אינטל הביאה אב טיפוס קולר למעבד ,ללא רעש ,ללא מאווררים ואלקטרוני - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטל הביאה אב טיפוס קולר למעבד ,ללא רעש ,ללא מאווררים ואלקטרוני

כפיר
 Share

Recommended Posts

יפה.

אבל ...

הקירור עצמו צורך כמו עוד מעבד,

כך שאפילו מדגישה שזה יותר בהיבט אקדמי

והצגת יכולות מאשר משהו לכלל אוכלוסיה.

זה מעין "את האש מכבים עם אש" .....

ועם זאת, סרטון מעניין ותודה על השיתוף !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא נכון. TEC צריך דרך להיפטר מהחום, אחרת החום יחזור חזרה ל"צד הקר". כדי להיפטר מהחום אתה צריך או אוויר (heatsink גדול עם מאווררים) או מים (רדיאטור עם מאווררים).

זה גם רחוק מלהיות משהו חדש, שיחקתי עם TECs לפני שנים. החידוש המעניין פה הוא השילוב של תוכנה שמאפשרת שליטה טובה על הפעולה שלו ובנוסף גלאי הלחות שעוזר להמנע מהתעבות נוזלים (כשאני שיחקתי עם זה מרחתי חצי לוח בווזלין, די דוחה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של כפיר

איפה אתה רואה כמות חשמל נצרכת ?

יכול להתחיל פה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Thermoelectric_cooling

בגדול, כל נושא הקירור מתחת לטמפרטורת החדר מרגיש הרבה יותר טרחה ממה שמקבלים בתמורה. לדעתי זה נחמד כמשהו לשחק איתו ואם אתה חזק בקטע של ובנצ'ים.

נערך על-ידי captaincaveman
wrong link
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

יכול להתחיל פה:

https://en.wikipedia.org/wiki/Thermoelectric_cooling

בגדול, כל נושא הקירור מתחת לטמפרטורת החדר מרגיש הרבה יותר טרחה ממה שמקבלים בתמורה. לדעתי זה נחמד כמשהו לשחק איתו ואם אתה חזק בקטע של אוברקלוק ובנצ'ים.

מה הקשר בגדול או בקטן ?

אין לכם ידיעה מה כמות החשמל ואתם מסיקים מסקנות בלי קשר למוצר שאתם לא יודעים ממה בדיוק עשוי ואך עובד 

ואין רמז בוידאו  על צריכת חשמל 

לקרור הזה המון פטונציאל 

אין רעש - שזה ענק 

אין חום במארז כמו בשיטות אחרות 

לא תופס מקום 

OC פוטנציאל  שלא קיים בשום קרור היום 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טרחת לראות את הסרטון או לקרוא את הקישור. אז אצטט לך:

• Heat will also move from the hot side to the cool side by thermal conduction inside the module itself, an effect which grows stronger as the temperature difference grows.

The result is that the heat effectively moved drops as the temperature difference grows, and the module becomes less efficient. There comes a temperature difference when the waste heat and heat moving back overcomes the moved heat, and the module starts to heat the cool side instead of cooling it further

בנוסף, בערך דקה לתוך הסירטון שקישרת בלי לראות או להבין מה נאמר בו, הוא אומר ש-TEC כזה צריך 300WATT כדי לקרר מעבד של 150WATT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

לא טרחת לראות את הסרטון או לקרוא את הקישור. אז אצטט לך:

• Heat will also move from the hot side to the cool side by thermal conduction inside the module itself, an effect which grows stronger as the temperature difference grows.

שוב תקרא את כתובייך כי בפועל אתה לא אומר דבר 

בכל מצב של קרור או חימום אויר  חם או קר זורם ממקום אחד ומקום שני

מה חדש כאן ?

זה פיזיקה של סירקולציה .

ציטוט

The result is that the heat effectively moved drops as the temperature difference grows, and the module becomes less efficient. There comes a temperature difference when the waste heat and heat moving back overcomes the moved heat, and the module starts to heat the cool side instead of cooling it further

שוב פיסיקה שלא אומרת דבר 

תזוזת אויר חם יותר לאזור חם פחות 

אין שום קשר לכלום כל הכתובים שהבאת .

