מעבד Ryzen 5 5600X בביקורת: הביצועים נהדרים, המחיר גבוה מדי - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד Ryzen 5 5600X בביקורת: הביצועים נהדרים, המחיר גבוה מדי

djelectric
 Share

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

המציאות בארץ היא מאוד פשוטה - i5 10600KF הוא מעבד שאתה יכול לקנות בפחות מ-900 שקל אצל TMS (ופחות מאלף שקלים בכל מקום אחר בערך) ו- 5 5600X הוא מעבד שאפשר להזמין בכל חנות מחשבים במעל ל-1,400 שקלים.

אני לא חושב שבמקרה שלנו יש פה איזשהי מחלוקת בנוגע ליחס שבין עלות לתועלת, במיוחד עבור הגיימר. 500 שקל זה כסף שיכול ללכת לכרטיס מסך מהיר יותר, לכונן בנפח גדול יותר, ולמה לא בעצם.

התקווה שלי היא לראות גרסה מעט זולה ומתונה יותר של 5 בעתיד הקרוב, משהו ירד יותר קל בגרון מ-1,400 שקלים למעבד 6 ליבות היום. אני מקווה לתג מחיר של פחות מ-1,200 שקלים, משהו שאפשר יהיה "להחליק" מעל 10600KF.

יש הרבה כבוד לצריכת חשמל נמוכה ולפלטפורמה מודרנית, זה משחק לטובת , אבל המציאות היא שהגיימר הממוצע פשוט לא מעוניין בזה מעבר לתוצר המהירות בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, אתה לא רואה, אני כן.

וגם רבים אחרים.

טוב לך עם QS, סבבה.

רק שהזמנים השתנו, וכך גם הטכנולוגיה.

אדובי סוף סוף נענתה לדרישות הציבור,

ויש פתרונות עדיפים על QS, הן במהירות והן באיכות.

המינוס כמובן זה הצורך בכרטיס מסך טוב.

נערך על-ידי napoleon45
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

המציאות בארץ היא מאוד פשוטה - Core i5 10600KF הוא מעבד שאתה יכול לקנות בפחות מ-900 שקל אצל TMS (ופחות מאלף שקלים בכל מקום אחר בערך) ו-RYZEN 5 5600X הוא מעבד שאפשר להזמין בכל חנות מחשבים במעל ל-1,400 שקלים.

אני לא חושב שבמקרה שלנו יש פה איזשהי מחלוקת בנוגע ליחס שבין עלות לתועלת, במיוחד עבור הגיימר. 500 שקל זה כסף שיכול ללכת לכרטיס מסך מהיר יותר, לכונן SSD בנפח גדול יותר, ולמה לא בעצם.

התקווה שלי היא לראות גרסה מעט זולה ומתונה יותר של RYZEN 5 בעתיד הקרוב, משהו ירד יותר קל בגרון מ-1,400 שקלים למעבד 6 ליבות היום. אני מקווה לתג מחיר של פחות מ-1,200 שקלים, משהו שאפשר יהיה "להחליק" מעל 10600KF.

יש הרבה כבוד לצריכת חשמל נמוכה ולפלטפורמה מודרנית, זה משחק לטובת AMD, אבל המציאות היא שהגיימר הממוצע פשוט לא מעוניין בזה מעבר לתוצר המהירות בפועל.

עם כל הכבוד לטקסט המושקע והמפורט שכתבת (ללא ציניות בכלל), אני לא חושב שאף אחד בדיון כאן (לפחות מהעמודים האחרונים שלו) ניסה לערער על העובדה ש-5600X מציע יחסי עלות תועלת פחותים מאלו של התחרות. זה לא עלה לדיון. 

השיח עסק בשאר המוצרים בסדרה (בפרט 5950X ו-5900X) ובפלטפורמה ש- תחזקה במשך 3 שנים, והאם היא נחותה ביחסי העלות תועלת מזו של התחרות. 

אני חושב שישנה נמהרות כלשהי "לבטל" מיד את כל השקת 3 ולטעון שהיא לא תחרותית בכלליותה, ספק בגלל העלייה החדה, ספק בגלל הביצועים שלא הפילו את כולם מהכיסאות - ולדעתי זו טעות (כשם שזו טעות לבטל מיידית כל מעבד של כי הוא בהכרח מפגר באספקטים מסוימים - יש מקום לדיון גם לפה וגם לפה). 

