הלך לוח האם - צריך כנראה שילוש חדש - עדיף מתחת ל-2000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הלך לוח האם - צריך כנראה שילוש חדש - עדיף מתחת ל-2000 ש"ח

Klayhamn
 Share

Recommended Posts

טוב - אז נראה שהלך לי לוח האם (בן 7) - וצריך להחליף - אבל בשל גילו ובשל ההוצאה, עדיף כבר "לשדרג" על הדרך, השאלה היא ל-מה....
כרגע יש לי:
ASUS MAXIMUS HERO VI
i7 4770 intel
32GB DDR3  RAM
Radeon 270X

השימושים הם בעיקר משחקים לא-תובעניים (LOL, OW, LOR, וכו') למרות שכן הייתי רוצה את היכולת לשחק גם משחקים עתידיים (בלי להשתגע) + גלישה עם 19,000 טאבים + וסדרות ב-HD + תוכנה ,  וכו'...

כל מה שאני מפעיל כיום רץ לי סבבה לגמרי - אז אני לא רואה דחיפות לשדרג את כ. המסך - כל עוד אפשר יהיה לחבר אותו גם ללוח אם חדש....

גם את הזכרון לא בהכרח יש טעם להחליף כי הוא תקין, אז השאלה היא האם יש לוח-אם חדש (שתואם למעבדים החדשים) שיתמוך ב-DDR3?

אם לא, על איזה מעבד כדאי ללכת (וכפועל יוצא, על איזה לוח אם?) אני רואה שכולם ממליצים על 3600X כמשתלם ביותר או משהו בסגנון? האם הביצועים שלו מקבילים ל-i7 של לפני 7 שנים באופן יחסי (כלומר, האם הוא עומד ביחס לאלטרנטיבות כפי שבזמנו עמד ה-4770)?

ואם אאלץ להחליף את הזכרון - ובהנחה שאני רוצה להישאר עם 32GB - מה ה-"המלצה"מבחינת מהירות וכיו"ב?

אין לי בדיוק תקציב מוגדר אבל בהתחשב בזה שלהחליף לוח בלבד (ללוח ישן סוקט 1150 מעודפי מלאי) יעלה לי בין 500-1000 ש"ח, אעדיף שהשדרוג לא יהיה יקר יותר מ-2000 ש"ח - למרות שבלית ברירה ארחיב את התקציב.

תודה מראש לכל העוזרים....
נערך על-ידי Klayhamn
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• Klayhamn changed the title to הלך לוח האם - צריך כנראה שילוש חדש - עדיף מתחת ל-2000 ש"ח

טוב, כל מעבד עכשווי עובד עם זכרונות ,

כך שתצטרך להיפרד מהזכרונות הקיימים.

בקשר למעבד עצמו - יש אכן את 3600  ויש את מעבדי 10400 / 10500.

הנה, תרכיב את השילוש בעצמך ....

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator

נערך על-ידי napoleon45
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.

לא הייתי פוסל לחלוטין רכישה של לוח חדש, אם אתה לא ממש מעוניין להחליף את המחשב. אתה יכול להשיג לוחות זולים מ ALI. או משומשים של יצרניות גדולות, או "מוחדשים" של יצרניות כגון huananzhi (למיטב הבנתי, הם לוקחים צ'יפים מלוחות ישנים ומשלבים אותם בלוחות חדשים). אתה יכול לחפש וגם לראות עליהם ביקורות ביוטיוב. יש על כך לא מעט סקירות, ויש לזה שוק.

ב. 

מה שמקביל מבחינת מיצוב למה שהיה המיצוב של המעבד שלך דאז, אלו מעבדי סידרת ה 7 (של או אינטל). זה לא השתנה.

מבחינה אבסולוטית, אפילו מעבד סידרה 3 מהדור האחרון טובים מהמעבד שלך.

עם כל זאת, לדעתי רכישה של מעבד מסידרת ה 5 זו הבחירה הכדאית ביותר כיום. אתה מקבל חזקים, 6 ליבות, 12 ת'רדים.

אני מאמין ש @napoleon45 יחזק קביעה זו.

ג.

כיום ה"Sweet Spot" מבחינת מהירות זה משהו באיזור ה 3000 - 3600.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

לא הייתי פוסל לחלוטין רכישה של לוח חדש, אם אתה לא ממש מעוניין להחליף את המחשב. אתה יכול להשיג לוחות זולים מ ALI. או משומשים של יצרניות גדולות, או "מוחדשים" של יצרניות כגון huananzhi (למיטב הבנתי, הם לוקחים צ'יפים מלוחות ישנים ומשלבים אותם בלוחות חדשים). אתה יכול לחפש וגם לראות עליהם ביקורות ביוטיוב. יש על כך לא מעט סקירות, ויש לזה שוק.

