מעבד Ryzen 5 5600X בביקורת: הביצועים נהדרים, המחיר גבוה מדי - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד Ryzen 5 5600X בביקורת: הביצועים נהדרים, המחיר גבוה מדי

djelectric
 Share

Recommended Posts

גם לא מתיימר לדעת ( להבדיל מכמה מגיבים פה ...  :) ).

אבל תודה שדבריי / הגישה שלי לא נטולת היגיון,

מה גם שיש לא מעט רפרנסים בעבר , כמו עליית מחירי הכוננים ( הצפות ),

זכרונות ( שריפה ) ועוד כהנה וכהנה ששימשו את היצרניות הרבה מעבר לתחום סביר

לתקוע מחירים ולחגוג עלינו.

ורק להבהרה - 

ציטוט של napoleon45

הייתה עושה לאינטל

מה שאינטל עשתה לה לפני עידן הרייזן - מוחקת אותה מהשוק ( דה פקטו ).

הכוונה כמובן באופן זמני, הפינג פונג בין השתיים עוד מימי האטלון העליזים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כן, אני מסכים שהתמחור נהיה מעט מופרז. כלומר, זה לא "זה המוצר הכי טוב, אז הוא יהיה יותר יקר בהתאם", אלא "אם אתם רוצים אותנו, תשלמו!".

זה כבר באמת לא פרופורציונלי (כמו שהראו פה). גם תמחור יקר אבל "פרופורציונלי" יכול להיות הגיוני מבחינה עסקית, מבחינת החזר עלויות מו"פ, מבחינת מיטוב עקומת-התמורה, וכו'.

כל כך, זכותם לתמחר איך שהם רוצים. וזכותו לחשוב על זה מה שאנחנו רוצים. לדעתי, ה 3 הפך למוצר לא תחרותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של aviv00

מעניין לדעת אם יש שיפור בחווית משתמש

כמו האם המערכת הפעלה עולה יותר מהר

או יותר מהירה \ מגיבה מהר יותר מאשר מעבד מהדור העשירי של אינטל ?

בטח זה קשה להבדיל במהירות גבוהות כאלה

גם הרגשה באופן כללי תספק  את הסקרנות שלי :)

ציטוט של nec_000

אין סיכוי שבעולם...  שתחוש בדבר כזה...

גם לא מול מעבד הרבה יותר ישן

בהמשך לשאלתך והערתי שלא ניתן לחוש בהבדל, הנושא סקרן אותי. חפשתי לנו חומרים שבודקים את הסוגיה

הזו. בנתיים מה שעלה בחקתי זו ההשוואה הבאה, עד כמה שהיא מסייעת לנו לשפוך אור על הנושא. 

נצפה ביחד ונראה מה אנחנו מבינים ממנה. ההדגמה בוחנת:

In this video we are comparing the booting times of a system using 2 / 4 / 6 cores runing at the same clock speed and running at different clock speeds.... 

לאחר שצפיתי נוכחתי לשני דברים, שכמות הליבות עוזרת, אך באופן מאד מנורי. העליה מ 2 ל 4 ל 6 ליבות שמוסיפה

לנו 100% ולאחר מכן 200% להספק הכולל, הוסיפה רק אחוזונים בדידים למשך זמן ההעלאה של .

הבדיקה השניה שלהם הראתה שתדר העבודה של הליבות כמעט ואינו משפיע בכלל (כלומר פחות עוד יותר מכמות

הליבות). אז מה שניתן להסיק מכל אלו יחדיו, זה שגורם אחר הוא שמשפיע על מהירות העלאת מערכת ההפעלה

ואלו ככל הנראה ה- IO מול הזכרון, וחשוב הרבה יותר IO מול הדיסק, זה שמעלה את הקבצים שמערכת ההפעלה

טוענת לזכרון.

אחד האלמנטים שמרמזים לנו ששם הבעיה היא שתדר המעבד השפעתו היתה כה זניחה, שאומרת לנו שהמעבד

ממתין לא מעט ל- IO ולא להפך. לראיה העלאת המהירות שלו די אדישה לתוצאה הביצועית.

מה שגם הגיוני וידוע/מוכר בהנדסת מחשבים.

**אחפש עבורנו עוד כמה בדיקות כאלו, שינסו לסייע בידנו לגבש תובנה ברורה וחדה עוד יותר ככל שניתן.

השארו בהאזנה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עליית מערכת היא לא אינדיקציה טובה כל כך.