AMD יודעת מה היא שווה בסבב הזה, והיא רוצה על הידיעה הזו יותר כסף, לעיתים יותר מן התחרות. זכותה - כשם שזו זכותנו לחכות ולבחון את השוק. זה לא אומר שהמשדרג הטרי עם ידיים כבולות (בניגוד לקונספציה שזרקו פה כמה גולשים), זה גם לא אומר שאין סיבה לבדוק אף אחד מהמוצרים החדשים מהליינאפ של , זה לא אומר שהחלוקה היא בהכרח "שחור" או "לבן". זו הנקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

נו, אתה לא רואה, אני כן.

וגם רבים אחרים.

טוב לך עם QS, סבבה.

רק שהזמנים השתנו, וכך גם הטכנולוגיה.

אדובי סוף סוף נענתה לדרישות הציבור,

ויש פתרונות עדיפים על QS, הן במהירות והן באיכות.

המינוס כמובן זה הצורך בכרטיס מסך טוב.

הכול בסדר. תדמיין שנתתי לך טפיחה על השכם והסכמתי איתך (גם אם לא).

אני יודע מהן הדרישות שלי ויודע שב-Video Encoding, ה-QuickSync של אינטל פשוט עושה עבודה טובה יותר (בעיקר כי אין ל- פיצ'ר דומה - היא משתמשת בליבות בלבד כדי להריץ את הטרנסקודינג, או לחילופין מנצלת את הקישוריות עם כרטיס המסך לשם כך). אתה מוזמן להריץ את הטסטים שלך באינטרנט ולהגיע למסקנה משל עצמך.

כיבוש נעים.

נערך על-ידי 243 56
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא ממש המטרה , או אם תרצה הסיבה

שאני כותב כאן בקשר ל - QS, שאפשר לחשוב זה

איזה סוד למביני דבר ...

יש גם אחרים שקוראים את הדיונים.

טוב לך עם QS, סבבה ( כפי שכבר כתבתי ).

רק לומר שאין פתרון טוב יותר, לא נכון עובדתית, גם

אם QS  מושלם ספציפית בשבילך.

שבוע טוב !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 243 56

עם כל הכבוד לטקסט המושקע והמפורט שכתבת (ללא ציניות בכלל), אני לא חושב שאף אחד בדיון כאן (לפחות מהעמודים האחרונים שלו) ניסה לערער על העובדה ש-5600X מציע יחסי עלות תועלת פחותים מאלו של התחרות. זה לא עלה לדיון. 

השיח עסק בשאר המוצרים בסדרה (בפרט 5950X ו-5900X) ובפלטפורמה ש-AMD תחזקה במשך 3 שנים, והאם היא נחותה ביחסי העלות תועלת מזו של התחרות. 

אני חושב שישנה נמהרות כלשהי "לבטל" מיד את כל השקת Zen 3 ולטעון שהיא לא תחרותית בכלליותה, ספק בגלל העלייה החדה, ספק בגלל הביצועים שלא הפילו את כולם מהכיסאות - ולדעתי זו טעות (כשם שזו טעות לבטל מיידית כל מעבד של אינטל כי הוא בהכרח מפגר באספקטים מסוימים - יש מקום לדיון גם לפה וגם לפה). 

AMD יודעת מה היא שווה בסבב הזה, והיא רוצה על הידיעה הזו יותר כסף, לעיתים יותר מן התחרות. זכותה - כשם שזו זכותנו לחכות ולבחון את השוק. זה לא אומר שהמשדרג הטרי עם ידיים כבולות (בניגוד לקונספציה שזרקו פה כמה גולשים), זה גם לא אומר שאין סיבה לבדוק אף אחד מהמוצרים החדשים מהליינאפ של AMD, זה לא אומר שהחלוקה היא בהכרח "שחור" או "לבן". זו הנקודה.

בהחלט שלא. ההתחיסות היא יותר ספציפית לגבי המצב פה בארץ, והמילים הללו לא מכוונות למי שנהנה ממחירי חו"ל, או ספציפית ארה"ב.

