מפרט גיימינג ב-4-5 אלף למסך 4K קצב 60 הרץ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט גיימינג ב-4-5 אלף למסך 4K קצב 60 הרץ

dkaro
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

מתייעץ על מפרט עבור חבר, ייעוד עיקרי גיימינג, תקציב באזור ה-4-5 אלף, בשימוש על מסך 4K בקצב 60 הרץ שכבר נרכש: https://www.lg.com/us/monitors/lg-27UL500-W-4k-uhd-led-monitor

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

5 אלף שקל, חריגה קלה אם ממש יש צורך, עדיפות לחיסכון אם אפשר (למשל, אולי על מסך 60 הרץ בלבד אין צורך בכרטיס מסך מאוד חזק? מצד שני, הוא ..)

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

משחקים (COD, PUGB, Hitman, , RDR, AC - בקיצור משחקי פעולה וכו')

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא, מה שכן - אין צורך באחסון קשיח נוסף. של 1 טרה זה הכיוון.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

לא קריטי מאוד אבל בלי להגזים

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

מחשב לא גדול מדי, אין צורך באורות

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

לא, אזור רמת גן

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)?

מבצעים של בלק פריידיי?

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)?

לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

מפרט שייאפשר שדרוג מקומי עוד 4-5 שנים כדי להאריך את חייו כמפרט גיימינג, מבורך. אך לא שווה להשקיע בזה יותר מדי אני חושב לא?

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

משתמש פשוט, ללא ביצועי OC למיניהם

תודה !

נערך על-ידי dkaro
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן

כן הייתי ממליץ לשאוף לשחק ברזולוציה כמה שיותר גבוהה, ההבדל עם וHDR הוא פשוט מטורף במשחקים מודרניים. חבל שהמסך מוגבל ל60HZ אבל זה יותר ממספיק לדעתי.

בכל מקרה התקציב מעט נמוך אם הדרישה לי לשחק ב4K. הייתי ממליץ לחזור יום לפני Black Friday ואז לבקש המלצה, ככה נדע מה בדיוק המבצעים, הרוב אמור להיכנס בתקציב.

הייתי ממליץ על כרטיס מסך מדגם RTX2080 \ RTX2080TI \ RTX2080 חדש או יד שנייה אפשר למצוא בכ-2000 ש"ח, כרטיס מעולה ואפשר לחסוך כאלף שקלים במקום לקחת RTX3070 שכרגע עולה כ2700-3000 ש"ח.

אני שולח מפרט כללי שיהיה הבנה למה אני מתכוון:

- מעבד מהסדרה החדשה די חובה כאן על מנת למנוע צוואר בקבוק גדול עם כרטיס המסך, עם לוח אם בהתאם.

- 16GB כסטנדרט לגיימינג היום, לשאוף למהירות (MHZ) כמה שיותר גבוהה, 3200-3600 לפחות.

- אחסון זה לבחירת הקונה, כללתי פה כונן מהיר שעליו מתקינים את מערכת ההפעלה והתוכנות החשובות, וכונן קשיח נוסף לאחסון משחקים וקבצים שונים.

- 750W ומעלה, מומלץ לשאוף לתקן Gold אבל גם Bronze יעבוד בסדר.

- מארז סנדרטי ופשוט, אין מקום בתקציב לשואו.

מעבד: 1435 ₪ - * חדש * - AMD Six Core Ryzen 5 5600X Up To 4.6Ghz BOX
לוח אם: 503 ₪ - * חדש * - PRIME B550M-K
זכרון: 339 ₪ - * מבצע * - 16G (2x8G) XPG 3600Mhz CL18 GAMMIX D30 BLACK
דיסק קשיח: 159 ₪ - * * - A-Data 250G SWORDFISH PCIE M.2 Read 1800MB/s Write 1200MB/s 5 Years
דיסק קשיח: 197 ₪ - 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 7200RPM 2 Years Warranty
ספק כוח: 399 ₪ - G750H 750W GOLD MODULAR 3 YEAR
מארז: 199 ₪ - * חדש * - COUGAR MX330-G Tempered-Glass

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 3231 ₪ 
לאשראי: עד 12 תשלומים 3295 ₪ או עד 36 תשלומים 3360 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכתי את ההודעה המקורית, אין צורך ב-HDD, הכיוון הוא ללכת על כונן של 1 טרה.

לא ממש ברור לי למה אתה ממליץ ללכת על המעבד של כאשר התקציב מוגבל.

