פיזור נכון של כוננים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיזור נכון של כוננים

law89
 Share

Recommended Posts

היי חברה

במחשב הקודם שלי כשה- היו יחסית יקרים, רכשתי שני כוננים. אחד בעיקר בשביל מערכת ההפעלה והשני רגיל בשביל השאר, פלוס עוד כונן חיצוני שמכיל גיבוי.

השיקול היה גם כלכלי וגם כדי להפריד את המערכת משאר החומר המותקן. לאור ירידת המחירים של ה- מספר שאלות:

1. האם אתם ממליצים להמשיך עם תצורה של כונן אחד עם וכונן נוסף לשאר?

2. אם יורד וירוס לכונן הראשון, האם הוא יכול להגיע לכונן השני?

3. האם עדיף לבצע גיבוי מכונן חיצוני או מכונן פנימי? היתרון של החיצוני הוא שאני יכול להעביר אותו למחשב אחר בקלות. החסרון הוא במהירות של הכונן. קניתי אחד סופר מהיר (קריאה וכתיבה של משהו כמו ג'יגה) אבל הבנתי שיש כונני שהרבה יותר מהירים. אני שוקל אולי לרכוש אחד כזה פנימי. עד כמה זה מסובך להעביר אותו ממחשב למחשב בעת הצורך (הוא יעבור פעם בשבוע בערך)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תעביר ממחשב למחשב. אני משתמש ב-SSD אחד למערכת הפעלה - ושם מחיצה נפרדת לנתונים, ועוד SSD לטובת עוד נתונים + HDD פנימי לסרטים ו-

אם צריך מידע ביותר ממחשב אחד - ודומיהם - החברים הכי טובים שלך. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kdani

אל תעביר ממחשב למחשב. אני משתמש ב-SSD אחד למערכת הפעלה - ושם מחיצה נפרדת לנתונים, ועוד SSD לטובת עוד נתונים + HDD פנימי לסרטים ו-MP3

אם צריך מידע ביותר ממחשב אחד - Dropbox ודומיהם - החברים הכי טובים שלך. 

אני רוצה לשים את הגיבויים על הכונן ולכן דרופבוקס לא תעזור לי.

אם אשים גיבויים לשני מחשבים על כונן אחד, אז אאלץ כל פעם להעביר אותו.

הכי ישוב לי לדעת - אם יש לי שני כוננים פנימיים ולאחד מהם ירד וירוס. יש לוירוס גישה לכונן השני?

אם כן, במידה ויש לי גיבוי בכונן הזה ואני מעלה את הגיבוי, האם המחשב עולה נקי מוירוסים או שזה יכול להשפיע בצורה כזו או אחרת על הגיבוי שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוירוס יכול להרוס את כל המידע של כל הכוננים המחוברים.

צריך קודם להסיר את הוירוס / לפרמט את מערכת ההפעלה ורק אז לחבר את הכונן של הגיבוי אחרת מה תעשה אם הוירוס ישמיד לך את הגיבוי ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

הוירוס יכול להרוס את כל המידע של כל הכוננים המחוברים.

צריך קודם להסיר את הוירוס / לפרמט את מערכת ההפעלה ורק אז לחבר את הכונן של הגיבוי אחרת מה תעשה אם הוירוס ישמיד לך את הגיבוי ??

אם הוירוס לא משמיד לי את הגיבוי, הגיבוי תמיד יעלה תקין? (אני מנסה להבין אם וירוס יכול לעשות איזו מניפולציה על גיבוי כמו לערוך באיזו צורה את הגיבוי ולהישאר במחשב).

אם אני מחבר כונן חיצוני, עדיין הוא יכול להרוס את הגיבוי שעליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוירוס יכול לערוך את הגיבוי או יותר נכון להשמיד אותו. גם אם הוא כונן חיצוני. למשל קח לדוגמה וירוס כופר. מצפין את הקבצים ודורש תשלום ע"מ לשחרר אותם.