יש כאן מצד אחד הוזלה משמעותית של מוצר אחד, ומצב שני התיקרות של מוצר מתחרה - וכל זה לא רק בשוק המקומי שלנו, בחנויות גדולות 5600X לא במלאי, והיכן שכן במלאי לוקחים עליו 50-150 דולר אקסטרה.

עם 5600X ספציפית, בשונה מאחיו הגדולים, יש כאן הרבה מאוד פספוס של מהות המוצר. מהות המוצר זה להיות יחסית נגיש לרבים שרוצים לשלם טיפה אקסטרא ולהינות מטכנולוגיה החדשה. בפועל, מה שקורה זה שיש "Creep" לתוך איזור i7, חוסר במלאי ועליות מחיר בעיתיות.

אני מקווה שזה יסתדר כי אני חושב שזה מוצר נהדר, אבל צריך להסתכל למציאות בפרצוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

למעט תוכנות מקצועיות וטייסי סימולטורים, אני ממש לא מבין לאיזה צרכן נבון המעבדים האלה רלוונטיים. ב680 שקל הi5 נותן ביצועים שווי ערך בפחות מחצי מחיר, ועל הדרך מציע אופציה לשדרוג עתידי לדור 11 אם יקרה נס שלא קרה כבר עשור שמעבד מגביל ביצועי מיינסטרים - 1080p60fps

...

הסיבה היחידה שתמחורים כאלה קיימים היא בגלל שאנשים מוכנים לשלם סכומים חסרי פרופורציה למה שמקבלים בחזרה, מעריך שזה מגיע מהייטקיסטים צעירים מחוסרי מחויבויות משפחתיות... 

מסכים מאוד עם הטענה, והיא לא חדשה לדור הזה. מחשבים הפכו במידה כלשהי למוצר צריכה "רגיל", עם הטיות "רגילות" - "יוקרה", "יופי", "להראות לחברה" וכו'. אנשים קונים את הסדרות הגבוהות (7 או 9) לשימושים כללים במחשב או לגיימינג, כי הם רוצים להרגיש שיש להם משהו "חזק". במידה זהה משקיעים סכומים מופרזים בלוחות אם עם מליון פיצ'רים שהם לא יתקרבו ללהשתמש בהם, משובחים שלא ישנו להם כלום, כי הם יגעו במחשב אולי פעם אחת בחמש שנים הקרובות, וכן הלאה.

מהסידרה החדשה, אפילו סידרת ה 3 (4 ליבות, 8 ת'רדים) תביא מענה טוב לרוב האנשים.

אני עובד עם 3 1200, ובשיא הכנות, אין תלונות. במשחקים כנראה שהוא קצת מגביל אותי, אבל כרטיס המסך מגביל הרבה יותר (RX 560).

חייב רק, בתור "הייטקיסט צעיר", לחלוק על הסיום. אנשים מבזבזים או חוסכים כסף כתלות באישיות ובחינוך שלהם. זה פחות קשור לסטטוס התעסוקה שלהם. האמת שדווקא רוב האנשים בכלל משתמשים במחשב שמביאים להם מהעבודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

חייב רק, בתור "הייטקיסט צעיר", לחלוק על הסיום. אנשים מבזבזים או חוסכים כסף כתלות באישיות ובחינוך שלהם. זה פחות קשור לסטטוס התעסוקה שלהם. האמת שדווקא רוב האנשים בכלל משתמשים במחשב שמביאים להם מהעבודה...

:jafafa:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

יכול להיות... למרות שאני מוקף באנשים (חברים/עבודה) שקשורים למחשבים ויכולים להרשות לעצמם חומרה יקרה הנושא כשלעצמו לא מעניין אותם ואני גם הגיימר היחידי

לא מכיר אישית אנשים עם מחשבים מופרזים

יש לי תאוריה שמי שאין לו גרוש על התחת לא קונה 3090 בכיף שלו, אבל אולי זה באמת רק תאוריה... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

יש לי תאוריה שמי שאין לו גרוש על התחת לא קונה 3090 בכיף שלו, אבל אולי זה באמת רק תאוריה... 

חוששני, שלמרות שזו התזה המחשבתית הדיפולטית של כל בר דעת כמונו, הסוברים שאנשים עובדים עם שכל,

במציאות זה לא עובד. בפועל, בעולם המודרני שהמציא מושג חדש והרסני שנקרא "אשראי צרכני", זה אשר הוביל

למחלה אם לא ממש למגפה עולמית, חלק ניכר מאוכלוסית העולם צורך שלא לפי "עומק הכיס" הראלי, אלא לפי "סך

האשראי שהוא מסוגל לקושש" מכל פינה אפשרית.