בנוסף - מעוניינים בבקשה רק בחלקים חדשים.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של dkaro

ערכתי את ההודעה המקורית, אין צורך ב-HDD, הכיוון הוא ללכת על כונן NVMe של 1 טרה.

לא ממש ברור לי למה אתה ממליץ ללכת על המעבד של AMD כאשר התקציב מוגבל.

בנוסף - מעוניינים בבקשה רק בחלקים חדשים.

תודה :)

היי,

לא הייתי ממליץ על הi5 10400f, מעבד יחסית חלש ועם שילוב של RTX3070 יש לך צוואר בקבוק רציני.

היייתי ממליץ ללכת על ה5600X כפלטפורמה חזקה יותר וחדישה יותר עם כרטיס מסך מעט יותר חלש, בעתיד החלפת כרטיס מסך היא אפשרית.

באופן כללי, שילוב של RTX3070 בתקציב הזה הוא לא רעיון טוב, אי אפשר להוריד מאיכות כל הרכיבים במחשב בשביל לקחת אותו, במיוחד שהמחיר בשמיים כרגע.

כמובן שאתה לא חייב יד שניה, יש את הRTX2070\ 2070 שיכנסו לך לתקציב מעולה! הייתי ממליץ להישאר עם נבידיה בגלל טכנולוגית הDLSS שתעזור מאוד ב4K. או לחילופין, לחכות ליציאה של הRTX3060\RTX3060TI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kendrick Lamar

היי,

לא הייתי ממליץ על הi5 10400f, מעבד יחסית חלש ועם שילוב של RTX3070 יש לך צוואר בקבוק רציני.

היייתי ממליץ ללכת על ה5600X כפלטפורמה חזקה יותר וחדישה יותר עם כרטיס מסך מעט יותר חלש, בעתיד החלפת כרטיס מסך היא אפשרית.

באופן כללי, שילוב של RTX3070 בתקציב הזה הוא לא רעיון טוב, אי אפשר להוריד מאיכות כל הרכיבים במחשב בשביל לקחת אותו, במיוחד שהמחיר בשמיים כרגע.

כמובן שאתה לא חייב יד שניה, יש את הRTX2070\ RTX 2070 שיכנסו לך לתקציב מעולה! הייתי ממליץ להישאר עם נבידיה בגלל טכנולוגית הDLSS שתעזור מאוד ב4K. או לחילופין, לחכות ליציאה של הRTX3060\RTX3060TI.

ב4K המעבד לא משנה, לא יהיה לו שום צוואר בקבוק ואם מטרת המחשב היא משחקים הכרטיס מסך חד משמעית ובצורה מוחלטת צריך להיות הרכיב שמשקיעים בו הכי הרבה אדרבא ואדרבא ב4K.
המעבד לא משנה כמעט כלום למשחקים ב4K וה5600X לא ייתן לו שום דבר חוץ מאולי(!) אפשרות לשדרג כרטיס מסך שהוא כמובן יצטרך לשדרג הרבה יותר מוקדם אם הוא יקנה כרטיס מסך מהדור הקודם(שאיתו הוא בכלל לא יוכל לשחק ב4K אז אחלה פגיעה בדרישות של הצרכן).

אשמח גם לדעת איך אתה קורא למעבד 6 ליבות 12 נימים מהדור האחרון "חלש".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

מעבד: 679 ₪ - * מבצע * - SIX Core i5 10400F 2.9Ghz-4.3Ghz Comet Lake S1200 Tray
קירור אוויר למעבד: 49 ₪ - Arctic Alpine 11 Rev.2
לוח אם: 384 ₪ - * מבצע * - GIGABYTE B460M DS3H
זכרון: 281 ₪ - XPG 16G (2X8G) DDR4 3000Mhz CL16 GAMMIX D10 BLACK
כרטיס מסך: 2729 ₪ - * חדש הרכבת מחשב * - ZOTAC GeForce RTX3070 8G D6 Up To 1725Mhz Twin Edge
דיסק קשיח: 509 ₪ - WD Blue 1T SN550 NVMe R/W Up To 2400 / 1950MB/s 5 Year Warranty
ספק כוח: 399 ₪ - GIGABYTE G750H 750W GOLD MODULAR 3 YEAR
מארז: 179 ₪ - * חדש * - Antec NX240 4X120mm ARGB

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 5209 ₪

זה ייתן לך מקסימום ביצועים לתקציב
http://startpc.co.il/build/media/build/viewBuild.php?uid=5faef3ced7a05

"- מעבד AMD מהסדרה החדשה די חובה כאן על מנת למנוע צוואר בקבוק גדול עם כרטיס המסך, עם לוח אם B550 בהתאם." על מה לעזאזל אתה מדבר, איזה צוואר בקבוק ב4K!? גם עם I3 סביר להניח שב4K הצוואר בקבוק היחיד יהיה כרטיס המסך.