אתה מדבר על להזמין מחו"ל? לא מתכוון לחכות עכשיו חודש עד שיגיע לפה מחודש... אני צריך להחליף אותו בטווח זמן מיידי עד קצר

מצאתי בארץ חלופי (של GIGABYTE) ב-200 ש"ח, אבל ה-CHIPSET הוא B85 ואני לא ממש מתלהב מזה... 😕  חלק מהסיבה שרכשתי בזמנו את המקסימוס היא בין היתר גם האסתטיקה של המחשב (חלון פתוח) והלוח B85 הזה נראה כמו משהו גריאטרי לחלוטין.... 🤷‍♂️

ולשדרג אחרי 7 שנים זה גם לא נורא כל כך, ממילא כנראה הייתי צריך לעשות את זה במוקדם או במאוחר,

הבעיה העיקרית שלי היא שאני לא רוצה להוציא הון תועפות על משהו שאני לא צריך -

ואני הולך לאיבוד בין כל האפשרויות

לפני שבע שנים כשבניתי את המחשב עשיתי עליו מחקר במשך חודשים וליקטתי רכיבים מכל הארץ ומכל העולם עד שהיה לי כל מה שרציתי....

עכשיו אני נאלץ לעשות את זה כאילו בלחץ וזה די מתסכל...

אז אולי באמת סתם להתקין את הלוח B85 החלופי כדי לגרום למחשב "לעבוד" ואז לשקוד בנחת על שדרוג מתישהו בהמשך השנה תהיה אופציה סבירה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

לא ממש קשה למצוא מעבד מקביל / טוב יותר מהקיים.

ניסיתי להדגיש למה התכוונתי אבל כנראה שלא כל כך הצלחתי ---

הכוונה היא לא משהו שיהיה שקול או טוב לקיים אצלי - (זה מובן מאליו שאני לא רוצה לשנמך ביצועים) -

הכוונה הייתה שאני רוצה משהו שמבחינת הביצועים/מחיר שלו - נמצא באותו מקום שבו ה-4770 היה - באופן יחסי, בשנת 2013 - ביחס לאטרנטיבות שהיו קיימות בזמנו... האם כעת זה ברור יותר? :)

בזמנו הוא נחשב קרוב ל-"פסגת" הביצועים האפשרית למחשב הביתי, אבל לא ברמה ה- ביותר שמוסיפה עוד 1000 או 2000 ש"ח רק על המעבד לבדו.  מבחינת המחיר הרגשתי אז שזה היה סוג של "איפטום" מבחינת התמורה למחיר: "המעבד החזק ביותר שעדיין אראה תמורה עבור המחיר שלו - ושמעבר לו כבר רק אשלם תוספת אבל עבור שיפור שולי לחלוטין או אחד שלא אבחין בו"

נערך על-ידי Klayhamn
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שזו תקופה סבירה לחלוטין להחליף בה שילוש, אין לך שום סיבה לחכות.

הבנתי מה שאלת, וכאמור - מה שמקביל מבחינת מיצוב למעבד שלך אלו המעבדים מסדרת ה 7, ולא ה 5.

האם אתה "תשלם על תוספת שתתן שיפור שולי שלא תבחין בו" - זה מאוד תלוי בדפוס השימוש שלך. לדעתי עבור תרחישי השימוש של רוב האנשים אין צורך ב 8 ליבות, ולכן מסדרת ה 5 (6 ליבות 12 ת'רדים) הם די והותר.

בכל מקרה, שילושים עם מעבדים מסדרת ה 7 לא יכנסו לך בתקציב. קח משהו עם Ryzen 5 3600 או ה X או i5 10400F או i5 10600KF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאמין שאין לך מה להסתבך יותר מידי.

בTMS הi5 10600KF במחיר רצפה, רק שים לב שיש לך כרטיס מסך חיצוני אחרת הוא לא יעבוד.

כללתי לך מעבד HYPER 212, מעולה לכל דבר, אם תרצה לבצע OC למעבד הייתי ממליץ לשדרג לקירור חזק יותר.

קח צ'יפסט Z שתוכל לבצע לו OC, שמתי לך אחד פשוט ומעולה, אל תיקח פחות מזה.

זכרונות ראם היום הסטנדרט הוא 16GB, שתי סטיקים במהירות 3200, לא יודעים לנצל מהירות ראם כרגע גם ככה.

https://www.tms.co.il/171753

נערך על-ידי Kendrick Lamar
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

מה דגם ספק הכוח ?

עברו 7 שנים אולי שווה להחליף.

יכול להיות שהלוח אם נדפק בגללו.

האם יש קבלים נפוחים על לוח האם ?

הספק הוא SEASONIC 650W  מודולרי....

