מחשב נייח לעריכת וידאו 4K - לא החלטי לגבי התקציב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לעריכת וידאו 4K - לא החלטי לגבי התקציב

michmich99
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם, 

כיום יש לי מחשב עם מעבד i7 6700k ו-כרטיס מסך, 970GTX 4GB, ו-32GB ראם....  ומבחינתי הגיעו מים עד נפש. חחח

אני יכול להתחיל פרוייקט אבל בשלב מסויים (ברגע שאני מתחיל להוסיף עיבוד מורכב) המחשב מתחיל לקרטע ולא מאפשר לעבוד באופן רציף והתהליך הופך למתסכל.

בבקשה מכם, אשמח אם תוכלו לעזור לי להרכיב מחשב.

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

אני מבין שאם לא מגבילים אפשר להשתגע עם המפרט ולהגיע לסכומים אסטרונומיים אבל מאוד חשוב לי שאני עובד על פרויקט שלא יקרה מצב

שבשלב מסוים המחשב יתחיל לקרטע ולהאט לי את זמני העבודה.

לכן, אני לא יודע לומר לגבי התקציב מתוך פחד שלא להגביל את מי שבונה את המפרט.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

בעיקר: עריכת וידאו ברזולוציית (לפעמים עובד גם עם תוכן HDR), חשוב מאוד שציר זמן בתוכנות יעבדו באופן חלק ללא תקיעות.

אני עובד עם תוכנות כגון: premiere pro, After effect, adobe audition, ו-Abelton live ו-Kontak, צירי זמן מורכבים מאוד.

משחקים: אם אני משחק אז משחקי בעיקר, מידי פעם אני משחק ב-BF1, BF5, אבל יותר חשוב לי התוכנות.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

אולי רק מסך.

כרגע יש ברשותי מסך 144HZ של 1080P, אני מעדיף להשאיר את שדרוג המסך בעדיפות נמוכה, המחשב יותר חשוב לי.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

במחשב הנוכחי שלי יש:

כונן HDD של WD, 7200RPM - 1

2 כונני SSD Samsung 860 EVO - 500GB

ו-1 של SSD Samsung 850 Evo - 500GB

אם כונן ה- לא יגרום לצוואר בקבוק במפרט החדש אז אין צורך ב-כונני או

במחשב הנוכחי שלי יש גם ספק כח אקטיבי Corsair AX860 ATX 80+ Platinum Modular 860W -

אז אם הספק מספיק טוב, אז אולי במקום לקנות אחד חדש אולי עדיף להשקיע את הכסף במקומות אחרים?

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

חשוב.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

לא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אין העדפה, אני מאשדוד.

הזמנתי בעבר מ-TMS במשלוח לבית.

עוד דבר, לפני 5.5 שנים רכשתי את המסך 144HZ של שברשותי מאמזון ב-700 שח פחות מהעלות בארץ ועד היום הוא משמש אותי. 

את המחשב שאני מבקש מכם לעזור לי לבנות חשבתי בכלל לרכוש מ- אבל מעולם לא ביצעתי משם הזמנה אז לא יודע. מה אתם אומרים?

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)?

לפני 3.5 חודשים תכננתי לרכוש ושמעתי על המעבד רייזן החדש שעומד לצאת, ולמרות שהמחשב הנוכחי עלה לי על העצבים 😆 חשבתי שיועיל לי לו אחכה בסבלנות.

אני בראש ש-"מחשב קונים פעם בכמה שנים" ושווה לחכות 3 חודשים בשביל להנות מטכנולוגיה חדשה, עושה רושם שהסבלנות השתלמה לי.

גם יצאו עם כרטיס מסך חדש, אם אתם ממליצים לחכות עוד שבועיים או חודש (בהנחה שיהיו ירידת מחירים גם אולי בגלל ה-Black Friday)

אז אני מעדיף להשמע למומחים ומנוסים שביניכם.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)?

כיום כל הלוחות עם סטנדרטים גבוהים מגיעים עם TYPE C לא?

מעדיף שרוב היציאות יהיו 3.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

אפשר.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

הסירקולציה במארז מאוד חשובה, החדר שלי הוא ממ"ד ובקיץ חם בצורה קיצונית בחדר.

תודה מראש לכל העוזרים.

נערך על-ידי Michmichoni
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחכהלכרטיסי מסך שיצאו שכמובן יגרמו לירדת מחירים ככל הנראה אז כדאי להמתין עוד קצת.

אם לא אפשר לבנות מפרט מבוסס עם כרטיס מסך מסדרת 3000.

