גרטיס מסך חדש שכנראה לא מסתדר עם מערכת ישנה. - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גרטיס מסך חדש שכנראה לא מסתדר עם מערכת ישנה.

yellow acid
 Share

Recommended Posts

בהמשך לדיון קודם שפתחתי על כרטיס מסך GTX1650 OC, הכרטיס נשלח לבדיקה ואכן היה תקול (בעיות תצוגה בעומסים כבדים לאורך זמן, לפי מה שאמרו) וקיבלתי כרטיס חדש, רק מה? שאותן התקלות בדיוק חוזרות על עצמן, הכרטיס החדש נשלח שוב לבדיקה אבל הפעם במעבדה של KSP התוצאה היתה שהכרטיס תקין לחלוטין.

הבעיה היתה שבקצת עומס על הכרטיס, הוא מפסיק לשדר למסך והמסך מודיע לי שהוא נכנס למצב חיסכון באנרגיה (כמו שקורה כשאני מכבה את המחשב, או נכנס למצב שינה). לפעמים גם המאווררים פועלים בעוצמה. כשאני אומר קצת עומס אני מתכוון לבדיקות בנצ'מארק פשוטות שברגע שמתחילות לבדוק את הכרטיס זה מה שקורה. במשחקים, אז שמתי לב שבכאלו עם דרישות גבוהות (למשל 5 על הכל מקסימלי) זה קורה מיד כשהמשחק נדלק, במשחקים עם דרישות נמוכות יותר (כמו משחקי AC ישנים) זה קורה באופן אקראי.

קישור לדיון הקודם מלפני ששלחתי את הכרטיס הראשון לבדיקה: https://hwzone.co.il/community/topic/600316-ביטול-oc-מובנה-בgtx-1650-super/

יתר רכיבי המערכת שלי:

מעבד i3 2120

לוח: H61M-HVS (CPUSocket): 

מסך: U2312HM

ראם: (8.00GB Dual-Channel @ 532MHz (7-7-7-20

ברשותי גם מעבד i5 3570 שקניתי יד שניה מעלי אקספרס אבל החלטתי להחזיר את המעבד הישן עד שיהיה לי כרטיס מסך שעובד 100% בלי תקלות.

להאמין לבדיקה שלהם ולנסות להחליף רכיבים או לנסות בדיקה עצמאית קודם? אולי אפשר אכשהו לפתור את התקלה דרך התוכנה ולא החומרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

תנסה להשתמש בDDU בsafe mode כדי להסיר את כל הדרייברים ואז תתקין מחדש ותראה אם זה עוזר.

כרגע הכרטיס לא אצלי צריך עדין לנסוע לקחת אותו, ברגע שאוכל אנסה ואעדכן.

ציטוט של etal

מה ספק הכוח? הוא כמו שאר החלקים מ-2012?

כן, הוא מ2012. אני לא זוכר איזה דגם, יש אפשרות לבדוק בלי לפרק את המחשב? ניסיתי להסתכל מכמה כיוונים ולא מצאתי.

אגב, את המחשב הזה באמת קניתי ב2012 וכאן נתנו לי את המפרט, אז עשיתי חיפוש בגוגל של היוזר שלי והגבלתי תוצאות לדומיין הזה ומצאתי את הדיון מ2012 בו אני שואל לגבי ספק הכוח XD

https://hwzone.co.il/community/topic/485608-האם-450w-יספיק-למפרט-הבא/#comments

לפי מה שכתבתי שם כנראה שקניתי משהו ברמה של: ENERMAX NAXN 80+ 500W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הכרטיס אצלי, הסרתי את הדרייברים בעזרת DDU (אמנם לא במצב בטוח כי שחכתי) והתקנתי מחדש את הדרייבר הכי עדכני על מערכת של 10. אותה תקלה בדיוק.

מה לעשות? :(

נערך על-ידי yellow acid
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין חושד בספק הכוח אבל אם מדובר בתקלת חומרה ונשמע שזה באמת המצב אז בלי ללכת למעבדה ולהתחיל להחליף חלקים לא תקבל תשובה חד משמעית.  זאת הבעיה עם שדרוג מערכת ישנה, אתה יודע ממה אתה מתחיל אבל לא איפה זה יסתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שאכן מדובר על ספק כוח, איזה ספק אני צריך לכזאת מערכת? 550W של חברה טובה יספיק? אני רוצה לשמור על אופציה לשידרוג עתידי של לוח אם+מעבד+כונן .

היתי רוצה להגיע כמה שיותר מוכן למעבדה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי את הספק כוח החדש, 750 וואט של קולרמאסטר, בנתיים עובד חלק.

ספק הכוח במחשב היה 380 וואט של חברה סינית, לא פלא שהוא לא החזיק את הכרטיס. אני יודע בוודאות שקניתי את המחשב הזמנתי ספק של לפחות 500 וואט של חברה מוכרת, אבל אני גם יודע שהיה בו כרטיס מסך שנעלם במהלך השנים שהוא שכב ללא שימוש, אז אני לא מאשים את החנות, אבל אני כן לוקח מהסיפור הזה לבדוק כל מוצר שאני מקבל פעמיים לראות שבאמת קיבלתי את מה שהזמנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יצאת מורווח פעמיים. בפעם הראשונה יש מצב שהספק כוח הרס את הכרטיס הראשון ובמעבדה עלו על זה שנהרס אבל לא האשימו אותך.

ובפעם השנייה הכרטיס איכשהו שרד את ההתעללות אבל לא נהרס. ובכך אם היה נהרס והיית חוזר לחנות על כרטיס תקול היו מאשימים אותך שאתה הורס את הכרטיסים על חומרה תקולה אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...