו, הטענתי, התקנתי עדכונים ל , כיביתי אותו והחזרתי לקופסא.
אני מתכוון להשתמש בו בעוד כעשרה חודשים בישראל.

1. האם יש חשש שיקרה משהו לסוללה כאשר הלפטופ כבוי לתקופה כה ארוכה? 

האם יש צורך להטעין אותו כל מספר חודשים?

2. המטען שלו מתאים גם לישראל (110v-240v), אבל הכבל שמתחבר לקיר מתאים לשקע אמריקאי כמובן.

אי אפשר להשתמש פשוט במתאם תקע, כי התקע הוא 3 פינים (Type B).

אני מעוניין לרכוש (בארה"ב) כבל אחר שיתחבר למטען, עם תקע שמתאים לישראל, אבל לא יודע מה בדיוק לחפש.

אשמח לדעת איך זה נקרא (ואם יש לינק לאמאזון זה יהיה מעולה).

image.png.095480d8ae1617839aed5c76d969822d.png

נערך על-ידי Ben Gordon
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה כבל מתפרק אתה יכול לרכוש אותו בארץ ב 10-20 ש"ח . נקרא כבל מיקי מאוס בגלל הצורה של החיבור לספק . ( קיים בכל חנות מחשבים )

אם זה ספק עם כבל יצוק אז תרכוש מתאם כאשר תגיע לארץ  .

בעבר היה מומלץ לנתק את הסוללה לתקופת אחסנה ארוכה. האפשרות לא קיימת במחשבים של היום.

בגדול כדאי להוציא אותו כל חודש- חודש וחצי ולעשות מחזור פריקה טעינה לסוללה .

מקווה שהייתה לך עסקה סופר מצויינת  , זה לא אידאלי לרכוש מחשב  ולשים בצד ל 10 חודשים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכבל אכן מתפרק, אני מעדיף לרכוש מראש באמאזון, אתה יודע אולי מה בדיוק לחפש?

חיפשתי mickey mouse power cord type m אבל נראה שזה לא החיפוש הנכון.

מה יקרה אם לא אגע במחשב כלל במשך 10 חודשים?

יש חשש שהסוללה תפסיק לתפקד ולא יתאפשר בכלל להטעין אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

אין שום צורך לפרוק את הסוללה כל פעם, רק צריך לדאוג שהיא תישאר טעונה.

לא בטוח שהבנתי: כל חודש וחצי להדליק את הלפטופ, להטעין אותו עד שהסוללה תגיע ל 100% ולכבות?

(גם אם זה בקושי ירד מ 100% ולהטעין יקח רק כמה דקות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ben Gordon

מתחת לאפס היא לא יכולה לרדת 🙂

אבל אני מבין שצריך פשוט להדליק פעם בחודש וחצי, להטעין ולכבות.

תודה רבה.

לא רק שהיא יכולה לרדת מתחת ל"אפס", שם הנזק נעשה- ה% שוינדאוס נותן לך מסמל את המתח הנוכחי של הסוללה ומתחת למתח מסוים נוצרים תוצרי לוואי בתוך הסוללה שפוגעים בתיפקוד שלה ויכולים להרוס אותה והמטרה שלך היא שהיא לא תגיע לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר למה שמערכת ההפעלה מציגה, אלא רק ברמה הלוגית והפרקטית - סוללה לא יכולה להיות במינוס קיבולת 🙂

בכל מקרה, פשוט לדאוג להטעין את הסוללה פעם בחודש וחצי, תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ben Gordon

אלא רק ברמה הלוגית והפרקטית - סוללה לא יכולה להיות במינוס קיבולת

סוללות ליתיום לא יורדות למתח 0V שהן פרוקות אלא למתח סף של 2.5V-3V. אם המתח בהן יורד מתחת לזה נוצר נזק בלתי הפיך לסוללה.

גם לא כדאי להשאיר את הסוללה טעונה במלואה אם אתה מתכנן לא להשתמש בה למשך זמן רב. עדיף להשאיר אותה במתח הנומינלי 3.7V. לכן הטען/פרוק לאיזור ה-65%-70% בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

סוללות ליתיום לא יורדות למתח 0V שהן פרוקות אלא למתח סף של 2.5V-3V. אם המתח בהן יורד מתחת לזה נוצר נזק בלתי הפיך לסוללה.

גם לא כדאי להשאיר את הסוללה טעונה במלואה אם אתה מתכנן לא להשתמש בה למשך זמן רב. עדיף להשאיר אותה במתח הנומינלי 3.7V. לכן הטען/פרוק לאיזור ה-65%-70% בערך.

אז לא להטעין את המחשב ל 100%? לא הבנתי מדוע, אבל אני מניח שההסבר הוא טכני/פיזיקלי.

אז להטעין לאיזור ה 70%, כן?
(אני בספק בכלל אם לאחר חודש וחצי הסוללה תרד ל 70%, אבל נראה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עדכון:

רכשתי 2 לפטופים זהים ופעלתי בהתאם להוראות כאן, הטענה, כיבוי ואחסון לחודש/חודש וחצי, הדלקה וחוזר חלילה.

מלכתחילה שמתי לב שהסוללה של אחד הלפטופים יורדת משמעותית יותר מאשר הלפטופ השני,

ובפעם האחרונה שהדלקתי את הלפטופים לאחר של חודש וחצי, אז לפטופ אחד ירד מ 100% לסביבות ה 75%,

ואילו הלפטופ השני לא נדלק כלל והייתי חייב לחבר לחשמל ולהטעין אותו מחדש.

בשיחה עם (אני נמצא פיזית בארה"ב) הם ביצעו בדיקות רבות, כולל הרצת כלי בדיקה על הסוללה ואמרו שהסוללה תקינה.

לא אמרתי להם שהלפטופ היה סגור חודש וחצי, כי ברור שהם היו מתנערים ואומרים שאם כך זה תקין,

אלא אמרתי להם שהלפטופ היה כבוי למשך כשבוע.

הם הציעו לי לשלוח את הלפטופ לבדיקה שלהם במעבדה (הוא באחריות) ואפילו שלחו לי כבר קופסא וחומרי אריזה.

1. האם יש בכלל טעם לשלוח להם את הלפטופ?

הרי בבדיקה שיערכו עליו יראו שהוא מתפקד מצויין וגם כאשר יבדקו את הסוללה יראו שהיא ללא בעיות.

ומן הסתם הם לא ישאירו את הלפטופ אצלם עד אשר הסוללה תרד משמעותית.

2. בקרוב אתחיל להשתמש בלפטופ באופן קבוע, זה אומר מספר שעות שימוש ביום ללא הטענה,
(וראיתי שהלפטופ מתפקד היטב מספר שעות ללא הטענה)

ואז הטענה לילית שלו, כמעט כל יום כנראה.

האם צפוי לי תקלות הטענה בהמשך הדרך, לאור העובדה שהסוללה שלו נפרקת הרבה יותר מהר מאשר הלפטופ השני הזהה?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהפריקה המואצת של הסוללה כשהמחשב כבוי תלויה בהגדרות של רכיבים אחרים במחשב ולא בסוללה עצמה. למשל - אם רכיב מסוים נשאר במצב שצורך חשמל מסוים בשביל לתמוך בWAKE וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• Ben Gordon changed the title to מחשב נייד מארה"ב - סוללה וכבל + (סוג של) פתרון

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...