בנוגע למסך איך אתה מתכוון לערוך תוכן עם מסך FHD?

מסך חשוב לא פחות עבור אנשים כמוך אם אתה עורך אתה צריך מסך בעל איכות צבעים טובה.

כשאתה עורך על מסך FHD אתה מאבד את כל האפקט.

אם אתה לא מעוניין לחכות הייתי הולך על משהו כזה:

AMD:

מעבד: 3547 ₪ - * חדש * - AMD 16 Core Ryzen 9 5950X Up To 4.9Ghz BOX
קירור מים למעבד: 267 ₪ - * חדש * - MasterLiquid ML240L V2 RGB
לוח אם: 866 ₪ - * חדש * - PRIME -P AM4
זכרון: 981 ₪ - Vengeance LPX 32G (2x16G) 3600Mhz CL18Black
כרטיס מסך: 3690 ₪ - * חדש בקניית מחשב * - ZOTAC RTX3080 10GB Up To 1725Mhz TRINITY OC
דיסק קשיח: 1410 ₪ - SSD 860 PRO 1T SATA III 5 Years Warranty
מארז: 639 ₪ - * חדש * - be quiet! SILENT BASE 601, WINDOW BLACK

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 11400 ₪ לאשראי: עד 12 תשלומים 11628 ₪ או עד 36 תשלומים 11856 ₪

INTEL:

מעבד: 2201 ₪ - * חדש * - Ten Core i9 10900K 3.7Ghz-5.3Ghz S1200 Tray
קירור מים למעבד: 267 ₪ - * חדש * - MasterLiquid ML240L V2 RGB
לוח אם: 663 ₪ - * חדש * - Z490M
זכרון: 981 ₪ - Vengeance LPX 32G (2x16G) 3600Mhz CL18Black
כרטיס מסך: 3690 ₪ - * חדש בקניית מחשב * - ZOTAC RTX3080 10GB Up To 1725Mhz TRINITY OC
דיסק קשיח: 1410 ₪ - SSD 860 PRO 1T SATA III 5 Years Warranty
מארז: 639 ₪ - * חדש * - be quiet! SILENT BASE 601, WINDOW BLACK

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 9851 ₪ לאשראי: עד 12 תשלומים 10048 ₪ או עד 36 תשלומים 10245 ₪

כפי שאתה רואה ללא הספק שלך יספיק.

הוספתי לך כונן M.2 של 1T אתה יכול לחבר גם את שאר כונני ה שברשותך והיה לך די והותר מקום לשמירת העבודות.

אתה יכול להוסיף עוד 2 סטיקים של למרות שאני לא בטוח שיש צורך ב 64GB.

מארז זה עניין של העדפה אם מתאים לך משהו שונה מבחינת מראה אתה יכול להחליף.

נערך על-ידי ithamar22
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להרכיב לזה מפרט בלי לדעת את השכונה של התקציב כי כמו שאמרת אפשר להגיע לעשרות אלפים בקלות פה.
מבחינת כרטיסי המסך החדשים של , בדרך כלל פחות מתאימים לעבודה מקצועית כי התמיכה התוכנתית שלהם לא משהו ולעומת זאת לנוידיה יש חטיבות שלמות שמתעסקות בזה אז לא הייתי מחכה להם.
הרכבתי לך מפרט שהוא לדעתי ברמה של אדם שמתעסק בזה למחייתו, אבל לא ברמה של אדם בחברה גדולה שבה הוצאות החומרה הן זניחות ביחס לכוח האדם.
הוספתי SSD אחד לטובת מהירות ולדעתי הספק שלך יספיק למערכת.

http://startpc.co.il/build/media/build/viewBuild.php?uid=5fa92478ac6f2

מעבד: 2438 ₪ - * חדש * - AMD 12 Core Ryzen 9 5900X Up To 4.8Ghz BOX
קירור אוויר למעבד: 167 ₪ - CoolerMaster Hyper 212 Black Edition
לוח אם: 999 ₪ - * חדש * - TUF -PLUS AM4
זכרון: 1172 ₪ - * מבצע * - 32G (2x16G) XPG 3200Mhz CL16 GAMMIX D30 BLACK (כמות: 2)
כרטיס מסך: 3690 ₪ - * חדש בקניית מחשב * - ZOTAC RTX3080 10GB Up To 1725Mhz TRINITY OC
דיסק קשיח: 1150 ₪ - Samsung SSD 1T 970 EVO PLUS M.2 PCI-E X4 - 5 Years Warranty
מארז: 322 ₪ - * חדש * - Phanteks Eclipse P300 AIR Tempered Glass Black
גוף קרור למארז: 58 ₪ - * מבצע * - TwoCool 120mm Fan (כמות: 2)

מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 9996 ₪ 

במידה והתקציב נמוך יותר הייתי מתחיל מלרדת ל3070 במקום 3080(בערך 1000 פחות) אחריי זה הייתי יורד באיחסון לSSD זול יותר(יש 1T ב500 שהוא איטי יותר, אבל עדיין מאד מהיר) או מוותר על התוספת של הSSD לחלוטין(תמיד אפשר להוסיף אחר כך במידה ותצטרך).

במידה וגם זה לא נכנס בתקציב הייתי יורד בלוח אם ללוח טוב(כ300 שקל פחות) ואם גם זה לא מספיק אז הייתי יורד למעבד 5800X או מוריד ל32G(מאד תלוי במה בדיוק גורם לתקיעות אצלך).
אבל כמו שכתבתי בהתחלה קשה לבנות מפרט בלי לדעת מה אזור התקציב.

וכמובן שאם התקציב גבוה יותר אז אפשר לשדרג ל5950X בעוד כ1000 שקל או אם באמת אין מגבלת תקציב אז 3090 בעוד כ5000 שקל(רק אם באמת אין שום מחסור בכסף)

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

לא רציתי לפתוח אשכול חדש כי כבר פתחתי את האשכול הנ"ל בעבר, לבסוף לא יצא לי לרכוש את המחשב.

אני מתכוון להזמין מחר או לכל היותר מחרתיים ובצעתי קצת שינויים בדרישות.

אני לא עוקב אחרי החדשות האם אמור לצאת משהו חדש שעלול להוריד את המחירים?

אם כן, אשמח שתעדכנו אותי אם שווה לחכות עוד קצת.

אם לא אז:

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

13.5K אפשר לחרוג  

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

בעיקר: לעבודה עריכת וידאו ברזולוציית 4k (לפעמים עובד גם עם תוכן HDR), חשוב מאוד שציר זמן בתוכנות יעבדו באופן חלק ללא תקיעות.

אני עובד עם תוכנות כגון: premiere pro, After effect, adobe audition, ו-Abelton live ו-Kontak ו-cubase, צירי זמן מורכבים מאוד.

כל התוכנות מכילות צירי זמן שדורשים יכולת CPU ו- גבוהים - כך שמבחינת מעבד אני בטוח שאני צריך את AMD 5950X.

משחקים: אם אני משחק אז משחקי רשת בעיקר, מידי פעם אני משחק ב-BF1, BF5, ו-warzone אבל התוכנות בעדיפות עליונה.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

אין צורך ב-HDD ו-.

אבל אין לי SSD , עד כמה זה יהיה קריטי? (אם זה קריטי אפשר להכניס SSD של 500GB, עליו אתקין את מערכת ההפעלה והתוכנות).

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

חשוב עד חשוב מאוד.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

לא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

ההזמנה תבוצע דרך TMS אז אשמח אם תוכלו לתת לי מפרט משם.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)?

מחר או מחרתיים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)?

כיום כל הלוחות עם סטנדרטים גבוהים מגיעים עם TYPE C לא?

מעדיף שרוב היציאות יהיו USB 3.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

אפשר.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

a) מארז לבן שאפשר לנקות אותו בקלות, (אם יש דבר כזה או מארז שנכנס בו מינימום אבק).

כיום כאשר אני מנקה את המחשב הפחד שלי הוא שאני עלול לגרום לחלקים נזק, לכן, אני מנקה אותו לעיתים רחוקות ואני לא מרגיש טוב עם זה.

חשבתי על המארז הזה: Fractal Design Define 7 Compact White TG (ראיתי גם review שלו ביוטיוב)

מה דעתכם?

b) מבחינת ספק כח, אני מניח שצריך לקחת בחשבון איזה רכיבים מהקיימים שברשותי כרגע אני אחבר במחשב?

אם כן אז זו הרשימה:

עכבר

מקלדת

מסך 144hz

ממשק אודיו (audio interface) יחובר דרך 3

HDD חיצוני (4 טרה, מחובר דרך USB3)

כונן HDD של WD, 7200RPM - SATA

2 כונני SSD Samsung 860 EVO - 500GB

ו-1 של SSD Samsung 850 Evo - 500GB

שוב, המון תודה מראש לכל העוזרים.

נערך על-ידי Michmichoni
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...