מעבד Intel Core i5 10400F בביקורת: תמורה הוגנת לגיימרים - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד Intel Core i5 10400F בביקורת: תמורה הוגנת לגיימרים

djelectric
 Share

Recommended Posts

ציטוט של nec_000

אצלנו באתר סקירה איכותית עם שכל, וחבל שסטיב מ- gamer Nexus וסטיב מ- hardware unboxed לשם השוואה

ובטפשותם הרבה (חסרת ההשכלה האלמנטרית מצידם) קטלו את המעבד הזה.

ליאור שלנו אשר ניזון מידע ברמה גבוה ומפורום איכותי (איכותי ברמה בינלאומית אני מרשה לומר) הוא איש חושב,
ידע  לסקר איכותי ולעניין, ואף מבלי לשפוך הרבה מלל, ולהשיג את המשימה.

ליאור שלנו כולו כחול לבן, בסקור הזה, ולא רק בזה, התעלה מעל סוקרי YouTube מפוארים ומוכרים כמוזכרים מעלה.
קבל חח ענק.

בנימה זו, שילכו הסוקרי YouTube האלו ללמוד קצת ולצבור יידע לפני שהם מרשים לעצמם לשפוך כל כך הרבה חומר.
בלי זה הם לא מעט זייני שכל בחלק לא מבוטל של השנה והדבר כואב, כי מייצר קונטרסט לעומת סקירות אחרות כן טובות

שלהם.

יש משהו במוח היהודי כנראה שעושה ההבדל, והנה אחד כזה ראינו היום פה אצלו. מעבד 10400F מספק 96% ממה

שנותן 10600K, ובחצי המחיר. צריכים להיות עוורים כדי שלא להבין את המובן מאליו. להכתיר כזה מוצר כפח אשפה (כמו

שעשו שני הסטיבים) מה נגיד ומה נאמר... שאם היתה רגולציה בתחום, כנראה היו מתלים להם את הרשיון לעשות סקירות

לשנה הקרובה.

במבחן המציאות של תמורה למחיר וכמו שעולה מהסקור של לאור, קו העובר בין שני המתמודדים מצד אחד ריזן 3600

ומצד שני האינטל 10400F, התוספת בגובה 100 שח בשוק המקומי שלנו או כ- 40$ בשוק האמריקאי, אינה מצדיקה ברוב

המקרים. ריזן 3600 עדיף על פני 10400F במעט מאד תרחישי משתמש, בעיקר יישומים מקצועיים כמותם הצרכן

הביתי/משרדי לרוב אינו רואה.

3600 כן מתאים לסנריו של תחנת עבודה מקצועית כבדה ושם יפגין את תמורתו העדיפה לעוד 100 שח או 40$, אבל שוב,

אלו מעוט המקרים ולא רוב המקרים. רוב המקרים זה PC משרדי ו- PC לבית לילדים ולכל המשפחה, ושם 10400F לא

מרגיש חסרון לעומת 3600. ואם הוא זול יותר כפי שראינו, אז עד רבה. זה שהוא טוב יותר בגיימינג ב- 2-5% תלוי

בתרחיש  הספציפי זה גם יתרון (אם כי פצפון).

נציין לשבח ביחד עם לאור גם את בריאן מ- yes tech city שהוא חיית value performance ברמה גבוה בקרב

הסוקרים שבתעשיה, אשר ידע להצביע בדיוק על אותו הדבר כמו לאור ושיבח את מעבד 10400F.
זה הכל כמה performance מקבלים תמורת הדולר. ובהיבט זה 10400F הוא המשושה ליבות מס' אחד בתחום

(נכון לעת כתיבת שורות אלו תחילת נובמבר 2020).

אינטל ו- AMD החליפו תפקידים בשוק, אינטל קבלה את פוזיציית ה- underdog ומשכך החלה להתמחות בסגמנט

התמורה למחיר ובמעבדי ה- value. זאת בעת ש- AMD מעלה את רף הביצועי בסגמט העליון (ריזן 5000) ומנפחת

את מחירי מעבדיה בהתאם.

אינטל אינה נשארת אדישה לתופעה, ומספקת לקהל הצרכנים את הדבר אולי הכי חשוב, וזה ששולט בנפח המכירות

הארי של העוגה: שוק ה- value.
אינטל מספקת לקהילה את המעבדי  4 ו- 6 ליבות שהם הלחם והחמאה כיום, עם HT ,במשוואת תמורה למחיר

הטובה מכולם. זאת באמצעות 10100F החדש ו- 10400F שהושק בתחילת השנה.

שליטה רבתי של אינטל בתחום 80-160$ בשעה ש- AMD אינה מציבה מוצר מקביל/מתחרה במחיר דומה.

לאחר השקת סדרה 5000 וביצוע faze out לשוק ממעבדי ריזן 3000 (שיצורם נעצר באוגוסט) לא יהיה ל- AMD

מוצר מתחרה מתחת לרף 300$. זאת לפחות עד שתשיק משהו חדש. 5600 בלי X אולי... אבל עוד חזון למועד.

מתחת ל- 160$ זה כרגע שוק של אינטל די בבלעדיות.

לא יאמן כמה סתירות בפוסט אחד !   :kopfpatsch:

פתאום שני ה"סטיב" מהאתרים ביוטיוב, שמשמשים את כבודו ( nec_000 ) 

השכם והערב כמקורות שדבריהם חקוקים בסלע, עכשיו, הם אידיוטים גמורים !!!