משחקים הם קצת יותר טובים (עד מספר ליבות מסויים) ופרודקטיביות (קימפול, רינדור וכו') הם אינדיקציה הרבה יותר טובה להשפעה של דברים כמו מספר ליבות על הביצועים (וגם מהירות ו-ipc)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

כל כך, זכותם לתמחר איך שהם רוצים. וזכותו לחשוב על זה מה שאנחנו רוצים. לדעתי, ה Zen 3 הפך למוצר לא תחרותי.

הוא תחרותי ועוד איך, השאלה באלו דגמים:

ב- 5900 וב- 5950 הוא stand alone ללא מתחרה ישיר, כי עוצרת ב - 10 לבות.

ה- 5900 בעל 12 לבות עולה בדיוק כמו 10900K ובמחיר 550$ מנצח את ה 10900K בקלילות רבה. לוקח בהליכה.

מול 5950 אין לאינטל שום מענה ב mainstream אלא רק ב- , ואז לא תחרותית בגלל שהרבה יותר יקרה.

מה שהתכוונת אולי לומר זה ככה:

שבדגמי 5600X ו- 5800X, שמה התמחור של יקר מדי ומוציא אותה מכדאיות. עם הטענה הזו אפשר לחיות יותר

בשקט. לגבי 5600X די בוודאות והרוב יסכימו. אך לגבי 5800X ככה ככה, כי הוא גם מתחרה ב- 10900K, גם טוב ממנו

בחלק מהמקרים, ועדיין עולה 100$ פחות ממנו (450 לעומת 550$). כלומר הוא לא להיט ב- 450$, אבל איכשהו סביר

לעומת המתחרה הישיר של שעולה 550$.

אנו הקהילה שמבינה נמתין לדגם 5700 זול יותר (8 לבות איטי), ולדגם 5600 בלי X זול יותר, ואז גם המעבדים הללו יהיו

תמורה טובה כנראה למחיר, בדומה לדגמי 5900/5950.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

עליית מערכת היא לא אינדיקציה טובה כל כך.

משחקים הם קצת יותר טובים (עד מספר ליבות מסויים) ופרודקטיביות (קימפול, רינדור וכו') הם אינדיקציה הרבה יותר טובה להשפעה של דברים כמו מספר ליבות על הביצועים (וגם מהירות ו-ipc)

אבל זה לא מה שהוא שאל בכלל, הוא שאל את זה:

ציטוט של aviv00

מעניין לדעת אם יש שיפור בחווית משתמש

כמו האם המערכת הפעלה עולה יותר מהר

או יותר מהירה \ מגיבה מהר יותר מאשר מעבד מהדור העשירי של אינטל ?

בטח זה קשה להבדיל במהירות גבוהות כאלה

גם הרגשה באופן כללי תספק  את הסקרנות שלי :)

ועל השאלה הספציפית שהוא שאל, עניתי. הן לפני שהבאתי לנו את הדוגמא מיו טיוב, וגם לאחריה.

מהירות העלאת מערכת ההפעלה די אדישה לכמות הליבות של המעבד, ועוד יותר אדישה ל- IPC / תדר העבודה.

משום שהעומס בהעלאת רוב רובו נשען על IO מול דיסק.

אותו הדבר מהירות/זריזות התגובה שלנו בעבודה שבסביבת שולחן העבודה, שזו שאלתו השניה. בהם IO מול דיסק

ומול מהווים  את האלמנט הכי משפיע על פתיחת וסגירת חלון ומעבר בין יישומים. הפעולות הללו אינן cpu intensive.

ולכן מי שחושב לשדרג מחשב ישן למחדש חדש, ומצפה לזריזות משופרת בעבודה הרגילה שלו בשולחן העבודה רק בשל השדרוג הזה,

קרי זריזות משופרת או זמן העלאה משופר, יתאכזב משלא ימצא אותן. לא רק במעבר ממעבד דור 10 למעבד ריזן 5000,

אלא גם ממעבד בן 10 למעבד של ימנו.

השאלה הזו מזכירה לי (גם) את כל המבחנים המטופשים שעושה כל ילד זב חוטם ביו טיוב, אודות סמפרטפונים:

כמה זמון לוקח לפתוח יישום ?  מי מהם מהיר ממי...