אין קשר  ל- W שקירור לוקח או צורך או יכולות 

פשוט כלום , חוץ מפיזיקה ברמה בסיסית שאויר חם מתפזר , מה חדש בזה ?

• ציטוט

בנוסף, בערך דקה לתוך הסירטון שקישרת בלי לראות או להבין מה נאמר בו, הוא אומר ש-TEC כזה צריך 300WATT כדי לקרר מעבד של 150WATT.

שוב  לא מדוייק 

• גם קרור  מים צורך 300W   במצבים מסויימים , זה לא אומר שצורך כל הזמן מקסימום וואט 

הקישור שהבאת לא קשור לכלום כמו כל הציטוטים שלא קשורים לכלום 

אתה לא יודע מאיזה חומרים עשוי הקרור 

ואתה ממציא  תאוריה לחומרים שמורכב או יכולות של הקירור 

שלא קשורים למציאות 

אין קשר למאמר בויקפדיה שמדבר על הולכה טרמית ובין הקרור של אינטל 

כי אתה לא יודע ממה מורכב הקרור , איך עובד , איזה חומרים עובדים בו 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עושה את עצמך?
אם אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר ואנשים פה מסבירים לך שזה בסך הכל עוד peltier effect cooler אולי תנסה לקרוא קצת את המידע שמנגישים לך וללמוד?
זה גימיק, אין לזה שום שימוש למשתמש הביתי וזה צורך כמות פסיכית של אנרגיה ותן לי גם שניה לצחוק בקול על זה שכתבת שקירור מים לוקח 300W.

לפי התגובות שלך אני מבין שאולי קריאת אנגלית היא לא הצד החזק שלך, תנסה פה https://he.wikipedia.org/wiki/אפקט_פלטייה ואם זה גבוה מדי עבורך אתה מוזמן לשאול שאלות ואולי נוכל לעזור לך להבין, אבל קודם כל אולי תנסה ללמוד קצת לבד.

תנסה אולי גם לצפות במשהו פשוט יותר כמו זה https://www.youtube.com/watch?v=0xY06PT5JDE&vl=en
ואם אתה רוצה להבין יותר לעומק אז פה יש הסבר יותר רציני https://www.youtube.com/watch?v=YWUhwmmZa7A&feature=youtu.be&t=541

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

אתה עושה את עצמך?
אם אין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר ואנשים פה מסבירים לך שזה בסך הכל עוד peltier effect cooler אולי תנסה לקרוא קצת את המידע שמנגישים לך וללמוד?

גם  אם תכתוב ב- 10 שמות ותאיים עלי  

כי אתה מכור לשטויות  שאתה כותב , לא יעזור לך .

כל המיידע שצירפת אתה ושמותייך השונים לוקיפדיה לא קשור לכלום .

ציטוט

זה גימיק, אין לזה שום שימוש למשתמש הביתי וזה צורך כמות פסיכית של אנרגיה ותן לי גם שניה לצחוק בקול על זה שכתבת שקירור מים לוקח 300W.

כלומר משקיע כוח אדם  , מהנדסים , כסף לקרור ואתה החלטת אחרת .

אני לא מבין למה אתה כאן בפורום בחינם במקום לתרום מהיכולות שלך לאינטל בכסף 
או לתרום את המוח שלך למדע ?

אתה יכול לצחוק ל- 2 שניות +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 
( כמו המעבדים של 14++++++++++++++++++++++++++++++++++++)

ציטוט

לפי התגובות שלך אני מבין שאולי קריאת אנגלית היא לא הצד החזק שלך, תנסה פה https://he.wikipedia.org/wiki/אפקט_פלטייה ואם זה גבוה מדי עבורך אתה מוזמן לשאול שאלות ואולי נוכל לעזור לך להבין, אבל קודם כל אולי תנסה ללמוד קצת לבד.

או שאולי לשנות שמות בפורום ולאיים על אנשים זה הצד החזק שלך ?