ייתכן שנדפק בגללו אבל קשה לי להאמין - לא ראיתי שום דבר נפוח ואין אפילו אבק על הלוח... לכן זה כל כך מתסכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

לדעתי עבור תרחישי השימוש של רוב האנשים אין צורך ב 8 ליבות, ולכן מעבדים מסדרת ה 5 (6 ליבות 12 ת'רדים) הם די והותר.

אני לא חושב שאני מייצג את "רוב האנשים" בהכרח (רוב האנשים לא מתכנתים או מקמפלים דברים, לא פותחים 19,000 טאבים במקביל וגם לא יבחינו אם האתר עולה להם ב-50 מילישניות או בחצי שניה) - אבל אני גם בהחלט מודע לזה שהשימושים שלי הם לא קיצוניים (אני לא עושה VIDEO EDITING או RENDERING וכו')

מה שהוביל אותי בזמנו לבחור ב-i7 היה שהפער בינו ובין ה-i5 לא היה גדול מספיק כדי שאתפשר כלפי מטה, ובדיעבד אני שמח עם הבחירה. 

על פני ה-7 שנים האלה הפער במחיר התגמד לגמרי.

על איזה פער אנחנו מדברים פה? בכמה יחרוג התקציב אם ארצה נניח ללכת על 7 או על i7?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kendrick Lamar

מאמין שאין לך מה להסתבך יותר מידי.

בTMS הi5 10600KF במחיר רצפה, רק שים לב שיש לך כרטיס מסך חיצוני אחרת הוא לא יעבוד.

כללתי לך קירור מעבד HYPER 212, קירור מעולה לכל דבר, אם תרצה לבצע OC למעבד הייתי ממליץ לשדרג לקירור חזק יותר.

קח לוח אם צ'יפסט Z שתוכל לבצע לו OC, שמתי לך אחד פשוט ומעולה, אל תיקח פחות מזה.

זכרונות ראם היום הסטנדרט הוא 16GB, שתי סטיקים במהירות 3200, אינטל לא יודעים לנצל מהירות ראם כרגע גם ככה.

https://www.tms.co.il/171753

אין לי צורך ב-OC, נגמלתי מהתחביב הזה כשהקידומת של הגיל שלי התחלפה מ-"2" ל-"3" :) 

מעדיף במידת הצורך לשלם טיפה יותר כדי להשיג ביצועים עדיפים, במקום לשחק משחקים בחשמל וקירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להשקיע אז האפשרויות הן I7 10700 בכ2500 ש"ח לשילוש או רייזן 5 5600X, שהמחיר שלו עולה כל יום בחמישים שקל אז קשה לדעת בדיוק כמה הוא יהיה שתקנה, אבל בתקווה עדיין באזור ה2500.

לדעתי לך על I5 10400F עם לוח וזיכרון בסביבות ה1200 ש"ח, לשימושים שתיארת הוא מעל ומעבר ויישאר לך מספיק תקציב להחליף לשילוש דומה עוד 4-5 שנים במידה ותצטרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי

לא רק הקידומת בגילך השתנתה, גם פני הדברים בטכנולוגיה הם לא כתמול שלשום.

המפרט שקיבלת - 

ציטוט של Kendrick Lamar

אם תשים זול יותר כי אין צורך ב - OC , ייתן לך שנתיים שלוש 

של שימוש יפה ומספק .

אני אפילו לא מתיימר לנחש מה יקרה בעוד שלוש שנים.

מה שאני אומר למעשה, זה ללכת על שביל הזהב, דהיינו,

תקנה כל שלוש שנים משהו עם יחס עלות / תועלת מיטבי

וכך תעשה כל תקופת זמן נתונה.

כי לקנות עכשיו I7 בגלל שהוא  I7  זה לא הכי נבון, בוא נגיד ככה.

עוד שנתיים, על אף שאמרתי שלא אנחש, לא קשה לומר שכל I5

יהיה עדיף על ה -  I7 של היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

מה שאני אומר למעשה, זה ללכת על שביל הזהב, דהיינו,

תקנה כל שלוש שנים משהו עם יחס עלות / תועלת מיטבי

וכך תעשה כל תקופת זמן נתונה.

אבל זו בדיוק הנקודה, אני לא רוצה לשדרג כל שנתיים שלוש. 

בזמנו הלכתי בכוונה על אופציה יחסית "בקצה העליון" בדיוק כדי שיהיה לי שקט למקסימום זמן (החזיק 7 שנים, מבלי שהיה לי בשום שלב צורך או רצון לשדרג, ולמעשה - עדיין אין לי - יכלתי להמשיך כך כנראה גם עוד שנה או שנתיים או אולי אפילו 3).

מעדיף להשקיע קצת מעל ומעבר באופן חד-פעמי ולקבל תמורה שתחזיק לשנים רבות.

הטכנולוגיה אמנם משתנה בקצב מהיר - אבל לא מספיק מהיר כדי שלהצדיק שדרוג כל שנתיים (עבור השימוש שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...