ואינטל, ש"מחרבנת במכנסיים" כדברי כבודו, לפתע נהפכה לאורים ותומים של עולם המעבדים ....

ועוד כהנה וכהנה.

חבל להכביר במילים.

ציטוט של שמואל דקל

אני חוזר וטוען. המעבד הזה נמכר המון בתור פרודוקטיביות וצריך בהחלט לסקור גם את הפן הזה. יש חיים לאחר הגיימינג. [וגם לפניו...]

תרא לא הייתי מתנגד שבאתר יאמצו את בקשתך ובכל מעבד 

יסקרו גם את הצד הפרודוקטיבי.

ממש אין לי בעיה עם זה.

אבל בוא נודה, המעבד הזה לא בליגה של אחיו הגדולים,

או מתחריו האדומים.

אני לא רואה את עצמי ממליץ עליו למי שמבקש מערכת  מקצועית.

נערך על-ידי napoleon45
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נפולאון,

הלא סכמנו שבמה שאין לך הבנה אלמנטרית תחדל מלאכול לחברים את הראש ?

שמעתי שיש כמה וכמה סכסוכים צבאיים בעולם, באמת שלא חסרים,

אז מצא לך אחד מהם ותעסיק את עצמך במה שאתה הכי טוב בו :s07:

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

נפולאון,

הלא סכמנו שבמה שאין לך הבנה אלמנטרית תחדל מלאכול לחברים את הראש ?

שמעתי שיש כמה וכמה סכסוכים צבאיים בעולם, באמת שלא חסרים,

אז מצא לך אחד מהם ותעסיק את עצמך במה שאתה הכי טוב בו :s07:

אין לי מה להוסיף.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של שמואל דקל

לדעתי רייזן 3600 הוא המעבד הכי מתאים לגרפיקאי התקציבי.

פוטושופ ואילוסטריטור כבר יודעים לנצל יותר מ 4 / 6 ליבות?

גם וגם אילוסטרייטור  כמעט כל מעבד יסחוב,

בטח ב"תקציבי".

כשאני מדבר על פרודוקטיביות, אני מתכוון מינימום פרמייר ו3D.

נו, הבדלי תפיסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אני מתכוון מינימום פרמייר ו3D

כל גרפיקאי עובד על פרמייר? ומה עם אדריכלים? 3600 הוא המעבד האידיאלי לפרודוקטובטור המיינסטרימי שלא עורך ותלת מימד קצה וכו'.

ועוד לא ענית על השאלה אם פוטו ו אילו, יודעים לאכול יותר מ 4 ליבות לארוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה

הרגשתי אנרגיות המממ לא הכי חיוביות .....

לעצם העניין - כן.

גרסאות חדשות כבר באות מפוצצות עם על 

שמותיו השונים, ודרישות המערכת כבר לא מה שהיו.

מה גם שלרוב, הולך עם לייטרום ( לצלמים )

ובכלל, תקציבי לא תקציבי, יותר נכון לומר מזדמן חובבני

ולעומתם ומקצועי / פרנסה.

וחבל ש  - @nec_000  מתעקש להספים את הדיון שלו עצמו ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו באמת הצלחת לגרום לי להתפקע מצחוק...

חוסר המודעות מעמיד את האימרה המאירה שתליתי קודם באור מיוחד ...

אני צריך לקחת את ידידנו coch - חבר ותיק ואהוב מאד, שכבר לא כל כך נכנס לפה לאחרונה

ואני מתגעגע אליו, וביחד איתו להכין באמצעות הסרטון של שני הספרדים הקורעים מצחוק,

איזה מערכון טוב...

האמת ש Jabber יכול לעזור לי באותה מידה גם... להוציא את כישורי ה- copywriter החוצה...

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

גרסאות חדשות כבר באות מפוצצות עם על 

שמותיו השונים, ודרישות המערכת כבר לא מה שהיו.

מה גם שלרוב,

אני עונה על ההגדרה של עורך חובבני. ויש לי את השילוב של 20.9.4 ןרייזן 3600. אשמח על רעיון איך דוחפים את לקצה כך שאני יראה אותו במנהל המשימות על 90% פלוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^השוואה אל מול מעבד ישן יותר כפי שאתה מציע היא רעיון טוב. יפה שהעלאת.

נעביר ללאור שבטח קורא...

אם הוא יכול להוסיף עוד בדיקה ובהתאם השוואה אל מול מרובע ליבות טיפוסי שיש היום לחברים,

משהו מלפני כמה שנים איזה i5 נפוץ, עד רבה. יעזור בידנו להבין את הפער שנפתח ומה מרוויחים בכל מני תרחישים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של chaikr

אחלה ביקורת. חבל שאתם לא משלימים את התמונה עם תוספת של מעבד 4/4 ומעבד 4/8. הרי אם אני נמצא באתר הזה כנראה שכבר יש לי מחשב ואני שוקל האם כדאי לי לשדרג. מה שחסר לי פה זאת השוואה שתראה לי פלוס מינוס איפה המעבד שלי עומד מול מושא הביקורת. ממש חסר פה גם i3 דור 10 ואם הולכים עוד צעד הייתי גם בודק אותו ללא ht לטובת בעלי i5 ישנים שתוהים אם זה הזמן לשדרג

יש עוד אתרים, אתה יודע ....

ציטוט של שמואל דקל

אשמח על רעיון איך דוחפים את פוטושופ לקצה כך שאני יראה אותו במנהל המשימות על 90% פלוס.

בשביל מה להרוס לך ?

אתה מרוצה מהמצב, לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...