אני אפילו לא משקיע זמן לפתוח קישורים שלך בשמותייך שאומרים כלום ולא קשורים לכלום 

אתה לא עוזר לאף אחד להבין , אתה מטעה מאוד 

פניתי לפורום להראות מה יצא בעולם , אתה בטח לא מלמד או מבין 

אם אני צריך ללמוד לבד , למה אתה מפריע לי בפורום הזה ללמוד לבד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

הוא כבר האשים אותי בעבר בשינוי שמות.

הוא חתיכת דביל שלא מעניין אותו לקרוא אלא רק לפרסם כותרות עם אפס הבנה.

מאד הגיוני סך הכל שיהיו לך שני משתמשים עם מעל 3000 הודעות ושפה כבר שנים.

ולכפיר בנימה יותר רגועה, תנסה לצפות בסרטונים שקישרתי אליהם ותוכל אולי להבין את הטכנולוגיה הזאת קצת יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של captaincaveman

הוא כבר האשים אותי בעבר בשינוי שמות.

הוא חתיכת דביל שלא מעניין אותו לקרוא אלא רק לפרסם כותרות עם אפס הבנה.

אתה שוב לא דובר אמת 

אני ביקשתי יעוץ לגבי אויר והבאתי כמה קולרים לבחירה 
שאלה פשוטה 

במקום תשובה ברורה לגבי איזה קולר אויר  ניסת בשמות שונים להכריח אותי לקנות קולר מים 

כל תשובותי אלייך להפסיק את הטרור  וההטרדות שלך כלפי 

אתה ממשיך להטריד אותי .

כאילו אתה מקבל ממישהו כסף להטריד בכוח בשטויות ובחוסר מציאות .

אתה חוזר כל יום שוב ושוב לשרשורים שלי וכותב שטויות בלי סוף 

למרות שאתה יודע  שאני לא מעוניין בשום עזרה ממך , לא היום ולא מחר ולא אף פעם .

אבל בגלל שאין לך חיים אתה תחזור שוב מחר .

תשובה הזוייה :

ציטוט

זה גם רחוק מלהיות משהו חדש, שיחקתי עם TECs לפני שנים.

הוא משווה את עצמו לאינטל , למהנדסים , מעבדות של ציוד של מיליוני דולרים לפלסטלינה שהוא משחק איתה 
אין לו ולאף אחד מושג מה מכינה ומאיזה חומרים בקרור הזה  .

ולכן כל תשובותיו הזויות 

ולא מסוגל להבין ולקבל שדעותיו הלא מלומדות לא מעניינות אותי .

גם שרומזים לו שילך להטריד אחרים , הוא לא מבין וממשיך לרדוף אחרי בכל   קישור .

נערך על-ידי כפיר
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בכוח מנסה להיות בור?
אנשים פה מנסים להסביר לך מה זה ואתה מתעלם לחלוטין, אפילו לא הקשבת לסרטון שאתה(!) הבאת, אז מה בדיוק אתה רוצה?
ואתה חושב שהמהנדסים באינטל הם אלוהים? או שהם השקיעו במוצר הזה יותר מהמינימום האפשרי? אז אני יכול להגיד לך שהרבה מאד חברים שלי מהטכניון עבדו שם ואף אחד מהם לא היה אלוהים או שבר את חוקיי הפיזיקה להנאתו, אם אתה רוצה לקרר משהו בלי חלקים נעים לטמפרטורה נמוכה יותר מהסביבה יש רק פיתרון אחד והוא אפקט פלטייר ולכלים האלו אין שום שימוש במיחשוב ביתי, הם לא טובים במיוחד בקירור(אלא אם אתה רוצה להוסיף עוד רק בשבילהם), הם דורשים כמות פסיכית של אנרגיה והם יכולים לגרום לעיבוי של מים על המעבד שלך.
עכשיו זה לא אומר שאין לזה שימוש, לפעמים אין אפשרות שיהיו חלקים נעים או צריך עמידות גבוהה לתזוזה ושם אפשר להשתמש רק בזה(חוץ מפתרונות אקזוטיים שעובדים רק הרבה מתחת לאפס עם אפקטים קוונטיים), אבל פחות או יותר לכל שימוש אחר יש כלים טובים יותר.

נערך על-ידי Moon-Mage
  • אהבתי! 1
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
 Share

• צור חדש...