וכשזה המצב, רבים ללא גרוש על התחת, גרוע מכך, עם בורות ענקיים והתחייבויות לעתיד, עדיין ולמרות זאת רוכשים

3090 . כי הם חיים מהיד לפה. סליחה מתקן, הם חיים מאשראי לפה. קונים בכל כסף שמישהו מטומטם מוכן לתת להם.

במקרה זה המטומטמים הם המדינה שמדפיסה כסף, הבנקים, ספקי האשראי החוץ בנקאי, וקוני האג"ח חסרי ידע

איכותי במתמטיקה השקעתית.

המצער האנושי שבעניין זה הוא, שיבוא יום והם ישלמו את מחיר התמכרות האשראי בה הם חולים. יבוא יום והעתיד

ידפוק על הדלת והחשבון יוגש. בנתיים הם מושכים את הזמן... חיים על זמן שאול כמו שאומרים.

יצא לי לראות מקרוב אנשים שהגיעו לפשיטת רגל בחיים האישיים שלהם, אולי אפילו יותר מדי שכאלו. אנשים שרשויות

העיקול רודפות אחריהם. שמסתתרים ולא מעדכנים כתובות בשום מקום, כדי שלא ימצאו אותם. חיים נוראיים. חיים של

עוני אמיתי, לא דמיוני. אבא שכדי לעשות יומהולדת לביתו, מסכם בלקחת את הילדה לפלאפל ב- 20 שקל למטה בפינת

הרחוב ולהרים לה מזל טוב. זה מה שהוא מסוגל כיום, וגם זה קשה לו. לפעמים ידרש לבקש כנדבה מחבריו את 20

השקלים. החשבון מעוקל, המשכורת מעוקלת, רודפים אחריו נושים, רודפים אחריו עקולים, חיים חרבנא.

זה מה שקורה כשאתה מגיל העשרה שלך עד נגיד גיל 40 משחק בנדמה לי, חיי על חשבון העתיד המדומה

באמצעות אשראי צרכני שלעולם לא תוכל להחזירו. זה מתחיל בקטנה, לא מרגישים, כמו נרקומן הנוטל את מנת הסם

הראשונה שלו בחייו הצעירים. זה מתחיל בקניות שאתה לא יכול להרשות לעצמך בגיל 20, לדוגמא כרטיס 3090 ב-

8000 שח, איזה סמרטפון פרימיום נוצץ שהחברה מסביב גרמה לך לחשוב שאתה חייב אותו, או טיסה לחול מעבר לגובה

הכח הכלכלי שלך באותה עת, כשבחשבון בנק שלך כרגע יש אפס שקלים בדיוק.

אך אט אט עם התקדמות החיים, האשה, הילדים, הדבר נעשה לבולמוס חסר שליטה ונגמר בצורה קשה. המושג

שהמציאו "אשראי צרכני" דופק על דלתותיהם של אנשים אשר אינם מסוגלים לעמוד בפניו, כמכשול לעוור. הוא ממכר

אותם, מסנוור אותם, גורם להם לעשות טעויות נוראיות שבשלב מתקדם של ההתמכרות, כבר בלתי ניתנות לתיקון או

לחזרה אחורה. מביא את הנוטל אשראי הפרטי לחדלות פרעון. התוצר הוא קטסטרופה, התפרקות משפחות, גירושים

רבים נערכים על רקע משבר כלכלי משפחתי. הדבר גורם לזריקת המשפחה מהבית (אם היה בית). גורם לילדים על לא

עוול בכפם, להיות עניים על ממש, בגלל הוריהם. זו טרגדיה אנושית סוציאלית.

הדרך לתיקונה למרבית ההפתעה הוא קל ופשוט, עצירה בחוק את מושג האשראי הצרכני.

שאשראי יינתן כמו במקורות - להרמת מיזם עסקי, או לרכישת נדל"ן. 

זה מה שיש לי לומר על מה שכתבת בנוגע ל- 3090. רבים מדי שלא באמת יכולים, קונים אותו בכל זאת.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...