מפרט מצויין לתקציב שלך מאוזן ומתאים לדרישות.

בייחוד כשמדובר על שידוך למסך יש משמעות רבה לכרטיס המסך כפי שנאמר פה אין השפעה למעבד במקרה הזה בטח לא בצורה דרסטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

ב4K המעבד לא משנה, לא יהיה לו שום צוואר בקבוק ואם מטרת המחשב היא משחקים הכרטיס מסך חד משמעית ובצורה מוחלטת צריך להיות הרכיב שמשקיעים בו הכי הרבה אדרבא ואדרבא ב4K.
המעבד לא משנה כמעט כלום למשחקים ב4K וה5600X לא ייתן לו שום דבר חוץ מאולי(!) אפשרות לשדרג כרטיס מסך שהוא כמובן יצטרך לשדרג הרבה יותר מוקדם אם הוא יקנה כרטיס מסך מהדור הקודם(שאיתו הוא בכלל לא יוכל לשחק ב4K אז אחלה פגיעה בדרישות של הצרכן).

אשמח גם לדעת איך אתה קורא למעבד 6 ליבות 12 נימים מהדור האחרון "חלש".

היי,

יש פה השוואה של צוואר בקבוק בין 1080P לבין , יש הוכחות ויש דעות.

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-10400F/GeForce_RTX_3070/0YL175lu/16/100/

מציין שוב, הבעיה תיגרם בשנים הקרובות שהמעבד שלו יפול מאחורה, ואז הוא יצטרך להחליף מעבד+RAM+לוח אם. הרבה יותר קל לשדרג כרטיס מסך.

בנוסף, אי אפשר להוריד מהאיכות של שאר הרכיבים בשביל כרטיס רצחני. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד אתה רציני? מה זה האתר הקיקיוני הזה? והאם בכלל הסתכלת בו? כי מה שרשום שם זה "
Intel Core i5-10400F (Clock speed at 100%) with NVIDIA GeForce RTX 3070 (Clock speed at 100%) x1 will produce only 0.22% of CPU bottleneck on 2160p/4K resolution."
וואו 0.22%, אתה צודק, שישקיע עוד 1500 במעבד בשביל ה0.22% הזה.

בוא תראה לי ביקורת של ב4K ונראה את ההבדל המדהים של ה0.1% בין הI5 10400 לR9 5950X.
מה שאתה מציע הוא שהוא לא יקבל את מה שהוא מבקש בשם איזושהי הרגשה שהוא ירצה לשדרג את כרטיס המסך ולהשאיר את המעבד וממש לא ברור לי מאיפה ההרגשה הזאת מגיעה, בעיקר שאתה נותן לו עכשיו כרטיס שלא יספק את מה שהוא רוצה שהוא בבירור אמר שהוא לשחק ב4K.

אתה פשוט טועה ב100% ואני מציע לך ללכת לקרוא קצת ביקורות יותר רציניות.
אני מאד שמח שאתה יכול לראות את העתיד, לצערי אני לא, אבל בכל מקרה אתה מציע מעבד 6 ליבות 12 ט'רדים ואני מציע מעבד 6 ליבות 12 ט'רדים רק שמה שאתה מציע קצת יותר מהיר ואני תוהה למה נראה לך שהמעבד שאתה מציע לו לא יתיישן בזמן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

לוח אם: 384 ₪ - * מבצע * - GIGABYTE B460M DS3H
זכרון: 281 ₪ - XPG 16G (2X8G) DDR4 3000Mhz CL16 GAMMIX D10 BLACK

היי שוב,

שאלת תם: כשאני קורא על הלוח אם באתר הרשמי של המוצר , נדמה שעם מעבד i5 הוא תומך בזכרונות עד 2666 בלבד?

image.thumb.png.ba6da9f3e55c9af3db88d2386a4b04dd.png

אם כך, האם באמת מומלץ ללכת על 3000 שהוא יותר יקר? האם הוא בכלל ייתמך?

האם לא יותר נכון ללכת על יותר זולים עם שכזה? (או לחילופין ללכת על מעט יותר מתקדם?)

תודה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...