הסוקרים שעושים את ההשוואות הללו חושבים בטעותם, שזה קשור ל- CPU של הסמרטפון, אבל זה לא.

זה קשור ל- IO מול הסטורג' של הסמרטפון שהוא כל כולו flash , ומול ה- שהוא בעל מהירות שונה

בין סמרפטונים שונים. זו הבעיה הכי גדולה מצד כאלו כשבאים לבחון משהו, ואינם מגיעים עם רקע מדעני רלוונטי.

אז הם בודקים דברים שאינם קשורים לנושא הנבחן (מהירות המעבד של הסמרטפון).

אין לבדוק אותו באמצעות "מדידת הזמן שלוקח לישומון להפתח". ה- CPU די נח באותם רגעים ולא עושה כלום ברקע.

רק טוען קובץ מסטורג' ל- וזהו. מה שהם בודקים זה בעצם IO של שני אלו ותו לא - לא את העיבוד.

לבדיקת עיבוד צריכים הרצת בנץ' יעודי שמפעיל את ה- CPU באמצעות חישובים.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני מסתכל על המחירים(המעוגלים)  זה קצת אבסורדי

1000 שח  10600KF

1400 שח 5600X

1600 שח  10700KF

2000 שח 5800X   או  10900KF

2500 שח 5900X

3500 שח 5950X

במחיר של מעבד 8 ליבות אני יכול לקנות 10 , אני מוסיף 200 שח למחיר של 5600X ויש לי  8 במקום 6 ליבות עם .בשביל עוד 4 ליבות בAMD משלמים עוד 500 שקל  מ5800X ל 5900 בשביל 2 ליבות משלמים 600 שקל מ5600X ל5800X .

אני רוצה מחשב חדש למשחקים עם מעבד 8 ליבות לפחות וזה מכניס אותי למלכודת כי 5800X לא כדאי לקנות ו5900X לא בהכרח יכנס לתקציב. מה שנשער לי זה 10700KF או 10900KF אבל אני לא יודע אם כדאי לקנות עכשיו כשכולם במחנה AMD . אולי יחמם את הבית יותר טוב בחורף אבל למרות שהם תקועים ב 14nm המעבדים שלהם בכלל לא רעים. אני תקוע עם אותו מחשב כבר 8 שנים אז הקצת איטיות של כנראה לא תשפיעה עלי הרבה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנייה לפני רכישת מחשב. עד עכשיו הייתי בטוח שאקנה 5600X אבל אני מוצא את עצמי פוזל ל Intel i5 10600KF נימכר ב 876 שח הפרש של 574 שח ועכשיו לשאלה הם באמת נותנים אותו ביצועים ? מתבסס על הכתוב במאמר .."בנוסף, להזכירכם, קיים המעבד i5 10600KF, אשר אינו כולל גרפית מובנית, כך שעדיין אפשר לקרוא להשוואה הזאת הוגנת. מחירו בשוק? נמוך אף יותר, פחות מאלף שקלים ואם תחפשו ממש טוב, גם נמוך מ-900 שקלים"
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דיי משעשע. 

בדרך כלל זו שלוקחת טכנולוגיות של נבידיה ומנסה לתת להן מענה "פתוח", עכשיו זו נבידיה שרוצה להציע את אותו המענה אבל ללא הגבלת גישה.

כנראה הקטע עם ה-Cache יהיה רק ל- (זו שהם פיתחו במשך שנים עם , במקור עבור PS5), אבל אני שמח שנבידיה סימנה בצ'קרבוארד שלה עוד ווי למארקטינג. זה אומר שהיא מריחה את ההשקה של הרדאונים מתקרבת גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הTech tubers שיש לציין שרובם נראים לי די זבל, לא תומכים במסקנה שלכם ואומרים בצורה בוטה שהמעבד בעל ערך משמעותי בהשוואה למחיר, השאלה היא בעיקר למה משווים אותו. כך או כך, מנקודת המבט שלי, זה עניין של כמה כסף יש לך זמין, ולא תמיד כמה המחיר משנה. לא מעט פעמים עדיף לזרוק עוד 50 דולר בשביל לקבל עוד שנה של שקט מהמערכת שלך לטווח הארוך גם אם זה קצת פחות משתלם בנקודה שבה קנית אותה. רוצים יחס עלות/ביצועים עצום? קנו קונסולה. רק עוד 193 איש לפני בתור ל5900x. 😂
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...