הוירוס רץ על גבי מערכת ההפעלה. היא זו שמריצה אותו. הוירוס יכול לשכפל את עצמו לכונן אחר אבל תהיה חייב ללחוץ על קובץ כלשהו (EXE) כדי להדביק מחשב אחר. אלא אם כן בכונן האחר גם יש , אך פחות סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

הוירוס יכול לערוך את הגיבוי או יותר נכון להשמיד אותו. גם אם הוא כונן חיצוני. למשל קח לדוגמה וירוס כופר. מצפין את הקבצים ודורש תשלום ע"מ לשחרר אותם.

הוירוס רץ על גבי מערכת ההפעלה. היא זו שמריצה אותו. הוירוס יכול לשכפל את עצמו לכונן אחר אבל תהיה חייב ללחוץ על קובץ כלשהו (EXE) כדי להדביק מחשב אחר. אלא אם כן בכונן האחר גם יש מערכת הפעלה, אך פחות סביר.

כלומר, אם אני מבין אותך נכון, אם לחצתי על קובץ EXE הוא ידביק את המחשב שלי אך לא ידביק כונן חיצוני כל עוד הוא לא היה מחובר.

אם אני מחבר אותו יותר מאוחר, אני צריך שוב להריץ את הקובץ EXE כדי שהוא ידבק או שמספיק שהרצתי בעבר כשהוא לא היה מחובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

אם הוירוס לא משמיד לי את הגיבוי, הגיבוי תמיד יעלה תקין? (אני מנסה להבין אם וירוס יכול לעשות איזו מניפולציה על גיבוי כמו לערוך באיזו צורה את הגיבוי ולהישאר במחשב).

אם אני מחבר כונן חיצוני, עדיין הוא יכול להרוס את הגיבוי שעליו?

אם נכנס וירוס למחשב הוא יכול להרוס כל דיסק שעליו, פיזי ולא פיזי, גם עם חיברת דיסק של drive כל קבצי הרשת שלך ימחקו.

מנסיון!!!

במקרה וירוס, אתה חייב לנקות את המחשב, אני מציע למחוק את הדיסק של מע' ההפעלה ולהתקין מחדש, במידה ואתה חושש מוירוס בדיסקים של הדאטה, אין לך מה לחשוש, כי וירוס מופעל ע"י הרצת תוכנה, כך שאם באמת לא תפעיל העתק של הוירוס מדיסקי הדאטא כלום לא יקרה.

מציע לך לעשות גיבוי פנימי בדיסק אחר לצורך מחיקת נתונים כלשהיא שלא כתוצאה מוירוס. למשל דיסק מתקלקל

מציע לך לגבות חיצונית אחת לתקופה מפאת חשירת , לגבות גם את כונני הרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה כשכתבתי דיסק חיצוני, התכוונתי לדיסק שלא מחובר למחשב באופן קבוע, כי אם הוא יהיה מחובר למחשב הוא יהיה פגיע לוירוס בדיוק כמו דיסק םנימי.

כלומר בסוף הגיבוי להוציא ולשים בארון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

אני צריך שוב להריץ את הקובץ EXE כדי שהוא ידבק או שמספיק שהרצתי בעבר כשהוא לא היה מחובר?

מספיק שהרצת בעבר כי מערכת ההפעלה כבר מודבקת בוירוס. תלוי בוירוס אבל רוב הוירוסים מחדירים קוד שגם לאחר הפעלה מחדש של המחשב הם שוב ירוצו. ראה ערך WannaCry בויקיפדיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף לכל מה שאמרו מעלי, כונני פחות אמינים ובלתי ניתנים לשחזור במקרה של כשל. כונני HDD אפשריים לגמרי, כמו חילוץ הפלטות או הלבשה של מעגל מ-HDD אחר תחת אותו דגם. יכול לשרוד שריפות, חשיפה לכימיקליים, שבר חלקי של אחת או יותר הפלטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...